کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور ۱۴۰۲ از طریق کدام سایت انجام می شود؟ متقاضیان رشته های ارائه شده در دانشگاه پیام نور که در پذیرش با آزمون و یا بدون آزمون این دانشگاه شرکت نموده اند، در صورتی که از طریق کنکور سراسری و یا از طریق پذیرش بدون آزمون در یکی از واحد های دانشگاه پیام‌نور قبول شوند، لازم است مطابق دستورالعمل منتشر شده از سوی این دانشگاه جهت ثبت نام غیرحضوری و تشکیل پرونده اینترنتی برای ثبت نام حضوری اقدام نمایند. در ادامه این مقاله از سایت دانتل به زمان و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور 1402 پرداخته‌ایم.

 

ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

دسته ای از داوطلبان که جزو اسامی پذیرفته‌شدگان بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام‌نور هستند و یا جزو داوطلبانی می باشند که از طریق برگزاری کنکور سراسری در یکی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری در دانشگاه آزاد، قبول شده اند، در صورتی که پس از اعلام نتایج جزو اسامی پذیرفته‌شدگان باشند، باید اقدام به تکمیل مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور ۱۴۰۲ خود نمایند.

عدم ثبت‌نام و عدم اقدام برای تشکیل پرونده در دانشگاه پیام‌نور محل قبولی، به معنای انصراف از تحصیل در آن کد رشته محل خواهد بود و دانشگاه قبولی او را لغو می کند.

بنابراین پذیرفته‌شدگان، باید بر اساس زمانبندی اعلام شده از سوی دانشگاه پیام‌نور، مدارک و فرم های اعلام شده را آماده نمایند و در دانشگاه پیام‌نور محل قبولی، اقدام به تشکیل پرونده و ثبت‌نام نمایند.

 

زمان ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور 1402

جدول زمانبندی ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام‌نور برای تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از طریق سیستم جامع دانشگاهی گلستان منتشر می شود. در ادامه جدول زمانبندی ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور ۱۴۰۲ را آورده ایم.

مقطع پذیرش تاریخ ثبت نام
مقطع کارشناسی بدون کنکور تاکنون علام نشده است.
مقطع کارشناسی با آزمون تاکنون علام نشده است.
مقطع کارشناسی ارشد تاکنون علام نشده است.
مقطع دکتری تاکنون علام نشده است.

داوطلبانی که نام آن ها در میان پذیرفته‌شدگان است و مایل به ثبت نام و تحصیل در دانشگاه پیام‌نور محل قبولی خود هستند، لازم است بر اساس زمانبندی اعلام شده از سوی دانشگاه محل قبولی، اقدام به ثبت نام غیرحضوری در دانشگاه پیام نور نمایند.

در صورتی که زمان دقیق ثبت‌نام از سوی سیستم جامع دانشگاهی گلستان منتشر شود، تاریخ دقیق را در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

همانطور که اشاره کردیم ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور  ۱۴۰۲ از طریق سامانه آموزشی این دانشگاه یعنی سیستم جامع دانشگاهی گلستان انجام می شود. در ادامه به نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور به صورت گام به گام پرداخته ایم.

1️⃣ به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور به نشانی اینترنتی ” reg.pnu.ac.ir ” و یا “ osreg.pnu.ac.ir ” مراجعه کنید.

2️⃣ بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک نمایید.

ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور

 

3️⃣ اطلاعات خواسته شده شامل ” شناسه کاربری ” و ” گذر واژه ” را وارد نمایید تا وارد سامانه شوید.

ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور

 

4️⃣ بر روی گزینه ” آموزش ” و سپس ” دانشجو ” از منوی سایت کلیک نمایید.

5️⃣ وارد قسمت ” پذيرش غيرحضوری ” و ” پذيرش غير حضوری دانشجويان جديدالورود ” شوید.

6️⃣ در این مرحله لازم است ابتدا فرم های ثبت نام را تکمیل نمایید و مدارک خواسته شده را بارگذاری کنید تا ثبت نام شما در دانشگاه پیام نور تکمیل گردد.

دانشجویان جدیدالورود می توانند جهت اطلاع از برنامه درسی ترمی خود، علاوه بر سامانه آموزشی دانشگاه، از سامانه سهبا دانشگاه پیام نور نیز استفاده کنند تا از لیست دروس و برنامه زمانی ترم جاری خود مطلع گردند.

 

مدارک لازم برای ثبت نام  

متقاضیانی که در کد رشته محلی از یکی از واحد های دانشگاه پیام نور پذیرفته شده اند، برای ادامه تحصیل در این دانشگاه حتما باید اقدام به ثبت نام اینترنتی در سایت گلستان دانشگاه پیام نور نمایند و ضمن وارد کردن اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی خود، مدارک خواسته شده را نیز در این سامانه بازگذاری نمایند. 

بنابراین لازم است متقاضیان از قبل مدارک خواسته شده را آماده کنند که در روند ثبت نام اینترنتی آن ها مشکلی ایجاد نشود؛ ضمن اینکه لازم است در مهلت های اعلام شده نیز آن ها را به دانشگاه محل قبولی خود تحویل دهند.

برای ثبت نام اینترنتی اسکن مدارک و برای ثبت نام حضوری اصل و یک نسخه از کپی مدارک نیاز است. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور 1402 شامل موارد زیر می‌باشد.

✅ گواهی فارغ التحصیلی یا مدرک تحصیلی مقطع پایه قبلی + یک نسخه کپی از آن

✅ اصل شناسنامه + یک نسخه کپی از آن

✅ اصل کارت ملی + یک نسخه کپی از آن

✅ عکس 3*4 داوطلب (تهیه شده در سال جاری)

✅ مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا

✅ مدارک مرتبط با سهمیه مورد استفاده جهت قبولی

✅ فرم های ثبت نام تکمیل شده برای ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور

 

ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور | اعتراض به نتایج کنکور 

داوطلبانی که پس از مشاهده نتایج کنکور از نتیجه خود راضی نیستند، می‌توانند از طریق سایت سنجش اعتراض خود را ثبت کنند. برای اعتراض به نتایج بایستی در بازه زمانی تعیین شده به سایت سنجش مراجعه کرده و با انتخاب آیکون تلفن در بالای صفحه وارد سامانه پاسخگویی شوید. 

سپس می‌توانید اعتراض خود را با دلیل و مدرک ثبت کرده و منتظر نتیجه بمانید. مدتی پس از ثبت اعتراض، کارشناسان اعتراض شما را بررسی می‌کنند و نتیجه را اعلام خواهند کرد. در صورتی که در روند اعتراض به نتایج کنکور سراسری با مشکل مواجه شده اید می‌توانید از متخصصان مجموعه دانتل کو کمک بگیرید. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید. 

 

مشاوره ثبت نام پیام نور ۱۴۰۲

پذیرفته‌شدگان پیام‌نور، باید به این نکته توجه داشته باشند که دانشگاه های پیام‌نور به صورت شهریه پرداز اداره می‌شوند. بنابراین دانشجویان جدیدالورود پس از تکمیل مراحل ثبت نام غیرحضوری و همینطور ثبت نام حضوری، برای انتخاب واحد و حضور در کلاس های درس، حتما باید ابتدا شهریه مصوب را پرداخت کنند. بنابراین لازم است پیش از ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور از شهریه رشته های ارائه شده در مقاطع مختلف در دانشگاه پیام‌نور مطلع شوید. 

چنانچه پیرامون ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ سوالی دارید، می توانید با مشاوران تحصیلی صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور 1402 با پاسخنامه می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. زمان ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور ۱۴۰۲ چه تاریخی است؟

    تا کنون زمان ثبت نام مشخص نشده است و به محض اطلاع رسانی در این صفحه قرار خواهد گرفت.

  2. نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان پیام نور چگونه است؟

    بر اساس رویه سال های گذشته، نحوه ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود و پس از این زمان مرتبط با ثبت‌نام حضوری از سوی دانشگاه های پیام نور اعلام می گردد.

  3. متقاضیان برای ثبت نام اینترنتی در دانشگاه پیام‌نور 1402 باید به کدام سامانه مراجعه کنند؟

    ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان از طریق سامانه گلستان انجام می شود.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره