دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگردان

لیست رشته های بدون کنکور علوم تجربی 1400

کانال تلگرام تحصیلی     

با هدف حذف تدریجی کنکور سراسری هر ساله شاهد ارائه شدن بسیاری از رشته‌ها به صورت بدون کنکور در دانشگاه های سراسری و آزاد می باشیم. داوطلبان زیرگروه آزمایشی علوم تجربی 1400 بایستی توجه داشته باشند که تحصیل در رشته های گروه پزشکی و پیراپزشکی فقط از طریق شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه مناسب امکان پذیر می باشد. اما اگر علاقه مند به تحصیل در رشته‌های دیگری به جز این رشته‌های هستید، می توانید در ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری و آزاد ۱۴۰۰ شرکت کنید. نام نویسی در پذیرش بدون آزمون نیازمند این است که شما از لیست رشته‌های بدون کنکور علوم تجربی مطلع باشید. 

 

لیست رشته های بدون کنکور تجربی 1400

داوطلبانی که عمدتا در زیرگروه علوم تجربی شرکت می کنند، به دنبال قبولی در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی هستند. این دسته از افراد حتما بایستی که در کنکور سراسری شرکت کنند و در انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد این رشته ها را انتخاب نمایند.

اما اگر علاقه مند به دیگر رشته های گروه علوم تجربی می باشید، می توانید در پذیرش بدون کنکور و اساس سوابق تحصیلی نام نویسی و انتخاب رشته کنید. البته شما متقاضیان گرامی علاوه بر انتخاب رشته از میان رشته های ارائه شده زیرگروه علوم تجربی، می توانید از رشته‌های دیگر زیرگروه های ریاضی، انسانی، هنر و زبان نیز به صورت بدون کنکور نیز انتخاب رشته کنید. انتخاب رشته در این مرحله نیازمند این است که شما ابتدا مطلع شوید که آیا رشته‌ی مدنظر شما ارائه می شود یا خیر. در ادامه برای راهنمایی شما عزیزان لیست این رشته‌ها را قرار داده ایم.

 

رشته های بدون کنکور تجربی 1400 | کارشناسی

شیمی محض علوم و مهندسی خاک زمین شناسی زیست فناوری
زیست شناسی گیاهی مهندسی فضای سبز میکروبیولوژی گیاه پزشکی
مهندسی طبیعت مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی علوم و مهندسی شیلات زیست شناسی جانوری
شیمی کاربردی علوم و مهندسی باغبانی زیست شناسی سلولی و مولکولی اقیانوس شناسی
علوم دامی علوم و مهندسی جنگل بهداشت و بازرسی گوشت زیست شناسی دریا
ترویج و آموزش کشاورزی پایدار اقتصاد کشاورزی  اقتصاد  علوم و مهندسی محیط زیست
علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی) مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی

 

رشته های بدون کنکور تجربی 1400 | کاردانی

کاردانی امور اراضی کاردانی تولید و فرآوری خرما کاردانی تکنولوژی مواد غذایی کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی
کاردانی امور زراعی و باغی کاردانی شیمی آزمایشگاهی کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی
کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر

 

دفترچه ثبت نام رشته بدون کنکور تجربی 1400

در مقاله فوق فقط اسامی رشته‌هایی که به صورت بدون آزمون ارائه می شوند را ارائه کردیم. شما متقاضیان رشته‌های بدون کنکور علوم تجربی در دانشگاه های سراسری بایستی که برای اطلاع از دانشگاه های ارائه دهنده و ظرفیت هر رشته، به سراغ دفترچه هایی که سازمان سنجش آموزش کشور از طریق سایت “ sanjesh.org ” منتشر می کند، بروید.

تاکنون دفترچه ثبت نام بدون کنکور 1400 منتشر نشده است، اما به محض انتشار دفترچه های نامبرده از طریق سایت سازمان سنجش، لینک دانلود دفترچه های 1400 را قرار خواهیم داد.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر 1400

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن 1400

 

لیست رشته های بدون کنکور تجربی 1400 | دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد نیز همانند دانشگاه های سراسری در رشته‌های زیرمجموعه علوم تجربی پذیرش بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دارد. این دانشگاه نیز در تمامی رشته‌های دانشگاهی زیرمجموعه آزمون تجربی به جز رشته‌های گروه پزشکی و پیراپزشکی به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو جذب می کتد.

پذیرش در این دوره از دانشگاه آزاد دوبار در سال یکبار برای ورودی مهرماه و یکبار برای ورودی بهمن ماه است و متقاضیان می توانند در این رشته‌ها در چهار مقطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته انتخاب رشته کرده و وارد دانشگاه شوند.

 

مشاوره ثبت نام بدون آزمون تجربی 1400

شما متقاضیان که قصد انتخاب رشته‌های بدون آزمون علوم تجربی را دارید، می توانید طبق مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری بدون توجه به مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود از میان رشته‌های ارائه شده در تمامی زیرگروه ها انتخاب رشته کنید.

فقط نکته ای که بایستی بدان توجه داشته باشید این است که برخی از دوره های دانشگاه های سراسری و همینطور دانشگاه آزاد به صورت شهریه پرداز هستند و شما بایستی پس از قبولی در این دانشگاه ها نسبت به پرداخت شهریه اقدام کنید. بنابراین برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلی، ابتدا از شهریه ها مطلع شوید. چنانچه پیرامون لیست رشته های بدون کنکور 1400 سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصلیی دانتل تماس بگیرد و راهنمایی لازم را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه لیست رشته های بدون کنکور علوم تجربی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

متقاضیان گروه تجربی از چه طریقی می توانند به رشته‌های بدون کنکور دانشگاه‌های سراسری دسترسی داشته باشند؟

لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی از طریق دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه سراسری در اختیار داوطلبان قرار می گیرد

کدام رشته‌ها در زیر گروه آزمایشی تجربی به صورت بدون کنکور ارائه می شود؟

تمامی رشته‌های زیر گروه آزمایشی تجربی به جز رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی به صورت بدون کنکور ارائه خواهد شد.

متقاضیان برای اطلاع از رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد باید به کدام سایت مراجعه کنند؟

سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در قالب دفترچه‌ای لیست رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد را ارائه می دهد.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره