کنکور سراسریانتخاب رشته دانشگاه آزاد

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ پس از اعلام نتایج کنکور سراسری می باشد. داوطلبان پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری با توجه به رتبه‌ای که کسب کرده اند، می‌توانند انتخاب‌رشته این دانشگاه را انجام دهند. انتخاب‌رشته در زمان و سایت متفاوتی از دانشگاه‌های سراسری انجام می گیرد و متقاضیان این دانشگاه باید به سایت azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایند و پس از دانلود دفترچه راهنما و اطلاع از رشته‌های ارائه شده، فرم را تکمیل کنند. در ادامه این مطلب راهنمای کاملی از زمان انتخاب رشته آزاد 1403 شرح داده شده است.

 

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

همانطور که در ابتدا نیز گفته شد، زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ از سایر دانشگاه‌ها مجزاست زیرا انتخاب‌رشته این دانشگاه در سایت azmoon.iau.ac.ir انجام می گیرد و با دانشگاه‌های سراسری مشترک نیست. داوطلبانی که با توجه به کارنامه کنکور مجاز به انتخاب‌رشته شده اند و علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه نیز هستند، می توانند در نیمه دوم مرداد ماه انتخاب‌رشته کنند. 

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1403 از در مرداد ماه می باشد.

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد هنوز به طور دقیق مشخص نشده است اما پیش بینی می شود با توجه به تاریخ انتخاب‌رشته در سال گذشته امسال نیز در مرداد ماه انجام شود. داوطلبان ابتدا باید دفترچه راهنما را به صورت کامل مطالعه کنند و لیست رشته‌های انتخابی را استخراج کرده و پس از آن فرآیند انتخاب‌ را آغاز کنند. برای اطلاع از آخرین اخبار کنکور سراسری و ثبت نام بدون کنکور می توانید عضو کانال تلگرامی دانتل کو شوید تا از تمامی اخبار تحصیلی مطلع شوید.

 

تمدید زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1403

هر ساله برخی از داوطلبان به دلایل مختلف موفق به انتخاب‌رشته در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1403 نمی شوند. دانشگاه ازاد نیز مهلت مجددی در اختیار این دسته داوطلبان می گذارد و مهلت ‌انتخاب رشته را چند روز تمدید می کند تا همه داوطلبان امکان ‌انتخاب‌رشته داشته باشند.

تا کنون تمدید مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ اعلام نشده است. به محض اعلام در این بخش بروزرسانی خواهد شد.

در این بازه زمانی آن دسته از داوطلبانی که انتخاب‌رشته خود را انجام داده اند در صورت نیاز به ویرایش فرم خود می‌توانند با مراجعه به سایت مربوطه ویرایش را انجام داده و رشته‌های انتخابی خود را اضافه یا کم کنند و حتی ترتیب اولویت بندی را تغییر دهند.

 

نحوه انتخاب رشته

انتخاب‌رشته ازاد از طریق سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد azmoon.iau.ac.ir انجام می گیرد و داوطلبان باید برای شروع فرآیند در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ با خرید کارت اعتباری هزینه را واریز نمایند. در واقع، برخلاف انتخاب رشته کنکور سراسری که هزینه ای ندارد برای انتخاب رشته آزاد باید مبلغ ان را بپردازید.

پس از خرید کارت اعتباری و واریز هزینه مربوطه، یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد که باید از طریق این کد و همچنین کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در انتهای کارنامه کنکور درج می شود، فرم انتخاب‌رشته را دریافت و تکمیل نمایید. 

دفترچه راهنما نیز از طریق سایت azmoon.iau.ac.ir در دسترس داوطلبان قرار می گیرد و این دفترچه برای هر 5 گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان مشترک است.

برای دریافت و دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید.

مراحل انتخاب‌رشته به صورت زیر می باشد.

1️⃣ورود به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد

2️⃣درج کد ملی (یا کد رهگیری اتباع غیر ایرانی) و شناسه دانشگاه آزاد در بخش های تعیین شده

3️⃣کلیک بر روی عبارت پرداخت برای پرداخت هزینه انتخاب‌رشته از طریق خرید کارت اعتباری

4️⃣دریافت کد رهگیری مربوط به پرداخت 

5️⃣دریافت فرم انتخاب‌رشته و درج کد رشته های مورد علاقه 

6️⃣پس از پایان این مراحل و تایید نهایی، کد پیگیری فرآیند انتخاب‌رشته را از سامانه دریافت کنید.

 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته 

نتایج مدتی پس از انتخاب رشته در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام می شود. داوطلبان باید در زمان تعیین شده به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرده و از نتیجه انتخاب رشته خود آگاه شوند. در حال حاضر تاریخ دقیق اعلام نتایج مانند زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1403 مشخص نشده است. انتظار می رود که همچون سال های گذشته در نیمه دوم شهریور ماه نتایج اعلام گردد. به محض انتشار اطلاعیه در مورد زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد این مطلب بروزرسانی می گردد. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید. 

 

مشاوره زمان انتخاب رشته آزاد 1403

انتخاب‌رشته ازاد نیز مانند انتخاب‌رشته کنکور سراسری حساسیت زیادی دارد و شما باید با اطلاعات کامل انتخاب‌رشته این دانشگاه را انجام دهید. هر یک از داوطلبان در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ مجازند که حداکثر 100 کدرشته محل را انتخاب کنند و این 100 کدرشته باید به صورتی در فرم اولویت بندی شوند که باعت افزایش شانس قبولی داوطلب شود. 

با توجه به اینکه بسیاری از داوطلبان با چگونگی چیدمان فرم انتخاب‌رشته برای بیشتر شدن شانس قبولی آشنا نیستند، فرم انتخاب‌رشته را به غلط تکمیل می کنند که در نهایت یا در هیچ رشته ای قبول نمی شوند و یا از رشته ای که قبول شده اند رضایت ندارند.

به همین دلیل توصیه می شود که حتما پیش از ثبت قطعی رشته‌های انتخابی خود در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ با مشاوری مجرب مشورت کنید تا با اطلاعاتی که مشاور در اختیار شما قرار می دهد رشته های بهتری را انتخاب کنید. اگر تمایل به دریافت مشاوره دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو تماس بگیرید.

بخوانید: راهنما جامع انتخاب رشته کنکور

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل کو با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 

  1. زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ چه تاریخی است؟

    زمان انتخاب رشته آزاد در نیمه دوم مرداد ماه و جدود یک هفته پس از انتخاب رشته کنکور سراسری انجام می گیرد.

  2. برای انتخاب‌رشته آزاد باید به کدام سایت مراجعه کرد؟

    داوطلبان برای انتخاب رشته باید به سایت azmoon.org مراجعه فرمایند.

  3. آیا مهلت انتخاب رشته آزاد تمدید می‌شود؟

    در سال های گذشته پس از پایان بازه زمانی اولیه، مهلت مجددی در گرفته می شد. انتظار می رود در سال جاری نیز به همین روال پیش رود.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره