دکتریانتخاب رشته و مصاحبه دانشگاه آزاد

سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” می باشد. داوطلبانی که پس از شرکت در آزمون دکتری یکپارچه سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه اولیه خود را دریافت کرده و مطابق آن مجاز به انتخاب رشته هستند، می توانند انتخاب رشته دانشگاه آزاد را به صورت مجزا از دانشگاه های سراسری از طریق سامانه نامبرده انجام دهند. در ادامه این مطلب سعی کرده ایم اطلاعاتی پیرامون سایت انتخاب رشته دکتری آزاد ارائه کنیم.

 

سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

داوطلبانی که مطابق کارنامه اولیه خود به کد دسترسی به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد دسترسی دارند، می توانند وارد فرآیند انتخاب رشته در دانشگاه آزاد شوند. انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به صورت مجزا از دانشگاه های سراسری و از طریق سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” انجام می شود.

لازم است اشاره کنیم که دفترچه راهنمای نیز از طریق سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نامبرده منتشر می شود که داوطلبان بایستی در اولین قدم سعی کنند مطالب و مندرجات این دفترچه را به طور کامل مطالعه کنند. تا پیرامون انتخاب رشته اطلاعات کامل را بدست آورند.

 

نحوه انتخاب رشته در سایت انتخاب رشته دکتری آزاد azmoon.org

علاقه مندان به انتخاب رشته دکتری در دانشگاه آزاد و مجاز به انتخاب رشته می توانند پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و  الویت بندی کد رشته محل های مورد نظر مطابق مراحل زیر، نسبت به انتخاب رشته در سایت انتخاب رشته دکتری آزاد ۱۴۰۲ اقدام کنند.

1️⃣ به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی “ azmoon.iau.ac.ir ” مراجعه کنید.

2️⃣ در کادر های مشخص شده ” کد دسترسی انتخاب رشته دکتری آزاد ” و ” کد ملی ” خود را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ” ورود ” کلیک نمایید.

3️⃣ در این مرحله اطلاعات داوطلب نمایش داده می شود، که بایستی این اطلاعات را بررسی و سپس تایید کنید و برای پرداخت هزینه در سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد اقدام نمایید.

4️⃣ برای پرداخت هزینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، وارد درگاه پرداخت اینترنتی می شوید و بایستی به کمک کارت بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم و یا پویا است، هزینه انتخاب رشته را بپردازید. برای این کار اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” پرداخت ” کلیک کنید.

5️⃣ پس از پرداخت هزینه، فرم انتخاب رشته برایتان نمایش داده می شود که می توانید الویت های خود را به ترتیب در فرم انتخاب رشته تان در سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد درج کنید. در نهایت نیز لازم است پس از چندین بار بررسی فرم انتخاب رشته خود گزینه ” تایید ” را انتخاب کنید و از کد پیگیری یک برگه پرینت تهیه نمایید.

به محض فعال شدن لینک انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ راهنمای تصویری را خواهیم کرد.

 

سایت اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد 1402

نتایج انتخاب رشته پس از گذشت یک بازه چند هفته از طریق سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد azmoon.org منتشر می شود. داوطلبان با مراجعه به این سایت می توانند نتیجه خود را مشاهده کنند. آن دسته از داوطلبانی که دعوت به مصاحبه شده اند باید در مهلت تعیین شده در واحد مربوطه حصور یابند. 

داوطلبان ممکن در یک یا چند کدرشته محل دعوت به مصاحبه شوند و حتی در هیچکدام از یک انتخاب های به مصاحبه دعوت نشده و مردود شوند. در سال گذشته مصحابه دکتری دانشگاه آزاد به صورت متمرکز در تهران انجام گرفت. چنانچه در سال جاری رویه به این صورت باشد، تمامی داوطلبان در مهلت تعیین شده باید در واحد مرکزی تهران حضور داشته و در جلسه مصاحبه شرکت نمایند. 

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

مشاوره انتخاب رشته دکتری

داوطلبانی که در آزمون دکتری 1402 شرکت کرده و در جلسه آزمون حضور داشته اند و همینطور بعد از دریافت نتایج اولیه، مطابق کارنامه اولیه خود به کد دسترسی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزد دسترسی دارند، مجاز هستند تا از طریق سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد مراحل انتخاب رشته دکتری خود را انجام دهند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند حداکثر 80 کد رشته محل را از دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد استخراج کرده و در زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد که معمولا اردیبهشت ماه است، در فرم مربوطه درج کنند. در صورتی که پیرامون سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد سوالی دارید می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد کدام سایت است؟

سایت انتخاب رشته دکتری آزاد سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir می باشد.

نحوه انتخاب رشته دکتری انتخاب رشته دکتری آزاد چگونه است؟

در متن مقاله فوق نحوه انتخاب رشته دکتری انتخاب رشته دکتری آزاد را به طور کامل در چند مرحله توضیح داده ایم.

متقاضیان انتخاب رشته دکتری آزاد، مجاز به درج چند کد رشته محل می باشند؟

متقاضیان انتخاب رشته دکتری آزاد مجاز هستند الویت های خود را حداکثر در 80 کد رشته محل درج کنند.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره