بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردیدانشگاه های بدون آزمون

انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی 1400 – 1401

دانشگاه علمی کاربردی، سامانه هم آوا را به منظور انجام امور دانشجویی و دانشگاهی به صورت غیرحضوری و آنلاین برای دانشجویان دانشگاه خود ایجاد کرده است. یکی از اقداماتی که دانشجویان بایستی برای انجام آن به سامانه هم آوا مراجعه کنند، انتخاب واحد می باشد. به همین منظور در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی سایت هم آوا در نیمسال مهر و بهمن 1400 – 1401 ارائه کرده ایم.

 

راهنمای انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی سایت هم آوا 1400 – 1401

تمامی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی در حال تحصیل در هر کدام از دوره های تحصیلی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اند، موظف هستند پیش از شروع هر ترم مطابق با تقویم آموزشی دانشگاه و چارت تحصیلی خود اخذ واحد کنند.

لینک انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی، در سامانه هم آوا فعال می گردد. انتخاب واحد بدون شک یکی از مراحل دغدغه ساز برای دانشجویان است، چراکه باید مطابق با چارت تحصیلی خود و همینطور رعایت دروس پیش نیاز و هم نیاز واحد های خود را انتخاب کنند تا در سنوات مجاز دروس خود را اخذ کرده و نمره قبولی کسب کنند.

یکی از اقداماتی که دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی بایستی که پیش از اخذ واحد انجام دهند، پرداخت شهریه به صورت کامل می باشند تا بتوانند با اطلاعات دانشجویی خود از طریق لینک انتخاب واحد، دروس مورد نظر خود را اخذ کنند، چنانچه دانشجویان در زمان تعیین شده شهریه خود را نپردازند موفق به اخذ واحد نخواهند شد.

 

دانشجویان جدید الورود نگران نباشند، چراکه مرحله انتخاب رشته برای ترم اول دوره کاردانی و کارشناسی توسط آموزش دانشکده انجام خواهد شد و در واقع دانشجویان از ترم دوم خود بایستی مراحل انتخاب واحد را انجام دهند.

 

زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی 1400 – 1401

طبق تقویم آموزشی هر نیمسال تحصیلی مشخص می شود که داوطلبان هر دوره چه زمانی بایستی نسبت به اخذ واحد اقدام کنند. لازم است اشاره کنیم که با توجه به اینکه دانشجو در ترم قبلی چه معدلی را کسب کرده است می تواند از میان دروس ارائه شده 8 تا 24 واحد اخذ کند.

بنابراین دانشجویان ابتدا بایستی از زمان اخذ واحد ورودی و دوره خود مطلع شوند و سپس به سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی به نشانی اینترنتی “ edu.uast.ac.ir ” مراجعه کنند و ابتدا با توجه به دروس ارائه شده، درس های مدنظر خود را انتخاب و برنامه هفتگی خود را بچینند و پس از پرداخت شهریه وارد لینک انتخاب رشته شده و دروس را اخذ کنند.

برای بدست آوردن یک دید کلی در این قسمت زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی برای دوره های کاردانی و کارشناسی سال 99 – 1400 آورده ایم. با شروع نیمسال تحصیلی جدید 1400 – 1401 زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی برای سال جاری را قرار خواهیم داد.

مقطع نیمسال ورود انتخاب واحد حذف و اضافه
کاردانی و کارشناسی از نیمسال دوم 97 – 98 و ماقبل آن پانزدهم و شانزدهم بهمن بیست و پنج بهمن
کاردانی نیمسال اول 98 – 99 هفدهم و هجدهم بهمن بیست و شش بهمن
کارشناسی  نیمسال دوم 98 – 99 نوزدهم بهمن بیست و هفت بهمن
کاردانی و کارشناسی  نیمسال دوم 98 – 99 بیستم و بیست و یکم بهمن بیست و هشت بهمن
کاردانی و کارشناسی  نیمسال اول 99 – 1400 بیست و سه و بیست و چهار بهمن بیست و نه بهمن

 

راهنما گام به گام

تمامی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی می توانند طبق مراحل زیر پیش رفته و انتخاب واحد خود را در سامانه هم آوا درج کنند.

  • مرحله اول: وارد سامانه هم آوا به نشانی اینترنتی “ edu.uast.ac.ir ” شوید.
  • مرحله دوم: گزینه”  دسترسی ” را از بالای صفحه سمت راست انتخاب کنید.
  • مرحله سوم: آیکون ” انتخاب واحد ” را از میان آیکون های نمایش داده شده انتخاب کنید.
  • مرحله چهارم: لیست دروس قابل اخذ را مشاهده کنید و در دروس مدنظر خود را استخراج نمایید.
  • مرحله پنجم: وارد لینک انتخاب واحد شده و بر روی درس مدنظرتان کلیک کنید. (با کلیک بر روی درس جزئیات آن شامل استاد و ساعت و روز برگزاری کلاس نمایش داده خواهد شد)
  • مرحله ششم: در صورت هماهنگ بودن ساعت درس با برنامه هفتگی تان، این درس را به دروس اخذ شده خود اضافه کنید.
  • مرحله هفتم: در نهایت لیست دروس اخذ شده برایتان نمایش داده خواهد شد، بررسی کنید و در صورت درست بودن بر روی گزنیه ” ثبت نهایی ” کلیک نمایید.

 

مشاوره انتخاب واحد علمی کاربردی در سایت هم آوا

معمولا برای اخذ واحد دانشگاه علمی کاربردی در سامانه هم آوا یک بازه زمانی چند روزه در نظر گرفته می شود. دانشجویان زمانی که واحد اخذ می کنند حتما بایستی در نهای واحدهای انتخابی خود را در این سامانه ثبت کنند. بنابراین شما عزیزان بایستی از ثبت شدن انتخاب واحدتان اطمینان حاصل کنید تا بتوانید در کلاس های درس شرکت کنید.

شما دانشجویان گرامی برای ورود به سایت هم آوا نیاز به نام کاربری و رمز عبور دارید که اگر برای بار اول می خواهید وارد این سامانه شوید توجه داشته باشی که به جای نام کاربری “ شماره شناسنامه ” و به جای رمز عبور ” کد ملی ” خود را باید وارد کنید و پس از ورود به سایت نیز می توانید نسبت به تغییر رمز عبور و نام کاربری خود اقدام کنید.

چنانچه در ورود به سامانه هم آوا دانشگاه‌ علمی کاربردی و یا انتخاب واحد دچار مشکلی شدید و برایتان سوالی پیش آمد می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. همینطور می توانید با خیالی راحت انتخاب واحد خود را نیز به مشاوران ما بسپارید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی، بایستی نسبت به انتخاب واحد در ترم اول اقدام کنند؟

خیر، اخذ واحد ترم اول پذیرفته شدگان علمی کاربردی از طریق آزمون دانشگاه انجام می شود. دانشجویان از ترم دوم به بعد بایستی خود انتخاب واحد کنند.

انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی از چه طریقی قابل انجام است؟

اخذ واحد دانشگاه علمی کاربردی از طریق سامانه هم آوا انجام می شود.

در زمان انتخاب واحد دانشجویان می توانند چند واحد اخذ کنند؟

دانشج.یان می توانند با توجه به معدل ترم قبلی خود 8 تا 24 واحد از دروس ارائه شده را متناسب با چارت تحصیلی خود اخذ کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره