دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگردان

مهلت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

مهلت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۳ دو بار در سال، یکبار برای ورودی مهر ماه و یکبار برای ورودی بهمن ماه انجام می شود. دانشگاه غیر انتفاعی در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته از میان علاقه مندان واجد الشرایط، اقدام به جذب دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی می نماید. داوطلبان متقاضی باید در تاریخ تعیین شده با مراجعه به سایت سنجش نام نویسی خود را تکمیل نمایند. در ادامه به بررسی تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1403 و بازه زمانی آن خواهیم پرداخت.

 

مهلت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۳

مهلت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی بدون کنکور ۱۴۰۳ برای هر دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد. بنابراین متقاضیانی که علاقه مند هستند در این دوره از پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری شرکت کنند، حتما باید اطلاعیه های منتشر شده را دنبال نمایند.

به محض اعلام زمان ثبت‌نام در این بخش از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که نام نویسی و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی، فقط در بازه های زمانی اعلام شده امکان پذیر است و خارج از آن امکان نام نویسی وجود نخواهد داشت. در ادامه به زمان ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی در هر نیمسال تحصیلی و مقطع به صورت جداگانه پرداخته ایم.

ثبت نام مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته همزمان و به صورت هماهنگ با دیگر دانشگاه های سراسری صورت می گیرد.

 

نیمسال اول مهر ماه

طبق رویه سال های گذشته مهلت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 1403 در چند بازه زمانی در مقاطع کاردانی و کارشناسی انجام می گیرد. داوطلبان متقاضی هر مقطع می توانند در زمان تعیین شده‌ای که از سوی سازمان سنجش اعلام می شود نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام نمایند.

تاکنون اطلاعیه ای از مبنی بر مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۳ منتشر نشده است.

علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته که دارای یکی از مدارک تحصیلی کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته هستند، باید بر اساس جدول زمانبدی در خرداد ماه اقدام کنند. در سال گذشته این مرحله از 29 خرداد ماه آغاز گردید و تا 5 تیرماه ادامه داشت که احتمالا در سال جاری نیز در این بازه زمانی انجام شود. 

 

نیمسال دوم بهمن ماه

دانشگاه غیر انتفاعی علاوه بر پذیرش دانشجو در نیمسال اول، در نیمسال دوم بهمن ماه نیز به صورت تکمیل ظرفیت دانشجو می پذیرد. داوطلبان متقاضی در صورت تمایل می توانند همانند دوره مهر ماه با مراجعه به سایت سنجش می توانند نام نویسی خود را تکیمل نمایند.

مهلت ثبت نام غیرانتفاعی بهمن ماه معمولا در دی ماه می باشد. پیش بینی می شود در سال جاری نیز به در این بازه زمانی امکان شرکت و نام نویسی فراهم گردد.

تاکنون مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1403 اعلام نشده است.

داوطبلان گرامی شما می توانید جهت اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی و پذیرش بدون کنکور تمامی دانشگاه های کشور در کانال تلگرامی دانتل کو عضو شوید. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1403

هر ساله تعدادی از متقاضیان به علت بی خبری یا مواد دیگر در بازه زمانی تعیین شده نمی توانند نام نویسی خود را تکیمل نمایند. ازین رو سازمان سنجش هر سال زمان ثبت‌نام را چند روز دیگر تمدید می کنند. در این تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی بدون کنکور ۱۴۰۳ داوطلبان متقاضی مقاطع کاردانی و کارشناسی با مراجعه سایت می توانند نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

تاکنون اطلاعیه ای در زمینه تمدید مهلت ثبت نام غیرانتفاعی ۱۴۰۳ اعلام نشده است

آن دسته از داوطلبان برای بازه زمانی تعیین شده اولیه ثبت‌نام خود را تکیمل نموده اند، نیز می توانند با مراجعه به سایت در صورت نیاز فرم خود را ویرایش نموده و اولویت های انتخابی خود را حذف، اضافه یا جابه‌جا نمایند.

 

مشاوره مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۳

✅ثبت نام در دو مقطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته به صورت همزمان با دیگر دانشگاه های سراسری انجام می شود. بدین ترتیب متقاضیان باید تمامی کد رشته محل هایی که در دانشگاه های سراسری به صورت بدون کنکور ارائه می شود را در یک فرم انتخاب رشته، الویت بندی کنند. 

✅داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند برای انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی باید سریال دانشگاه های غیرانتفاعی را خریداری کنند و از طریق لینک انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام کنند.

✅داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند بایستی که کارت اعتباری بدون کنکور خریداری نمایند و از طریق لینک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری، مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند. 

✅در این مرحله 85 درصد از رشته ها به صورت بدون آزمون ارائه می شوند.

در صورتی که پیرامون مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی 1403 سوالی دارید؛ می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل، با مشاوران برتر تحصیلی در ارتباط باشید و ضمن دریافت راهنمایی های دقیق. انتخاب رشته و الویت بندی کد رشته محل هایتان را با مشاوره آن ها به بهترین شکل انجام دهید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مهلت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی بدون کنکور ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتقاعی 1403 در چه تاریخی می باشد؟

    مهلت ثبت نام برای دو نیمسال تحصیلی اول و دوم، در دو بازه زمانی جداگانه به ترتیب در مرداد و دی ماه می باشد.

  2. آیا مهلت ثبت نام تمدید نیز می شود؟

    احتمالا مشابه با رویه سال های گذشته، مهلت نام نویسی برای چند روزی تمدید شود. 

  3. آیا ثبت نام همزمان با دیگر دانشگاه های سراسری انجام می شود؟

    بله، ثبت‌نام دانشگاه های غیرانتفاعی همزمان با دیگر دانشگاه های سراسری صورت می گیرد.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره