کنکور سراسریانتخاب رشته دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ حاوی نکات لازم و لیست کدرشته محل های ارا‌ئه شده می باشد. داوطلبانی که مطابق با کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب‌رشته دانشگاه ازاد شده اند، باید در تاریخ های اعلام شده برای دریافت دفترچه‌ی راهنما و استخراج کدرشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند. این دفترچه پس از اعلام نتایج اولیه از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر می گردد. در ادامه این مقاله زمان انتشار دفترچه راهنما انتخاب رشته آزاد 1403 اعلام کرده ایم. با ما همراه باشید.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

برخلاف سازمان سنجش، دانشگاه ازاد برای تمامی زیرگروه های آزمایشی شامل تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان های خارجی فقط یک دفترچه منتشر می کند. بنابراین فرقی ندارد در کدام زیرگروه در کنکور سراسری شرکت کرده اید، در نهایت باید دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ را دریافت و بررسی کنید.

در این دفترچه لیست کد رشته محل های با آزمون ارائه شده به همراه دیگر اطلاعات شامل شرایط و قوانین شرکت در این مرحله درج شده است.

دفترچه سال لینک دانلود
دفترچه سال گذشته دانلود کنید
دفترچه ۱۴۰۳ منتشر نشده

به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته با کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ مربوط به سال جاری، لینک فوق را بروز رسانی کرده و امکان دانلود دفترچه‌ی امسال برایتان وجود خواهد داشت.

اگر کدرشته محل دلخواه شما در میان رشته های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1403 نباشد، می توانید به صورت بدون کنکور در آن شرکت کنید.

چنانچه علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آزاد باشند، می توانند در صورت درج کد دسترسی انتخاب رشته آزاد در انتهای کارنامه اولیه، جهت تکمیل فرم انتخاب‌رشته به سایت azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایند. برای دریافت  کلیک کنید.

توصیه میکنیم حتما پیش از انتخاب‌رشته مقاله زیر مرا مطالعه نمایید. 

حتما بخوانید: راهنما انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته آزاد 1403

دفترچه انتخاب رشته همزمان با آغاز فرآیند انتخاب‌رشته در سایت دانشگاه آزاد منتشر و در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت. داوطلبان در این مهلت تعیین شده با مراجعه به سایت azmoon.org می توانند فرآیند انتخاب‌رشته خود را انجام نمایند. احتمالا مشابه سال گذشته در اواسط مرداد ماه منتشر شود.

تاریخ انتشار دفترچه راهنما دانشگاه آزاد 1403 در اواسط مرداد ماه می باشد.

به محض اعلام شدن زمان انتشار دفترچه تاریخ دقیق را در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد. برای دریافت دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور 1403 کلیک کنید.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

جزئیات دفترچه انتخاب رشته با کنکور آزاد ۱۴۰۳

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1403 شامل اطلاعات مهمی از جمله موارد زیر می باشد:

🔶شرایط و ضوابط انتخاب رشته

🔶لیست رشته های ارائه شده و ظرفیت هرکد رشته محل

🔶جنسیت های مورد پذیرش

🔶نوع پذیرش

🔶سهمیه های موثر

 

چه رشته هایی با آزمون پذیرش دارند؟

چنانچه مایل به انتخاب یکی از رشته های زیر از زیرگروه تجربی می باشید، باید اقدام به دریافت مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ و تکمیل آن نمایید:

 • پرستاری
 • مامایی
 • اتاق عمل
 • هوشبری
 • علوم آزمایشگاهی
 • علوم تغذیه
 • مهندسی بهداشت محیط
 • مهندسی بهداشت حرفه ای
 • بهداشت عمومی
 • بهداشت خانواده
 • بهداشت مبارزه با بیماری ها
انتخاب‌رشته چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه ازاد به طور همزمان با انتخاب‌رشته دانشگاه‌های سراسری، از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود.

در دیگر زیرگروه های آزمایشی کنکور سراسری شامل ریاضی، انسانی، هنر و زبان، تقریبا تمامی رشته ها به صورت بدون آزمون در دانشگاه ازاد ارائه می گردد. البته برخی از واحدهای دانشگاه ازاد از کیفیت آموزشی و جایگاه علمی بالایی برخوردار هستند و فقط دانشجویان رشته های مختلف را به صورت با آزمون و از طریق کنکور سراسری جذب می کنند، برای انتخاب کدرشته محل های این دانشگاه ها بایستی که وارد فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد شوید.

 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور

اگر علاقه مند به ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ازاد در هر کدام از مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته می باشید، می توانید دو بار در سال یکبار برای ورودی مهر و یکبار برای ورودی بهمن ماه با مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی اقدام به ثبت نام نمایید.

 

مشاوره انتخاب‌رشته

پس از این ، حال باید هر کد رشته محل از نظر شانس قبولی متناسب با رتبه اکتسابی داوطلب در جایگاه خود الویت بندی شود. برای این کار می توانید از مقایسه مندرجات کارنامه خود با کارنامه و رتبه های قبولی مشابه خودتان در سال های گذشته کمک بگیرید. برای مشاهده تراز قبولی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

برای اینکه بتوانید متوجه شوید در هر کدام از انتخاب های خود چه میزان شانس قبولی دارید، لازم است از آمار قبولی سال های گذشته استفاده کنید و با مقایسه آن با کارنامه خود، میزان شانس قبولی خود را تخمین بزنید.

برای اطلاع از آخرین رتبه های قبولی سال های گذشته و بررسی تمامی جوانب همچون تغییر ظرفیت ها و لیست رشته‌های دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1403 می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. مشاوران ما چندین سال سابقه انتخاب رشته موفق دارند که می توانند شما را برای رسیدن به نتیجه مطلبوب یاری دهند.

بخوانید: راهنما کامل انتخاب رشته کنکور

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دفترچه انتخاب رشته با کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ از طریق چه سایتی منتشر و در اختیار داوطلبان قرار میگیرد؟

  دفترچه‌ی انتخاب رشته از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد azmoon.iau.ac.ir منتشر می گردد.

 2. آیا دفترچه‌ی انتخاب‌رشته دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد یکسان است؟

  خیر، هر کدام از این دانشگاه‌ها دفترچه‌ی انتخاب رشته مختص به خود را دارند و مجزا همدیگر است.

 3. آیا متقاضیان پس از مطالعه دفترچه می توانند مراحل انتخاب رشته را پشت سر بگذارند؟

  خیر، لازم است متقاضیان برای داشتن یک انتخاب رشته اصولی، علاوه بر مطالعه دفترچه‌ی راهنما، به فاکتورهای مهم توجه داشته باشند.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره