بدون آزمون دانشگاه پیام نوردانشگاه های بدون آزمون

ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ در ۲۳ اردیبهشت ماه آغاز شد و تا ۳۰ اردیبهشت ادامه خواهد داشت. داوطلبات متقاضی می توانند در این مهلت تعیین شده با مراجعه به سایت osreg.pnu.ac.ir می توانند نام نویسی خود را تکمیل نمایند. در ادامه مقاله به برسی شرایط و مدارک لازم و نحوه ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه پیام نور 1403 در سایت مربوطه خواهیم پرداخت.

 

زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳

در سال های گذشته امکان پذیرش دکتری پیام نور استعداد درخشان وجود نداشت و تنها در واحد امارات در مقطع کارشناسی ارشد به این صورت دانشجو پذیرش می شد. اما در چند سال جاری در مقطع دکتری تمامی واحدهای دانشگاهی پیام نور پذیرش به صورت استعداد درخشان انجام گرفت تا از این طریق از استعدادهای درخشان حمایت شود. 

داوطلبانی که قصد ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ را دارند، باید در زمان ثبت نام به سایت مربوطه یعنی سامانه osreg.pnu.ac.ir مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. داوطلبان باید به فراخوان ها منتشر شده در مورد ثبت نام دکتری توجه کرده و در زمان تعیین شده برای ثبت نام اقدام کنند چراکه در صورت از دست دادن زمان نام نویسی، دیگر امکان ثبت نام وجود نخواهد داشت. 

زمان ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه پیام نور از ۲۳ تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ می باشد.

 شما می توانید برای کسب اطلاع سریع از جدول زمانبندی دکترا بدون آزمون دانشگاه پیام نور در کانال تلگرامی دانتل کو عضو شوید.  

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

شرایط ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳

داوطلبان دکترا بدون آزمون دانشگاه پیام نور باید واجد شرایط لازم برای ثبت نام باشد و در غیر این صورت امکان نام نویسی برای شان وجود نخواهد داشت. شرایط ثبت نام هر ساله از طریق دفترچه راهنما منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. برخی از شرایط و مدارک ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ به شرح زیر هستند. 

✅ داشتن شرایط عمومی ثبت نام 

✅ معدل کارشناسی حداقل ۱۶ و معدل کارشناسی ارشد حداقل ۱۷ باشد. 

✅ حداکثر ۲ سال از فارغ التحصیلی گذشته باشد. 

✅ قبولی در مرحله مصاحبه تخصصی دکتری پیام نور

 

مدارک ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور 1403

در صورتی که مدارک اولیه ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ نقصی داشته و یا اطلاعات نام نویسی متناقض با اطلاعات داوطلب باشد، قبولی لغو خواهد شد. شرکت در جلسه مصاحبه دکترا پیام نور نیز جز شرایط پذیرش استعداد درخشان دکتری دانشگاه پیام نور می باشد. 

✅ عکس 4*3 (رنگی، با پس زمینه روشن و گرفته شده در سال جاری)

✅ مدارک تحصیلی مقاطع قبلی (کارشناسی و ارشد) 

✅ ریز نمرات همراه با معدل

✅ تکمیل فرم نام نویسی

✅ رسید پرداخت هزینه های مربوط به ثبت نام

✅ ارائه کارت معافیت یا پایان خدمت برای آقایان

✅ اتمام خدمت سربازی یا معافیت از خدمت برای آقایان

 

نحوه ثبت نام دکتری استعداد درخشان پیام نور ۱۴۰۳

ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه پیام نور 1403 در سال گذشته به صورت اینترنتی انجام شد و داوطلبان تمامی مراحل را باید به صورت غیر حضوری انجام می دادند. این در حالیست که سال های قبلی برای ثبت نام استعداد درخشان واحد امارات باید رزومه به ایمیل info@pnu.global ارسال شده و سپس از طریق واتساپ یا تماس تلفنی پیگیری های لازم انجام می شد.

با توجه به تفاوت در روند نام نویسی، فراخوان پذیرش بدون آزمون دکترا پیام نور در واحدهای بین المللی به صورت کاملا مجزا اعلام می شود. روند ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ طبق فرایند سال گذشته به صورت زیر می باشد.

1️⃣ داوطلبان باید به آدرس pnu.ac.ir مراجعه نمایند. 

2️⃣ دفترچه راهنما را دانلود کرده و آن را مطالعه نمایید.

3️⃣ پس از اطلاع از شرایط و مدارک لازم و رشته های مربوطه، کد رشته محل های مورد نظر خود را اولویت بندی نمایید. 

4️⃣ سپس با سامانهosreg.pnu.ac.ir مراجعه نمایید.  

5️⃣ فرم ثبت نام را تکمیل کرده و مدارک خود را نیز بارگزاری کنید. 

6️⃣ ثبت نام را نهایی کرده و کد پیگیری خود را دریافت کنید. 

 

رشته های دکتری بدون آزمون

در زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور 1403 داوطلبان باید انتخاب رشته خود را نیز انجام دهند. به همین دلیل اطلاع از رشته های بدون آزمون دکترا پیام نور برای داوطلبان حائز اهمیت می باشد. لیست کامل رشته ها هر ساله در دفترچه ثبت نام منتشر می شود. برای کسب اطلاع شما عزیزان برخی از رشته های سال گذشته را در ادامه ذکر کرده ایم. 

علوم اقتصادی علوم اجتماعی
حقوق بین الملل حقوق خصوصی
فلسفه تعلیم و تربیت مدیریت
الهیات کلام
الهیات- فلسفه و کلام اسلامی علوم و معارف نهج البلاغه
علوم قرآن و حدیث علوم جغرافیایی (روستایی و شهری)
تاریخ محیط زیست
برنامه ریزی آموزشی روان شناسی

 

شرکت در جلسه مصاحبه

در نهایت داوطلبان برای پذیرش در دانشگاه پیام نور باید در مرحله مصاحبه تخصصی شرکت کنند. داوطلبان بر اساس فرم انتخاب رشته خود برای مصاحبه دعوت می شوند و باید در جلسه مصاحبه به سوالات پاسخ دهند. در نهایت داوطلبان با توجه به عملکرد و امتیازشان در مصاحبه مورد ارزیابی قرار گرفته و بر اساس اولویت بندی شان در انتخاب رشته به صورت نهایی در یک کد رشته محل پذیرفته می شوند. 

با توجه به نحوه پذیرش نهایی می توان نتیجه گرفت که انتخاب رشته دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ نیز مانند انتخاب رشته سایر مقاطع بسیار حائز اهمیت است و بر قبولی داوطلب تاثیر خواهد گذاشت. توصیه می شود که داوطلبان در این مرحله از مشاوران تحصیلی کمک بگیرند تا شانس خود برای قبولی را افزایش دهند. 

 

مشاوره دکتری پیام نور

داوطلبان دکتری پیام نور می توانند به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پذیرفته شوند. از سال گذشته تمامی واحد های دانشگاهی پیام نور به صورت بدون آزمون و بر اساس استعداد درخشان اقدام به پذیرش دانشجو کردند. داوطلبان باید در زمان تعیین اقدامات لازم را به صورت اینترنتی انجام دهند. 

چنانچه هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ برای تان وجود دارد، می توانید با مشاوران تحصیلی صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری تان کنند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور 1403 چه تاریخی است؟

  زمان ثبت نام دکتری استعداد درخشان پیام نور ۱۴۰۳ در ۲۳ تا ۳۰ اردیبهشت ماه می باشد.

 2. آیا تنها امکان ثبت نام دکتری بدون آزمون در واحد امارات وجود دارد؟

  سال گذشته دیگر واحدهای پیام نور نیز دانشجو دکتری پذیرش کردند و احتمالا در سال جدید نیز این روند ادامه یابد. 

 3. برای ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ چه باید کرد؟

  برای این منظور داوطلبان باید به سامانه osreg.pnu.ac.ir مراجعه کنند. 

کانال تلگرام تحصیلی     

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام

  من کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی هستم و معدل من 16.75 است آیا میتوانم در دکتری این رشته بدون آزمون شرکت کنم ؟ ضمنا من کارمند آموزش و پرورش هستم

  1. سلام
   در صورت واجد شرایط بودن (شرایط در متن ذکر شده) می توانید در ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه پیام نور شرکت کنید و ادامه تحصیل دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره