ثبت نام آزمون دکتریدکتری

مدارک ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ کدام اند؟ هر ساله داوطلبان زیادی علاقه مند به تحصیل در مقطع دکتری هستند که برای این امر بایستی در آزمون دکتری 1401 که توسط سازمان سنجش آمورش کشور، برگزار می شود، شرکت کنند. اما نکته ای که تمامی متقاضیان بایستی در نظر بگیرند، اینست که آیا مدارک لازم برای تکمیل فرم ثبت نام را دارند یا خیر. به همین منظور در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون مدارک لازم و مورد نیاز ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ می پردازیم.

 

مدارک ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱

با توجه به توضیحات فوق، لازم است هر داوطلبی، مدارک لازم برای تکمیل فرآیند ثبت نام را در سایت سازمان سنجش بارگذاری کند؛ که برای این امر لازم است از پیش مدارک ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ را تهیه کنند.

نکته ای که تمامی متقاضیان باید در نظر داشته باشند این است که پیش از شروع تاریخ ثبت نام، دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دکتری منتشر می شود و افرادی که مایل به ثبت نام در این آزمون هستند بایستی تمامی شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ دفترچه را به دقت مطالعه کنند و چنانچه واجد شرایط شرکت در این آزمون بودند، مدارک ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ را از قبل تهیه کنند.

داوطلبان با توجه به علاقه و رشته تحصیلی خود می توانند در کد رشته محل های ارائه شده در آزمون دکتری 1401 شرکت کنند. برای اطلاع از اینکه چه مدارک هایی نیاز است داوطلبان بایستی به دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ مراجعه کنند. 

 

دسترسی به اطلاعات شخصی

در ابتدا برای تکمیل فرم ثبت نام به اطلاعات شناسنامه ای داوطلب نیاز است که بایستی طبق شناسنامه متقاضی تکمیل شود. این اطلاعات شناسنامه ای به شرح جدول زیر می باشد.

نام نام خانوادگی نام پدر شماره شناسنامه
سریال شناسنامه تاریخ تولد سریال شناسنامه شماره ملی

 

عکس داوطلب 

داوطلب متقاضی ثبت نام در آزمون دکتری بایستی یک قطعه عکس پرسنلی و تمام رخ که به صورت 4*3 یا 4*6 و در سال جاری گرفته شده باشد با فرمت JPG، اسکن کرده و در سایت سازمان سنجش ارسال کنند. 

داوطلبان باید توجه داشته باشند تا اندازه عکس ارسالی بین 300 × 200 تا 400 × 300 پیکسل و حداکثرحجم عکس 70 کیلوبایت باشد و آن را در سایت ارسال کنند. عکس داوطلب باید بسیار باکیفیت، واضح، مشخص و بدون اثر مهر، منگنه و هر گونه لکه باشد و همینطور عکس فاقد حاشیه های زاید باشد.

عکس های ارسالی داوطلبان باید رنگی و دارای زمینه سفید بوده، و برای بانوان مطابق موازین اسلامی و با حجاب و از صورت کامل باشد و داوطلبان سعی کنند از عکس اصلی خود اسکن بگیرند و به هیچ وجه اسکن عکس کارت ملی و شناسنامه خود را ارسال نکنند. لازم به ذکر است چنانچه داوطلبی عکس غیر معتبری را اسکن و ارسال کنند، ثبت نامش دچار مشکل شده و پذیرفته نخواهد شد و نمی توانند در کنکور دکتری 1401 شرکت کنند.

 

کارت اعتباری 

داوطلبان برای اینکه بتوانند فرم پیش نویس ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ را دریافت کنند، ابتدا باید برای خرید کارت اعتباری اقدام کنند. خرید کارت اعتباری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل انجام است و داوطلبان بایستی از طریق این سایت وارد صفحه خرید کارت اعتباری شده و به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و رمز دوم یا همان رمز اینترنتی سریال 12 رقمی ثبت نام را دریافت کرده و در قسمت های خواسته شده وارد کنند.

 

اطلاعات محل سکونت 

برخی اطلاعات محل سکونت داوطلب بایستی در فرم ثبت نام دکتری وارد شود. در جدول زیر اطلاعاتی از محل سکونت داوطلب که نیاز است را آورده ایم

کد پستی شماره تلفن ثابت شماره تلفن همراه آدرس محل سکونت

 

مدارک ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ | مدارک سهمیه 

تمامی شرکت کنندگانی که در آزمون دکتری شرکت می کنند دارای یک سهیمه ای می باشند به جز داوطلبانی که دارای سهمیه آزاد هستند بایستی اطلاعات مربوط به سهمیه خود را از پیش آماده کنند.

داوطلبانی که دارای سهمیه رزمندگان و همسر و فرزندان رزمندگان و همینطور جانبازان و ایثارگران 25 و 5 درصدی هستند، بایستی کد 12 رقمی سهمیه خود را از بنیاد ایثارگران دریافت کنند.

 

مدارک ثبت نام دکتری | کد وضعیت نظام وظیفه 

در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری که پیش از شروع مهلت ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود، برای داوطلبان آقا یک جدول نظام وظیفه در بر دارد.

تمامی داوطلبان آقا بایستی به این جدول نظام وظیفه مراجعه کنند و با توجه به شرایط خود، کد نظام وظیفه خود را استخراج کنند و در قسمت مربوط به کدنظام وظیفه، فرم ثبت نام دکتری وارد کنند.

 

مدارک داوطلبان معلول

داوطلبانی که دارای معلولیت هستند و قصد شرکت در آزمون دکتری را دارند برای اینکه بتوانند از این سهیمه استفاده کنند و منشی داشته باشند بایستی پیش از شروع ثبت نام به سازمان بهزیستی مراجعه کنند و پرونده تشکیل دهند.

تمامی داوطلبانی که دارای معلولیت هایی از جمله نابینا یا کم بینا، ناشنوا یا کم شنوا و یا معلول جسمی حرکتی می باشند، برای شرکت در آزمون نیمه متمرکز ورودی مقطع دکتری باید برای تشکیل پرونده به سازمان بهزیستی مراجعه کنند.

 

مدارک ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ | فرم معدل 

داوطلبان آزمون دکتری که دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای هستند، بابستی فرم مخصوص معدل را  نیز تکمیل کنند.

داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند توصیه میشود ابتدا فرم پیش نویس ثبت نام دکتری را تکمیل کنند و پیش از تکمیل فرم اصلی، مدارک لازم ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ را اسکن کرده و آماده داشته باشند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارک ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره