انتخاب رشته دانشگاه آزادکنکور سراسری

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

اگر علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آزاد هستید، باید پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید، انتخاب رشته این دانشگاه را انجام دهید. انتخاب رشته دانشگاه آزاد در زمان و سایت متفاوتی از انتخاب رشته  دانشگاه های سراسری انجام می گیرد و متقاضیان این دانشگاه باید در زمانی که اعلام می شود به سایت azmoon.org مراجعه نمایند و پس از دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته و اطلاع از رشته های ارائه شده، فرم انتخاب رشته را دریافت و تکمیل کنند. در ادامه این مطلب راهنمای کاملی از زمان و نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 شرح داده شده است.

 

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

همانطور که در ابتدا نیز گفته شد، زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 از سایر دانشگاه ها مجزاست زیرا انتخاب رشته این دانشگاه در سایت ثبت نام و اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد انجام می گیرد و با دانشگاه های سراسری مشترک نیست. داوطلبانی که با توجه به کارنامه کنکور مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده اند و علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه نیزهستند، می توانند در نیمه دوم مرداد ماه انتخاب رشته کنند. برای اطلاع از مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

در حال حاضر زمان دقیق انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400 اعلام نشده است و به محض اعلام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، تاریخ دقیق را در این مطلب قرار خواهیم داد.

 

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد اسلامی به نشانی Azmoon.org انجام می گیرد و داوطلبان باید برای شروع انتخاب رشته در این سامانه ابتدا باید با خرید کارت اعتباری هزینه را واریز نمایند. در واقع، برخلاف انتخاب رشته کنکور سراسری که هزینه ای ندارد، برای اطلاع از هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد با پرداخت هزینه همراه می باشد

پس از خرید کارت اعتباری و واریز هزینه مربوطه، یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد که باید از طریق این کد و همچنین کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در انتهای کارنامه کنکور درج می شود، فرم انتخاب رشته را دریافت و تکمیل نمایید. برای دریافت و دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز از طریق سایت azmoon.org در دسترس داوطلبان قرار می گیرد و این دفترچه برای هر 5 گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان مشترک است. 

 

 

مراحل انتخاب رشته دانشگاه آزاد به شرح زیر می باشد :

  • ورود به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org
  • درج کد ملی (یا کد رهگیری اتباع غیر ایرانی) و شناسه دانشگاه آزاد در بخش های تعیین شده
  • کلیک بر روی عبارت پرداخت برای پرداخت هزینه انتخاب رشته از طریق خرید کارت اعتباری
  • دریافت کد رهگیری مربوط به پرداخت 
  • دریافت فرم انتخاب رشته و درج کد رشته های مورد علاقه (برای مشاهده لیست رشته های با کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید)

پس از پایان این مراحل و تایید نهایی، کد پیگیری فرآیند انتخاب رشته را از سامانه دریافت کنید.

 

مشاوره قبولی دانشگاه آزاد 1400 | زمان انتخاب رشته

انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز مثل انتخاب رشته کنکور سراسری حساسیت زیادی دارد و شما باید با اطلاعات کامل انتخاب رشته این دانشگاه را انجام دهید. هر یک از داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجازند که حداکثر 100 کد رشته محل را انتخاب کنند و این 100 کد رشته باید جوری در فرم انتخاب رشته چیده شوند که باعت افزایش شانس قبولی داوطلب شوند. برای اطلاع از ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید. 

با توجه به اینکه بسیاری از داوطلبان با چگونگی چیدمان فرم انتخاب رشته برای بیشتر شدن شانس قبولی آشنا نیستند، فرم انتخاب رشته را به غلط تکمیل می کنند که در نهایت یا در هیچ رشته ای قبول نمی شوند و یا از رشته ای که قبول شده اند رضایت ندارند.

به همین دلیل توصیه می شود که حتما پیش از ثبت قطعی رشته های انتخابی خود در سایت دانشگاه آزاد، با مشاوری مجرب مشورت کنید تا با اطلاعاتی که مشاور در اختیار شما قرار می دهد رشته های بهتری را انتخاب کنید. اگر تمایل به دریافت مشاوره دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد چه تاریخی است؟

انتخاب رشته دانشگاه کنکور دانشگاه آزاد در نیمه دوم مرداد ماه و جدود یک هفته پس از انتخاب رشته کنکور سراسری انجام میگیرد.

برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به کدام سایت مراجعه کرد؟

داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.org مراجعه فرمایند.

آیا مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد تمدید می‌شود؟

در سال های گذشته پس پایان بازه زمانی اولیه، مهلت مجددی در گرفته می شد. انتظار می رود در سال جاری به همین روال پیش رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره