ثبت نام آزمون دکتریدکتری

ویرایش ثبت نام آزمون دکتری 1400 | زمان و نحوه ویرایش اطلاعات دکترا ۱۴۰۰

ثبت نام آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد هر ساله اوایل آذرماه انجام می‌گیرد و به داوطلبان واجد شرایط حدود یک هفته فرصت داده می‌شود که با مراجعه به سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org ثبت نام خود را انجام دهند. برای ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری، دفترچه ای توسط سایت سنجش منتشر می‌شود که داوطلبان باید با مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1400، در جریان تمام شرایط ثبت نام دکتری قرار گیرند اما با وجود توصیه های زیادی که می‌شود، بسیاری از داوطلبان به دلیل عدم اطلاع از این شرایط، ثبت نام خود را به درستی انجام نمی‌دهند و خواستار ویرایش فرم ثبت نام هستند. در این مقاله به زمان و نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری 1400 پرداخته ایم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ویرایش ثبت نام آزمون دکتری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

 

زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری 1400

داوطلبان آزمون دکتری سراسری 1400 که در مهلت اعلام شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام خود را انجام داده اند، 4 بار فرصت دارند که فرم ثبت نام را دریافت و ویرایش نمایند:

بخوانید: هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400

هر یک از داوطلبان مجازند که حداکثر 5 بار فرم ثبت نام خود را ویرایش و اصلاح کنند.

در زمان ثبت نام

از اولین روز درنظر گرفته شده برای ثبت نام تا ساعت 24 آخرین روز، داوطلبان می‌توانند فرم ثبت نام را دریافت و پس از رفع اشکالات، آن را دوباره در سامانه سنجش بارگذاری کنند. زمان ثبت نام آزمون دکتری 1400 در تاریخ 2 آذر 99 شروع شد و تا تاریخ 9 آذر 99 متقاضیان می توانند اقدام به ثبت نام کنند.

در زمان تمدید مهلت ثبت نام

معمولا پس از اتمام مهلت ثبت نام، تعدادی از داوطلبان هستند که به دلیل بی اطلاعی از زمان ثبت نام، موفق به نام نویسی و تکمیل فرم ثبت نام نمی‌شوند. به همین دلیل سازمان سنجش مهلت ثبت نام را برای مدت محدود تمدید می‌کند تا علاوه بر ثبت نام متقاضیان جدید، داوطلبانی که قبلا فرم را تکمیل کرده اند نیز فرصت ویرایش اطلاعات را داشته باشند.

در زمان مهلت مجدد ثبت نام

چند ماه پس از زمان اولیه ثبت نام ازمون دکتری، سازمان سنجش برای آخرین بار فرصت مجددی را برای ثبت نام جاماندگان درنظر می‌گیرد و در این فرصت چند روزه، داوطلبانی که قبلا ثبت نام کرده اند، می‌توانند فرم ثبت نام را از سایت دریافت و اصلاح نمایند.

در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون

آخرین فرصت ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری، حین دریافت کارت ورود به جلسه آزمون است. داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه، چنانچه مغایرتی را مشاهده نمودند می‌بایست به سایت سنجش مراجعه و اصلاحات لازم را اعمال نمایند. لازم به ذکر است که  زمان دریافت کارت ورود به جلسه فقط امکان ویرایش بعضی از اطلاعات مثل معدل فارغ التحصیلی فراهم است. در صورتی که بر روی کارت ورود به جلسه در عکس، نوع سهمیه، جنسیت و … اطلاعات اشتباه درج شده باشد، داوطلب باید به باجه‌های رفع نقص مراجعه نماید.

داوطلبان آزمون دکتری که به تازگی از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اند توجه داشته باشند که حین دریافت کارت ورود به جلسه حتما با دریافت فرم ثبت نام، معدل فارغ التحصیلی خود را اصلاح کنند.

بخوانید: مدارک ثبت نام آزمون دکتری 1400

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری 1400

برای ویرایش فرم ثبت نام آزمون دکتری سراسری و دانشگاه ازاد 1400، می‌بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایید و مراحل زیر را ادامه دهید:

بخوانید: نحوه ثبت نام آزمون دکتری 1400

  • از منوی سمت راست سایت بر روی گزینه ” دکتری تخصصی ” کلیک کنید.

دکتری-تخصصی-سنجش

  • از میان گزینه‌های موجود در صفحه دکتری تخصصی، لینک فعال “ ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دکتری (phd) سال 1400 ” را انتخاب کنید.
  • سپس از منوی سمت راست سایت بر روی گزینه ” گزینه ویرایش اطلاعات ” کلیک کنید.
  • در مرحله بعدی بایستی شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام خود را که در زمان ثبت نام سامانه به شما ارائه داده است را درج کنید.
  • پس از این مراحل، فرم ثبت نام برای شما نمایش داده می‌شود که لازم است پس از اعمال تغییرات، ثبت نهایی را بزنید تا تغییرات اعمال شده ثبت شوند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

بخوانید: فرم ثبت نام آزمون دکتری 1400

آن دسته از داوطلبانی که شماره پرونده و یا کدپیگیری ثبت نام خود را فراموش کرده اند، می‌توانند از طریق ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش این اطلاعات را بازیابی کنند.

نکات مهم

  • لازم است مجددا تاکید کنیم که، دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد که در تاریخ 31 شهریورماه 1400 فارغ التحصیل می‌شوند، باید در زمان دریافت کارت ورود به جلسه معدل فارغ التحصیلی خود را در فرم ثبت نام درج کنند.
  • همانطورکه کمی بالاتر نیز گفته شد، امکان ویرایش برخی اطلاعات کارت ورود به جلسه فقط از طریق مراجعه حضوری به باجه های رفع نقص سازمان سنجش آموزش کشور فراهم است. اطلاعات قابل ویرایش در باجه های رفع نقص شامل جنسیت (بند 3)، معلوليت (بند 7)، زبان خارجی (بند 13) و اشکال در عکس داوطلب می‌باشند.
  • داوطلبانی که پس از اتمام زمان دریافت کارت ورود به جلسه، متوجه اشتباهی در کارت ورود به جلسه خود شوند، تنها می‌توانند از طریق ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواست اصلاح کارت ورود به جلسه خود را داشته بانشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه ویرایش ثبت نام آزمون دکتری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا