کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد رشته های گروه پزشکی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود. مسئولیت برگزاری و اطلاع رسانی تمامی جزئیات مربوط به این آزمون بر عهده مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می باشد، به طوری که اطلاعیه های مربوط به زمان و نحوه ثبت نام، زمان برگزاری و انتشار کارت ورود به جلسه و … از طریق سایت ” sanjeshp.ir ” منتشر می گردد ؛ که شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت نیازمند این است که داوطلب از تمامی جزئیات این آزمون مطلع باشید، به همین منظور لازم دانستیم در ادامه مقاله کاملی از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 ارائه کنیم. 

 

زمان ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

زمانبندی نام نویسی در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت هر ساله از طریق دفترچه راهنما این آزمون منتشر شده و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. با توجه به اینکه تاکنون دفترچه ثبت‌نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 منتشر نشده است، زمان ثبت نام در این آزمون نیز مشخص نیست، اما پیش بینی می شود همانند سال های گذشته مهلت ثبت نام در اواخر بهمن ماه و یا اوایل اسفند ماه اعلام شود. 

تاکنون زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ اعلام نشده است

به محض مشخص شدن زمان ثبت نام این مقاله بروزرسانی شده و تاریخ جدید را اطلاع رسانی خواهیم کرد.  

 

تمدید مهلت ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

هر ساله مرکز سنجش آموزش پزشکی برای ایجاد یک فرصت مجدد برای داوطلبانی که در مهلت مقرر نتوانسته اند مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند، زمان ثبت نام در این آزمون را چند روزی تمدید می کند. داوطلبانی که به دلایل مختلفی همچون بی اطلاعی از زمان ثبت نام و یا تقص مدارک نتوانسته اند در این آزمون نام نویسی کنند، می توانند با اطلاع از زمان تمدید مهلت ثبت نام، فرم تقاضانامه خود را تکمیل نمایند.

زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون، نیز هنوز مشخص نمی باشد، ضمن اینکه تاریخ دقیق در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهد شد، شما عزیزان می توانید از طریق تماس با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل نیز از زمان دقیق این مرحله مطلع شوید.

 

دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 معمولا در اواخر بهمن ماه همزمان با مهلت ثبت نام بر روی سایت ” sanjeshp.ir ” قرار می گیرد. این دفترچه شامل تمامی جزئیات مربوط به کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشد که لازمه نام نویسی در این آزمون مطالعه دقیق این دفترچه است. 

دانلود دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت 1401

به محض فعال شدن لینک دریافت دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی، لینک دانلود آن را به این مقاله اضافه خواهیم کرد.

 

نحوه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

رشته های امتحانی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 در قالب چهار گروه ارائه می شود. متقاضیان مجاز هستند که متناسب با مدرک کارشناسی و یا بالاتر خود حداکثر در دو رشته از دو گروه متفاوت ثبت نام کنند. برای ثبت نام می توانید مطابق مراحل زیر گام به گام اقدام کنید.

1️⃣ وارد سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی اینترنتی ” sanjeshp.ir ” شوید.

2️⃣ از منوی سایت وارد بخش کارشناسی ارشد شوید و سپس بر روی لینک “ارشد” کلیک کنید.

3️⃣ در مرحله بعد بر روی لینک فعال ” ثبت نام جدید و پرداخت هزینه ” کلیک نمایید.

4️⃣ در صفحه جدید نیز مجددا گزینه ” ثبت نام جدید و پرداخت هزینه ” را انتخاب کنید.

5️⃣ گزینه “ورود با کد ملی” را انتخاب کنید و پس از وارد کردن کد ملی خود، بر روی گزینه “مشاهده” کلیک کنید.

6️⃣ در این مرحله باید هزینه آزمون را بپردازید، بنابراین بر روی گزینه “پرداخت الکترونیکی” کلیک نمایید.

7️⃣ تیک مربوط به آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را فعال کنید و سپس بر روی گزینه ” ادامه” کلیک نمایید.

8️⃣ در این مرحله لازم است اطلاعات شخصی خواسته شده را درج نمایید و سپس بر روی گزینه “ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار” کلیک کنید

9️⃣ در انتها اطلاعات مربوط به کارت اعتباری خود را وارد نمایید و بر روی گزینه ” پرداخت ” کلیک کنید.

? پس از پرداخت هزینه، دوباره به صفحه اول سایت بازگردید و با وارد کردن کد ملی خود، فرم ثبت نام را دریافت و تکمیل کنید. اگر متقاضی ثبت نام در دو رشته امتحانی می باشید بایستی که هزینه آزمون را برای دو رشته امتحانی واریز کنید.

پس از فعال شدن لینک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 راهنمای تصویری vh اضافه خواهیم کرد.

 

شرایط ثبت نام 

✅ داوطلب بایستی دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری در یکی از رشته های گروه علوم پزشکی باشد و مدرک متناسب با رشته انتخابی اش را ارائه دهد.

✅ داوطلبانی که جزو دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی رشته های گروه پزشکی می باشند، بایستی که تا تاریخ 31 شهریور 1401 گواهی فارغ التحصیلی خود را ارائه دهند.

✅ داوطلبانی که دارای مدرک معادل و یا گواهی اتمام دوره یا مدرک کارشناسی با معدل کم تر از 12 می باشند، مجاز به ثبت نام نمی باشند.

✅ داوطلبانی در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا سایر مقاطع تحصیلی می باشند، نمی توانند در این آزمون شرکت کنند.

✅ داوطلبانی که جزو پذیرفته شدگان رشته های روزانه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1400 هستند، نمی توانند در این آزمون شرکت کنند.

✅ داوطلبانی که جزو پذیرفته شدگان رشته های غیر روزانه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1400 هستند، برای ثبت نام در آزمون 1401 بایستی تا پیش از اتمام مهلت ثبت نام، از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.

✅ متقاضیان نمی توانند به طور همزمان با گذراندن طرح تعهد خدمت، در مقطع کارشناسی ارشد نیز ادامه تحصیل دهند.

✅ داوطلبانی که یکبار در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های روزانه تحصیل کرده اند، در صورتی قبولی مجدد در دوره روزانه ملزم به پرداخت شهریه هستند.

✅ برخی از رشته های گروه پزشکی در این آزمون نیازمند حداقل دو سال سابقه کار بالینی در مراکز بیمارستانی است.

✅ داوطلبانی که جزو فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی با طرح تعهد خدمت هستند، می توانند یکبار در آزمون ارشد وزارت بهداشت شرکت کنند و در صورتی که قبول شوند می توانند پس از فارغ التحصیلی در این مقطع طرح نیروی انسانی خود را بگذرانند.

 

نکات ثبت نام 

در نظر داشته باشید که در دفترچه راهنمای نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401، اطلاعات کاملی از جزییات ثبت نام در این آزمون ارائه شده است. در این مقاله سعی کردیم مهم ترین شرایط شرکت در این آزمون را ارائه کنیم اما برای اطلاع از شرایط خاص و تبصره ها و قانون های مرتبط با آن شما ملزم به مطالعه دفترچه خواهید بود.

همینطور اگر دارای شرایط خاصی هستید که پاسخ سوال شما در این مقاله از سایت دانتل نبود، نگران نباشید چراکه می توانید با برقراری تماس با مرکز مشاوره تحصیلی دانتل از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید و بدون اینکه از منزل خود خارج شوید، در زمان کوتاهی پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی چنانچه پس از شرکت برای بار اول در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، موفق به کسب نتیجه قبولی نشوند و برای بار دوم قصد نام نویسی در این آزمون را دارند، بایستی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1400 طرح نیروی انسانی خود را به پایان برسانند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

زمان نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 چه تاریخی می باشد؟

تاکنون تاریخ دقیق نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 مشخص نیست، اما احتمالا همانند سال های گذشته در اواخر بهمن ماه و یا اوایل اسفند ماه باشد.

متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی جهت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401، بایستی به کدام سایت مراجعه کنند؟

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی با آدرس الکترونیکی “sanjeshp.ir ” انجام می شود.

نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 چگونه انجام می شود؟

نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 به صورت اینترنتی انجام می شود که در متن مقاله فوق راهنمای گام به گام در این آزمون را آورده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره