تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

دانش آموزانی که در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 -1401 ثبت نام کرده و در موعد مقرر در جلسه آزمون حضور داشته اند، بایستی که در زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401، به سایت سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان و نمونه دولتی مراجعه نموده و نتیجه عملکرد خود را دریافت کنند، تا درصورت پذیرفته شدن برای انجام ثبت نام حضوری در مدرسه محل قبولی خود مدارک لازم را ارائه دهند. به همین منظور در این مطلب به زمان و نحوه دریافت نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 می پردازیم.

 

آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم

هر ساله به منظور ایجاد یک بستر مناسب برای رشد و شکوفایی استعداد های دانش آموزان آزمونی با عنوان آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان در دو پایه تحصیلی  برگزار می گردد که یکی از این پایه ها ، پایه دهم می باشد.

پس از ثبت نام دانش آموزان و همینطور برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 _ 1401 داوطلبان در انتظار دریافت نتایج می مانند تا در صورت قبولی به دنبال ثبت نام حضوری در مدرسه قبولی باشند.

نتایج آزمون تیزهوشان متوسطه دوم، تقریبا پس از یک بازه زمانی یک ماهه، به صورت اینترنتی از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان منتشر می شود که داوطلبان می توانند نتیجه عملکرد خود را از این طریق رویت کنند.

 

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

در سال گذشته نتایج آزمون تیزهوشان در دهه اول شهریور ماه اعلام شد. تا کنون سازمان ملی پرورش استعداد درخشان،  از زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما پیش بینی می شود که طبق روال سال گذشته نتایج آزمون تیزهوشان امسال نیز در اوایل شهریور ماه اعلام گردد.

تا کنون زمان دقیقی برای اعلام نتایج آزمون تیزهوشان از سوی سازمان استعدادهای درخشان اعلام نشده است. به محض فعال شدن لینک دریافت نتایج آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 در سایت  ” azmoon.medu.ir ” لینک مربوطه را در این قسمت از مقاله قرار خواهیم داد.

 

نحوه دریافت نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

چنانچه در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 شرکت کرده اید و قصد دریافت نتایج خود را دارید، می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید و نتیجه نهایی را رویت نمایید.

 • مرحله اول: ثبت نام و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان و نمونه دولتی به نشانی اینترنتی ” azmoon.medu.ir ” انجام می شود.
 • مرحله دوم: در این مرحله پس از ورود به صفحه، کادری برای ورود ” کد ملی ” و ” رمز عبور ” وجود دارد که بایستی در این کادر ها کد ملی و رمز عبور همگام خود را وارد کنید.

چنانچه رمز عبور همگام خود را ندارید و یا فراموش کرده اید، از طریق مدیر مدرسه و یا آموزش و پرورش منطقه خود در جهت دریافت رمز خود اقدام نمایید.

 

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 

 • مرحله سوم: پس از وارد کردن کد ملی و رمز عبور همگام به پرتال دانش آموزی خود دسترسی خواهید یافت. در پرتال دانش آموزی خود مجدد کادرهای با عناوین نقش و نام سازمان مشاهده خواهید کرد. (توجه کنید که در قسمت نقش ” دانش آموز ” و در قسمت سازمان “ نام مدرسه ” خود را وارد کنید)

 • مرحله چهارم: در این مرحله، اطلاعات هویتی دانش آموز شامل نام، نام خانوادگی، کدملی، جنسیت و تاریخ تولید به همراه ستونی با عنوان ” وضعیت قبولی” مشاهده خواهید کرد. (چنانچه جزو اسامی پذیرفته شدگان باشید، در ستون وضعیت قبولی، عبارت پذیرفته شده را مشاهده خواهید کرد که در ستون بعدی آن می توانید محل پذیرش خود را رویت نمایید. چنانچه جزو اسامی پذیرفته شدگان نباشید، در ستون وضعیت پذیرش با عدم پذیرش مواجه خواهید شد که در ستون بعدی نیز می توانید کارنامه خود را دریافت کرده و با بررسی آن نسبت به ثبت اعتراض، اقدام نمایید)

 

توجه

برای تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون تیزهوشان، پس از دریافت نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 یکی از سه حالت زیر وجود دارد:

 • حالت اول: با عبارت پذیرفته شده مواجه می شوید. در این حالت در یکی از مدرسه هایی که جزو الویت هایتان بوده پذیرفته شده اید. در این صورت بایستی برای ثبت نام حضوری همراه با مدارک لازم به مدرسه محل قبولی خود مراجعه کنید و طبق قوانین مدرسه مراحل ثبت نام خود را انجام دهید.
 • حالت دوم: با عبارت پذیرفته نشده اید مواجه می شوید. در این حالت در هیچ کدام از مدرسه هایی که انتخاب کرده اید، موفق به کسب قبولی نشده اید و در واقع مردود شده اید. در این صورت می توانید در زمان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 در سامانه مربوطه اعتراص خود را ثبت نمایید تا درصورت درست بودن ادعای تان، در نتیجه بدست آمده تجدید نظر شود.
 • حالت سوم : با عبارت ” عدم انتخاب ” مواجه خواهید شد که این نتیجه زمانی حاصل می شود که در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 در الویت های خود مدارس تیزهوشان را انتخاب نکرده باشید.

تاکنون لینک مربوط به اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401  منتشر نشده است، به محض فعال شدن این لینک در سامانه، راهنمای تصویری به مطالب فوق اضافه خواهد شد.

 

جزئیاتی برای پس از اعلام نتایج

 • فقط برای دسته ای از داوطلبان که در آزمون تیزهوشان موفق به کسب قبولی نشده اند، کارنامه ای صادر خواهد شد که دارای تعداد سوالات درست، غلط و امتیاز آخرین نفر قبولی می باشد.
 • داوطلبانی که در آزمون تیزهوشان نهم به دهم در یکی از رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و سمپاد مهارتی پذیرفته شده اند، بایستی توجه داشته باشند که در سال اول تحصیل خود نمی توانند تغییر رشته بدهند.
 • دانش آموزان پذیرفته شده در آزمون تیزهوشان نهم به دهم، در سال دوم در صورتی مجاز به تغییر رشته هستند که موفق به کسب حداقل امتیاز قبولی رشته مورد نظر در آزمون ورودی شده باشند.
 • پس از قبولی در یکی از مدرسه هایی که جزو الویت هایتان بوده است، در صورت داشتن شرایط لازم با استفاده از ضوابط نقل و انتقالات تیزهوشان و نمونه دولتی می توانید اقدامات لازم را انجام دهید.
 • چنانچه دو داوطلب شرکت کننده در آزمون تیزهوشان نهم به دهم ، جزو دوقلو ها باشند، طبق بخشنامه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، چنانچه فقط یکی از آن ها در آزمون تیزهوشان موفق به کسب قبولی شود، نفر دوم در صورت  کسب حداقل 80 درصد امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مورد تقاضا نیز پذیرفته خواهد شد.

 

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم، برای داوطلبان مردود شده در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 کارنامه ای منتشر می گردد که همزمان انتشار این کارنامه، لینک اعتراض به نتایج نهایی آزمون تیزهوشان نیز در سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان و نمونه دولتی فعال خواهد شد.

برای ثبت درخواست اعتراض در سامانه، بایستی دلیل محکمی داشته باشید تا اعتراض شما بررسی شود. چنانچه با مشکلاتی همچون عدم تطابق تعداد پاسخ های درست، پاسخ های نادرست و سوالات بدون پاسخ در کارنامه تان با پاسخ نامه منشر شده در سامانه، وجود خطا در تراز علمی آزمون، فرق داشتن اولویت های روی کارنامه و کارت ورود به جلسه یا فرم ثبت نام اولیه، عدم اعمال شرایط پذیرش دوقلوها یا چند قلوها و … داشته باشید ، حتما درخواست اعتراض خود را ثبت نمایید.

 

مشاوره قبولی در آزمون تیزهوشان

با توجه به اینکه در زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400-1401 تعداد بسیار زیادی از داوطلبان برای رویت نتیجه خود به سایت مربوطه مراجعه می کنند، ممکن است در دسترسی به پرتال دانش آموزی خود در سایت، با مشکل مواجه شوید، کمی صبور باشید و یا با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید، تاضمن دریافت کارنامه تان چنانچه اعتراضی نیز داشتید برای شما اعتراض ثبت کنند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 

بله، چنانچه داوطلبان آزمون تیزهوشان نهم به دهم پس از رویت نتیجه، راضی نباشند و البته دلایل کافی برای عدم رضایت خود داشته باشند، می توانند درخواست اعتراض خود را با حداقل سه دلیل منطقی در سامانه مربوطه ثبت نمایند.

نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 چه زمانی منتشر خواهد شد؟

تا کنون زمان دقیق اعلام نتایج آزمون نهم به دهم 1400 – 1401 از سوی سازمان مربوطه اعلام نشده است، اما پیش بینی می شود طبق روال سال های گذشته در اواییل شهریوردر اوایل شهریور ماه منتشر و در اختیار داوطلبان قرار گیرد.

داوطلبان آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400-1401 می تواند از طریق جه سایتی نتایج آزمون خود را رویت کنند؟

داوطلبان آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400-1401 می توانند از طریق سایت ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی به نشانی ” azmoon.medu.ir ” نتیجه آزمون خود را رویت نمایند.

آیا پس از دریافت نتایج آزمون تیزهوشان، داوطلبان می توانند نسبت به نتیجه به دست آمده اعتراض کنند؟

بله، چنانچه داوطلبان آزمون تیزهوشان نهم به دهم پس از رویت نتیجه، راضی نباشند و البته دلایل کافی برای عدم راضایت خود داشته باشند، می توانند درخواست اعتراض خود را با حداقل سه دلیل منطقی در سامانه مربوطه ثبت نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره