مدارسمدارس خاص

شرایط ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ چیست؟ در این مدارس تمام پایه های تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم دایر هستند. ثبت‌نام دانش آموزان واجد الشرایط در پایه های تحصیلی اول ابتدایی، هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم از طریق سایت سجا و به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که نام نویسی سایر پایه ها به صورت حضوری و با مراجعه به مدرسه مدنظر انجام می‌گیرد. دانش آموزان متقاضی ورود به مدرسه شاهد، باید واجد شرایط ثبت نام مدارس شاهد 1401 -1402 باشند و امتیاز لازم را برای ورود به این مدرسه به دست آورند. برای ورود به سامانه پادا کلیک کنید.

شرایط ثبت نام شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

پیش از بررسی شرایط ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402 ، لازم است به پرتکرار ترین سوال دانش آموزان پاسخ دهیم که آیا مدرسه شاهذ فقط مختص به دانش آموزان دارای سهمیه است؟ آیا دانش آموزانی که سهمیه رزمندگان و ایثارگری دارند و یا هیچ سهمیه ای ندارند، مجاز به نام نویسی و تحصیل در مدرسه شاهد نیستند؟

در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که بیشترین ظرفیت پذیرش مدرسه شاهذ به دانش آموزان دارای سهمیه اختصاص دارد. در چندسال اخیر با افزایش تعداد ظرفیت پذیرش، امکان جذب دانش آموزان بیشتری فراهم شده است و از این طریق فرصتی به دانش آموزان عادی داده می‌شود که در این مدرسه به تحصیل بپردازند. پس علاوه بر دانش آموزانی که سهمیه شاهد دارند، دانش آموزان عادی نیز امکان ثبت‌نام دارند ولی شرایط‌ثبت‌نام مدرسه شاهد این دو دسته از دانش آموزان متقاوت است که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام شاهد ۱۴۰۱

شرایط عمومی ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402

در ادامه به بررسی شرایط عمومی ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402 می پردازیم.

❌ سکونت دانش آموزان در محدوده تعیین شده و نزدیک به مدرسه

❌ دارا بودن صلاحیت های اخلاقی و رفتاری

❌ دارا بودن پوشش متناسب سن دانش آموز

❌ التزام دانش آموز و خانواده او به حفظ شئونات و ارزش های اسلامی

شرایط علمی ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

شرایط علمی ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402 در پایه های مختلف، متفاوت است. دانش آموزان متقاضی باید علاوه بر شرایط عمومی از شرایط علمی پایه تحصیلی خود نیز برخوردار باشند و چنانچه پس از ثبت‌نام و قبولی در مدرسه مشخص شود که دانش آموز فاقد شرایط لازم بوده است، ثبت‌نام او باطل و از فرایند پذیرش حذف خواهد شد.

شرایط علمی پایه اول ابتدایی

✅ کسب امتیاز با توجه به فرم امتیاز بندی

✅ رعایت شرایط عمومی 

👈 شرایط ثبت نام مدارس شاهد برای دانش آموزان فارغ التحصیل شده از پایه اول ابتدایی مدارس شاهد و سایر مدارس، برای ورود به پایه های دوم تا ششم این مدرسه، باید در تمام دروس امتحانات نوبت دوم خردادماه، نمره خیلی خوب را کسب کرده باشند و این شرط برای دانش آموزان خود مدرسه شاهد که قصد ادامه تحصیل در همین مدرسه را دارند نیز برقرار است.

شرایط علمی پایه هفتم متوسطه اول

✅ کسب نمره ” خیلی خوب ” در تمامی دروس یا حداکثر در یک درس ” خوب ” و در سایر دروس ” خیلی خوب

👈 شرایط ثبت نام مدارس شاهد دانش آموزان پذیرفته شده در پایه هفتم مدرسه شاهد برای ادامه تحصیل در پایه های هشتم و نهم همان مدرسه محل تحصیل خود باید حداقل معدل 16 را در امتحانات نوبت دوم کسب نمایند و در تمامی دروس نیز حداقل نمره 15 در دروس دروس ریاضیات، علوم تجربی، املا، فارسی، زبان عربی و زبان خارجی را به دست آورند.

همچنین دانش آموزان سایر مدارس برای ورود به پایه هشتم و نهم مدارس شاهد، باید دارای حداقل معدل کل 17 در امتحانات خرداد ماه و حداقل نمره 16 در تمامی دروس باشند.

شرایط علمی پایه دهم متوسطه دوم

✅ قبولی خرداد با حداقل معدل 16

✅ دارا بودن نمره سالانه 14 در دروس رشته تحصیلی هدایت شده

👈 شرایط مدارس شاهد دانش آموزانی که پایه دهم را در این مدرسه تحصیل کرده اند، برای ادامه تحصیل در پایه های یازدهم و دوازدهم در این مدرسه باید در تمام دروس تخصصی رشته خود حداقل نمره 13 را به دست آورند و معدل آنها کمتر از 14 نباشد.

بخوانید: دانلود دفترچه ثبت نام شاهد 1401 – 1402

مشاوره درباره شرایط ثبت نام شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ 

دانش آموزانی که واجد شرایط لازم ثبت نام شاهد هستند، در زمان اعلام شده توسط سایت سجا، به این سامانه مراجعه و برای ثبت‌نام خود اقدام نمایند. زمان نام نویسی پایه اول ابتدایی اوایل خرداد ماه و زمان نام نویسی پایه های هفتم و دهم، در خرداد ماه می‌باشد.

دانش آموزانی که سهمیه شاهد دارند پس از نام نویسی در سایت سجا، قبول شده قطعی تلقی می‌شوند و باید با مراجعه به مدرسه مورد تقاضا و ارائه مدارک لازم، ثبت‌نام خود را نهایی کنند. اما دانش آموزان عادی، پس از ثبت نام در سایت سجا باید منتظر بررسی فرم امتیاز بندی و همچنین شرایطخود از سوی ستاد ثبت نام سجا و مدرسه باشند و چنانچه واجد شرایط ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402 و امتیاز لازم باشند، پذیرش خواهند شد. برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارس شاهد 1401 – 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان ثبت نام مدارس در چه تاریخی می باشد؟

نام نویسی مدارس شاهد معمولا در خرداد و تیر ماه انجام می گیرد.

نام نویسی به چه صورت انجام میگیرد؟

نام نویسی به صورت اینترنتی و از طریق سامانه پادا به به آدرس pada.medu.ir انجام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره