کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد رشته های گروه پزشکی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود. مسئولیت برگزاری و اطلاع رسانی تمامی جزئیات مربوط به این آزمون بر عهده مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می باشد، به طوری که اطلاعیه های مربوط به زمان و نحوه ثبت نام، زمان برگزاری و انتشار کارت ورود به جلسه و … از طریق سایت ” sanjeshp.ir ” منتشر می گردد ؛ که شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت نیازمند این است که داوطلب از تمامی جزئیات این آزمون مطلع باشید، به همین منظور لازم دانستیم در ادامه مقاله کاملی از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 ارائه کنیم. 

ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

زمان ثبت نام ارشد وزارت بهداشت هر ساله از طریق دفترچه راهنما این آزمون منتشر شده و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. با توجه به اینکه تاکنون دفترچه ثبت‌نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ منتشر نشده است، زمان ثبت نام در این آزمون نیز مشخص نیست، اما پیش بینی می شود همانند سال های گذشته مهلت ثبت نام در اواخر بهمن ماه و یا اوایل اسفند ماه اعلام شود. 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در تاریخ 4 لغایت 13 بهمن 1401 می باشد.

به محض مشخص شدن زمان ثبت نام این مقاله بروزرسانی شده و تاریخ جدید را اطلاع رسانی خواهیم کرد.  

تمدید مهلت ثبت نام ارشد وزارت بهداشت 1402

هر ساله مرکز سنجش آموزش پزشکی برای ایجاد یک فرصت مجدد برای داوطلبانی که در مهلت مقرر نتوانسته اند مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند، زمان ثبت نام ارشد وزارت بهداشت را چند روزی تمدید می کند. داوطلبانی که به دلایل مختلفی همچون بی اطلاعی از زمان ثبت نام و یا تقص مدارک نتوانسته اند در این آزمون نام نویسی کنند، می توانند با اطلاع از زمان تمدید مهلت ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ فرم تقاضانامه خود را تکمیل نمایند.

زمان تمدید مهلت ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ نیز هنوز مشخص نمی باشد، ضمن اینکه تاریخ دقیق در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهد شد، شما عزیزان می توانید از طریق تماس با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل نیز از زمان دقیق این مرحله مطلع شوید.

دانلود دفترچه راهنما ثبت نام

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 معمولا در اواخر بهمن ماه همزمان با مهلت ثبت نام بر روی سایت ” sanjeshp.ir ” قرار می گیرد. این دفترچه شامل تمامی جزئیات مربوط به کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشد که لازمه نام نویسی در این آزمون مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت است. برای دانلود دفترچه راهنما را کافیست بر روی عبارت زیر کلیک کنید. 

دانلود دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام در آزمون

شرایط ثبت نام ارشد وزارت بهداشت به شرح زیر می باشد:

✅ داوطلب بایستی دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری در یکی از رشته های گروه علوم پزشکی باشد و مدرک متناسب با رشته انتخابی اش را ارائه دهد.

✅ داوطلبانی که جزو دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی رشته های گروه پزشکی می باشند، بایستی که تا تاریخ 31 شهریور ۱۴۰۲ گواهی فارغ التحصیلی خود را ارائه دهند.

✅ داوطلبانی که دارای مدرک معادل و یا گواهی اتمام دوره یا مدرک کارشناسی با معدل کم تر از 12 می باشند، مجاز به ثبت نام نمی باشند.

✅ داوطلبانی در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا سایر مقاطع تحصیلی می باشند، نمی توانند در این آزمون شرکت کنند.

✅ داوطلبانی که جزو پذیرفته شدگان رشته های روزانه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1401 هستند، نمی توانند در ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ شرکت کنند.

✅ متقاضیان نمی توانند به طور همزمان با گذراندن طرح تعهد خدمت، در مقطع کارشناسی ارشد نیز ادامه تحصیل دهند.

✅ داوطلبانی که یکبار در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های روزانه تحصیل کرده اند، در صورتی قبولی مجدد در دوره روزانه ملزم به پرداخت شهریه هستند.

✅ برخی از رشته های گروه پزشکی در این آزمون نیازمند حداقل دو سال سابقه کار بالینی در مراکز بیمارستانی است.

✅ داوطلبانی که جزو فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی با طرح تعهد خدمت هستند، می توانند یکبار در آزمون ارشد وزارت بهداشت شرکت کنند و در صورتی که قبول شوند می توانند پس از فارغ التحصیلی در این مقطع طرح نیروی انسانی خود را بگذرانند.

راهنما ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

رشته های امتحانی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در قالب چهار گروه ارائه می شود. متقاضیان مجاز هستند که متناسب با مدرک کارشناسی و یا بالاتر خود حداکثر در دو رشته از دو گروه متفاوت ثبت نام کنند. برای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲می توانید مطابق مراحل زیر گام به گام اقدام کنید.

1️⃣ وارد سایت ثبت نام ارشد وزارت بهداشت مرکز سنجش پزشکی به نشانی اینترنتی ” sanjeshp.ir ” شوید.

2️⃣ از منوی سایت وارد بخش کارشناسی ارشد شوید و سپس بر روی لینک ” ارشد ” کلیک کنید.

ثبت نام ارشد وزارت بهداشت

3️⃣ در مرحله بعد بر روی لینک فعال ” ثبت نام جدید و پرداخت هزینه ” کلیک نمایید.

ثبت نام ارشد وزارت بهداشت

4️⃣ در صفحه جدید نیز مجددا گزینه “ ثبت نام جدید و پرداخت هزینه ” را انتخاب کنید.

ثبت نام ارشد وزارت بهداشت

5️⃣ گزینه ” ورود با کد ملی ” را انتخاب کنید و پس از وارد کردن کد ملی خود، بر روی گزینه “مشاهده کلیک کنید.

کارت ارشد وزارت بهداشت

6️⃣ در این مرحله باید هزینه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت را بپردازید، بنابراین بر روی گزینه ” پرداخت الکترونیکی ” کلیک نمایید.

انتخاب کارت

7️⃣ در این مرحله لازم است اطلاعات شخصی خواسته شده را درج نمایید و سپس بر روی گزینه “ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار” کلیک کنید.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

8️⃣ در انتها اطلاعات مربوط به کارت اعتباری خود را وارد نمایید و بر روی گزینه ” پرداخت ” کلیک کنید.

ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

9️⃣ پس از پرداخت هزینه، دوباره به صفحه اول سایت بازگردید و با وارد کردن کد ملی خود، فرم ثبت نام را دریافت و تکمیل کنید. اگر متقاضی ثبت‌نام در دو رشته امتحانی می باشید بایستی که هزینه آزمون را برای دو رشته امتحانی واریز کنید

مشاوره ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 1402

در نظر داشته باشید که در دفترچه راهنما اطلاعات کاملی از جزییات ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ ارائه شده است. در این مقاله سعی کردیم مهم ترین شرایط شرکت در این آزمون را ارائه کنیم اما برای اطلاع از شرایط خاص و تبصره ها و قانون های مرتبط با آن شما ملزم به مطالعه دفترچه خواهید بود.

همینطور اگر دارای شرایط خاصی هستید که پاسخ سوال شما در این مقاله از سایت دانتل نبود، نگران نباشید چراکه می توانید با برقراری تماس با مرکز مشاوره تحصیلی دانتل از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید و بدون اینکه از منزل خود خارج شوید، در زمان کوتاهی پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی چنانچه پس از شرکت برای بار اول در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، موفق به کسب نتیجه قبولی نشوند و برای بار دوم قصد نام نویسی در این آزمون را دارند، بایستی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1402 طرح نیروی انسانی خود را به پایان برسانند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرامی مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

 

سوالات متداول

زمان ثبت نام نویسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ چه تاریخی می باشد؟

تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از ۳ تا ۱۴ بهمن ماه می باشد.

متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی جهت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 بایستی به کدام سایت مراجعه کنند؟

ثبت نام ارشد وزارت بهداشت از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی با آدرس الکترونیکی “sanjeshp.ir ” انجام می شود.

ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت چگونه انجام می شود؟

ثبت نام صورت اینترنتی انجام می شود که در متن مقاله فوق راهنمای گام به گام در این آزمون را آورده ایم.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره