انتخاب رشته دانشگاه آزادکنکور سراسری

نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

اعلام نتایج کنکور سراسری دانشگاه آزاد 1400 برای متقاضیان، مرحله بسیار مهم و البته پرهیجانی است. از این رو آشنایی با گام­ های لازم برای مشاهده جواب می­تواند باعث کاهش تنش داوطلبان شود. لازم است داوطلبان پیش از مراجعه به سایت، مدارک مورد نیاز خود را در دسترس قرار دهند. برای کسب اطلاع کامل در رابطه با زمان اعلام و نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ مقاله را تا انتها دنبال نمایید. 

.

 

زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1400

هرسال با توجه به زمان‌بندی برگزاری کنکور، زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1400 نیز مشخص می‌شود. در سال گذشته به دلیل تعویق برگزاری کنکور سراسری بدلیل شرایط ویروس کرونا و تاخیر در فرآیند انتخاب رشته این نتایج در مهر ماه انجام شد. اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امورفارغ التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. داوطلبان باید طبق زمان بندی اعلامی به سایت مربوطه مراجعه نمایند. با استفاده از کد دسترسی ثبت نام و کد ملی، کارنامه در معرض دید داوطلب قرار خواهد گرفت.

با توجه به برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ در دهه اول تیر ماه و انجام فرآیند انتخاب رشته در مرداد ماه پیش بینی می شود نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 در اواسط شهریور ماه اعلام و منتشر شود.

تا کنون زمان دقیق اعلام نتایج دانشگاه آزاد 1400 مشخص نشده است. به محض اعلام در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

 

نحوه مشاهده اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1400

طبق فلوچارت زیر داوطلبان برای مشاهده نتایج نهایی خود باید مراحل زیر را انجام دهند.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

راهنما گام به گام

1️⃣ داوطلبان ابتدا باید وارد سایت مرکز سنجش، پذیرش و امورفارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir بشوند.

سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد

2️⃣5️⃣6️⃣ بر روی لینک فعال ” نتیجه انتخاب رشته آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی 1400 ” کلیک کنید.

3️⃣ در این مرحله کد ملی و کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود را وارد کنید.

4️⃣ در این مرحله کارنامه خود رکه وضعیت قبولی یا ذخیره یا مردودی داوطلب مشخص می شود.

در کارنامه پیش‌روی داوطلبان برای هر رشته محلی که توسط داوطلب انتخاب شده است، سه حالت امکان پذیر است. یا داوطلب در آن رشته محل پذیرفته شده است، که در این صورت عبارت قبول در ستون توضیحات درج شده است. در غیراینصورت داوطلب پذیرفته نشده است. که در این حالت اگر اختلاف تراز داوطلب با آخرین فرد قبولی کم باشد، عبارت ذخیره در ستون توضیحات نوشته شده است. اگر اختلاف فرد با آخرین نفر پذیرفته شده زیاد باشد، در ستون توضیحات کلمه مردود ذکر شده است.

 

اعتراض به نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

چنانچه پس از دریافت نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400، در کد رشته محلی از الویت های خود در فرم انتخاب رشته پذیرفته نشده اید و یا گمان می کردید که در کد رشته محل بهتری پذیرفته شوید و در هر حالت دیگری که به نتایج بدست آمده اعتراض دارید، می توانید اعتراض خود را در سامانه های در نظر گرفته شده، ثبت کنید.

برای ثبت درخواست اعتراض به نتایج انتخاب رشته دانشگاه ازاد 1400 بایستی به سایت ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه ازاد به نشانی اینترنتی “ sede.iau.ac.ir ” مراجعه کنید و پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده شامل کد دسترسی انتخاب رشته در دانشگاه ازاد و کد ملی درخواست خود را ثبت نمایید.

.

بخوانید: نتایج کنکور 1400

 

مشاوره پذیرش دانشگاه آزاد 1400

آن دسته از داوطلبان پذیرفته نشده اند و یا در صورت پذیرفته شدن در یک کدرشته پذیرفته شده اما رضایت ندارند می توانند شانس خود را در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 1400 امتحان کنند تا در صورت قبولی در رشته محل های انتخابی برای نیمسال دوم در آن رشته به ادامه تحصیل بپردازند. آنچه که بدیهی است این موضوع می باشد که کد رشته محل های ارائه شده در این مرحله محدود است، پس بهتر است دفترچه را به دقت بررسی کنید و چنانچه کد رشته محل مورد علاقه تان در این مرحله ارائه شده بود، اقدام به انتخاب رشته کنید.

داولبان گرامی در صورت هرگونه ابهام و مشاوره درباره متن اعتراض و ثبت آن در سامانه دانشگاه ازاد و شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نتایج دانشگاه ازاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد در چه تاریخی اعلام می شود؟

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزاد در نیمه دوم شهریور ماه خواهد بود.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد به چه صورت است؟

در متن مقاله راهنما گام به گام مشاهده نتایج انتخاب رشته آزاد را شرح داده ایم.

برای دریافت نتایج انتخاب رشته دانشگاه ازاد باید به کدام سایت مراجعه کنیم؟

نتایج نهایی دانشگاه ازاد از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد ” azmoon.iau.ac.ir ” قابل مشاهده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره