مدارسمدارس خاص

شرایط ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 | شرایط اول ابتدایی و متوسطه

مدارس شاهد از جمله مدارس برتر سطح کشور هستند که بدون برگزاری آزمون ورودی، ثبت نام دانش آموزان را انجام می‌دهند. در مدارس شاهد تمام پایه های تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم دایر هستند. ثبت نام دانش آموزان واجد شرایط در پایه های تحصیلی اول ابتدایی، هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم از طریق سایت سجا و به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که ثبت نام سایر پایه ها به صورت حضوری و با مراجعه به مدرسه مدنظر انجام می‌گیرد. دانش آموزان متقاضی ورود به مدارس شاهد، باید واجد شرایط ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 باشند و امتیاز لازم را برای ورود به این مدرسه به دست آورند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط نام مدارس شاهد 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

شرایط ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

همانطورکه در ابتدا نیز اشاره شد، ثبت نام مدارس شاهد در سایت سجا انجام می‌گیرد و سامانه ثبت نام برای دانش آموزان متقاضی ورود به کلاس اول ابتدایی، هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم فعال است. در واقع ثبت نام سایر پایه ها، در خود مدرسه انجام می‌گیرد.

پیش از بررسی شرایط ثبت نام مدارس شاهد، لازم است به پرتکرار ترین سوال دانش آموزان پاسخ دهیم که آیا مدرسه شاهد فقط مختص به دانش آموزان دارای سهمیه شاهد است؟ آیا دانش آموزانی که سهمیه رزمندگان و ایثارگری دارند و یا هیچ سهمیه ای ندارند، مجاز به ثبت نام و تحصیل در مدارس شاهد نیستند؟

در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که بیشترین ظرفیت پذیرش مدارس شاهد به دانش آموزان دارای سهمیه شاهد اختصاص دارد. در چندسال اخیر با افزایش تعداد ظرفیت پذیرش، امکان جذب دانش آموزان بیشتری فراهم شده است و از این طریق فرصتی به دانش آموزان عادی داده می‌شود که در این مدرسه به تحصیل بپردازند. پس علاوه بر دانش آموزانی که سهمیه شاهد دارند، دانش آموزان عادی نیز امکان ثبت نام و ورود به مدارس شاهد را دارند ولی شرایط ثبت نام این دو دسته از دانش آموزان متقاوت است که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

بخوانید: سایت ثبت نام مدارس شاهد 

شرایط عمومی ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 

شرایط عمومی ثبت نام مدارس شاهد را تمام دانش آموزان متقاضی، باید دارا باشند که به صورت زیر هستند:

  • سکونت دانش آموزان در محدوده تعیین شده و نزدیک به مدرسه
  • دارا بودن صلاحیت های اخلاقی و رفتاری
  • دارا بودن پوشش متناسب سن دانش آموز
  • التزام دانش آموز و خانواده او به حفظ شئونات و ارزش های اسلامی

شرایط علمی ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 

شرایط علمی ثبت نام مدارس شاهد در پایه های مختلف، متفاوت است. دانش آموزان متقاضی باید علاوه بر شرایط عمومی از شرایط علمی پایه تحصیلی خود نیز برخوردار باشند و چنانچه پس از ثبت نام و قبولی در مدرسه مشخص شود که دانش آموز فاقد شرایط لازم بوده است، ثبت نام او باطل و از فرایند پذیرش حذف خواهد شد.

بخوانید: مدارک ثبت نام مدارس شاهد 1400

شرایط علمی ثبت نام پایه اول ابتدایی مدارس شاهد

  •  کسب امتیاز با توجه به فرم امتیاز بندی + رعایت شرایط عمومی

دانش آموزان فارغ التحصیل شده از پایه اول ابتدایی مدارس شاهد و سایر مدارس، برای ورود به پایه های دوم تا ششم این مدرسه، باید در تمام دروس امتحانات نوبت دوم خردادماه، نمره خیلی خوب را کسب کرده باشند و این شرط برای دانش آموزان خود مدرسه شاهد که قصد ادامه تحصیل در همین مدرسه را دارند نیز برقرار است.

بخوانید: دانلود دفترچه ثبت نام مدارس شاهد 1400

شرایط علمی ثبت نام پایه هفتم متوسطه اول مدارس شاهد

  •  کسب نمره ” خیلی خوب ” در تمامی دروس یا حداکثر در یک درس ” خوب ” و در سایر دروس ” خیلی خوب

دانش آموزان پذیرفته شده در پایه هفتم مدارس شاهد برای ادامه تحصیل در پایه های هشتم و نهم همان مدرسه محل تحصیل خود باید حداقل معدل 16 را در امتحاننات نوبت دوم کسب نمایند و در تمامی دروس نیز حداقل نمره 15 در دروس دروس ریاضیات، علوم تجربی، املا، فارسی، زبان عربی و زبان خارجی را به دست آورند.

همچنین دانش آموزان سایر مدارس برای ورود به پایه هشتم و نهم مدارس شاهد، باید دارای حداقل معدل کل 17 در امتحانات خرداد ماه و حداقل نمره 16 در تمامی دروس باشند.

شرایط علمی ثبت نام پایه دهم متوسطه دوم مدارس شاهد

قبولی خرداد با حداقل معدل 16 و دارا بودن نمره سالانه 14 در دروس رشته تحصیلی هدایت شده

دانش آموزانی که پایه دهم را در مدرسه شاهد تحصیل کرده اند، برای ادامه تحصیل در پایه های یازدهم و دوازدهم در این مدرسه باید در تمام دروس تخصصی رشته خود حداقل نمره 13 را به دست آورند و معدل آنها کمتر از 14 نباشد.

بخوانید: ویرایش ثبت نام مدارس شاهد 1400

راهنمای ثبت نام مدارس شاهد 

دانش آموزان واجد شرایط لازم است در زمان اعلام شده توسط سایت سجا، به این سامانه مراجعه و برای ثبت نام خود اقدام نمایند. زمان ثبت نام پایه اول ابتدایی اوایل خرداد ماه و زمان ثبت نام پایه های هفتم و دهم، در خرداد ماه می‌باشد.

دانش آموزانی که سهمیه شاهد دارند پس از ثبت نام در سایت سجا، قبول شده قطعی تلقی می‌شوند و باید با مراجعه به مدرسه مورد تقاضا و ارائه مدارک لازم، ثبت نام خود را نهایی کنند. اما دانش آموزان عادی، پس از ثبت نام در سایت سجا باید منتظر بررسی فرم امتیاز بندی و همچنین شرایط خود از سوی ستاد ثبت نام سجا و مدرسه باشند و چنانچه واجد شرایط و امتیاز لازم باشند، پذیرش خواهند شد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

بخوانید: زمان ثبت نام مدارس شاهد 1400

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره