کنکور سراسریانتخاب رشته دانشگاه آزاد

هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ پیش از فرآیند انتخاب‌رشته داوطلبان باید آن را پرداخت کنند. پس از برگزاری یک کنکور یکپارچه برای دانشگاه های سراسری و آزاد، داوطلبانی که طبق کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ می باشند و دارای کد دسترسی به فرم انتخاب رشته دانشگاه ازاد هستند، می بایست جهت تکمیل فرآیند انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کنند و با خرید کارت اعتباری نسبت به پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401 اقدام کنند. در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون نحوه پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ارائه کرده ایم.

میزان هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

تمامی علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های سراسری و آزاد بایستی در یک آزمون مشترک که سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می کند، شرکت کنند، اما پس از برگزاری آزمون و انتشار نتایج اولیه مسیر این دو از یکدیگر جدا خواهد شد.

هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ جهت خرید کارت اعتباریتا کنون اعلام نشده است. در سال گذشته مبلغ خرید کارت 51 هزار تومان بود.

پس از انتشار کارنامه اولیه، متقاضیانی که علاقه مند به انتخاب رشته در دانشگاه ازاد می باشند و دارای کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه ازاد هستد، بایستی به سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد مراجعه کنند. انتخاب رشته در دانشگاه ازاد بر خلاف دانشگاه های سراسری مستلزم پرداخت هزینه می باشد و بایستی در همان ابتدا متقاضیان نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام کنند. برای مطالعه راهنما کامل انتخاب‌رشته ازاد مقاله زیر را حتما مطالعه نمایید.

نحوه پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

اگر به دقت دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه ازاد را مطالعه کرده و کد رشته محل های مورد علاقه خود را استخراج کرده اید و در واقع از انتخاب رشته در دانشگاه ازاد اطمینان دارید، می توانید طبق مراحل زیر عمل کنید و نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام نمایید.

✅ مراجعه به سایت azmoon.org

✅ ورود به سامانه انتخاب رشته آزمون سراسری

✅  وارد کردن کد دسترسی انتخاب رشته و کد ملی

✅ ورود به مرحله پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

✅ پرداخت از طریق کارت بانکی

راهنما تصویری نحوه پرداخت

در ادامه راهنما تصویری پرداخت هزینه انتخاب‌رشته را شرح خواهیم داد. 

1️⃣ به سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی ” azmoon.org ” مراجعه کنید.

azmoon.org

2️⃣ بر روی لینک فعال ” سامانه انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ ” کلیک کنید. ( توجه داشته باشید که این لینک در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ازاد فعال خواهد شد.)

هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

3️⃣ پس از کیک بر روی سامانه انتخاب رشته، صفحه جدیدی برای داوطلب نمایش داده خواهد شد که شامل دو باکس ” دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ” و ” سامانه انتخاب رشته ” می باشد. اگر دفترچه را به طور کامل مطالعه کرده اید، برای ورود به سامانه انتخاب رشته ” کد دسترسی 7 رقمی انتخاب رشته دانشگاه آزاد ” و ” کد ملی ” خود را وارد کنید.

هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

4️⃣ در این صفحه اطلاعات داوطلب نمایش داده می شود، که بایستی تایید و سپس برای پرداخت هزینه انتخاب رشته ” درگاه پرداخت اینترنتی ” را مشخص کنید.

5️⃣ در این مرحله بایستی برای پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه ازاد مبلغ 69000 تومان، اطلاعات خواسته شده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب را وارد کنید.

هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

6️⃣ چنانچه مرحله پرداخت هزینه را با موفقیت به پایان برسانید، فرم تکمیل انتخاب رشته دانشگاه ازاد برای شما نمایش داده خواهد شد که می توانید الویت های خود را در این فرم وارد کرده و سپس تایید کنید و در نهایت کد پیگیری ثبت نام خود را دریافت کنید.

در مقاله زیر نحوه انتخاب رشته ازاد را به صورت کامل شرح داده ایم برای مطالعه بر روی عبارت زیر کلیک کنید.

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

نکته ای که بایستی بدان توجه داشته باشید این موضوع می باشید که اگر تصمیم قطعی خود را جهت انتخاب رشته آزمون سراسری در دانشگاه آزاد گرفته اید، نسبت به پرداخت هزینه اقدام کنید. چراکه اگر کارت اعتباری انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را خریداری کنید اما منصرف شوید، مبلغ پرداخت شده به هیچ عنوان قابل عودت نخواهد بود.

چنانچه پیرامون پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه ازاد سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا انتخاب رشته آزمون سراسری دانشگاه ازاد به صورت رایگان انجام می شود؟

خیر، انتخاب رشته آزمون سراسری دانشگاه ازاد نیازمند خرید کارت اعتباری می باشد.

میران هزینه انختاب رشته آزمون سراسری دانشگاه ازاد چقدر است؟

تا کنون میزان هزینه انتخاب‌رشته اعلام نشده است.

متقاضیان هزینه انتخاب رشته ازاد از چه طریقی نسبت به پرداخت هزینه اقدام کنند؟

پرداخت هزینه انتخاب رشته از طریق سایت سنجش و پذیرش azmoon.iau.ac.ir انجام می شود که در متن مقاله به نحوه پرداخت آن اشاره کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره