دکتریثبت نام آزمون دکتری

مدارک ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲

مدارک ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ کدام اند؟ هر ساله داوطلبان زیادی علاقه مند به تحصیل در مقطع دکتری هستند که برای این امر بایستی در آزمون دکتری که توسط سازمان سنجش آمورش کشور، برگزار می شود، شرکت کنند. اما نکته ای که تمامی متقاضیان بایستی در نظر بگیرند، اینست که آیا مدارک لازم برای تکمیل فرم ثبت‌نام را دارند یا خیر. به همین منظور در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکتری 1402 می پردازیم.

ثبت‌نام آزمون دکتري ۱۴۰۲ آغاز شد. داوطلبان برای ثبت نام می توانند به سایت سنجش مراجعه نمایند. پیشنهاد می کنیم پیش از نام نویسی مقاله زیر را مطالعه نمایید. 

مدارک ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲

با توجه به توضیحات فوق، لازم است هر داوطلبی، مدارک ثبت نام آزمون دکتری 1402 را در سایت سازمان سنجش بارگذاری کند؛ که برای این امر لازم است از پیش مدرک را تهیه کنند.

نکته ای که تمامی متقاضیان باید در نظر داشته باشند این است که پیش از شروع تاریخ ثبت نام، دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دکتری منتشر می شود و افرادی که مایل به ثبت نام در این آزمون هستند بایستی تمامی شرایط ثبت نام آزمون دکتری دفترچه را به دقت مطالعه کنند و چنانچه واجد شرایط شرکت در این آزمون بودند، مدارک ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ را از قبل تهیه کنند.

داوطلبان با توجه به علاقه و رشته تحصیلی خود می توانند در کد رشته محل های ارائه شده در آزمون دکتری شرکت کنند. برای اطلاع از اینکه چه مدارکی نیاز است داوطلبان بایستی به دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ مراجعه کنند. 

دسترسی به اطلاعات شخصی

در ابتدا برای تکمیل فرم ثبت نام به اطلاعات شناسنامه ای داوطلب نیاز است که بایستی طبق شناسنامه متقاضی تکمیل شود. این اطلاعات شناسنامه ای به شرح جدول زیر می باشد.

نام نام خانوادگی نام پدر شماره شناسنامه
سریال شناسنامه تاریخ تولد سریال شناسنامه شماره ملی

مدارک ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ | عکس داوطلب 

عکس داوطلب یکی از مدارک ثبت نام دکتری می باشد. داوطلب متقاضی باید یک قطعه عکس پرسنلی و تمام رخ که به صورت 4*3 یا 4*6 و در سال جاری گرفته شده با فرمت JPG، اسکن کرده باشد.  در سایت سازمان سنجش ارسال کنند. شرایط عکس را در ادامه شرح داده ایم.

❌عکس پرسنلی و تمام رخ که به صورت 4*3 یا 4*6

❌فرمت JPG

❌اندازه عکس بین 300 × 200 تا 400 × 300 پیکسل 

❌حداکثر حجم 70 کیلوبایت

❌عکس داوطلب باید باکیفیت، واضح، مشخص 

❌ بدون اثر مهر، منگنه و هر گونه لکه باشد (هیچ وجه اسکن عکس کارت ملی و شناسنامه خود را ارسال نکنند)

❌عکس فاقد حاشیه های زائد

❌عکس رنگی و دارای زمینه سفید

❌برای بانوان مطابق موازین اسلامی و با حجاب و از صورت کامل باشد

چنانچه داوطلبی عکس غیر معتبری را اسکن و ارسال کنند. ثبت نامش دچار مشکل شده و پذیرفته نخواهد شد. نمی توانند در کنکور دکتری 1402 شرکت کنند.

مدارک ثبت نام دکتری | کارت اعتباری 

اولین مدارک ثبت نام آزمون دکتری خرید کارت اعتباری و دریافت شماره سریال آزمون می باشد. داوطلبان برای اینکه بتوانند فرآیند ثبت نام را انجام دهند، ابتدا باید برای خرید کارت اعتباری اقدام کنند.

خرید کارت اعتباری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل انجام است. داوطلبان بایستی از طریق این سایت وارد صفحه خرید کارت اعتباری شوند. به وسیله کارت بانکی عضو شبکه شتاب و رمز دوم یا همان رمز اینترنتی سریال 12 رقمی ثبت نام را دریافت کرده و در قسمت خواسته شده وارد کنند.

اطلاعات محل سکونت 

برخی اطلاعات محل سکونت داوطلب بایستی در فرم ثبت نام دکتری وارد شود. در جدول زیر اطلاعاتی از محل سکونت داوطلب که نیاز است را آورده ایم

کد پستی شماره تلفن ثابت شماره تلفن همراه آدرس محل سکونت

مدارک ثبت نام آزمون دکتری 1402 | مدارک سهمیه 

تمامی شرکت کنندگانی که در آزمون دکتری شرکت می کنند دارای یک سهیمه ای می باشند به جز داوطلبانی که دارای سهمیه آزاد هستند بایستی اطلاعات مربوط به سهمیه خود را از پیش آماده کنند. داوطلبانی که دارای سهمیه رزمندگان و همسر و فرزندان رزمندگان و همینطور جانبازان و ایثارگران 25 و 5 درصدی هستند، بایستی کد 12 رقمی سهمیه خود را از بنیاد ایثارگران دریافت کنند. برای اطلاع از سهمیه های کنکور سراسری مقاله زیر را مطالعه نمایید. 

بخوانید: سهمیه کنکور

کد وضعیت نظام وظیفه 

در دفترچه راهنما که تمامی شرایط و مدارک ثبت نام آزمون دکتری درج شده است، پیش از شروع مهلت ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود، برای داوطلبان آقا یک جدول نظام وظیفه در بر دارد.

تمامی داوطلبان آقا بایستی به این جدول نظام وظیفه مراجعه کنند و با توجه به شرایط خود، کد نظام وظیفه خود را استخراج کنند و در قسمت مربوط به کدنظام وظیفه، فرم ثبت نام دکتری وارد کنند. برای اطلاع از کد نظام وظیفه کلیک کنید.

مدارک داوطلبان معلول

داوطلبانی که دارای معلولیت هستند و قصد شرکت در آزمون دکتری را دارند برای اینکه بتوانند از این سهیمه استفاده کنند و منشی داشته باشند بایستی پیش از شروع ثبت نام به سازمان بهزیستی مراجعه کنند و پرونده تشکیل دهند.

تمامی داوطلبانی که دارای معلولیت هایی از جمله نابینا یا کم بینا، ناشنوا یا کم شنوا و یا معلول جسمی حرکتی می باشند، برای شرکت در آزمون نیمه متمرکز ورودی مقطع دکتری باید برای تشکیل پرونده به سازمان بهزیستی مراجعه کنند.

مدارک ثبت نام آزمون دکتری 1402 | فرم معدل 

از دیگر مدارک ثبت نام آزمون دکتری تکیمل فرم معدل برای متقاضیان در حال تحصیل می باشد. فرم معدل در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ موجود می باشد. داوطلبان آزمون دکتری که دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای هستند، بابستی فرم مخصوص معدل را نیز تکمیل کنند.

دانشجویانی که حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ فارغ التحصیل می‌شوند باید برگه با به تایید دانشگاه محل تحصیل برده و تاییدیه لازم دریافت کنند. در صورت قبولی داوطلبان باید این فرم تحوصیل دانشگاه جدید پذیرفته شده دهند. 

مشاوره ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲

داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند توصیه می‌شود ابتدا فرم پیش نویس ثبت نام دکتری را تکمیل کنند. پیش از تکمیل فرم اصلی، مدارک لازم ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ را اسکن کرده و آماده داشته باشند.

چنانچه پیرامون نام‌نویسی آزمون دکتری و برنامه ریزی برای قبولی در این آزمون نیاز به کمک یک مشاور دارید می توانید با مشاوران مرکزی مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس گرفته تا مشاوران شما را در این راه یاری دهند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارک ثبت نام آزمون دکتری 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

مدارک ثبت نام آزمون دکتری 1402 شامل چه مدارکی می باشد

در متن مقاله به تمامی مدارک لارم برای ثبت‌نام اشاره شده و کامل شرح داده ایم.

کارت اعتباری و شماره سریال آزمون را چگونه می توان خریداری کرد؟

در زمان نام نویسی با مراجعه به سایت سازمان سنجش داوطلبان می توانند این کارت را خریداری کنند.

عکس داوطلب باید دارای چه شرایطی باشد؟

عکس داوطلبی باید دارای شرایط خاص باشد که در متن مقاله به شرح آن پرداخته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره