ثبت نام آزمون دکتریدکتری

شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱

شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ چه مواردی می باشد؟ متولیان برگزاری آزمون دکتری نیز شرایطی برای شرکت کنندگان لحاظ نموده اند. شرایط فوق الذکر در دفترچه راهنمای آزمون 1401درج شده است. ضروری است داوطلبان پیش از اقدام به ثبت نام در آزمون از مندرجات دفترچه آگاه شوند. برای تسهیل دسترسی داوطلبان، شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام دکتری ۱۴۰۱ در ادامه ارائه می‌شود. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید

 

شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱

برای ثبت نام در آزمون دکتری شرایط خاصی تعریف شده است. شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می‌شود. شرایط عمومی برای تمام داوطلبان یکسان است. شرایط اختصاصی با توجه به وضعیت متقاضیان خواهد بود. داوطلبان باید از داشتن شرایط عمومی و اختصاصی اطمینان حاصل نمایند. در غیر این صورت در هر مرحله ای که عدم احراز شرایط مشخص گردد، داوطلب از ادامه مسیر محروم می‌شود.

 

شرایط عمومی ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱

شرایط عمومی باید در مورد داوطلبان به طور کامل احراز شود. شرایط عمومی ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ عبارتند از:

❌به اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اعتقاد داشته باشند.

❌ملزم بودن به احکام عملی اسلام در مورد ایشان محرز گردد.

❌نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران عناد نداشته باشند.

❌سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آنها نداشته باشند.

❌عدم فساد اخلاقی در مورد ایشان محرز باشد.

❌به اعمال خلاف شئون اشتهار نداشته باشند.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام

داوطلبان باید با توجه به وضعیت خود، از احراز شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ اطمینان به عمل آورند.

✅ ارائه دادن مدرک ارشد یا دكترای عمومی و یا تحصیل در سال آخر مقاطع مذکور

✅ طلاب حوزه‌های علمیه كه دوره سطح 3 را پاتمام رسانده باشند و یا تا تاریخ 1401/6/31 فارغ التحصیل شوند، می‌توانند در یكی از كدرشته های امتحانی مرتبط گروه علوم انسانی ثبت نـام نمایند. در صورت پذیرفته شدن باید دروس پیش‌نیاز مربوطه را مطالعه کنند.

✅ دانشجویان دكتری تخصصی که تا اتمام مهلت ثبت نام از تحصیل انصراف نداده باشند، مجاز به ثبت نام نمی‌باشـند.

✅ پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانـه آزمون دكتری سال 99 به هیچ وجه مجاز به ثبت نام در آزمون نیستند.

✅ فارغ التحصیلان باید معدل دوره كارشناسی و كارشناسی ارشد یا دكترای عمومی خـود را در تقاضـانامه وارد نمایند .

✅ داوطلبانی كه نهایتا تا تاریخ 1401/6/31 فارغ التحصیل می‌شوند باید معـدل دوره كارشناسـی و میـانگین نمـرات واحدهای درسی گذرانده شده كارشناسی ارشد یا دكترای خود را حداكثر تا تاریخ 99/6/31 در تقاضانامه وارد نمایند. این گروه باید فرم معدل موجود در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۱ را نیز تکمیل نمایند. لازم است فرم مربوطه از طریق دانشگاه تائید و در صورت قبولی به مؤسسه محل قبولی ارائه شود .

✅ با توجه به تعهدات آموزش رایگان، پذیرفته شدگان باید برابر طول مدت تحصیل دوره دكتری تعهد خدمت بدهند تا در محلـی كـه وزارت علوم مشخص می‌نماید خدمت کنند .

✅ کسانی که از فرصت‌های صندوق رفاه دانشجویان استفاده نموده، می‌توانند با دادن تضمین كافی، تعهدات خود را به زمان اتمام مقطع جدید انتقال دهند.

✅ متقاضیان استفاده از مأموریت آموزشی باید قوانین مربوطه را لحاظ نمایند. صرفا پذیرش در آزمون به معنای موافقت با مأموریت آموزشی نیست .

✅ رشته امتحانی انتخابی داوطلبان باید متجانس با رشته تحصیلی مقطع كارشناسی ارشد و یا دكتری عمومی آنها باشد.

 

مشاوره ثبت نام 

☑ فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشكی، پیش از ثبت نام توجه داشته باشند كه از نظر تعهد خدمت به وزارت بهداشت، وضعیت مشخصی داشته باشند. متقاضی نباید منع ثبت نام از نظر وزارت مذكور داشته باشند.

☑ متقاضیان شاغل در وزارت خانه ها، سازمان های دولتی باید موافقت محل كار خود را جهت ادامه تحصیل دریافت کنند.

☑ دارندگان مدرک معادل، باید شرایط «آیین نامه شركت دارندگان مدارک معادل و غیر رسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر» را احراز نمایند.

☑ متقاضیان مشغول به تحصیل در سال آخر كه تا 1401/6/31 در دوره كارشناسی ارشد و یا دكتـرای عمـومی فارغ التحصـیل می‌شـوند، در زمان دریافت كارت آزمون، می‌توانند نسبت به درج معدل فارغ التحصیلی اقدام نمایند .

☑ معدل متقاضیان باید بالاتر از 14 باشد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره