مدارسمدارس خاص

ویرایش ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

ثبت نام مدارس شاهد برای پایه اول ابتدایی، پایه هفت و پایه دهم به صورت اینترنتی انجام می‌شود. در ثبت نام اینترنتی مدارس شاهد داوطلبان موظف به درج اطلاعات فردی و تحصیلی خود در فرم ثبت نام هستند. صحت اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام از اهمیت بالایی برخوردار است. گاهی ممکن است به دلایل مختلف داوطلب در وارد کردن اطلاعات مرتکب خطا یا اشتباه شده باشد. در اینگونه شرایط لازم است تا نسبت به برطرف کردن این اشتباهات دست به کار شد. امکان ویرایش اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام مدارس شاهد برای تمام داوطلبان وجود دارد. اما لازم است این ویرایش در بازه زمانی منحصر به فردی انجام گیرد. در این مقاله تمام آنچه که برای ویرایش اطلاعات ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 مورد نیاز است، ارائه شده است.

 

زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

امکان ویرایش در خارج از بازه زمانی معین امکان‌پذیر نیست. بدین ترتیب افرادی که نیاز به ویرایش ثبت نام مدارس شاهد را دارند، بهتر است در اسرع وقت این کار را انجام دهند. به طور کلی برای ثبت نام مدارس شاهد بازه زمانی مشخصی تعیین می‌شود. متقاضیان تا پایان مهلت ثبت نام مدارس شاهد در صورت نیاز می‌توانند بار دیگر وارد سامانه ثبت نام شده و اطلاعات خود را ویرایش کنند.سامانه ای که برای ویرایش اطلاعات تهیه شده است دقیقاً همان سایت ثبت نام می‌باشد. بدین ترتیب داوطلبان در زمان ویرایش اطلاعات به سامانه سجا به آدرس saja.medu.ir مراجعه کنند.

از آنجایی که زمان ثبت نام مدارس شاهد برای دوره‌های مختلف تحصیلی متفاوت است، زمان اصلاح اطلاعات برای هر یک از این دوره‌ها نیز متفاوت خواهد بود. در ادامه جدولی ارائه شده است که زمان ثبت نام شاهد و در زمان اصلاح اطلاعات ثبت نام مدارس شاهد را معرفی می‌کند.

پایه تحصیلی زمان ویرایش اطلاعات
اول ابتدایی 1 تا 25 خرداد ماه 1400
هفتم 22 خرداد تا 15 تیر ماه 1400
دهم 1 تا 25 تیر ماه 1400

لازم به ذکر است که ویرایش اطلاعات ثبت نام تنها مختص ثبت نام‌هایی است که به صورت اینترنتی انجام گرفته‌اند. ثبت نام برای سایر پایه‌های تحصیلی به شکل حضوری و با مراجعه به مدرسه شاهد مورد نظر انجام می‌گیرد. بدین ترتیب این پایه‌های تحصیلی نیازی به ویرایش اینترنتی نخواهند داشت و تنها ارائه مدارک به محل مدرسه مورد نظر کافیست.

بخوانید: مدارک مورد نیاز ثبت نام مدارس شاهد 1400

 

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 

همانطورکه گفته شد ویرایش اطلاعات ثبت نام مدارس شاهد به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد انجام می‌گیرد. بدین ترتیب متقاضیان با مراجعه به سامانه ثبت نام مدارس شاهد در بازه زمانی مشخص مجاز به ویرایش اطلاعات خود خواهند بود. در ادامه نحوه ویرایش اطلاعات تشریح شده است.

  • 1️⃣5️⃣6️⃣7️⃣8️⃣ در اولین گام باید به سامانه ثبت نام و ویرایش به آدرس saja.medu.ir مراجعه کنید و در قسمت سمت راست بر روی ” ورود دانش آموز ” کلیک کنید.

سامانه جامع امور شاهد

2️⃣ در مرحله دوم با درج نام کاربری و رمز عبور می‌بایست وارد پنل دانش آموزی شد. (به طور معمول از کد ملی داوطلب به عنوان نام کاربری و سریال شناسنامه داوطلب به عنوان رمز ورود استفاده می‌شود).

3️⃣ در این قسمت مشخصات دانش آموز نمایش داده می شود. اگر اطلاعات شما صحیح می باشد بر روی گزینه ” ثبت/تایید مشخصات فردی ” کلیک کنید. در صورت عدم صحت اطلاعات خود ابتدا آن را ویرایش کرده و سپس بر روی ” ثبت/تایید مشخصات فردی ” کلیک کنید.

4️⃣ در این قسمت اطلاعات آدرس و شماره های تماس خود را می توانید ویرایش کنید و سپس بر روی ” ثبت/تایید آدرس و تلفن ” کلیک کنید.

5️⃣ این بخش مربوط به اطلاعات والدین دانش آموز می بشد  که باید صحت آن را بررسی کنید و پس از تایید اطلاعات بر روی ” ثبت/تایید مشخصات والدین ” کلیک کنید.

6️⃣ در قسمت انتخاب مدارس دانش آموز مدرسه مورد علاقه و مشحص شده خود را باید انتخاب کنید و سپس بر روی ” مدرسه انتخابی‌ام را تایید می کنم ” کلیک کنید.

7️⃣در بخش امتیاز بندی دانش آموز با توجه به شرایط خود فرم امتیاز بندی را اصلاح و سپس بر روی ” اطلاعات ایثارگری ام را تایید می کنم ” کلیک کنید.

8️⃣ در این مرحله مشخصات و اطلاعات وارد شده خود را مشاهده خواهید کرد. در صورت تایید اطلاعات نمایش داده بر روی ” قوانین را مطالعه کرده ام و صحت اطلاعات را تایید می کنم ” کلیک کنید.

9️⃣ پس از ویرایش اطلاعات ثبت نام نوبت به ثبت و تأیید نهایی می‌رسد. با تأیید نهایی یک کد پیگیری در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

داوطلبان درنظر داشته باشند که اولویت‌های ایثارگری خود را با دقت در فرم ثبت نام مدارس شاهد وارد کنند. اولویت‌های ایثارگری هر دانش آموز تأثیر بالایی در نتیجه پذیرش او خواهد داشت. برای اولویت‌های ایثارگری یک جدول امتیازبندی تنظیم می‌شود. در این جدول دانش آموزان می‌توانند از میزان امتیازهایی که برای ثبت نام مدارس شاهد دارند آگاه شوند.

پذیرش در مدرمدارسسه شاهد بر اساس امتیازهایی است که دانش آموز می توانید کسب کند (برای مشاهده نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 1400 کلیک کنید) دانش آموزان باید به صورت کامل نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد را مطلعه کنند. در صورت هر گونه ابهام و سوال در مورد امتیاز بندی مدارس شاهد می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید تا شانس موفقیت شما در پذیرش بالاترین حد ممکن باشد.

بخوانید: شرایط ثبت نام مدرسه شاهد 1400

 

مراحل بعد از ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

مرحله ثبت نام و ویرایش اطلاعات جزء اولین مراحل از فرایند ورود به مدارس شاهد هستند. این دو مرحله بهتر است با توجه به  دفترچه ثبت نام مدارس شاهد طی شود. در این دفترچه راهنمایی‌های لازم در رابطه با فرایند ثبت نام و ورود به مدارس شاهد در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد. علاوه بر این، فرایند ورود به مدارس شاهد شامل مراحل دیگری نیز است. به طور کلی مراحل بعد از ویرایش اطلاعات ثبت نام مدارس شاهد به شرح زیر خواهد بود.

  • اعلام نتایج اولیه: دراین مرحله درخواست‌های ثبت نامی که توسط متقاضیان در سامانه سجا ثبت شده، مورد بررسی قرار می‌گیرد. در مرحله اولیه اعلام نتایج، دانش آموزانی که شرایط ورود به مدارس شاهد را داشته باشند انتخاب خواهند شد. نتایج اولیه مدارس شاهد از طرف سایت saja.medu.ir منتشر می‌شود.
  • بررسی مدارک: افرادی که در مرحله اعلام نتایج اولیه مدارس شاهد پذیرفته شوند، می‌بایست مدارک خود را به مدرسه موردنظر تحویل دهند. پس از تحویل مدارک توسط دانش آموزان، این مدارک توسط مدرسه مورد بررسی قرار خواهند گرفت. بررسی مدارک جهت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام انجام می‌گیرد.
  • اعلام نتایج نهایی: در صورتی که مغایرتی بین مدارک ارائه شده و اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام اینترنتی وجود نداشته باشد، ثبت نام تأیید خواهد شد. پس از تأیید مدارک ثبت نام دانش آموزان نهایی می‌شود.

لازم به ذکر است افرادی که به هر دلیلی در مدارس شاهد پذیرفته نمی‌شوند، بهتر است برای ثبت نام در سایر مدارس اقدام کنند.  برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره