انتخاب رشته دانشگاه آزادکنکور سراسری

کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

در سال‌های اخیر کنکورسراسری دولتی و آزاد باهم ادغام شده است. داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه با شرکت در یک آزمون کنکور، برای پذیرش در دانشگاه‌های دولتی و آزاد مورد سنجش قرار می‌گیرند. بعد از اعلام نتایج اولیه این مسیر مشترک گزینش به پایان می‌رسد. سایر مراحل برای دانشگاه دولتی و آزاد به صورت اختصاصی انجام می‌گیرد. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل‌های دانشگاه آزاد برای دسترسی به فرم انتخاب رشته، باید از کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 که در انتهای کارنامه خود درج شده است، استفاده نماید.

 

کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد یک کد هفت رقمی است که در انتهای کارنامه اولیه هر داوطلب درج شده است. نکته ای که پیرامون کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد وجود دارد، این است که این کد فقط برای داوطلبانی منتشر می گردد که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد شده باشند. داوطلبان برای ورود به فرآیند رشته دانشگاه آزاد به کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیاز دارند تا بتوانند با دسترسی به فرم انتخاب رشته الویت های خود را حداکثر در 100 کد رشته محل درج کنند.

متقاضیان دانشگاه آزاد، پس از شرکت در کنکور سراسری در صورت کسب حد نصاب علمی لازم جهت انتخاب،  رشته های با کنکور آزاد 1400 قادر به انتخاب رشته می باشند. انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و آموزش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی ” azmoon.iau.acir ” صورت می گیرد که نیازمند پرداخت هزینه می‌باشد. داوطلبان متقاضی مجاز به انتخاب 100 رشته محل هستند. داوطلبان برای ورود به فرآیند رشته دانشگاه آزاد به کددسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیاز دارند تا بتوانند با دسترسی به فرم انتخاب رشته الویت های خود را حداکثر در 100 کد رشته محل درج کنند.

 

محل درج کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

 این کد یک کد اختصاصی بوده و برای هر داوطلب متفاوت است که یک عدد 7 رقمی می باشد. داوطلبانی که خواهان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 در دانشگاه ازاد هستند باید کددسترسی که در انتهای کارنامه اولیه کنکور سراسری موجود می باشد یادداشت کرده و در هنگام مراجعه به سایت سنجش دانشگاه ازاد این کد را جهت انجام انتخاب رشته خود وارد کنند.

 

نحوه بازیابی کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

برخی از متقاضیان که قصد انتخاب رشته در دانشگاه ازاد را دارند اما شناسه دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه ازاد را فراموش کرده اند، می توانند نسبت به بازیابی این کد اقدام کنند. داوطلبانی که قصد بازیابی کد انتخاب رشته دانشگاه ازاد را دارند، می تواتتد طبق مراحل زیر عمل کنند.

1️⃣ وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “ sanjesh.org ” شوید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک کنید.

سراسری

3️⃣ گزینه ” کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری سال 1400 ” را انتخاب کنید.

4️⃣ برای دسترسی به فرم انتخاب رشته سه روش وجود دارد. در روش اول نیاز به شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد، در روش دوم نیاز به شماره پرونده، کدرهگیری و شماره شناسنامه و در روش سوم نیاز به شماره پرونده، شماره سریال و شماره شناسنامه می باشد. یکی از روش ها را انتخاب کرده و کارنامه اولیه خود را دریافت کنید.

5️⃣ پس از دریافت کارنامه اولیه، کددسترسی انتخاب رشته دانشکاه ازاد را از انتهای کارنامه می توانید بردارید.

به محض اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400، راهنمای تصویری مربوط به دریافت و نحوه بازیابی کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد را به مطالب فوق اضافه خواهیم کرد.

 

کاربرد کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در دانشگاه ازاد را دارند، بایستی به سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد مراجعه کنند. پس از ورود به سایت نامبرده و انتخاب لینک انتخاب رشته دانشگاه ازاد متقاضیان با دو باکس حاوی لینک دانلود دفترچه راهنما و لینک ورود به بخش انتخاب رشته مواجه خواهند شد.

متقاضیان برای اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده ضروری است که ابتدا دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 را دانلود کنند. سپس با توجه به علاقه‌مندی و رتبه اکتسابی خود، کد رشته محل‌ها را از این دفترچه استخراج نمایند.

بخوانید: زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد

پس از مطالعه دفترچه داوطلبان می توانند با درج کددسترسی 7 رقمی و کد ملی خود وارد صفحه پرداخت شوند. پس از پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد، فرم انتخاب رشته محل در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد. داوطلبان با وارد کردن کد رشته های انتخاب شده، می توانند نام کامل رشته محل را در صفحه خود ببینند. دقت کافی در این مرحله، مانع از بروز مشکل در آینده می‌شود. 

بخوانید: ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

 

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

کددسترسی انتخاب رشته دانشگاه ازاد برای تمام داوطلبانی که حد نصاب علمی لازم را کسب کرده اند، صادر می شود. نیازی نیست داوطلبان در زمان ثبت نام در کنکور سراسری اقدام خاصی انجام داده باشند. در زمان انتخاب رشته تمام داوطلبانی که کددسترسی در کارنامه آنها درج شده است، با پرداخت هزینه، می توانند از رشته محل های ارائه شده توسط دانشگاه ازاد استفاده نمایند. چنانچه پیرامون کددسترسی به انتخاب رشته دانشگاه ازاد و نحوه انتخاب رشته و الویت بندی فرم انتخاب رشته سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تلفنی تحصیلی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته دانشگاه ازاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

متقاضیان برای دریافت کددسترسی به انتخاب رشته دانشگاه ازاد بایستی به کدام سایت مراجعه کنند؟

کددسترسی به انتخاب رشته دانشگاه ازاد در کارنامه اولیه کنکور سراسری درج می شود. این کارنامه در سایت سازمان سنجش قابل مشاهده است.

برای دریافت کد دسترسی به فرم انتخاب رشته دانشگاه ازاد چه اطلاعاتی نیازمندیم؟

برای دریافت این کد نیاز به شماره پرونده و شماره داوطلبی است.

اگر متقاضیان کد دسترسی به انتخاب رشته را فراموش کرده باشند، امکان بازیابی آن وجود دارد؟

بله، متقاضیان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به بازیابی مجدد آن اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره