کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

دانلود سوالات کنکور سراسری با پاسخنامه ۱۴۰۱

دانلود سوالات کنکور سراسری با پاسخنامه سنجش ۱۴۰۱ در ادامه مقاله امکان پذیر می باشد. داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کرده اند، می توانند با دریافت سوال‌های کنکور سراسری و تحلیل تعداد پاسخ های درست، غلط و نزده خود، پیش از اعلام نتایج کنکور، درصد دروس خود را محاسبه کنند و شانس قبولی خود را تخمین بزنند. دیگر داوطلبان نیز که قصد دارند در سال های آینده در این آزمون شرکت کنند، می توانند با دریافت و مطالعه این سوالات، ضمن آشنایی با نحوه طراحی سوال‌ها، آمادگی خود را برای شرکت در جلسه این آزمون افزایش دهند. در ادامه لینک دانلود سوالات کنکور سراسری با جواب 1401 را برای تمامی زیرگروه های کنکور سراسری قرار داده ایم.

سوالات کنکور سراسری با پاسخنامه ۱۴۰۱

از آزمون های پر متقاضی در داخل کشور، کنکور سراسری است که در پنج زیرگروه آزمایشی شامل علوم تجربی، ریاضی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی برگزار می گردد. 

یکی از راهکارهایی که متقاضیان کنکور سراسری می توانند به واسطه آن میزان آمادگی خود را برای شرکت در جلسه کنکور افزایش دهند، دانلود نمونه سوالات کنکور سراسری با پاسخنامه در سال های گذشته می باشد. معمولا یک ساعت پس از برگزاری کنکور سراسری، سوال‌های این آزمون برای هر پنج زیرگروه آزمایشی در قالب دو دفترچه اختصاصی و عمومی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org منتشر می گردد.

تمامی حاضرین در جلسه آزمون و همینطور دیگر متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سنجش آموزش کشور، اقدام به دریافت سوال‌ها و پاسخنامه آن نمایند. 

داوطلبان کنکور سراسری در سال های آینده می توانند با بررسی سوالات کنکور سراسری با پاسخنامه ، میزان آمادگی خود را برای شرکت در آزمون سال آینده افزایش دهند و همینطور شرکت کنندگان در جلسه آزمون نیز می توانند تا پیش از اعلام نتایج کنکور سراسری، درصد خود را در سرفصل های امتحانی زیرگروه آزمایشی مورد نظر تخمین بزنند.

بخوانید: ثبت نام کنکور

دانلود سوالات کنکور سراسری با جواب 1401

داوطلبان کنکور سراسری که در روز برگزاری این آزمون در جلسه کنکور سراسری یکی از زیرگروه های آزمایشی حضور داشته اند، پس از برگزاری این آزمون منتظر اعلام نتایج می باشند تا بتوانند به این واسطه از عملکردی که در جلسه آزمون داشته اند، مطلع شوند و با استفاده از تخمین رتبه، از شانس قبولی خود در دانشگاه های مختلف مطلع گردند.

افرادی هم که در سال های آینده در کنکور سراسری شرکت خواهند کرد، می توانند با دانلود سوالات کنکور سراسری با جواب 1401 این سوال‌ها را بررسی کنند و با حل کردن این سوال‌ها، ضمن محک زدن سطح علمی خود، با نحوه طراحی سوال ها نیز آشنا شوند. 

سوالات کنکور سراسری با جواب 1401 در قالب دو دفترچه عمومی و اختصاصی به همراه پاسخنامه کلیدی در پنج زیرگروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان منتشر می شود که لینک دانلود آن را در جدول زیر قرار داده ایم.

دانلود سوالات کنکور سراسری با پاسخنامه 1401
(برای دانلود بر روی متن ها کلیک کنید)
گروه آزمایشی سوالات عمومی  سوالات اختصاصی جواب
گروه ریاضی و فنی سوالات عمومی سوالات اختصاصی سوالات اقلیت های دینی و زبان های خارجی غیر انگلیسی جواب
گروه علوم تجربی

سوالات عمومی

سوالات اختصاصی

– سوالات اقلیت های دینی و زبان خارجی غیر انگلیسی
– سوالات بهیاری کنکور تجربی

جواب
گروه علوم انسانی سوالات عمومی سوالات عمومی ویژه علوم و معارف اسلامی – سوالات اختصاصی
– دفترچه اختصاصی ویژه علوم و معارف اسلامی
سوالات اقلیت های دینی و زبان خارجی غیر انگلیسی جواب
گروه زبان خارجی سوالات عمومی  سوالات اختصاصی گروه زبان انگلیسی

– دفترچه اختصاصی گروه زبان آلمانی و فرانسه
– سوالات اقلیت های دینی و زبان خارجی غیر انگلیسی

– جواب انگلیسی
– جواب آلمانی
– جواب فرانسه

گروه هنر سوالات عمومی  سوالات اختصاصی سوالات کنکور سراسری اقلیت های دینی و زبان های خارجی غیر از زبان انگلیسی جواب

اعتراض به سوال ها

معمولا مطابق رویه هر سال، سوالات کنکور سراسری ۱۴۰۱ یک ساعت پس از برگزاری این آزمون منتشر می شود و پاسخنامه آن چند روز پس از انتشار دفترچه سوال‌های عمومی و اختصاصی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد.

ممکن است در پاسخنامه کنکور سراسری برخی جواب ها اشتباه باشد و یا سوالاتی از کنکور سراسری خارج از کتاب درسی طرح شده باشند، در چنین حالتی متقاضیان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش، اعتراض خود را ثبت کنند. 

بنابراین متقاضیان می توانند با بررسی سوالات کنکور سراسری و پاسخنامه آن ها، در صورت دیدن هر گونه اشتباه در سوال‌ها و یا پاسخنامه، در صورتی که دلایل درست و منطقی داشته باشند، از طریق سیستم پاسخگویی سایت سنجش، اعتراض کنند. در صورتی که دلایل متقاضیان کافی باشد و سوال مورد نظر واقعا اشتباه باشد، سازمان سنجش آن سوال را از دفترچه حذف خواهد کرد و یا آن سوال را برای نتایج تمامی شرکت کنندگان بی تاثیر اعلام می کند. 

مشاوره سوالات کنکور سراسری با جواب ۱۴۰۱

در صورتی که در جلسه آزمون سراسری شرکت کرده اید و نمی توانید تا زمان اعلام نتایج کنکور سراسری منتظر بمانید، می توانید با استفاده از سوالات کنکور سراسری و پاسخنامه آن ها، اقدام به محاسبه درصد دروس خود نمایید و با استفاده از آخرین رتبه های قبولی در سال های گذشته، شانس قبولی تان را تخمین بزنید.

هر ساله رتبه های قبولی به دلیل تغییر تعداد شرکت کنندگان، عملکرد آن ها در جلسه آزمون، تغییر ظرفیت رشته های ارائه شده در دانشگاه و … ممکن است با سال گذشته کمی متفاوت باشد. بنابراین این موضوع نشان دهنده لزوم کمک گرفتن از افراد آگاه در این زمینه می باشد تا تحلیل درستی داشته باشند و بدون خطا شانس قبولی تان را تخمین بزنند. در صورتی که پس از دریافت سوالات کنکور سراسری به همراه پاسخنامه آن ها نیازمند راهنمایی هستید، می توانید از کارشناسان و مشاوران مجرب مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی دریافت کنید.

بخوانید: نتایج کنکور

برای دریافت مشاوره در زمینه دانلود سوالات کنکور سراسری با پاسخنامه ۱۴۰۱ با جواب می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

دانلود سوالات کنکور سراسری با پاسخنامه ۱۴۰۱ از طریق کدام سایت منتشر می شود؟

سوالات همراه با پاسخنامه را در مقاله قرار داده ایم.

سوال‌های آزمون سراسری با جواب 1401 چه زمانی منتشر می گردد؟

معمولا سوال‌ها پس از یک ساعت و پاسخنامه آن ها پس از چند روز از برگزاری کنکور سراسری منتشر می گردد.

آیا دفترچه سوال‌های عمومی و اختصاصی کنکور سراسری به صورت مجزا از یکدیگر منتشر می گردد؟

بله، دفترچه سوال‌های عمومی و اختصاصی به صورت مجزا از یکدیگر برای هر کدام از زیرگروه های آزمایشی منتشر می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره