کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد وزارت بهداشت

دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده و در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. اولین قدم در جهت نام نویسی در آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی اطلاع از جزئیات ثبت نام و برگزاری این آزمون می باشد که تمامی آن ها در دفترچه راهنمای ثبت نام درج گردیده است. در ادامه ضمن قرار دادن لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 اطلاعاتی پیرامون جزئیات مندرج در آن نیز ارائه کرده ایم.

 

دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

دفترچه راهنما ثبت نام همزمان با شروع زمان ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. با توجه به روال سال های گذشته پیش بینی می شود که این دفتزچه اوایل اسفند ماه سال جاری منتشر گردد.

تاکنون زمان دقیق انتشار ثبت نام ارشد وزارت بهداشت۱۴۰۱ اعلام شنده است.

پس از انتشار دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ رشته های گروه پزشکی متقاضیان تقریبا یک بازه زمانی یک هفته ای در اختیار دارند تا پس از مطالعه آن، هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

 

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

با توجه به عدم انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401، لینک دریافت آن در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی ( sanjeshp.ir ) فعال نمی باشد. به محض انتشار لینک دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401، لینک دانلود آن را قرار خواهیم داد.

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 

 

شرایط اختصاصی دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

بخشی از دفترچه به شرایط ثبت نام ارشد وزارت بهداشت می پردازد که در ادامه این شرایط را به صورت موردی آورده ایم:

❌ داوطلبان باید دارای دانشنامه كارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی گروه پزشکی و یا مدارک بالاتر مرتبط با رشته مورد نظر خود داشته باشند.

❌ دسته ای از داوطلبان که جزو دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی هستند، نیز باید دارای گواهی فارغ التحصیلی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1401 دریافت کنند.

❌ داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال گذشته شرکت کرده و در دانشگاه های غیرروزانه پذیرفته شده اند، مجاز به شرکت در کنکور ارشد 1401 نیز هستند.

❌ داوطلبانی که جزو دانشجویان در حال تحصیل هستند، اگر قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی را دارند، می توانند در این آزمون شرکت کنند، و پس از اعلام نتایج در صورت قبولی در آزمون از دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

مدارک ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

 

مقرارت نظام وظیفه

داوطلبان آقا کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، بایستی در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وضعیت نظام وظیفه عمومی خود را مشخص کنند. طبق دفترچه مقررات نظام وظیفه عمومی کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ به شرح موارد زیر است : 

⛔ داوطلبانی که جزو مشمولان غایب هستند، مجاز به شرکت در این آزمون و ادامه تحصیل نیستند.

⛔ دسته ای از داوطلبان که جزو فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد هستند و مشمول خدمت سربازی می باشند، مجاز به تحصیل مجدد در این مقطع نمی باشند.

❌دانشجویان اخراجی دانشگاه ها بایستی یا معافیت دائم اخذ کنند و یا دوره خدمت خود را به پایان برسانند، در غیر اینصورت محاز به شرکت در این آزمون نخواهند بود.

✅ هر داوطلب بایستی دوره کارشناسی ارشد را در مدت سنوات مجاز یعنی حداکثر سه سال به پایان برساند.

✅ داوطلبانی که در دانشگاه های مختلف پذیرفته می شوند، بایستی که برای دریافت معافیت تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد به یکی از دفاتر پليس + 10 استانی که دانشگاه در آن واقع است، مراجعه کنند.

 

شرایط مشمولین طرح نیروی انسانی

 دانشجویانی که مشمول قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان می باشند، می توانند قبل از انجام خدمات مربوط به این قانون در مقاطع بالاتر شامل کاردانی به کارشناسی، کارشناسی به کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد به Ph.D اقدام نمایند.

دسته ای از داوطلبان هم که در زمان انجام خدمت قانونی، در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کرده و موفق به کسب قبولی می شوند، می توانند برای توقف طرح اقدام کنند و وارد دانشگاه شده و ادامه تحصیل دهند.

متقاضیان رشته های جدول زیر کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، بایستی که حداقل دو سال سابقه کار بالینی با مدرک کارشناسی در بخش های بیمارستانی و بالینی را داشته باشند. 

پرستاری اورژانس مدیریت پرستاری پرستاری مراقبت ھای ویژه
پرستاری مراقبت ھای ویژه نوزادان تكنولوژی آموزشی در علوم پزشكی

 

سهیمه بومی مناطق محروم

30 درصد از ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی در ده قطب آزمایشی به مناطق و استان های محروم اختصاص داده شده است. داوطلبانی که قصد دارند در رشته های ارائه شده در این مناطق انتخاب رشته کنند، بایستی طبق دفترچه راهنمای ثبت نام ۱۴۰۱ دارای یکی از شرایط زیر باشند:

🔵 داوطلب بایستی در استان مورد نظر متولد شده باشد و حداقل دو مقطع تحصیلی خود را در یکی از شهرهای حوزه دانشگاه مورد نظر گذرانده باشد.

🔵 داوطلب بایستی که حداقل سه مقطع تحصیلی را در یکی از شهرهای حوزه دانشگاه مورد تقاضا گذرانده باشد.

🔵 در صورتی که محل تولد پدر و یا مادر داوطلب در شهر مورد نظر باشد و یا همسرش در آن شهر باشد و خود نیز 5 سال اخیر در یکی از استان های مورد نظر زندگی کرده باشد.

رشته های مجاز کنکور ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

 

مشاوره دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

همانطور که در این مقاله بدان پرداختیم مهم ترین بخش دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ رشته های پزشکی بخش شرایط می باشند. شرایطی که در متن مقاله فوق بخشی از آن ها را آورده ایم. در مقاله ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 1401 (کلیک کنید) تمامی اطلاعات این آزمون را به طور کامل شرح داده ایم.

یک داوطلب در صورتی که علاقه مند به شرکت در این آزمون می باشد، در وهله اول باید بررسی کند که آیا واجدالشرایط می باشد یا خیر و سپس اقدام نماید. بنابراین مطالعه بند های مختلف دفترچه از اهیمت بالایی برخوردار است. در مقاله نحوه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ (کلیک کنید) می توانید مراحل گام به گام ثبت نام را مشاهده کنید.

شما عزیزان اگر دارای شرایط خاصی هستید و پیرامون ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصلیی دانتل تماس گرفته و از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی این مرکز استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

لینک دانلود دفترچه‌ی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ چه زمانی فعال می گردد؟

لینک دانلود دترچه در اوایل اسفند ماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی ” sanjeshp.ir ” فعال می گردد.

مطابق دفترچه‌ی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی 1401 آیا در انتخاب رشته امتحانی شرط تجانس رشته وجود دارد؟

بله، داوطلبلن در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 باید رشته ای را انتخاب کنند که متناسب با مدرک تحصیلی شان باشد.

جزئیات دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 شامل چه مواردی است؟

از مهم ترین جزئیات دفترچه نامبرده می توان به شرایط عمومی و اختصاصی، ضوابط مربوط به نظام وظیفه، سهمیه ها، اتباع خارجی، استعداد های درخشان، مقررات دانشگاه های مختلف، شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد، زمان برگزاری آزمون و … اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره