مدارسمدارس خاص

شهریه مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

شهریه مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ هر ساله توسط آ«وزش و پرورش و بنیاد شهید تعیین می گردد. در سطح کشور مدارسی مشغول به فعالیت هستند که دانش آموزان شاغل به تحصیل در آنها باید حائز شرایط خاصی باشند. تحصیل در این مدارس منوط به پرداخت هزینه است. مدارس شاهد جزئی از همین دسته هستند. در مدارس شاهد توجه ویژه ای به امور تربیتی و فعالیتهای فوق برنامه می‌شود. به همین دلیل این مدارس سالانه مبلغی را به عنوان شهریه از خانواده دانش آموزان خود دریافت می کنند. مطالب مرتبط با میزان و نحوه پرداخت شهریه شاهد 1402 – 1403 در ادامه عنوان می‌گردد. برای پرداخت شهریه مدارس شاهد از طریق سامانه پادا اقدام نمایید.

شهریه مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ثبت نام مدارس شاهد براساس اولویت بندی و جدول امتیاز بندی که توسط آموزش و پرورش منتشر می‌شود، انجام می‌شود. ثبت نام فرزندان شهدا و جانبازان بالای 50 درصد و آزادگان به صورت قطعی انجام می‌گیرد. اما در مورد دانش آموزان غیرشاهد، گزینش دانش آموزان با توجه به فرم امتیازبندی صورت می‌گیرد.

تحصیل فرزندان شهدا، جانبازان بالای 50 درصد و آزادگان به صورت رایگان می باشد و شهریه مدارس شاهد این دسته از دانش آموزان توسط بنیاد شهید پرداخت می شود. 

مدارس شاهد ارزش زیادی برای انجام فعالیت‌های فوق برنامه قائل هستند. کلاس‌های تقویتی و جبرانی جزء لاینفک این مدارس است. به همین دلیل مبلغی به عنوان کمک سرانه مشارکت دانش آموزی برای اداره بهتر مدارس شاهد معین شده است. این مبلغ برای دانش آموزان شاهد و غیر شاهد متفاوت است. در ادامه مبلغ شهریه‌ی اعلامی برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ ارائه می‌شود.

جدول و میزان شهریه مدارس شاهد 1402 – 1403

همانطورکه گفته شد میزان شهریه برای کلیه دانش آموزان شاغل به تحصیل در مدارس شاهد یکسان نیست. البته شهریه دانش آموزان شاهد از محل اعتبارات بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت می‌شود. خانواده این دانش آموزان مبلغی را تحت عنوان شهریه پرداخت نمی‌نمایند. کمک سرانه دانش آموزی برای دانش آموزان شاهد در مقاطع مختلف بدین شرح است:

میزاین شهریه مدارس شاهد برای دانش آموزان شاهد سال گذشته
مقطع تحصیلی میزان شهریه
دوره ابتدایی تقریبا 550 هزار تومان
دوره متوسطه اول تقریبا 600 هزار تومان
دوره متوسطه دوم تقریبا 850 هزار تومان

کمک سرانه دانش آموزان غیرشاهد اندکی بیشتر از دانش آموزان شاهد است. میزان هزینه برای دانش آموزان غیر شاهد به قرار زیر است:

میزاین شهریه مدارس شاهد برای دانش آموزان غیر شاهدسال گذشته
مقطع تحصیلی میزان شهریه
دوره ابتدایی حداقل 510 و حداکثر 1.100 میلیون تومان
دوره متوسطه اول حداقل 600 و حداکثر 1.300 هزار تومان
دوره متوسطه دوم حداقل 810 و حداکثر 1.570 هزار تومان

همچنین در مورد فرزندان آزادگان و جانبازان 50 تا 69 درصد، 75درصد از شهریه، توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت می‌گردد. الباقی مبلغ، توسط اولیا پرداخت می‌گردد.

نحوه پرداخت شهریه

شهریه مدارس شاهد در مقایسه با سایر مدارس دارای شهریه بسیار کمتر است. امکان پرداخت شهریه به صورت اقساطی نیز برای خانواده ها درنظر گرفته شده است. نحوه دریافت شهریه در مدارس مختلف متفاوت است. در برخی از شعب پرداخت ماهانه صورت می‌گیرد. اما برخی مدارس نیز، دریافت شهریه را در آغاز هر ترم انجام می‌دهند. در صورتی که در انجام امور ثبت نام و پرداخت شهریه شاهد فرزندتان دچار مشکل یا سوالی شده‌اید، برای دریافت خدمات مشاوره می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز به تمامی سوالات شما پاسخ دهند.

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرامی مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتلبا شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

شهریه مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چه مقدار می باشد؟

در متن مقاله میزان شهریه شاهد در سال جاری را شرح داده ایم.

آیا دانش آموزان شاهد نیز ملزم به پرداخت شهریه مدارس شاهد می باشند؟

برخی از دانش آموزان شاهد نیز باید برای تحصیل در مدارس شاهد شهریه پرداخت نمایند.

دانش آموزان غیرشاهد اجازه تحصیل در این مدارس را دارند؟

بله، دانش آموزان غیرشاهد در صورت کسب امتیاز لازم می توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره