کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

برگزاری کنکور سراسری 1400

 داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری 1400 را دارند بایستی در تاریخ های اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به سایت sanjesh.org مراجعه و مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند. اما نکته ای که در مورد کنکور سراسری 1400 وجود دارد این است که این آزمون براساس دروس نظام جدید برگزار می‌گردد و داوطلبان بایستی منابع و دروس نظام جدید را مطالعه کنند. بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع داوطلبان بایستی از نحوه و زمان برگزاری کنکور سراسری 1400 مطلع باشند. 

 

برگزاری کنکور سراسری 1400

از سال 1392 آزمون سراسری دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است و در قالب یک آزمون برگزار می‌شود. چندین سال است که با ایجاد نظام آموزشی جدید، در دوسال گذشته شاهد برگزاری کنکور سراسری با دو سبک سوالات نظام قدیم و نظام جدید بوده ایم. کنکور سراسری 1400 براساس دروس نظام جدید برگزار شود. بنابراین طبق این توضیحات کنکور سراسری 1400 براساس دروس نظام جدید خواهد بود و تمامی داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، بایستی منابع خود را بر اساس دروس نظام جدید تهیه کرده و مطالعه کنند.

 

زمان برگزاری کنکور سراسری 1400

داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند و مراحل ثبت نام خود را به پایان رسانده اند، بایستی از تاریخ دقیق برگزاری زیرگروه آزمایشی خود مطلع باشند تا در جلسه حضور پیدا کنند. با توجه به آخرین اطلاعیه سازمان سنجش زمان برگزاری کنکور سراسری سال 1400 در تاریخ های 9 تا 2 تیر ماه 1400 برگزار خواهد شد. در صورت هرگونه تغییر زمان در مقاله اعلام خواهد شد. کنکور سراسری ساعت 8 صبح آغاز می شود و راس ساعت 7:30 درها بسته می شود. داوطلبان باید قبل از 7:30 در جای خود قرار گرفته باشند.

 

گروه هاي آزمايشي تاریخ برگزاری آزمون
هنر صبح چهارشنبه 9 تیر 1400
علوم انسانی صبح پنجشنبه 10 تیر 1400
علوم ریاضی و فنی
علوم تجربی صبح جمعه 11 تیر 1400
زبان هاي خارجي صبح شنبه 12 تیر 1400

 

زمان انتشار کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری هرساله یک هفته پیش از برگزاری آزمون کنکور سراسری منتشر می‌گردد. با توجه به اینکه کنکور سراسری 1400 در اوایل تیرماه می باشد، کارت ورود به جلسه کنکور سراسری نیز در اوایل تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌گردد.

داوطلبان از تاریخ 6 تیر ماه تا 8 تیر ماه 1400 می توانند کارت ورود به جلسه خود را از سابت سازمان سنجش دریافت کند.

 

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه

داوطلبانی که قصد دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 خود را دارند کافی است در تاریخ های اعلام شده و در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400، طبق مراحل زیر پیش بروند و کارت خود را دریافت کنند.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند و از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک کنند.

سراسری

2️⃣ بر روی لینک فعال ” دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 ” کلیک کنند.

3️⃣ اطلاعات خود شامل شماره پرونده، کد پیگیری ثبت نام را وارد کرده و کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.

از آنجایی که هنوز زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 مشخص نیست، لینک مربوط به دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون در سایت سازمان سنجش فعال نمی باشد، اما به محض فعال شدن، راهنمای تصویری دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400، به این مطلب اضافه خواهد شد.

 

مدارک لازم برای شرکت در جلسه کنکور 1400

کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار از مهمترین مدارکی که داوطلبان بایستی به همراه داشته باشند، کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار داوطلب می‌باشد که ناظران آزمون از آن جهت شناسایی داوطلبان استفاده می کنند. همانطورکه پیش تر نیز اشاره کردیم، کارت ورود به جلسه نیز از الزامات است و داوطلبان موظف هستند یک برگه پرینت از این کارت را به همراه خود به جلسه آزمون ببرند.

همانطورکه بردن برخی مدارک و وسایل به جلسه کنکور سراسری الزامی است، بردن برخی دیگر طبق قوانین و ضوابط شرکت در جلسه کنکور سراسری ممنوع می‌باشد. از وسایل ممنوعه جلسه کنکور سراسری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

تلفن همراه کتاب کیف و ساک دستی جزوه قلم نوری
تبلت ساعت هوشمند دستبند هوشمند ماشین حساب پیجر

چنانچه داوطلبی برخلاف قوانین و ضوابط شرکت در جلسه کنکور سراسری عمل کند و وسایل فوق را به همراه داشته باشد، به عنوان تقلب محسوب خواهد شد که باعث ممانعت از ادامه دادن پاسخگویی داوطلب به سوالات خواهد شد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه برگزاری کنکور سراسری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا کنکور سراسری 1400 در دو دسته سوال بر اساس دروس نظام قدیم و نظام جدید برگزار می شود؟

خیر، کنکور سراسری 1400 فقط بر اساس دروس نظام جدید برگزار خواهد شد.

داوطلبان برای شرکت در جلسه کنکور سراسری 1400، بایستی چه مدارکی همراه خود داشته باشند؟

شناسنامه عکس دار یا کارت ملی و کارت ورود به جلسه کنکور سراسری از مهمترین مدارکی است که داوطلبان باید همراه داشته باشند.

کارت ورود به جلسه از طریق چه سایتی قابل دریافت است؟

داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه باید سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.