کنکور سراسریانتخاب رشته دانشگاه آزاد

سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ همان سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد با آدرس الکترونیکی ” azmoon.org ” می باشد. انتخاب‌رشته کنکور سراسری در تمامی زیرگروه ها برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مجزا از یکدیگر انجام می شود. داوطلبانی که مایل به انتخاب‌رشته دانشگاه ازاد هستند و در کارنامه اولیه خود نیز به شناسه انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد، دسترسی دارند، می توانند در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و اقدام به تکمیل مراحل انتخاب‌رشته خود نمایند. در ادامه همراه ما باشید تا ضمن آشنایی با سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد از نحوه انتخاب رشته در این سایت نیز مطلع گردیم.

 

سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

پس از اینکه کنکور سراسری در زیرگروه های مختلف برگزار می گردد، سازمان سنجش آموزش کشور که مجری این آزمون می باشد، پاسخبرگ های شرکت کنندگان در جلسه آزمون را بررسی می کند و پس از گذشت تقریبا 4 تا 6 هفته بعد، نتایج را از طریق سایت سنجش sanjesh.org منتشر می نماید.

دسته ای از داوطلبان که بر اساس کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب‌رشته در دانشگاه ازاد شده باشند، یعنی به شناسه انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد، دسترسی داشته باشند، مجاز هستند کد رشته محل های مورد علاقه خود در سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد درج نمایند. 

زمان انتخاب‌رشته کنکور سراسری در دانشگاه آزاد، از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد اعلام می گردد که متقاضیان در این بازه زمانی مجاز به انتخاب رشته هستند.

بنابراین اگر مایل به انتخاب‌رشته در دانشگاه ازاد هستید، باید در نظر داشته باشید که انتخاب‌رشته در این دانشگاه، به صورت مجزا از دانشگاه‌های سراسری انجام می شود و لازم است متقاضیان جهت اطلاع از شرایط شرکت در آن، به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی “azmoon.org” مراجعه کنند و اقدام به دریافت دفترچه راهنمای انتخاب‌رشته نمایند. 

متقاضیان مجاز هستند پس از بررسی دفترچه انتخاب‌رشته و استخراج کد رشته محل های مورد علاقه خود، آن ها را حداکثر در 100 کد رشته محل الویت بندی کرده و در فرم مربوطه درج نمایند. برای مطالعه راهنما کامل انتخاب‌رشته ازاد مقاله زیر را مطالعه نمایید.

 

زمان ثبت نام در سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان باید در زمان مشخص به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد مراجعه نمایند. در زمانی غیر از زمان انتخاب رشته لینک فعال نخواهد بود و امکان انتخاب رشته وجود ندارد. زمان انتخاب رشته به طور دقیق هنوز مشخص نشده است اما طبق روند سال های گذشته پیش بینی می شود که امسال نیز در مرداد ماه باشد.

به محض اطلاع رسانی در مورد زمان دقیق انتخاب رشته این مطلب بروزرسانی خواهد شد. شما می توانید برای کسب اطلاع سریع از زمان ثبت نام در سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در کانال تلگرامی دانتل کو عضو شوید. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید. 

 

ورود به سایت انتخاب رشته با کنکور دانشگاه آزاد 1402

کنکور سراسری برای دانشگاه های سراسری و ازاد به صورت یکپارچه برگزار می شود اما پس از اعلام نتایج اولیه، مسیر این دو دانشگاه از یکدیگر جدا می شود به طوری که علاقه مندان به دانشگاه ازاد، باید برای درج الویت های مورد علاقه خود به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” مراجعه کنند.

البته انتخاب‌رشته فقط برای داوطلبانی امکان پذیر است که در انتهای کارنامه اولیه آن ها کد دسترسی به انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد درج گردیده باشد. در ادامه به مراحل ورود به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد اشاره کرده ایم.

✅ مراجعه به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد azmoon.org 

✅ کلیک بر روی گزینه انتخاب رشته آزمون سراسری 1402

✅ دانلود و مطالعه کامل دفترچه راهنما انتخاب رشته

✅ وارد کردن اطلاعات خواسته شده شامل ” کد دسترسی به انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد ” و ” کد ملی”

✅ پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور ازاد

✅ تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته (حداکثر 100 کدرشته محل)

✅ تایید نهایی و دریافت کد پیگیری

 

نحوه ورود به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

در این قسمت به منظور راهنمای شما عزیزان که مایل هستید جهت تکمیل فرم انتخاب‌رشته اقدام نمایید، راهنمای تصویری نحوه انتخاب‌رشته از طریق سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد یعنی سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد را به صورت گام به گام آورده ایم.

1️⃣ابتدا آدرس اینترنتی متعلق به سایت دانشگاه ازاد یعنی azmoon.org را در مرورگر خود جستجو نمایید.

سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

2️⃣برای تکمیل انتخاب‌رشته لازم است بر روی گزینه ” انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1402 (دانشگاه ازاد اسلامی) ” کلیک نمایید.

3️⃣در صفحه ایجاد شده، لینک مرتبط با دریافت دفترچه راهنما و همینطور لینک انتخاب‌رشته قرار دارد. در صورتی که دفترچه را بررسی کرده اید و الویت های خود را استخراج نموده اید، اطلاعات خواسته شده شامل ” کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ” و ” کد ملی ” خود را وارد کنید و در پایان بر روی گزینه ” ورود ” کلیک نمایید.

4️⃣در صفحه جدید باز شده، اطلاعات داوطلب قرار دارد که در صورت تایید آن ها لازم است داوطلب نسبت به پرداخت هزینه انتخاب‌رشته اقدام نماید. بنابراین پس از مشخص کردن درگاه پرداخت، بر روی گزینه ” پرداخت ” کلیک نمایید.

5️⃣در این مرحله اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید تا بتوانید کارت اعتباری مرتبط با انتخاب‌رشته کنکور سراسری در دانشگاه آزاد را دریافت کنید. (در سال گذشته هزینه انتخاب‌رشته در دانشگاه آزاد 97000 تومان بود که احتمالا در سال جاری با افزایش همراه باشد.)

6️⃣پس از اتمام مرحله پرداخت هزینه و دریافت سریال اعتباری انتخاب‌رشته، می توانید وارد فرم انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد شوید.

7️⃣پس از دریافت فرم انتخاب‌رشته، الویت های خود را به ترتیب وارد کرده و پس از چندین بار بررسی در صورت داشتن اطمینان، اقدام به ثبت نهایی در سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد نمایید.

8️⃣در صورت موفقیت آمیز طی کردن مراحل فوق، در پایان یک کد پیگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 

لینک دریافت دفترچه راهنما

همانطور که پیش تر اشاره کوتاهی کردیم، لینک دریافت دفترچه راهنما در سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد فعال می‌شود. بنابراین اگر مایل هستید ضمن اطلاع از قوانین و شرایط شرکت در مرحله انتخاب‌رشته، از لیست کد رشته محل های ارائه شده نیز مطلع شوید، باید برای دریافت دفترچه به وبسایت azmoon.org مراجعه کنید. 

دفترچه راهنما همزمان با شروع مهلت انتخاب‌رشته از طریق سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد منتشر می‌شود. از همین رو برای دانلود دفترچه انتخاب رشته بر روی عبارت زیر کلیک کنید.

 

آیا انتخاب رشته پزشکی در سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد انجام می شود؟

در جواب این پرسش با باید بگوییم خیر. انتخاب رشته تمامی رشته های پزشکی (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی و تمامی رشته های پیراپزشکی (پرستاری، فیزیوتراپی، مامایی، رادیولوژی و …) در سایت سازمان سنجش همراه با دیگر اولویت های دانشگاه‌های سراسری کدرشته محل های آن انجام می شود.

پس اگر متقاضی رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در دانشگاه آزاد می باشید، باید برای انتخاب رشته آن ها به سایت سازمان سنجش آموز کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه نمایید. برای مطالعه بیشتر مقاله زیر را مطالعه نمایید.

انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد

بخوانید:

 

مشاوره سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

پس از اتمام مرحله انتخاب‌رشته، سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اقدام به بررسی فرم های انتخاب‌رشته شرکت کنندگان در این آزمون می نماید و پس از تقریبا یک بازه زمانی سه الی چهار هفته ای، نتایج را منتشر می کند. شما عزیزان پس از اتمام مهلت انتخاب رشته می توانید در زمان های اعلام شده، مجددا به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد azmoon.org مراجعه کرده و از پذیرش و یا عدم پذیرش خود مطلع شوید.

پذیرفته شدگان باید در موعد مقرر به دانشگاه محل قبولی مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام نهایی نمایند. در نظر داشته باشید که اغلب رشته های باآزمون دانشگاه آزاد شامل رشته های پزشکی و پیراپزشکی است که طرفداران بسیاری دارد و در صورتی می توانید در آن ها پذیرفته شوید که انتخاب‌رشته اصولی و درستی داشته باشید. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان پیرامون انتخاب‌رشته هستند و می توانید برای طی مراحل انتخاب‌رشته از آن ها کمک بگیرید.

بخوانید: راهنما کامل انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

 

برای دریافت مشاوره در زمینه سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل کو با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ کدام سایت است؟

    سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی “azmoon.org” می باشد.

  2. آیا متقاضیان باید جهت تکمیل فرم در وبسایت انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد هزینه ای را پرداخت کنند؟

    بله، شرکت در مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد با پرداخت هزینه امکان پذیر است.

  3. آیا دفترچه راهنمای دانشگاه آزاد نیز از طریق این سایت منتشر می گردد؟

    بله، لینک دریافت دفترچه راهنما نیز در سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد منتشر خواهد شد.

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره