مدارسمدارس خاص

نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

کانال تلگرام تحصیلی     

نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ برای پایه های تحصیلی اول ابتدایی، هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم به صورت اینترنتی و از طریق سایت my.medu.ir می باشد. دانش آموزانی که قصد دارند در این سه مقطع تحصیلی وارد مدارس شوند، باید در تاریخ های اعلام شده، نسبت به ثبت نام اینترنتی از طریقmy.medu.ir اقدام کنند. نحوه ثبت‌نام میان پایه در سال های گذشته نیز به صورت اینترنتی بود و نیازی به مراجعه حضوری نیست. در ادامه این مطلب نحوه ثبت نام شاهد 1403 – 1404 را به صورت گام به گام ارائه کرده ایم.

 

نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ 

در سال گذشته برای اولین ثبت‌نام طاز طریق سایت my.medu.ir انجام گرفت. بر خلاف روند گذشته پیش ثبت نام در سایت my.medu.ir انجام خواهد گرفت. دانش آموزان در مهلت تعیین شده هر پایه با مراجعه به سایت فوق می‌توانند نام نویسی خود را انجام دهند. 

نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ در همه پایه ها تقریبا یکسان می باشد و فقط در قسمت انتخاب مدرسه و زمان ثبت نام تفاوت وجود دارد. در ادامه به بررسی و شرح کامل نحوه ثبت نام شاهد پرداخته ایم. در سال جاری نیز متقاضیان برای پیش ثبت‌نام اینترنتی باید به سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی my.medu.ir مراجعه کنند.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام مدرسه شاهد ۱۴۰۳ 

 

سایت و زمان ثبت نام

نحوه ثبت نام مدارس شاهد در سال ۱۴۰۲ تغییر کرده است و در سایت my.medu.ir انجام می‌شود. (در سال گذشته از طریق سایت پادا ثبت نام انجام می شد.) دانش آموزان و یا والدین آن ها باید در زمان های اعلام شده برای هر پایه تحصیلی به سایت مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند.

زمان ثبت نام در حال حاضر مشخص نشده است. به محض اطلاع رسانی این مطلب بروزرسانی شده و تاریخ دقیق ثبت نام در این صفحه قرار خواهد گرفت. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاع سریع از زمان و نحوه ثبت نام شاهد کانال دانتل کو را در تلگرام دنبال کنید.

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

مراحل ثبت نام در سایت my.medu.ir

همانطور که اشاره کردیم نحوه ثبت‌نام در مقاطع اول ابتدایی، هفتم و دهم ابتدا به صورت یک پیش ثبت نام اینترنتی از طریق سایت my.medu.ir انجام می شود. لازم است دانش آموزان شاهد و غیرشاهد که علاقه مند به تحصیل در این مدارس هستند، ابتدا دفترچه ثبت نام را مطالعه کنند و چنانچه دارای شرایط لازم بودند، طبق مراحل زیر نحوه ثبت نام مدارس شاهد را انجام دهند.

✅مراجعه به سایت ثبت نام شاهد آموزش و پرورش ” my.medu.ir “

✅ درج شماره شناسنامه و سریال شناسنامه

✅انتخاب ” مدارس شاهد “

✅کدملی دانش آموز و والدین را وارد کنید

✅تکمیل همه فرم‌های اینترنتی ثبت نام 

✅ دریافت اعتبار سنجی و متن مربوطه که به منزله اتمام فرآیند ثبت‌نام می باشد.

 

راهنما تصویری

در ادامه نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ را شرح داده ایم.

1️⃣متقاضیان بایستی در مرحله اول به سامانه واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش با آدرس my.medu.ir مراجعه کنند.

2️⃣کدملی و شماره سریال ۶ رقمی دانش آموز را در کادر سایت ثبت نام شاهد درج نمایید. 

نحوه ثبت نام مدارس شاهد

 

3️⃣ در این مرحله گزینه مدرسه شاهد را انتخاب نمایید.

نحوه ثبت نام شاهد

 

4️⃣ تابعیت فرزند خود را انتخاب کرده و در صفحه بعد نوع مدرسه را انتخاب نمایید.

نحوه ثبت نام مدارس شاهد

 

5️⃣ در این مرحله نحوه ثبت نام شاهد نوع مدرسه را انتخاب نمایید.

مدرس

 

6️⃣ مشخصات فردی دانش آموز را به صورت کامل یادداشت کنید. 

مراحل ثبت نام مدارس شاهد

 

7️⃣عکس دانش آموزرا نیز بارگزاری کنید. (حجم عکس حداکثر 256 کیلوبایت)

مدرسه

 

8️⃣ مشخص کنید که دانش آموز همراه با چه کسی زندگی می کند و سپس اطلاعات تکمیلی را وارد کنید.

نحوه ثبت نام مدارس شاهد

 

9️⃣ اطلاعات تکمیلی نظیر دین و شغل والدین دانش آموز و وضعیت جسمانی دانش آموز را در نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ یادداشت کنید.

پدر

 

🔟 در این مرحله نحوه ثبت نام شاهد مشخصات پدر یا سرپرست دانش آموز را وارد کنید.

مراحل ثبت نام مدارس شاهد

 

1️⃣1️⃣ مشخصات مادر دانش آموز در این بخش وارد شود.

نحوه ثبت نام شاهد

 

1️⃣2️⃣ در این مرحله نحوه ثبت نام شاهد شهر و ناحیه محل سکونت خود را انتخاب و مدرسه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

1️⃣3️⃣ طبق جدول امتیاز خود را حساب کنید. دانش آموزان بر اساس جدول امتیاز بندی مدرسه خود را وارد کنید. توصیه می کنیم حتما مقاله امتیاز بندی شاهد را مطالعه نمایید. 

1️⃣4️⃣ در مرحله پایانی نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ پس از انجام مراحل بر روی گزینه ” ثبت و اعتبار سنجی ” کلیک کنید.

1️⃣5️⃣ در این مرحله ثبت نام دانش آموز تکمیل می شود. این ثبت نام قطعی نمی باشد و نتایج پس مدت زمانی منتشر می شود. 

چنانچه اطلاعات وارد شده غلط می باشد و نیاز به ویرایش دارد با وارد سایت مای مدیو دانش آموز می توانید اطلاعات ورودی را ویرایش کنید.

بخوانید: ویرایش ثبت نام مدارس شاهد

 

ورود به سایت مای مدیو از طریق دولت من

دانش آموزانی که در روند ورود به سایت از طریق مای مدیو مشکل دارند، می‌توانند از طریق سامانه دولت من نیز وارد سایت ثبت نام مدارس تیزهوشات شوند. برای این منظور باید طبق مراحل زیر پیش بروید. 

1️⃣ در سایت مای مدیو بر روی گزینه ورود از طریق دولت من کلیک کنید.

نحوه ثبت نام مدارس شاهد

 

2️⃣ شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید. 

ثبت نام شاهد

 

3️⃣ رمز یکبار مصرف ارسال شده را در کادر درج نمایید. 

نحوه ثبت نام مدارس شاهد

 

4️⃣ گزینه سامانه خدمات الکترونیک آموزش و پرورش (مای مدیو) را در این مرحله انتخاب نمایید. 

5️⃣ گزینه پیش ثبت نام را انتخاب کرده و طبق مراحل شرح داده شده نویسی خود را انجام دهید. 

 

نحوه ثبت نام شاهد میان پایه 1403 – 1404

یکی دیگر از تغییرات اعمالی در نحوه ثبت نام مدارس شاهد 1403 – 1404 در مقاطع میان پایه می باشد. این مقاطع در گذشته باید به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر مراجعه می‌کردند. از سال گذشته این روند نیز تغییر کرده و دانش آموزان متقاضی میان پایه نیز باید به صورت اینترنتی پیش ثبت‌نام خود را انجام دهند. 

بازه زمانی تعیین شده برای این مقاطه معمولا پس از زمان ثبت نام پایه دهم می باشد. داوطلبان در این مهلت می‌توانند با مراجعه به سایت آموزش و پرورش ثبت‌نام خود را انجام دهند. دیگر نیازی به مراجع حضوری دانش آموز و والدین به مدرسه مذکور نمی باشد.

 

مشاوره نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

مهلت پیش ثبت‌نام اینترنتی در هر کدام از مقاطع، در بازه های زمانی جداگانه ای اعلام می شود. دانش آموزان و علاقه مندان به تحصیل در مدرسه شاهد در مقاطع اول ابتدایی، هفتم و دهم باید در تاریخ های اعلام شده به سایت my.medu.ir مراجعه کنند و مطابق نحوه ثبت‌نام که در بالا شرح دادیم فرم ثبت‌نام را با اطلاعات خواسته شده تکمیل کنند.

با تکمیل مراحل ثبت‌نام اینترنتی در سامانه my.medu.ir دانش آموزان با سهمیه می توانند به مدرسه مورد نظر مراجعه کنند و ثبت‌نام خود را قطعی کنند. دیگر دانش آموزانی که دارای هیچ کدام از سهمیه های شاهد نیستند باید پس از انجام پیش ثبت‌نام اینترنتی مدارس برای پایه های تحصیلی اول ابتدایی، هفتم و دهم منتظر اعلام نتایج باشند.

نتایج پیش ثبت‌نام اینترنتی تقریبا پس از گذشت یک بازه زمانی ده روز تا دو هفته از سایت آموزش و پرورش my.medu.ir اعلام می شود و متقاضیانی که امتیاز لازم را کسب کرده باشند، می توانند برای انجام ثبت نام قطعی مدارک خود را به مدرسه شاهد تحویل دهند.

دانش آموزان عزیز و اولیا گرامی می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال پیرامون نحوه ثبت نام شاهد از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مجموعه مشاوره تحصیلی دانتل استفاده کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. لازم است اشاره کنیم که مشاوران ما می توانند از طریق تماس تلفنی پیش ثبت نام را در سامانه برای شما عزیزان انجام دهند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. پیش ثبت‌نام در کدام سایت انجام می شود؟

    پیش ثبت نام در سامانه خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی ” my.medu.ir ” انجام می شود.

  2. آیا ثبت نام در تمامی پایه ها به صورت اینترنتی از طریق سایت my.medu.ir است؟

    بله، در متن مقاله نحوه ثبت نام در تمامی پایه ها را شرح داده ایم.

  3. نحوه ثبت نام شاهد در مقاطع میان پایه به چه صورت است؟

    دانش آموزان میان پایه باید برای نام نویسی در زمان مشخص به سایت my.medu.ir مراجعه نمایند.

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره