انتخاب رشته دانشگاه آزادکنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

سازمان سنجش آموزش کشور مسئول برگزاری کنکور سراسری برای تمامی متقاضیان دانشگاه های سراسری و ازاد می باشد. این سازمان پس از برگزاری آزمون نیز نتایج را برای تمامی شرکت کنندگان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می کند. اما متقاضیان انتخاب رشته دانشگاه های ازاد بایستی که جهت تکمیل مراحل انتخاب رشته خود به سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” مراجعه کنند. برای اطلاع رسانی کد رشته محل های ارائه شده به متقاضیان انتخاب رشته کنکور سراسری در دانشگاه ازاد ، این سامانه ای دفترچه ای را با عنوان دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد 1400 منتشر می کند ک در این مقاله اطلاعات کاملی پیرامون این دفترچه برایتان ارائه کرده ایم.

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

سازمان سنجش آموزش کشور برای انتخاب رشته دانشگاه های سراسری برای تمامی زیرگروه های آزمایشی دفترچه های جداگانه ای را منتشر می کند. دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 در تاریخ 14 مرداد ماه منتشر شد. داوطلبان در ادامه می توانید این دفترچه را دانلود نمایید.

اما سایت سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد برای تمامی گروه های آزمایشی علوم تجربی، ریاضی، علوم انسانی، هنرو زبان های خارجی یک دفترچه با عنوان دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه ازاد به صورت یکپارچه منتشر می کند. برای دریافت دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری کلیک کنید.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

داوطلبان با مطالعه کامل دفترچه می توانند نسبت در تکمیل انتخاب رشته خود در سایت دانشگاه آزاد azmoon.org اقدام نمایند. برای دانلود دفترچه بر روی متن زیر کلیک کنید.

معمولا اینگونه است که پس از یک بازه زمانی یک هفته ای پس از شروع مهلت انتخاب رشته دانشگاه های سراسری، سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد نیز با انتشار دفترچه ای، لیست کد رشته محل های ارائه شده با آزمون کنکور سراسری را در اختیار داوطلبان قرار می دهد. برای دریافت کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

جزئیات دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد شامل اطلاعات مهمی از جمله موارد زیر می باشد:

  • شرایط و ضوابط انتخاب رشته
  • لیست رشته های ارائه شده و ظرفیت هرکد رشته محل
  • جنسیت های مورد پذیرش
  • نوع پذیرش
  • سهمیه های موثر
  • و …

 

رشته های با آزمون کنکور تجربی در دفترچه

در پاسخ باید بگوییم که دانشگاه آزاد در دفترچه انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد فقط کد رشته محل های مربوط به رشته های پیراپزشکی و پزشکی را درج کرده است.

به عبارت دقیق تر اگر متقاضی رشته های گروه پزشکی شامل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی و رشته های پیراپزشکی شامل پرستاری، مامایی، اتاق عمل، هوشبری، علوم آزمایشگاهی، علوم تغذیه، مهندسی بهداشت محیط، مهندسی بهداشت حرفه ای، بهداشت عمومی، بهداشت خانواده و بهداشت مبارزه با بیماری ها هستید، می توانید در انتخاب رشته دانشگاه ازاد شرکت کنید.

انتخاب چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در دانشگاه آزاد، در سایت سازمان سنجش sanjesh.org همراه با رشته های دانشگاه سراسری انجام میگیرد

به جز رشته های گفته شده در متن فوق اگر متقاضی رشته های دیگری در کنکور تجربی در دانشگاه ازاد هستید می توانید در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد برای دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه اقدام نمایید.

 

رشته های با آزمون کنکور ریاضی، انسانی، هنر و زبان در دفترچه

در واقع می توان گفت تمامی رشته های زیرمجموعه کنکور گروه های آزمایشی ریاضی، انسانی ، هنر و زبان های خارجی به صورت بدون کنکور در دانشگاه ازاد ارائه می شود.

حال ممکن است برای داوطلبان این گروه های آزمایشی این سوال به وجود آید که پس در دفترچه انتخاب رشته با آزمون دانشگاه ازاد مربوط به کنکور این چهار گروه آزمایشی چه کد رشته محل هایی درج شده است. 

پاسخ این است که برخی از دانشگاه های آزاد از کیفیت آموزشی و جایگاه علمی بالایی برخوردار هستند و فقط دانشجویان رشته های مختلف را به صورت با آزمون و از طریق کنکور سراسری جذب می کنند، برای انتخاب کد رشته محل های این دانشگاه ها بایستی که وارد فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد شوید.

چنانچه از طریق تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه ازاد موفق کسب نتیجه قبولی به ورود به دانشگاه نشدید، نگران نباشید چراکه می توانید در پذیرش بدون کنکور دانشگاه ازاد شرکت کنید.

به طور کلی می توان گفت به جز رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه ازاد که پذیرش با آزمون دارند، در دیگر رشته ها می توانید به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کرده و وارد دانشگاه ازاد شوید.

 

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 140

متقاضیان جهت انتخاب رشته دانشگاه ازاد به چند ابزار و اطلاعات مفید نیاز دارند تا بتوانند فرم انتخاب رشته خود را درست و اصولی بچینند که در نهایت در یک کدام از این کد رشته محل ها که برای درج آن تمامی جوانب را سنجیده اند، موفق به کسب نتیجه قبولی گردند.

یکی از مهم ترین چیزهایی که متقاضیان باید آن را در قدم اول به طور کامل بررسی کنند، دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد است. این دفترچه شامل تمامی کد رشته محل های با آزمون و مربوط به دانشگاه آزاد است که  داوطلب باید با در نظر گرفتن علاقه، آینده کاری و … از میان این کد رشته محل ها، مناسب ترین آن ها را برای خود استخراج نماید. برای مشاهده انتخاب رشته کنکور سراسری و تراز قبولی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

پس از این ، حال باید هر کد رشته محل از نظر شانس قبولی متناسب با رتبه اکتسابی داوطلب در جایگاه خود الویت بندی شود. برای این کار می توانید از مقایسه مندرجات کارنامه خود با کارنامه و رتبه های قبولی مشابه خودتان در سال های گذشته کمک بگیرید.

برای اطلاع از آخرین رتبه های قبولی سال های گذشته در دانشگاه ازاد و بررسی تمامی جوانب همچون تغییر ظرفیت ها و … می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. مشاوران ما چندین سال سابقه انتخاب رشته موفق دارند که می توانند شما را برای رسیدن به نتیجه مطلبوب یاری دهند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه ازاد از طریق چه سایتی منتشر و در اختیار داوطلبان قرار میگیرد؟

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه ازاد برای متقاضیان انتخاب رشته کنکور سراسری در دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر می گردد.

آیا دفترچه‌ی انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد یکسان است؟

خیر، هر کدام از این دانشگاه دفترچه انتخاب رشته مختص به خود را دارند و مجزا همدیگر است.

چه زمانی دفترچه انتخاب رشته دانشگاه ازاد منتشر می شود؟

تقریبا یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری دفرتچه انتخاب رشته دانشگاه ازاد منتشر می شود. در سال های گذشته این دفترچه در اواسط مرداد ماه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره