دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگردان

لیست رشته های بدون کنکور زبان 1400

لیست رشته های بدون کنکور زبان 1400 بر اساس سوابق تحصیلی را در ادامه مطلب می توانید مشاهده نمایید. با توجه به اینکه افزایش سطح تحصیلات در جامعه به عنوان یکی از شاخص های رشد مثبت محسوب می شود، در سنوات اخیر ادامه تحصیل در دانشگاه ها تسهیل شده است. دیگر مانند گذشته داوطلبان ناچار به شرکت در ماراتن کنکور نیستند. بسیاری از رشته ها، پذیرش بدون کنکور دارند. در شاخه زبان نیز می توان در رشته های مختلف ، بدون کنکور ۱۴۰۰ وارد دانشگاه شد.

 

لیست رشته های بدون کنکور زبان 1400

پذیریش دانشجو بدون کنکور با استفاده از سوابق تحصیلی صورت می گیرد.داوطلبان علاقه مند می توانند بدون توجه به مدرک دیپلم خود اقدام به انتخاب رشته نمایند. شایان ذکر است که رشته های بدون کنکور شامل رشته محل های پر متقاضی نمی شود و همچنان بر سر این کرسی ها رقابت سختی در جریان است. لیست رشته بدون کنکور زبان در مقطع کارشناسی عبارتند از:

زبان و ادبیات انگلیسی مترجمی زبان انگلیسی زبان و ادبیات فرانسه
زبان و ادبیات آلمانی زبان روسی آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات ارمنی

 

روش گزینش دانشجو

گزینش دانشجو در رشته های بدون کنکور زبان تنها بر پایه معدل است. برخی داوطلبان که رشته انتخابی و مدرک تحصیلی هم جنس ندارند، برای احتساب معدل باید به جدول ضرایب معدل تعریف شده مراجعه نمایند. جدول ضرایب معدل در ذیل مطلب آورده شده است.

نوع دیپلم ریاضی فیزیک علوم تجربی علوم انسانی معارف سایر عناوین دیپلم
علوم ریاضی و فنی 100 100 57.1 57.1 51.4
علوم تجربی 100 100 57.1 57.1 51.4
علوم انسانی 57.1 57.1 100 100 51.4
هنر 100 100 100 100 100
زبان 100 100 100 100 100

 

رشته های بدون کنکور زبان 1400 | نحوه ثبت نام

برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور گروه زبان باید به سایت رسمی سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمود.داوطلبان حتما باید در گام نخست دفترچه راهنمای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی را دریافت کنند.داوطلبان بعد از مطالعه کامل دفترچه و اطمینان از اینکه از ضوابط به درستی آگاه شده اند، می توانند ادامه فرآیند ثبت نام را پیگیری نمایند.

هر فرد داوطلب باید هزینه ثبت نام را از طریق کارت های عضو شتاب پرداخت نماید. سپس در گام بعدی کد رشته محل های انتخابی در این مرحله در فیلد مربوطه درج می شود. پس از این مرحله، سیستم یک شماره پرونده ی 7 رقمی و یک کد پیگیری 16 رقمی در اختیار داوطلب قرار می دهد. ضروری است شماره پرونده و کد پیگیری تا پایان ثبت نام در دانشگاه محفوظ داشته شود. برای مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل فرمایید.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام بدون کنکور 1400

 

نکات مهم

1- داوطلبانی که تحصیلات آنها در سال آخر نظام جدید آموزشی3-3-6 هنوز به پایان نرسیده است  نیز مجاز به ثبت نام در این مرحله هستند. داوطلبان باید پس از دریافت کارنامه خود ، معدل کتبی خویش را درج سایت سازمان سنجش درج نمایند.

2- داوطلبانی که پذیرششان از دو طریق بوده است یعنی هم رشته های بدون کنکور و هم کنکور سراسری ،ناچارهستند برای ثبت نام دانشگاه دست به انتخاب بزنند. زیرا هر داوطلب تنها می تواند در یک رشته محل ادامه تحصیل دهد.

3- داوطلبانی که در دوره های روزانه پذیرفته شده باشند، در سال آتی مجاز به انتخاب دوره های روزانه نمی باشند.

4- متقاضیان باید دارای یکی از مدارک زیر برای ثبت نام باشند:

  • دیپلم نظام جدید آموزشی 3-3-6
  • مدرک پیش دانشگاهی
  • دیپلم نظام قدیم
  • مدرک کاردانی موسسات آموزش عالی

5- داوطلبان باید از پایان یافتن زمان ویرایش اطلاعات ازدرستی معدل  درج شده خود مطمئن شوند. زیرا در صورت مغایرت اجازه ثبت نام در دانشگاه را نخواهند داشت.

6- مشمولان غایب مجاز به ثبت نام در رشته های بدون کنکور نیستند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه رشته های بدون کنکور زبان 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام زبان بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی میشه دانشگاه دولتی یا همون ملی ثبت نام کرد؟

    1. سلام
      در صورت ارائه رشته های بدون کنکور زبان در دانشگاه های دولتی یا همان ملی می توانید ثبت نام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره