کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد وزارت بهداشت

دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده و در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. اولین قدم در جهت نام نویسی در آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی اطلاع از جزئیات ثبت نام و برگزاری این آزمون می باشد که تمامی آن ها در دفترچه راهنمای ثبت نام درج گردیده است. در ادامه ضمن قرار دادن لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 اطلاعاتی پیرامون جزئیات مندرج در آن نیز ارائه کرده ایم.

دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ‍۱۴۰۲ همزمان با شروع زمان ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. با توجه به روال سال های گذشته پیش بینی می شود که این دفتزچه اوایل اسفند ماه سال جاری منتشر گردد.

زمان دقیق انتشار ثبت نام ارشد وزارت بهداشت از ۳ تا ۱۴ بهمن ماه می باشد.

پس از انتشار دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی متقاضیان تقریبا یک بازه زمانی یک هفته ای در اختیار دارند تا پس از مطالعه آن، هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 1402

با توجه به عدم انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ لینک دریافت آن در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی ( sanjeshp.ir ) فعال نمی باشد. به محض انتشار لینک دانلود دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت لینک دانلود آن را قرار خواهیم داد.

داوطلبان پیش از انجام فرآیند نام نویسی باید دفرتچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت را دانلود کرده و تمامی شرایط و مندرجات موجود در دفترچه را مطالعه نماید. پس از آگاهی از شرایط شرکت در آزمون داوطلبان با مراجعه به سایت سنجش پزشکی می توانند ثبت نام خود را تکمیل نمایند. 

دانلود دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت

شرایط اختصاصی دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

بخشی از دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت به شرایط ثبت نام ارشد وزارت بهداشت می پردازد که در ادامه این شرایط را به صورت موردی آورده ایم:

❌ داوطلبان باید دارای دانشنامه كارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی گروه پزشکی و یا مدارک بالاتر مرتبط با رشته مورد نظر خود داشته باشند.

❌ دسته ای از داوطلبان که جزو دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی هستند، نیز باید دارای گواهی فارغ التحصیلی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1402 دریافت کنند.

❌ داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال گذشته شرکت کرده و در دانشگاه های غیرروزانه پذیرفته شده اند، مجاز به شرکت در کنکور ارشد ۱۴۰۲ نیز هستند.

❌ داوطلبانی که جزو دانشجویان در حال تحصیل هستند، اگر قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی را دارند، می توانند در این آزمون شرکت کنند، و پس از اعلام نتایج در صورت قبولی در آزمون از دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

مقرارت نظام وظیفه

داوطلبان آقا کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، بایستی در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وضعیت نظام وظیفه عمومی خود را مشخص کنند. طبق دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ مقررات نظام وظیفه عمومی به شرح موارد زیر است : 

⛔ داوطلبانی که جزو مشمولان غایب هستند، مجاز به شرکت در این آزمون و ادامه تحصیل نیستند.

⛔ دسته ای از داوطلبان که جزو فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد هستند و مشمول خدمت سربازی می باشند، مجاز به تحصیل مجدد در این مقطع نمی باشند.

❌دانشجویان اخراجی دانشگاه ها بایستی یا معافیت دائم اخذ کنند و یا دوره خدمت خود را به پایان برسانند، در غیر اینصورت محاز به شرکت در این آزمون نخواهند بود.

✅ هر داوطلب بایستی دوره کارشناسی ارشد را در مدت سنوات مجاز یعنی حداکثر سه سال به پایان برساند.

✅ داوطلبانی که در دانشگاه های مختلف پذیرفته می شوند، بایستی که برای دریافت معافیت تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد به یکی از دفاتر پليس + 10 استانی که دانشگاه در آن واقع است، مراجعه کنند.

شرایط مشمولین طرح نیروی انسانی

 دانشجویانی که مشمول قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان می باشند، می توانند قبل از انجام خدمات مربوط به این قانون در مقاطع بالاتر شامل کاردانی به کارشناسی، کارشناسی به کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد به Ph.D اقدام نمایند.

دسته ای از داوطلبان هم که در زمان انجام خدمت قانونی، در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کرده و موفق به کسب قبولی می شوند، می توانند برای توقف طرح اقدام کنند و وارد دانشگاه شده و ادامه تحصیل دهند.

متقاضیان رشته های جدول زیر کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، بایستی که حداقل دو سال سابقه کار بالینی با مدرک کارشناسی در بخش های بیمارستانی و بالینی را داشته باشند. 

پرستاری اورژانس مدیریت پرستاری پرستاری مراقبت ھای ویژه
پرستاری مراقبت ھای ویژه نوزادان تكنولوژی آموزشی در علوم پزشكی

سهیمه بومی مناطق محروم دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت

30 درصد از ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی در ده قطب آزمایشی به مناطق و استان های محروم اختصاص داده شده است. داوطلبانی که قصد دارند در رشته های ارائه شده در این مناطق انتخاب رشته کنند، بایستی طبق دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت دارای یکی از شرایط زیر باشند:

🔵 داوطلب بایستی در استان مورد نظر متولد شده باشد و حداقل دو مقطع تحصیلی خود را در یکی از شهرهای حوزه دانشگاه مورد نظر گذرانده باشد.

🔵 داوطلب بایستی که حداقل سه مقطع تحصیلی را در یکی از شهرهای حوزه دانشگاه مورد تقاضا گذرانده باشد.

🔵 در صورتی که محل تولد پدر و یا مادر داوطلب در شهر مورد نظر باشد و یا همسرش در آن شهر باشد و خود نیز 5 سال اخیر در یکی از استان های مورد نظر زندگی کرده باشد.

مشاوره دفترچه ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

همانطور که در این مقاله بدان پرداختیم مهم ترین بخش دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت بخش شرایط می باشند. شرایطی که در متن مقاله فوق بخشی از آن ها را آورده ایم. در مقاله ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت (کلیک کنید) تمامی اطلاعات این آزمون را به طور کامل شرح داده ایم.

یک داوطلب در صورتی که علاقه مند به شرکت در این آزمون می باشد، در وهله اول باید بررسی کند که آیا واجدالشرایط می باشد یا خیر و سپس اقدام نماید. بنابراین مطالعه بند های مختلف دفترچه از اهیمت بالایی برخوردار است. در مقاله نحوه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت (کلیک کنید) می توانید مراحل گام به گام ثبت نام را مشاهده کنید.

شما عزیزان اگر دارای شرایط خاصی هستید و پیرامون ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصلیی دانتل تماس گرفته و از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی این مرکز استفاده کنید.

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ چه زمانی فعال می گردد

لینک دانلود دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت در اوایل اسفند ماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی ” sanjeshp.ir ” فعال می گردد.

مطابق دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت 1402 آیا در انتخاب رشته امتحانی شرط تجانس رشته وجود دارد؟

بله، داوطلبلن در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت باید رشته ای را انتخاب کنند که متناسب با مدرک تحصیلی شان باشد.

جزئیات دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت شامل چه مواردی است؟

شرایط عمومی و اختصاصی، ضوابط مربوط به نظام وظیفه، سهمیه ها، اتباع خارجی، استعداد های درخشان، مقررات دانشگاه های مختلف اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره