کنکور سراسریانتخاب رشته دانشگاه آزاد

ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در مهلت انتخاب‌رشته امکان پذیر می باشد. داوطلبانی که در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد شرکت کرده اند، می توانند پس از ثبت نهایی و تکمیل فرم انتخاب رشته در سایت azmoon.org در صورت لزوم، فرم انتخاب رشته خود را با اضافه کردن رشته های جدید، حذف رشته های انتخابی و یا جابجایی الویت ها ویرایش کنند. فرصت ویرایش انتخاب دانشگاه آزاد 1402 به تمام داوطلبان داده می شود و اگر شما هم بنا به هر دلیلی فرم انتخاب رشته خود را اشتباه تکمیل کرده اید، می توانید از این فرصت استفاده کنید.

 

زمان ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

انتخاب رشته دانشگاه آزاد معمولا چند روز پس از انتخاب رشته کنکور سراسری آغاز می شود و داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در رشته های این دانشگاه هستند، حدود یک هفته الی 10 روز فرصت دارند با مراجعه به سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org انتخاب رشته خود را با توجه به رتبه و ترازی که کسب کرده اند، انجام دهند. زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد معمولا در دهه دوم مرداد ماه است و برای داوطلبانی که بنا به دلایلی از این فرایند جامانده اند، فرصت انتخاب رشته در مهلت ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد تمدید می شود. 

❌❌ تاکنون زمان دقیق ویراش انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402 اعلام نشده است. به محض انتشار در این مقاله بروزرسانی و اعلام خواهد شد. ❌❌

 

نحوه ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

مراحل ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز به شرح زیر می باشد.

1️⃣وارد سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org شوید.

ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

2️⃣بر روی لینک فعال ” سامانه انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1402 ” کلیک کنید.

3️⃣در این صفحه کد ملی خود و کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد را که در انتهای کارنامه کنکور قرار دارد، درج نمایید.

4️⃣در این مرحله می توانید فرم انتخاب رشته را مشاهده نمایید و از طریق گزینه های موجود در فرم، تغییرات لازم را ایجاد کنید.

5️⃣حتما پس از تغییرات جدید گزینه ” ثبت نهایی ” را بزنید تا ویرایش با موفقیت ثبت شود.

به محض شروع ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ تصاویر مربوطه اضافه خواهد شد.

 

تمدید مهلت ویرایش انتخاب رشته 

ممکن است محدوده زمانی برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد تمدید شود. با تمدید این محدوده زمانی داوطلبان فرصت بیشتری برای ویرایش فرم انتخاب رشته خود خواهند داشت. در نتیجه متقاضیان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دو حالت امکان ویرایش فرم انتخاب رشته را خواهند داشت؛ یکی در مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد و یکی تا پایان مهلت تمدید انتخاب رشته دانشگاه آزاد. برای اطلاع از آخرین مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید.

در صورتی که دانشگاه آزاد مهلت ویرایش انتخاب رشته دانشگاه ازاد ۱۴۰۲ را تمدید کند در این قسمت اعلام خواهد شد

 

دفترچه اصلاحات انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

برای اقدام به ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد اگر دفترچه اصلاحات منتشر شده بود حتی آن را دانلود و بررسی نمایید. در دفترچه اصلاحیه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ممکن است رشته های جدیدی اضافه شده باشند که مورد علاقه شما هستند یا رشته هایی حذف شده باشند که باید از آن ها اطلاع داشته باشید. برای مشاهده لیست رشته های با کنکور دانشگاه ازاد کلیک کنید.

 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

نتایج انتخاب رشته در حدود یک ماه پس از پایان مهلت ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد اعلام می شود. داوطلبان برای مشاهده نتایج باید به سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و نتیجه قبولی خود در کد رشته محل های انتخاب شده را مشاهده نمایند. 

زمان اعلام نتایج هنوز به طور دقیق مشخص نشده است اما با توجه به روند سال های گذشته انتظار می رود که در سال ۱۴۰۲ نتایج در شهریور ماه اعلام شود. به محض انتشار اطلاعیه در مورد زمان اعلام نتایج این مطلب بروزرسانی خواهد شد. برای کسب اطلاع سریع می توانید در کانال تلگرامی دانتل کو عضو شوید. 

 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید. 

 

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سایت azmoon.org انجام می گیرد و برای اعمال تغییر در فرم انتخاب رشته نیازی به پرداخت هزینه ای در این سامانه نمی باشد. داوطلبان مجازند که اصلاحات زیر را در فرم انتخاب رشته کنکور خود اعمال کنند.

 • جابجایی الویت های انتخابی
 • حذف رشته های انتخابی
 • اضافه کردن رشته های جدید

در این مطلب راهنمای کاملی از ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد شرح داده شد. اگر برای انتخاب رشته این دانشگاه نیازمند راهنمایی هستید و می خواهید فرم انتخاب رشته خود را به گونه ای تکمیل نمایید که شانس پذیرش بالایی داشته باشید، توصیه می شود حتما با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل کو با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ از چه تاریخی آغاز می شود؟

  در متن مقاله زمان ویرایش انتخاب‌رشته اشاره کرده ایم.

 2. آیا برای ویرایش انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد لازم است هزینه‌ای پرداخت کنیم؟

  خیر، برای ویرایش و اصلاح اولویت بندی های انتخابی نیازی به پرداخت هزینه نمی باشد.

 3. اطلاعات لازم برای ویرایش انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد چیست؟

  برای ورود به کد ملی و کد دسترسی انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد نیاز است.

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره