دکتریثبت نام آزمون دکتری

هزینه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲

هزینه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ هر ساله در زمان ثبت‌نام اعلام می شود. تمامی داوطلبان واجد شرایط که مایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری می‌باشند. برای ورود به دانشگاه‌های دولتی و آزاد در تمامی رشته‌ها، در آزمونی که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود، شرکت کنند. شرکت در آزمون دکتری برای داوطلبان هزینه‌ای در بردارد که در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون میزان و نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1402 می‌پردازیم.

ثبت‌نام آزمون دکتري ۱۴۰۲ آغاز شد. لینک ورود به سایت سنجش را در ادامه مقاله قرار داده ایم.

هزینه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲

داوطلبان برای شرکت در آزمون و تکمیل فرم ثبت نام دکتری باید کارت ثبت‌نام را خریداری کنند و هزینه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ را پرداخت کنند. متقاضیان با خرید کارت اعتباری و دریافت شماره سریال 12 رقمی درسایت سنجش می توانند فرآیند نام نویسی خود را آغاز کنند. 

هزینه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ مبلغ ۳۷۸ هزار تومان می باشد.

داوطلبان پیش از پرداخت هزینه باید دفترچه راهنما ثبت‌نام را دانلود کرده و تمامی قوانین و شرایط لازم را مطالعه در صورت واجد الشرایط بودن می توانند نام نویسی کنند. از این رو مرکز مشاوره دانتل تمامی شرایط لازمی که داوطلب جهت شرکت در آزمون را باید دارا باشد گردآوری کرده‌ایم. برای مطالعه و آگاهی از این شرایط می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید (بر روی لینک زیر کلیک کنید)

داوطلبان توجه داشته باشند که برای انتخاب رشته در هر یک از دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و همینطور دانشگاه آزاد فقط یکبار در زمان ثبت نام باید مبلغ را پرداخت کنند و هرکدام بصورت مجزا هزینه‌ای در بر نخواهد داشت. چنانچه متقاضی شرکت در این آزمون می باشید پیشنهاد می کنیم حتما پیش از نام نویسی مقاله زیر را مطالعه نمایید.

میزان هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1402

تمامی داوطلبان برای شرکت در یک کد رشته امتحانی بایستی پیش از تکمیل فرم ثبت نام دکتری ۱۴۰۲ با پرداخت هزینه هزینه ثبت نام دکتری 1402 نسبت به دریافت کارت اعتباری اقدام کنند. سازمان سنجش آموزش کشور، هرسال پیش از شروع زمان مقرر ثبت نام کنکور دکتری، میزان هزینه خرید کارت اعتباری 1402 را اعلام می‌کند،

ثبت نام سال 1402
هزینه ثبت‌نام 378,000 تومان

در سال گذشته هزینه ثبت نام آزمون دکتری مبلغ 208.500 تومان تعیین شد و داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org می توانستند کارت اعتباری را خریداری کنند. تاکنون میزان هزینه‌ی ثبت‌نام در سال ۱۴۰۲ مشخص نشده است به محض اعلام مبلغ خرید کارت اعتباری سال جاری این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

مبلغ پرداختی جهت شرکت و حضور در آزمون و خدمات پیام کوتاه می باشد که اطلاعات لازم نظیر شماره پرونده ۷ رقمی و کدرهگیری ثبت نام که به منزله اتمام فرآیند ثبت‌نام و شرکت در آزمون می باشد را از این طریق از سوی سازمان سنجش برای داوطلب ارسال می شود. 

بخوانید: راهنما ثبت نام آزمون دکتری

هزینه ثبت نام داوطلبان جامانده

سازمان سنجش معمولا برای آن دسته از داوطلبانی که در مهلت تعیین شده ثبت‌نام نکرده و جامانده‌اند مهلت مجددی را اعلام خواهد کرد. این دسته از داوطلبان چنانچه مایل به نام نویسی می باشند بدلیل تاخیر در نام نویسی باید هزینه‌ای مازاد را برای پرداخت و خرید کارت اعتباری شرکت در آزمون را پرداخت کنند. در سال گذشته هزینه خرید کارت جاماندگان دو برابر تعرفه اولیه بود.

تاکنون هزینه ثبت نام جاماندگان آزمون دکتری ۱۴۰۲ اعلام نشده است. به محض اعلام در این بخش از مقاله بروزرسانی خواهد شد.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲

پرداخت هزینه و در پی آن تهیه کارت اعتباری از طریق سایت سازمان سنجش ” sanjesh.org ” قابل انجام است. راهنما تصویری گام به گام نحوه پرداخت هزینه ثبت نام دکتری ۱۴۰۲ را در ادامه شرح داده ایم.

1️⃣ به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند.

2️⃣ از منوی سمت چپ سایت بر روی گزینه ” خرید کارت اعتباری ” کلیک نمایند.

3️⃣ متقاضیان گزینه ” سریال ثبت نام آزمون دکتری 1400 ”  را انتخاب کرده و بر روی گزینه ” تایید و ادامه ” کلیک کنند.

سریال ثبت نام آزمون دکتری

4️⃣ در این قسمت صفحه ای برای داوطلب ایجاد می‌شود که بایستی اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه و پست الکترونیک را وارد کنند.

خرید کارت اعتباری دکتری

5️⃣ در این مرحله داوطلبان پس از انتخاب گزینه ” ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام ” وارد درگاه پرداخت اینترنتی و پرداخت مبلغ ثبت نام توسط کارت بانکی عضو شبکه شتاب مبلغ را پرداخت کنند. 

شماره پیگیری پرداخت ثبت نام آزمون دکتری

5️⃣ داوطلبان چنانچه تمامی مراحل گفته شده در متن فوق را به درستی انجام دهند و با موفقیت به پایان برسانند، سیستم یک کد پیگیری 12 رقمی را به آنها ارائه می‌دهد که بایستی برای تکمیل و ادامه روند ثبت نام دکترا آن را نگه دارند. برای اطلاع از دیگر مراحل ثبت نام آزمون دکتری می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید. 

مشاوره ثبت نام آزمون

آزمون دکتری به صورت یکپارچه برای تمامی دانشگاه های سراسری (روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی و پیام نور) و دانشگاه آزاد برگزار می شود و تمامی داوطلبان برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در این آزمون شرکت کنند. متقاضیان برای ثبت نام فقط یک کارت اعتباری خریداری می کنند و نیازی به هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1402 جداگانه ای نمی باشد. 

آن دسته از داوطلبانی که در زمان تکمیل فرم ثبت‌نام اطلاعات اشتباهی را وارد کرده‌اند و درصدد ویرایش فرم می باشند. نیازی به پرداخت هزینه جداگانه نمی‌باشند و از طریق سایت سنجش می توانند اطلاعات وارد شده را تصحیح کنند. برای اطلاع از نحوه ویرایش فرم می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

چنانچه برای نام نویسی و شرکت در آزمون دکترا دارید می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس گرفته تا کارشناسان این مجموعه شما را در این راه یاری دهند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون دکتری می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

هزینه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ چقدر می باشد؟

در متن مقاله هزینه نام نویسی داوطلبان درج شده است.

از چه طریقی می توان کارت اعتباری را خریداری کرد؟

داوطلبان در مهلت ثبت نام می توانند این کارت از طریق سایت سنجش به صورت اینترنتی خریداری کنند.

آیا برای ثبت‌نام آزمون دکترا دانشگاه آزاد باید هزینه جداگانه پرداخت کرد؟

خیر آزمون به صورت یکپارچه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره