تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

زمان اعلام نتایج تیزهوشان ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان  ۱۴۰۰۱۴۰۱ در در پایه هفتم و نهم در تاریخ 15 مرداد منتشر می شود. آزمون تیزهوشان در دو مقطع ششم و نهم برگزار می‌شود و دانش آموزانی که درحال تحصیل در مقطع ششم هستند می‌توانند برای ورود به مقطع هفتم و همینطور دانش آموزانی که در حال تحصیل در مقطع نهم هستند می‌توانند برای ورود به مقطع دهم در این آزمون شرکت کنند. به همین منظور در ادامه این مطلب به موضوع نحوه دریافت و زمان اعلام نتیجه تیزهوشان 1400 – 1401 در هر دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم می‌پردازیم.

 

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

سازمان ملی پرورش استعداد درخشان  یا به اختصار سمپاد که مسئول برگزاری آزمون تیزهوشان در مقاطع هفتم و دهم است، نتیجه این آزمون را نیز منتشر می‌کند. پس از برگزاری آزمون های تیزهوشان مقاطع هفتم و دهم و پس از گذشت یک بازه زمانی 4 تا 6 هفته، نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ و همینطور نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 از سایتهای مربوطه منتشر می‌شود.

نتایج آزمون تیزهوشان پایه هفتم و دهم در تاریخ 12 مرداد ماه 1400 اعلام شد.

پس از اعلام نتیجه هر کدام از مقاطع، شرکت کنندگان در آزمونهای نامبرده بایستی به سایت‌های مربوط به اعلام نتیجه هر مقطع مراجعه کنند و از طریق این سایت ها نسبت به دریافت نتیجه خود اقدام کنند.

 

نحوه دریافت نتایج آزمون تیزهوشان ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

نتایج آزمون تیزهوشان برای دو مقطع هفتم و دهم از طریق مرکز ملی پرورش استعداد درخشان منتشر می‌گردد و در سایت‌های مربوطه قرار می‌گیرد. در این بخش از مقاله جهت راهنمای والدین گرامی و دانش آموزان عزیز، مراحل دریافت نتیجه را قرار داده ایم.

 

نحوه دریافت نتایج ششم به هفتم

 پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم داوطلبان می‌توانند، نسبت به دریافت نتایج خود از سایت مربوطه اقدام کنند، کافی است طبق مراحل زیر پیش بروند:

1️⃣ تمامی شرکت کنندگان در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ باید برای دریافت نتایج آزمون خود به سایت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به نشانی اینترنتی ” hoosh.medu.ir ” مراجعه کنند.

2️⃣ در صفحه جدید، باید داخل کادرهای مربوطه ” کد ملی ” و “ رمز عبور همگام ” خود را وارد کنند.

سامانه تیزهوشان هفتم

3️⃣ با دسترسی داوطلبان به ” پرتال دانش آموزی ” خود باید ” نقش ” و “ نام سازمان ” که همان نام مدرسه است را مشخص نمایند.

4️⃣ در این مرحله چنانچه نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ اعلام شده باشد، اطلاعات هویتی دانش آموز نمایش داده می‌شود و همینطور لینک مربوط به دریافت کارنامه نیز در بالای صفحه سمت راست فعال می‌شود که داوطلبان بایستی بر روی آن کلیک کنند و نتایج خود را دریافت کنند.

به محض اعلام نتایج این آزمون و فعال شدن لینک دریافت کارنامه، راهنمای تصویری اضافه خواهد شد.

 

نحوه دریافت نتایج نهم به دهم

 پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم داوطلبان می‌توانند، نسبت به دریافت نتایج خود از سایت مربوطه اقدام کنند، کافی است طبق مراحل زیر پیش بروند:

1️⃣ شرکت کنندگان در آزمون تیزهوشان نهم به دهم بایستی به نشانی اینترنتی ” azmoon.medu.ir ” مراجعه کنند.

2️⃣ برای دریافت نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم بایستی بر روی گزینه ” سمپاد پایه دهم ” کلیک کنند.

سامانه تیزهوشان نهم

3️⃣در صفحه باز شده بایستی در کادرهای مشخص ” کد ملی ” و ” رمز عبور همگام ” خود را وارد کنند.

4️⃣ دراین مرحله باید ” نقش ” و ” نام سازمان ” که همان نام مدرسه است را مشخص نمایند تا  به ” پرتال دانش آموزی ” خود دسترسی پیدا کنند.

5️⃣ چنانچه مراحل را به درستی طی کرده باشید، در این مرحله اطلاعات هویتی دانش آموز به همراه وضعیت پذیرش در آزمون تیزهوشان نهم به دهم نمایش داده می‎شود.

به محض اعلام نتایج این آزمون و فعال شدن لینک دریافت کارنامه، راهنمای تصویری اضافه خواهد شد.

 

مشاوره زمان نتایج تیزهوشان ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

❓❗ نکته اول: چنانچه در ستون وضعیت قبولی با عبارت “ پذیرفته شده ” مواجه شوید به معنای قبولی داوطلب در این آزمون می‎باشد و همینطور چنانچه با عبارت ” عدم پذیرش ” مواجه شوید به معنای مردود شدن داوطلب است که در این صورت، کارنامه تیزهوشان 1400 داوطلب نیز قابل رویت است.

چنانچه داوطلبان آزمون تیزهوشان حین تکمیل فرم ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ در الویت هایشان مدارس تیزهوشان را انتخاب نکرده باشد، در ستون وضعیت قبولی با عبارت “ عدم انتخاب ” مواجه خواهند شد.

لازم است اشاره کنیم که در قسمت ستون ” محل پذیرش ” داوطلبان می‌توانند نشانی مدارس تیزهوشانی که در آن پذیرفته شده اند را رویت کنند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان نتایج تیزهوشان ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان اعلام نتایج تیز هوشان ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ در چه تاریخی می باشد؟

نتاییج مدارس تیز هوشان در تاریخ ۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۰ منتشر می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره