مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ ششم به هفتم و نهم به دهم از ۵ تا ۱۰ مرداد ماه امکان پذی می باشد. پس از برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و گذشت یک بازه زمانی نسبتا کوتاه، نتایج نهایی از طریق سایت‌های مربوطه منتشر می‌گردد. در این میان هستند داوطلبانی که در ستون وضعیت قبولی با عبارت ” عدم پذیرش ” مواجه می‌شوند. این افراد در واقع نتوانستند حد نصاب نمره قبولی را بدست آورند و مردود شده اند. اما سازمان ملی پرورش استعداد درخشان برای این دسته‌ از داوطلبان حق اعتراض قائل شده است و می‌توانند نسبت به نتیجه دریافتی خود اعتراض کنند. به همین مننظور در ادامه این مطلب به زمان و نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 – 1402 می‌پردازیم.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

پس از برگزاری آزمون، نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان برای داوطلبان منتشر می‌شود. با توجه به کارنامه و دفترچه سوال و کلید آزمون تیزهوشان که منتشر می‌گردد، چنانچه داوطلبی نسبت به نتیجه اکتسابی خود، اعتراض داشته باشد و حس کند نتیجه نهایی با آنچه که فکر میکرده مغایرت دارد می تواند نسبت به ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ اقدام کند.

طبق روال هرساله فقط برای داوطلبانی که در این آزمون پذیرفته نشده اند، کارنامه صادر می‌شود. تمامی داوطلبانی که پذیرفته نشده اند می‌توانند کارنامه خود را دریافت کنند و از تعداد سوالات نزده، تعداد سوالات صحیح و تعداد سوالات غلط خود در این آزمون مطلع شوند.

زمان اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

داوطلبانی که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان در مقطع ششم برای ورود به مقطع هفتم و در مقطع نهم و برای ورود به مقطع دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ شرکت می‌کنند، چنانچه بعد از دریافت نتایج به نتیجه خود اعتراض دارند، می‌توانند طبق روال هرسال دو تا سه روز پس از اعلام نتایج این آزمون، اعتراض خود را ثبت کنند.

زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ در مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم از تاریخ 5 مرداد ماه آغاز و تا 10 مرداد ادامه خواهد داشت.

امسال نیز نتایج که در ۲ مرداد ماه منتشر شد و داوطلبان در بازمان زمان ۳ تا ۴ روز پس از اعلام نتیجه نسبت به آن اعتراض خود را ثبت کنند.

نحوه ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

در ابتدا توصیه مشاوران دانتل به دانش آموزان این است که دفترچه سوال و کلید آزمون تیزهوشانی که در آن شرکت کرده اند را دریافت کنند و با پاسخ های خود مقایسه کنند چنانچه در بررسی سوالات مغایرتی مشاهده کردند، نسبت به ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان 1401 – 1402 اقدام کنند. در ادامه نحوه ثبت اعتراض را شرح داده ایم:

نحوه ثبت اعتراض ششم به هفتم

داوطلبانی که در آزمون تیز هوشان ششم به هفتم 1401 – 1402 شرکت کرده و به نتایج نهایی اعتراض دارند بایستی طبق مراحل زیر پیش بروند و اعتراض نتایج تیزهوشان ششم به هفتم خود را ثبت نمایند.

1️⃣ به سایت پادا ” pada.medu.ir ” مراجعه نمایید.

2️⃣ بر روی گزینه اعتراض به نتایج تیزهوشان کلیک کنید. 

اعتراض به نتایج تیزهوشان

3️⃣ در صفحه جدید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

4️⃣ در این مرحله بایستی از قسمت ” مدیریت ” بر روی گزینه “ ثبت درخواست تجدید نظر ” کلیک نمایند.

تیزهوشان

5️⃣ در این مرحله با فرمی با عنوان ” درخواست تجدید نظر سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های دوره اول استعداد درخشان سال 1401 – 1402 ” مواجه می‌شوید که در ابتدای آن ذکر شده است که فقط یکبار حق ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان ششم به هفتم را دارید و حداکثر می‌توانید نسبت به سه مورد درخواست اعتراض خود را ثبت کنید.

6️⃣ در این فرم درخواست های از پیش تعیین شده ای وجود دارد که بایستی یک تا سه مورد از آنها را انتخاب کرده و در بخش توضیحات، عنوان اعتراض توضیح داده شود و در نهایت با کلیک بر روی گزینه ” ذخیره ” اعتراض خود را ثبت نمایند.

 به محض شروع زمان اعتراض راهنما تصویری کامل را اضافه خواهیم کرد.

موارد مجاز اعتراض به نتیجه پایه هفتم

در فرم درخواست تجدید نظر سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های دوره اول استعداد درخشان سال ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ چندین درخواست از پیش تعیین شده وجود دارد که داوطلبان می‌توانند اعتراض به نتایج تیزهوشان ششم به هفتم خود را ثبت کنند که این درخواست ها به شرح موارد زیر است.

👈 مطابقت نداشتن تعداد پاسخ های صحیح _ نزده _ غلط مندرج در کارنامه با تصویر پاسخ برگ

👈 خطا در محاسبه نمره کل آزمون

👈 مطابقت نداشتن اولویت های مندرج در کارنامه با اولویت های درج شده در کارت ورود به جلسه

👈 اعمال نشدن ضابطه پذیرش مربوط به دوقلوها

نحوه ثبت اعتراض نهم به دهم

داوطلبانی که در آزمون تیز هوشان نهم به دهم 1401 – 1402 شرکت کرده و به نتایج نهایی اعتراض دارند بایستی طبق مراحل زیر پیش بروند و اعتراض نتایج تیزهوشان نهم به دهم خود را ثبت نمایند.

1️⃣ به سایت پادا ” pada.medu.ir ” مراجعه نمایید.

2️⃣ بر روی گزینه اعتراض به نتایج تیزهوشان کلیک کنید. 

اعتراض به نتایج تیزهوشان

3️⃣ در صفحه جدید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

4️⃣ دراین مرحله بایستی از قسمت ” مدیریت ” بر روی گزینه ” ثبت درخواست تجدید نظر آزمون تیزهوشان ” کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

5️⃣ در این قسمت فرمی با عنوان ” درخواست تجدید نظر آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعداد درخشان سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲  ” نمایش داده می‌شود که بایستی پس از تعیین اعتراض خود، آن را در بخش توضیحات شرح دهید و در آخر با کلیک بر روی گزینه ” ذخیره ” اعتراض به نتایج تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ خود را ثبت نمایید.

 به محض شروع زمان اعتراض راهنما تصویری کامل را اضافه خواهیم کرد.

موارد مجاز اعتراض به نتیجه پایه دهم 

در فرم درخواست تجدید نظر آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعداد درخشان سال تحصیلی 1401 – 1402 چندین درخواست از پیش تعیین شده وجود دارد که داوطلبان می‌توانند اعتراض به نتایج تیزهوشان نهم به دهم خود را ثبت کنند که این درخواست ها به شرح موارد زیر است.

❓❗ مطابقت نداشتن تعداد پاسخ های صحیح _ نزده _ غلط مندرج در کارنامه با تصویر پاسخ برگ

❓❗ خطا در محاسبه نمره کل آزمون

❓❗ مطابقت نداشتن الویت های مندرج در کارنامه با الویت های درج شده در کارت ورود به جلسه

❓❗ داوطلبان دوقلویی که ضابطه‌های مربوطه اعمال نشده باشد

❓❗ از پاسخ برگ سفید بی نام استفاده شده و جز غایبین اعلام شده ام

❓❗ در جلسه آزمون حضور داشته ام اما جز غایبین اعلام شده ام

زمان اعلام جواب اعتراض به نتایج تیزهوشان 1401 – 1402

جواب اعتراض به نتایج تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم معمولا پس از یک هفته در سایت استعداد های درخشان یا سایت همگام اعلام می شود. داوطلبان برای مشاهده نتیجه اعتراض خود باید در زمان مقرر به سایت مربوطه مراجعه کرده و جواب اعتراض خود را مشاهده کند.

تاکنون اطلاعیه ای مبنی بر زمان دریافت چجواب اعتراض به آزمون تیزهوشان از سوی سازمان ملی پرورش استعداد درخشان منتشر نگردیده است، اما به محض دریافت اخبار جدید این مقاله را بروزرسانی خواهیم کرد.

نحوه دریافت جواب اعتراض به آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

داوطلبانی که موفق به ثبت اعتراض خود به آزمون تیزهوشان برای مقاطع هفتم و دهم شده اند، می‌توانند برای دریافت نتیجه اعتراض خود طبق مراحل زیر پیش بروند.

1️⃣ متقاضیانی که نسبت به ثبت اعتراض تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم  اقدام کرده اند، بایستی به سایت ” pada.medu.ir ” مراجعه نمایند.

2️⃣ س از مراجعه به سایت های گفته شده باید برای دسترسی به پرتال، ” کد ملی ” و ” رمز عبور ” خود را وارد نمایید.

3️⃣ داوطلبان در این مرحله و در صفحه جدید ایجاد شده، در ستون ” نتیجه اعتراض ” می‌توانند نتیجه اعتراض خود را رویت کنند

مشاوره آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

هر ساله آزمون مداذس تیزهوشان در دو مقطع تحصیلی ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود و دانش آموزانی که متقاضی به این مدارس هستند باید در آزمون ورودی این مدارس شکرت کنند و در صورت قبولی می توانند در این مدارس تحصیل کنند

پس از اعلام نتیجه آزمون ممکن است برخی از داوطلبان نسبت به کارنامه تیزهوشان اعتراض داشته باشند. در این مقاله به بررسی کامل اعتراض به نتایج تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ پرداخته ایم. داوطلبان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار می توانید عضو کانال تلگرامی مجموعه دانتل کو شوید. چنانچه هر کونه سوالی در باره چگونگی و موارد مجاز اعتراض به نتیجه می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو تماس بگیرید تا کارشناسان این مجموعه شما را در این امر یاری دهند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه اعتراض نتیجه تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲  می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان اعتراض به نتایج تیزهوشان کی می باشد؟

داوطلبان پس از اعلام نتیجه چند روز مهلت دارند تا اعتراضخود را ثبت کنند.

چه کسانی مجاز به ثبت اعتراض هستند؟

آ» دسته از داوطلبانی که در آزمون ورودی پذیرفته نشده اند می توانند اعتراض خود را ثبت کنند.

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام من امتیاز آزمونم 46045هست و امتیاز آخرین قبولی در اولویت سومم 46610 هست و فقط 565 امتیاز کم دارم
  من اعتراض کردم آیا احتمال داره در قبولی من تجدید نظر بشه ؟

  1. سلام، بنظرم شانس خودتون رو امتحان کنید اما حقیقتا بررسی ها اتوماسیون انجام میشه
   بعیده خطا رخ بده

 2. چرا شرط معدل هشتم رو ۱۹ گذاشتید؟
  اون سال کلاسها انلاین بوده همه افت تحصیلی داشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره