ثبت نام آزمون دکتریدکتری

ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ همزمان با دانشگاه های سراسری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. داوطلبانی که قصد ورود به مقطع دکتری را در دانشگاه آزاد اسلامی دارند بایستی که مانند داوطلبان دانشگاه های سراسری به سایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس الکترونیکی sanjesh.org مراجعه کنند و نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی اقدام نمایند. در ادامه اطلاعات کاملی از جزئیات ثبت نام آزمون دکتری آزاد 1401 ارائه کرده ایم.

 

ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

آزمون دکتری طبق روال هر سال برای ورود به مقطع دکتری دانشگاه های سراسری و دانشگاه ازاد اسلامی به صورت یکپارچه توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد. داوطلبانی که جزو دانشجویان ترم آخر مقطع کارشناسی ارشد هستند و یا در این مقطع فارغ التحصیل شده اند، می توانند با اطلاع از شرایط، زمان و نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد اقدامات لازم را انجام دهند.

سازمان سنجش آموزش کشور مجری آزمون دکتری می باشد که هر ساله ثبت نام متقاضیان این آزمون بر عهده این سازمان است که مراتب آن از طریق سایت ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد با آدرس الکترونیکی sanjesh.org انجام می گردد. بنابراین اگر علاقه مند به ورود به مقطع دکتری در دوره های مختلف دانشگاه های سراسری شامل دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و همینطور دانشگاه ازاد می باشید، می توانید در این آزمون یکپارجه شرکت کنید، چراکه آزمون مجزایی برای دانشگاه ازاد برگزار نمی شود.

 

زمان ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه ازاد هر ساله در اوایل آذر ماه انجام می شود. سازمان سنجش یک بازه زمانی ده روزه را در اختیار متقاضیانی قرار می دهد که علاقه مند به نام نویسی در آزمون دکتری هستند. 

زمان ثبت نام آزمون دکتری از ۱ تا ۸ آذر ماه می باشد.

تاکنون سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعیه ای مبنی بر زمان ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد منتشر نکرده است، اما پیش بینی می شود که طبق روال سال های گذشته از اوایل آذرماه آغاز شود. توجه داشته باشید که به محض اعلام زمان ثبت نام آزمون دکتری 1401 از سوی سازمان سنجش، زمان دقیق را در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد و شما می توانید از زمان دقیق آن مطلع شوید.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل نیز آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند که می توانید با برقراری تماس از طریق شماره تماس انتهای مقاله از زمان دقیق ثبت نام آزمون دکتری از این طریق مطلع شوید.

 

نحوه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

اگر طبق شرایط گفته شده در متن فوق، جزو واجدین شرایط ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد هستید، می توانید اقدامات لازم را جهت نام نویسی در این آزمون پشت سر بگذارید. 

ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد

راهنما گام به گام

مراحل زیر به صورت گام به گام مراحل ثبت نام در آزمون دکتری وزارت علوم را نشان می دهد که سازمان سنجش مجری آن می باشد.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه نمایید و از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه “ دکتری تخصصی ” کلیک کنید.

2️⃣ ابتدا دفترچه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ را دریافت کنید و به دقت مندرجات و بخش های مختلف آن را مطالعه نمایید.

3️⃣ بر روی عبارت “ ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1401 ” کلیک کنید.

 

پرداخت هزینه

4️⃣ بر روی گزینه “ خرید کارت ” از منوی سمت راست سایت و سپس سریال مربوطه با عنوان ” سریال ثبت نام آزمون دکتری 1401 ”  کلیک کنید و سپس بر روی گزینه ” تایید و ادامه _ گام بعدی ” کلیک کنید. 

5️⃣ مشخصات خواسته شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه، پست الکترونیک را وارد کنید و سپس درگاه اینترنتی خود را انتخاب نمایید تا وارد درگاه پرداخت شوید.

6️⃣ در این مرحله بایستی بر روی گزینه ” ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام ” کلیک کرده و سپس گزینه “ ادامه روند پرداخت ” را انتخاب کنید.

7️⃣ برای پرداخت هزینه ثبت نام لازم است، اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید و سپس شماره سریال 12 رقمی ثبت نام را دریافت کنید.

 

تکمیل فرم ثبت نام

8️⃣ مجدد به لینک ثبت نام بازگردید و پس از  مطالعه بندهای موجود، بر روی گزینه ” تایید و ادامه – گام بعدی ” کلیک کنید.

9️⃣ شماره شماره سریال ثبت نام و عبارت امنیتی را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ” تایید ” کلیک کنید.

? در این مرحله عکس خود را در قسمت مربوطه بارگذاری نمایید و پس از دریافت فرم ثبت نام و تکمیل آن، شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام را دریافت کنید.

 

 

شرایط ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

✅ داشتن مدرک كارشناسی ارشد و یا دكتری عمومی می باشند.

✅ داوطلبانی که جزو دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی هستند، بایستی که تا تاریخ 31 شهریور 1401 فارغ التحصیل شوند.

✅ متقاضیان با تحصیلات حوزوی و دارای مدرک سطح سه حوزه علمیه قم یا خراسان نیز مجاز به شرکت در این آزمون هستند و در صورت شاغل به تحصیل بودن بایستی تا تاریخ 31 شهریور 1401، مدرک خود را اخذ نمایند.

✅ داوطلبانی که در سال گذشته جزو اسامی پذیرفته شدگان دوره روزانه بوده اند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری دانشگاه ازاد  1401 نمی باشند.

✅ متقاضیانی که در حال تحصیل در دوره روزانه مقطع دكتری تخصصی هستند و از پذیرفته شدگان سال 1399 و قبل از آن می باشند، چنانچه  قبل از اتمام مهلت ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند، می توانند در آزمون دکتری 1401 شرکت کنند. دیگر داوطلبان می توانند بدون انصراف از دانشگاه فعلی در این آزمون نام نویسی و شرکت کنند.

✅ داوطلبان آقا نباید مشکل نظام وظیفه عمومی باشند.

✅ دانشجویان سال آخر و یا فارغ التحصیلان مقطع كارشناسی ارشد و دكترای حرفه ای به جز فارغ التحصیلان كارشناسی ارشد پیوسته، دكترای عمـومی دامپزشكی و دكتری پزشكی بایستی دارای  معدل بالای 14 باشند.

 

مدارک ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

برای ثبت نام در آزمون دکتری آزاد 1401 و تکمیل اطلاعات خواسته شده در فرم راهنمای ثبت نام به برخی مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد لازم است که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم.

عکس داوطلب سایز 4×3 یا 4×6
تمام رخ و واضح، فاقد اثر مهر و منگنه و یا هر گونه لکه
عکس رنگی و با زمینه سفید گرفته شده در سال جاری 
افرمت jpg  حداکثر اندازه 400×300 یا 300×200 پیکسل
حداکثر حجم 70 کیلو بایت 
عکس مربوط به داوطلبان خانم باید با حجاب باشد ولی صورت آن ها کاملا مشخص باشد.
اطلاعات هویتی و تحصیلی  اطلاعات مربوط به کارت ملی و شناسنامه،
نام دانشگاه محل تحصیل
مدارک و رشته دانشگاهی
اطلاعات مربوط به سهمیه مورد تقاضا
معلولیت
نشانی محل اقامت و کد پستی
زبان خارجی امتحانی

تایید وضعیت داوطلبان دارای معلولیت 

داوطلبانی که دارای معلولیت های جسمی حرکتی و یا ناشنوا و کم شنوا، نابینا و کم بینا می باشند، بایستی که ضمن علامت زدن این قسمت در فرم ثبت نام،  در سازمان بهزیستی کشور نیز پرونده داشته باشند.

فرم تکمیل شده معدل دانشجویان سال آخر

دسته از داوطلبان آزمون دکتری که جزو دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی هستند، بایستی که تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401 فارغ التحصیل می شوند. این دسته از داوطلبان بایستی که فرم مخصوص معدل را که در دفترچه راهنمای ثبت نام درج شده است، تکمیل کنند.

 

مشاوره ثبت نام آزمون دکتری آزاد ۱۴۰۱

شما عزیزانی که قصد ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه ازاد را در سایت سنجش دارید، می توانید برای کاهش خطا در زمان ثبت نام ابتدا فرم پیش نویس ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه ازاد  1401 را که در انتهای دفترچه راهنمای ثبت نام قرار دارد را دریافت و تکمیل کنید.

 در صورتی که هر گونه سوالی دارید می توانید با مشاوران مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید و سوالات خود را بپرسید.

بخوانید: راهنما جامع ثبت نام دکتری ۱۴۰۱

 

برای دریافت مشاوره در ثبت نام آزمون دکتری آزاد ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

ثبت نام آزمون دکتری آزاد ۱۴۰۱ چه زمانی آغاز می شود؟

زمان دقیق ثبت نام آزمون دکتری آزاد ۱۴۰۱ مشخص نمی باشد، اما پیش بینی می شود طبق روال هر سال در اوایل آذر ماه انجام شود.

آیا ثبت نام آزمون دکتری ازاد ۱۴۰۱ به صورت همزمان با دانشگاه های سراسری انجام می شود؟

بله، با توجه به اینکه آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و ازاد با یکدیگر ادغام شده است، ثبت نام آن ها نیز به صورت همزمان انجام می شود.

برای ثبت نام آزمون دکتری ازاد 1401 چه مدارکی لازم است؟

به مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون دکتری ازاد 1401 در متن مقاله فوق اشاره کرده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره