دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه آزادبدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگردانکارشناسی ارشد

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400

بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ پس از اعلام نتایج نهایی موفق به کسب نتیجه قبولی نمی شوند و یا از نتیجه بدست آمده رضایت کافی ندارند و یا بسیاری دیگر تمایلی به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد ندارند و تمایل دارند به صورت بدون کنکور وارد این مقطع شده و ادامه تحصیل دهند. ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد به دو طریق استفاده از سهمیه استعداد درخشان و ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی امکان پذیر می باشد.  در ادامه اطلاعاتی پیرامون زمان ، شرایط و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 ارائه کرده ایم.

 

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 | سوابق تحصیلی 

ثبت نام کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی جایگزین مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد شده است و متقاضیان می توانند در کد رشته محل هایی که ظرفیت آن ها در دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور تکمیل نشده است، بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنند.

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 | سوابق تحصیلی

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی 1400 پس از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کارشناسی ارشد می باشد. پیش بینی می شود که این فرآیند در بازه زمانی اواخر مهرماه و یا اوایل آبان ماه صورت گیرد. تاکنون سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما به محض اعلام زمان دقیق در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

نحوه ثبت نام 

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی 1400 به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. متقاضیان برای ثبت درخواست در این دوره، می توانند طبق مراحل زیر عمل کنند.

1️⃣ مراجعه به سایت سازمان سنجش

2️⃣ مطالعه دفترچه ثبت نام رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد 

3️⃣ پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری ثبت نام

4️⃣ تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب کدرشته محل های انتخابی

 

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 | بر اساس سوابق تحصیلی

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور و بر اساس سواق تحصیلی از میان واجدین شرایط در کد رشته ‌محل‌ هایی که ظرفیت آن ها در مرحله انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد تکمیل نشده است، انجام می شود. در این قسمت از مقاله به مهم ترین شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد و بر اساس سوابق تحصیلی اشاره کرده ایم.

 

شرایط عمومی

  • ✅ اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
  • ✅ پایبند به قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران
  • ✅ انجـام واجبات و پرهیز از محرمات
  • ✅ نداشتن سابقه عناد و دشمنی با نطام جمهوری اسلامی
  • ✅ نداشتن سابقه فساد اخلاقی 

 

شرایط اختصاصی

? داوطلب باید دارای مدرک کارشناسی و یا بالاتر و یا در حال تحصیل در سال آخر دوره کارشناسی باشد.

? مدرک تحصیلی داوطلب بایستی مورد تایید یکی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یـا شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.

? اگر داوطلب جزو دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی است بایستی  حداکثر تا تاریخ 30 بهمن 1400 فارغ التحصیل شود.

?  پذیرش در این مرحله بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب انجام می شود، اما معدل داوطلبان نباید کم تر از 12 باشد.

 

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 | استعداد درخشان

چندین سال است که امکان ادامه تحصیل به صورت بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد بر اساس سهمیه استعداد درخشان امکان پذیر می باشد. داوطلبانی که قصد ورود به مقطع کارشناسی ارشد را به صورت بدون آزمون دارند و جزو دانشجویان برتر دوره کارشناسی بوده اند، می توانند در این پذیرش ثبت نام کنند.

دانشگاه های مختلف با توجه به جایگاه علمی که دارند، ظرفیتی را به پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد از طریق سهیمه استعداد درخشان اختصاص می دهند. زمان، شرایط و ضوابط شرکت در این مرحله به همراه دیگر جزئیات برای هر دانشگاهی به صورت مجزا از طریق سایت اختصاصی دانشگاه در طی فراخوان هایی منتشر می گردد.

 

زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور 1400 | استعداد درخشان

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سهمیه استعداد درخشان دانشگاه های سراسری به صورت یکپارچه انجام نمی شود. ثبت نام در این مرحله بدین صورت است که هر دانشگاهی به صورت اختصاصی از طریق سایت خود فراخوان هایی را برای جذب دانشجو به صورت بدون کنکور منتشر می کند. بنابراین زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان در هر دانشگاهی از سوی سایت همان دانشگاه منتشر و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

 

نحوه ثبت نام استعداد درخشان

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون و بر اساس سهمیه استعداد درخشان برای هر دانشگاهی به صورت جداگانه و از طریق سایت اختصاصی هر دانشگاهی قابل انجام است. این دانشگاه ها در زمان های مشخصی فراخوان ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد را منتشر می کنند.

متقاضیان بایستی برای انجام اقدامات لازم در زمان مشخص سایت دانشگاه مورد نظر خود را مرتب بررسی کنند تا به محض انتشار فراخوان، لیست رشته های ارائه شده را بررسی کرده، هزینه مربوطه را پرداخت و فرم درخواست پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد ویژه دانشجویان ممتاز را تکمیل کرده و مدارک لازم را بارگذاری کنند.

لازم است اشاره کنیم که ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد به صورت حضوری و اینترنتی انجام می شود. نحوه ثبت نام در هر دانشگاهی در این فراخوان ها مشخص خواهد شد.  

 

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان 1400

دانشجویان ممتاز و برتر دوره کارشناسی مجاز هستند در این مرحله جهت ثبت نام اقدام کنند. مهم ترین شرایط این دوره که مشترک برای تمامی دانشگاه هاست به شرح موارد زیر می باشد، اما توجه داشته باشد که چون این ثبت نام به صورت اختصاصی برای هر دانشگاه انجام می شود، ممکن است هر دانشگاه شرایط خاص خود را داشته باشد.

✅ دانشجویان بایستی در دوره تحصیل در مقطع کارشناسی حداکثر در 8 نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده باشد.

✅ داوطلب بایستی سه چهارم کل واحد های درسی خود رادر 6 نیمسال تحصیلی گذرانده باشد.

✅ متقاضی بدون آزمون کارشناسی ارشد با سهمیه استعداد درخشان بایستی در زمان تحصیل در دوره کارشناسی جزو 15 درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود بوده باشد.

✅ امکان ثبت درخواست برای تحصیل در این دوره بلافاصله پس از فارغ التحصیلی امکان پذیر است.

✅ هر داوطلب در طول تحصیل خود فقط مجاز است یک بار درخواست ثبت نام بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی را ثبت کند.

✅ امکان تحصیل در رشته های تحصیلی مرتبط، وابسته به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه خواهد بود.

 

مشاوره ارشد بدون کنکور 1400

علاوه بر دانشگاه های سراسری، دانشگاه آزاد اسلامی نیز در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دارد. چنانچه علاقه مند به تحصیل بدون آزمون در دانشگاه آزاد هستید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و از شرایط شرکت در این مرحله از انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز مطلع گردید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ارشد بدون آزمون 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه های سراسری از چه طریقی امکان پذیر است؟

ثبت نام کارشناسی بدون آزمون دانشگاه های سراسری از دو طریق پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی و یا سهمیه استعداد درخشان امکان پذیر می باشد.

متقاضیان کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی در چه تاریخی بایستی مراحل نام نویسی خود را انجام دهند؟

زمان نام نویسی کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی 1400 معمولا در اواخر مهر و اوایل آبان ماه برگزار می گردد.

چه کسانی مجاز هستند در ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور با سهمیه استعداد درخشان شرکت کنند؟

در متن مقاله شرایط پذیرش دانشجویان در مقطع بدون کنکور کارشناسی ارشد اشاره کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره