کنکور سراسریانتخاب رشته دانشگاه آزاد

انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی چهار رشته پر طرفدار در دانشگاه‌های سراسری و آزاد هستند. با وجود اینکه مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری به صورت جداگانه انجام می‌گیرد، اما انتخاب رشته این چهار رشته برای تمامی دانشگاه‌ها به شکل مشترک انجام پذیر است. به عبارت دیگر متقاضیان رشته‌های پزشکی، دامپزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه آزاد، موظف هستند تا کدرشته مورد نظر خود را در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری درج کنند. در این مقاله به بیان جزئیات زمان و نحوه انتخاب رشته پزشکی آزاد 1402 پرداخته شده است.

 

زمان انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

طبق مصبوبه وزارت علوم و سازمان سنجش از این پس انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد و انتخاب رشته دانشگاه‌های سراسری به شکل همزمان و ادغام شده از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد. به طور کلی بازه زمانی انتخاب رشته دانشگاه‌های سراسری پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری آغاز می‌شود. در این مرحله متقاضیان متناسب با رتبه اکتسابی خود اقدام به گزینش کد رشته های موردعلاقه خود می‌کنند. 

تا کنون زمان دقیق انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ اعلام نشده است. به محض انتشار در این قسمت اعلام خواهد شد

پیش بینی می شود زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مرداد ماه همزمان با آغاز انتخاب رشته دانشگاه های سراسری باشد. 

بخوانید: راهنما جامع انتخاب رشته کنکور

 

انتخاب سایر رشته های دانشگاه آزاد

متقاضیان باید در نظر داشته باشند که تنها انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد (پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و دامپزشکی) از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد. بدین ترتیب برای انتخاب سایر رشته های آزاد، می‌بایست در زمان انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش و پذیرش آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” مراجعه کرد. انتخاب رشته دانشگاه آزاد بایستی مطابق با دفترچه انتخاب رشته انجام شود.

 

نحوه انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد 1402

جهت انتخاب رشته پزشکی آزاد ۱۴۰۲ کافیست با چگونگی انتخاب رشته دانشگاه‌های سراسری آشنا شد. داوطلبان پس از انتخاب کدرشته های پزشکی مورد نظر خود، می‌توانند این کدها را با اولویت دلخواه در فرم انتخاب رشته دانشگاه‌های سراسری درج کنند. نحوه انتخاب رشته شامل فرایند زیر است:

 

راهنما تصویری

1️⃣ همانطور که اشاره کردیم انتخاب رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنی ” sanjesh.org ” انجام می‌گیرد و از منوی رنگی سمت راست سایت، گزینه ” سراسری ” را انتخاب نمایند.

2️⃣ در این مرحله انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد داوطلبان می‌بایست ” دفترچه انتخاب رشته تجربی ” را دانلود و کدرشته محل های انتخابی را استخارج نمایند. برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید.

3️⃣ به سایت سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه و بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک کنید.

انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد

4️⃣ در منوی سمت راست بر روی گزینه ” انتخاب رشته ” کلیک کنید. سپس بر روی گزینه ” انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1402 ” کلیک کنید.

انتخاب رشته

5️⃣ در صحفه جدید کدملی و رمز عبور خود را وارد کنید. 

انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد

6️⃣ با ورود به سامانه انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲، داوطلبان فرمی پیش روی خود خواهند داشت که بایستی آن را تکمیل کنند. برای تکمیل این فرم به اطلاعات شخصی و تحصیلی داوطلب از جمله معدل دیپلم نیاز است.

7️⃣ با دسترسی به فرم انتخاب رشته، داوطلب مجاز به انتخاب تعداد 150 کد رشته محل است.

8️⃣ فرآیند انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد زمانی تکمیل خواهد شد که داوطلب کد رهگیری را دریافت کرده باشد.

جهت عضویت در کانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در قسمت سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

آیا دانشگاه آزاد ثبت نام پزشکی بدون کنکور دارد؟

پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد هر ساله دو بار برای ورودی مهر و بهمن ماه بر اساس سوابق تحصیلی متقاضیان صورت می گیرد. البته لازم به ذکر است که دانشگاه آزاد پذیرش پزشکی بدون کنکور ندارند. از همین رو متقاضیان جهت اطلاع از رشته های بدون کنکور آزاد می‌بایست دفترچه راهنمای ورود به آزاد را مورد مطالعه قرار دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون انتخاب رشته بدون کنکور آزاد و دریافت مشاوره با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

آخرین رتبه ای که برای کسب قبولی در انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد نیاز است با توجه به سهمیه هر داوطلب متفاوت است. از این رو جهت اطلاع از رتبه مورد نیاز رشته پزشکی آزاد، بهتر است داوطلبان کارنامه پذیرش دانشجویان پزشکی سال های پیشین را مورد مطالعه قرار دهند. برای مطالعه و آگاهی از نحوه ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

مشاوره انتخاب رشته پزشکی آزاد ۱۴۰۲

هر داوطلبی باید در نظر داشته باشد که مرحله انتخاب رشته مرحله ای حساس و سرنوشت ساز است. از همین رو بهتر است انتخاب رشته با آگاهی کامل انجام گیرد. اهمیت مسئله انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد از دو جهت دو چندان است، چراکه مرحله انتخاب رشته های پزشکی و ازاد با یکدیگر ادغام شده بنابراین چینش الویت ها، حساسیت بیشتری می طلبد از طرف دیگر تحصیل در دانشگاه آزاد به خصوص در رشته هایی مانند رشته پزشکی نیاز به صرف هزینه خواهد داشت. در ادامه به دو مورد از نکات مهم در رابطه با انتخاب رشته دانشگاه آزاد اشاره شده است. برای اطلاع از تراز قبولی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

جهت انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد 1402 بهتر است معیارهایی برای اولویت بندی در نظر گرفته شود. به طور معمول در اولویت بندی کدرشته های انتخابی، رشته ها به سه دسته خوشبینانه، منطقی و بدبینانه تقسیم می‌شوند. کدرشته های پزشکی دانشگاه آزاد انتخاب شده توسط داوطلب بایستی در کنار سایر رشته های دانشگاه سراسری در فرم انتخاب رشته درج شوند. 

چنانچه قصد انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ را دارید با توجه به ظرفیت محدود این رشته ها در دوره روزانه دانشگاه‌های سراسری، آزاد و پردیس خودگردان بایستی با حساسیت بیشتری عمل کنید. بنابراین توصیه ما به شما کمک گرفتن از یک مشاور با تجربه می باشد. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل با چندین سال سابقه در زمینه انتخاب رشته کنکور تجربی می توانند به شما کمک کنند تا در نهایت با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید، موفق به کسب قبولی در رشته مورد علاقه خود شوید.

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته پزشکی آزاد ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. آیا انتخاب رشته دانشگاه سراسری و آزاد به صورت مجرا از یکدیگر انجام می شود؟

  فقط رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی آزاد اط طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. بقیه رشته های دانشگاهی، انتخاب رشته آنها به صورت جدا توسط سایت سنجش دانشگاه آزاد انجام می شود.

 2. مهلت انتخاب رشته پزشکی آزاد ۱۴۰۲ از چه تاریخی می باشد؟

  تا کنون زمان دقیق اعلام نشده است اما پیش بینی می شود که در اواسط مرداد ماه انجام خواهد شد.

 3. نحوه ثبت انتخاب رشته پزشکی دانشگاه ازاد در سایت سنجش به چه صورت می باشد؟

  در متن مقاله به نحوه انتخاب رشته، رشته های پزشکی دانشگاه ازاد اشاره کرده ایم.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫3 دیدگاه ها

 1. با نمره کل ۸۷۵۰ و رتبه ۱۲۸۶ سهمیه ۵ درصد میشه در دانشگاه ازاد واحد تهران مرکز و یا در واحدهای دیگر قبول شد

  1. سلام با توجه به افزایش ظرفیت پزشکی امکان قبولی در انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد را دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره