دکتریثبت نام آزمون دکتری

سایت ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲

سایت ثبت نام آزمون دکتری سازمان سنجش sanjesh.org می باشد که تمامی مراحل ثبت نام در آزمون دکتری دوره های روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق آن انجام می شود. سازمان سنجش مجری آزمون دکتری می باشد و تمامی جزئیات مربوط به مراحل مختلف این آزمون را از طریق سایت ثبت‌نام برای متقاضیان ورود به این مقطع تحصیلی منتشر می گردد. در ادامه این مطلب سعی کرده ایم اطلاعات کاملی از سایت ثبت نام آزمون دکتری sanjesh.org در آن ارائه کنیم.

ثبت‌نام آزمون دکتري ۱۴۰۲ آغاز شد. لینک ورود به سایت سنجش را در ادامه مقاله قرار داده ایم.

سایت ثبت نام آزمون دکتری 

با افزایش ظرفیت رشته‌های مختلف در مقطع دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد، این مقطع علاقه مندان بسیاری دارد. ثبت‌نام آزمون دکترا معمولا هر ساله در نیمه های آذر ماه آغاز می شود و تمامی مراحل نام نویسی آن برای تمامی دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق سایت ثبت نام آزمون دکتری ” sanjesh.org ” انجام می گردد. پیشنهاد می کنیم حتما پیش از انحام فرآیند نام نویسی مقاله زیر را مطالعه نمایید

حتما بخوانید: ثبت نام آزمون دکتری

به منظور راهنمایی شما عزیزان در این قسمت از مقاله لینک مستقیم ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ را قرار داده ایم. در نظر داشته باشید که این لینک در زمان های مقرری در وبسایت سازمان سنجش فعال می گردد و پس از اتمام مهلت ثبت‌نام، غیر فعال می شود.

به محض آغاز ثبت نام و فعال شدن لینک نام نویسی در این بخش قرار داده می شود.

لینک ورود به  سایت ثبت نام آزمون دکتری | sanjesh.org

نحوه نام نویسی در سایت ثبت نام آزمون دکتری sanjesh.org را به صورت گام به گام برای شما آورده ایم. اگر قصد دارید در یکی از دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد وارد مقطع دکتری شوید، ابتدا بایستی طبق مراحل زیر، فرم ثبت نام آزمون دکتری خود را در سامانه سازمان سنجش تکمیل نمایید.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش ” sanjesh.org ” مراجعه نمایید.

2️⃣ ابتدا لازم است برای اطلاع از جزئیات این آزمون ” دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۲ ” را دریافت نمایید و بخش های مختلف آن را مطالعه کنید. برای دانلود دفترچه راهنما ثبت نام بر روی عبارت زیر کلیک کنید.

3️⃣ چنانچه طبق دفترچه راهنما واجد الشرایط بودید، می توانید مدارک ثبت‌نام دکتری را آماده کنید.

4️⃣ بر روی گزینه “ ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال 1402 “ کلیک کنید.

سایت ثبت نام دکتری

5️⃣ بر روی گزینه ” خرید کارت ” از منوی سمت راست وبسایت کلیک نمایید تا هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1402 را با خرید کارت اعتباری بپردازید.

سایت و نحوه ثبت نام آزمون دکتری

6️⃣ پس از ورود مجدد به لینک ثبت‌نام، سریال 12 رقمی ثبت‌‌نام و عبارت امنیتی را وارد کنید.

7️⃣ اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی خواسته شده را وارد نمایید و پس از تایید نهایی ” کد پیگیری 16 رقمی ” و ” شماره پرونده 6 رقمی ” را دریافت کنید.

داوطلبان گرامی برای مطالعه راهنما کامل تصویری و گام به گام نام نویسی در سایت ثبت نام آزمون دکتری 1402 مقاله زیر را مطالعه نمایید.

مواردی قابل پیگیری از طریق سایت سازمان سنجش

همانطور که اشاره کردیم مسئولیت برگزاری آزمون دکتری بر عهده سازمان سنجش است و تا قبل از اعلام نتایج اولیه، تمامی اطلاعیه های مربوط به گزینش این مقطع در دانشگاه های سراسری و آزاد و پس از اعلام نتایج اولیه مربوط به دانشگاه های سراسری از طریق این وبسایت اعلام می شود. تمامی جزئیات ثبت‌نام آزمون به شرح موارد زیر از طریق سایت ثبت نام آزمون دکتری sanjesh.org در قالب اطلاعیه ای منتشر می گردد.

✅ زمان ثبت‌نام آزمون 

✅دریافت دفترچه راهنما

✅ویرایش ثبت‌نام آزمون 

✅هزینه ثبت‌نام آزمون 

✅خرید کارت اعتباری

✅تکمیل فرم ثبت‌نام برای متقاضیان دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد

مشاوره سایت ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲

آزمون دکتری دارای گزینش دو مرحله ای در تمامی رشته ها و دانشگاه ها می باشد، به طوری که هر داوطلب بایستی پس از شرکت در این آزمون و کسب نمره قبولی لازم، پس از انتخاب رشته در مصاحبه علمی دانشگاه های انتخابی خود نیز شرکت کند. برای اطلاع از نحوه ویرایش ثبت نام آزمون دکتری کلیک کنید.

توجه داشته باشید که مراحل ثبت‌نام و اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه از سوی سایت ثبت نام آزمون دکتری سنجش اعلام می گردد، اما پس از اعلام نتایج اولیه مسیر دانشگاه های سراسری و آزاد جدا می شود. پس از آن متقاضیان ورود به مقطع دکتری آزاد بایستی به وبسایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” مراجعه کنند.

چنانچه پیرامون ثبت‌نام دکتری ابهامی برایتان وجود دارد، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مشاوران مجموعه دانتل با این مرکز تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه سایت ثبت نام دکتری sanjesh.org می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

ثبت‌نام آزمون دکترا از طریق چه سایتی انجام می شود؟

سایت ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ سازمان سنجش با آدرس الکترونیکی sanjesh.org می باشد.

آیا دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری نیز از طریق وبسایت سازمان سنجش منتشر می گردد؟

بله، تمامی جزئیات و موارد مربوط به آزمون دکتری از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد.

سامانه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد نیز وبسایت سازمان سنجش است؟

بله، برای ورود به مقطع دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد یک آزمون یکپارچه برگزار می گردد. تمامی متقاضیان باید از طریق سایت سازمان سنجش در این آزمون یکپارچه نام نویسی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره