مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

کد پیگیری ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

کد پیگیری ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ چگونه دریافت می شود؟ تمام متقاضیان شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان، پس از تکمیل ثبت نام یک کد پیگیری دریافت می‌کنند. داوطلبان توسط کدپیگیری قادر خواهند بود تا در مراحل بعدی وضعیت خود را پیگیری کنند. پیگیری ثبت نام تیزهوشان می‌تواند با هدف‌های متفاوتی از جمله ویرایش ثبت نام تیزهوشان ، دریافت کارت ورود به جلسه و یا دریافت نتیجه آزمون تیزهوشان انجام گیرد. ثبت نام و سایر مراحل مربوط به مدارس تیزهوشان دوره اول متوسطه با مراجعه به سایت hoosh.medu.ir و ثبت نام و سایر مراحل مربوط به مدارس تیزهوشان دوره دوم متوسطه با مراجعه به سایت azmoon.medu.ir انجام می‌گیرد. در این مقاله کد پیگیری ثبت نام آزمون تیزهوشان 1401 – 1402 برای هریک از مراحل تشریح شده است. برای اطلاع از زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ کلیک کنید. 

زمان دریافت کدپیگیری ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ -۱۴۰۲

دانش آموزان پایه نهم و ششم باید در زمان ثبت نام تیزهوشان فرایند ثبت نامی خود را انجام دهند. بعد از به اتمام رساندن فرایند ثبت نام کد پیگری ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ به آنها داده شده می شود. توجه کنید که کدپیگیری حتما بعد از پرداخت هزینه ثبت نام به فرد داده می شود و تا زمانی که این کد را دریافت نکرده اند ثبت نام آنها انجام نشده است.

دریافت کد پیگیری ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان طی دو مرحله انجام می‌گیرد. در مرحله اول داوطلب وارد سامانه شده و فرم ثبت نام را تکمیل می‌کند. در مرحله دوم نیز هزینه ثبت نام تیزهوشان را پرداخت و ثبت نام را تکمیل می‌نماید. دریافت کد پیگیری ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ زمانی امکان‌پذیر خواهد بود که مرحله اول از ثبت نام با موفقیت به اتمام رسیده باشد. در ادامه توضیحاتی در رابطه با دو مرحله اصلی ثبت نام آزمون تیزهوشان ارائه شده است. توصیه می کنیم قبل از شروع فرایند ثبت نام حتما دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ را دانلود و با دقت مطالعه نمایید. 

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام آزمون تیزهوشان

نحوه دریافت کد پیگیری ثبت نام ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ در سال گذشته در فروردین ماه انجام شد. با طی مراحل زیر دسترسی به فرم ثبت نام تیزهوشان و تکمیل آن در کد پیگیری ثبت نام ششم به هفتم امکان‌پذیر خواهد بود:

1️⃣ مراجعه به سایت رسمی hoosh.medu.ir برای آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 

2️⃣ ورود به پرتال دانش آموزی با استفاده از کد ملی و رمز عبور همگام (دریافت رمز عبور همگام تنها با مراجعه حضوری به مدیریت مدرسه محل تحصیل دانش آموزان امکان‌پذیر است)

ثبت نام تیزهوشان ششم ۱

3️⃣ انتخاب نقش خود و نام سازمان و تأیید آن

ثبت نام تیزهوشان ششم 2

4️⃣ دسترسی به فرم ثبت نام و تکمیل آن با استفاده از اطلاعات فردی و تحصیلی

ثبت نام تیزهوشان ششم 5

5️⃣ ذخیره فرم تکمیل شده و دریافت کد پیگیری ثبت نام تیزهوشان

ثبت نام تیزهوشان ششم 6

قبل از اقدام به ثبت نام بهتر است داوطلب فایل اسکن عکس داوطلبی و سایر مدارک فردی و تحصیلی را آماده کند تا فرایند ثبت نام با سهولت انجام گیرد.

نحوه دریافت کد پیگیری ثبت نام نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

1️⃣برای ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ ابتدا باید وارید سایت azmoon.medu.ir شوید و کد ملی و رمز عبور خود را وارد نمایید.

ثبت نام نهم

2️⃣ در مرحله بعد بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا وارد فرم ثبت نام شوید. 

ثبت نام نهم 2

3️⃣ در این قسمت فرم را پر کرده و اطلاعات خود را ذخیر نمایید.

تیزهوشان نهم ۳

سپس در جدولی مطابق تصویر زیر اطلاعات پرداختی شما نمایش داده می شود که با کلیک بر روی تایید نهایی و پرداخت می توانید هزینه را واریز نمایید. در نهایت با به پایان رسیدن ثبت نام رسید ثبت نام خود که کد پیگیری ثبت نام در آن قرار دارد را دریافت و از آن پرینت بگیرید. توصیه می کنیم به هیچ عنوان رسید ثبت نام خود را گم نکنید تا در مراحلی بعدی آزمون تیزهوشان مثلا دریافت کارت ورود به جلسه تیزهوشان با مشکل روبرو نشوید. 

پرداخت هزینه ثبت نام

زمانی که فرم ثبت نام تیزهوشان تکمیل شده باشد، اطلاعات مربوط به آن در پرتال شخصی دانش آموزان ثبت می‌شود. تا زمانی که هزینه را پرداخت نکنید؛ گزینه‌ای به نام «تأیید نهایی و پرداخت» در پرتال دانش آموزی فعال خواهد بود. برای پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان 1401 لازم است این گزینه انتخاب شود. با انتخاب این گزینه به درگاه پرداخت الکترونیکی منتقل می‌شوید. در این مرحله با ثبت اطلاعات کارت بانکی می‌توان هزینه ثبت نام را پرداخت کرد.

مهمترین مسئله در مرحله پرداخت هزینه ثبت نام، دریافت «کد رهگیری ثبت نام آزمون تیزهوشان» است. با دریافت کد پیگیری فرایند ثبت نام تیزهوشان به طور کامل به اتمام می‌رسد. لازم به ذکر است که پس از پرداخت هزینه، وضعیت هزینه ثبت نام تیزهوشان در پرتال مربوطه از «تایید نهایی و پرداخت» به «پرداخت شده» تغییر خواهد کرد.

ویرایش اطلاعات ثبت نام

اطلاعاتی که در فرم ثبت نام تیزهوشان وارد می‌شود باید کامل و بدون نقص باشد. در صورتی که مغایرتی میان اطلاعات درج شده و اطلاعات حقیقی داوطلب وجود داشته باشد، پذیرش نهایی داوطلب در مدارس تیزهوشان حتی درصورت کسب امتیاز منتفی خواهد شد. به هرحال اگر در فرایند ثبت نام خطایی در وارد کردن اطلاعات پیش آید، می‌توان به ویرایش ثبت نام تیزهوشان پرداخت. ویرایش ثبت نام آزمون تیزهوشان را طی دو نوبت می‌توان انجام داد:

✅زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان: اولین فرصتی که داوطلبان برای ویرایش ثبت نام آزمون تیزهوشان در اختیار دارند، بازه زمانی ثبت نام است. هر داوطلبی تا پایان مهلت ثبت نام می‌تواند با استفاده از کد پیگیری ثبت نام تیزهوشان ، تغییرات لازم را در فرم انتخاب رشته اعمال کند. 

✅ زمان دریافت کارت ورود به جلسه: کارت ورود به جلسه تیزهوشان از طریق سایت ثبت نام تیزهوشان قابل دریافت است. داوطلبان یک بار دیگر در زمان دریافت کارت ورود به جلسه فرصت خواهند داشت به ویرایش ثبت نام بپردازند. هر داوطلبی با استفاده از کد پیگیری ثبت نام آزمون تیزهوشان خود می‌تواند به این کارت دسترسی داشته باشد.

بیشتر بخوایند 

در ویرایش ثبت نام تیزهوشان تنها اطلاعاتی خاص قابل تغییر خواهند بود. بدین ترتیب بهتر است در وارد کردن اطلاعات شناسنامه در فرم انتخاب رشته، نهایت دقت را به کار برد. بهتر است هر ویرایشی که انجام می‌گیرد قبل از تکمیل پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان انجام گیرد.

کد پیگیری نتایج ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

آزمون تیزهوشان دوره اول و دوم متوسطه به صورت مجزا و یک بار درسال برگزار می‌شود. حدود 4 تا 6 هفته پس از برگزاری آزمون تیزهوشان، نتایج آن اعلام می‌شود. داوطلبان مطابق با پایه تحصیلی باید به سایت مرتبط مراجعه کرده و کارنامه خود را دریافت کنند. ورود به سامانه دریافت نتایج ثبت نام تیزهوشان تنها از طریق کد پیگیری ثبت نام تیزهوشان 1401 – 1402 امکان‌پذیر است.

پس از اینکه نتایج نهایی تیزهوشان اعلام شد، افرادی که موفق به کسب پذیرش شده باشند می‌توانند در مدارس تیزهوشان به تحصیل بپردازند. برای این کار دانش آموز می‌بایست با همراه داشتن مدارک به مدرسه‌ای که در آن قبول شده مراجعه کند. عدم مراجعه داوطلبان پذیرفته شده به منظور تکمیل ثبت نام، به معنای انصراف آنان از تحصیل در این مدارس خواهد بود. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام تیزهوشان 1401 – 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره