ثبت نام آزمون دکتریدکتری

زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 | زمان و تاریخ انتخاب رشته

انتخاب رشته مختص داوطلبانی است که حد نصاب نمره علمی لازم را کسب نموده اند. این گروه باید مطابق زمان بندی اعلامی در سایت اختصاصی دانشگاه آزاد اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته نمایند. عدم تکمیل فرم انتخاب رشته در زمان مقرر به منزله انصراف داوطلب محسوب می‌‌شود. از این رو اطلاع از زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 بسیار مهم است. در این مقاله تمام مطالب مرتبط با زمان انتخاب رشته نگاشته شده است.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

در سنوات اخیر آزمون کنکور دانشگاه آزاد و دولتی به صورت یکپارچه برگزار می‌شود. اعلام نتایج اولیه نیز از طریق سایت سازمان سنجش و همزمان صورت می‌گیرد. اما در ادامه، مراحل گزینش دانشگاه آزاد و دولتی از هم جدا می‌شوند. انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می‌شود.

دانشگاه آزاد طی اطلاعیه زمان انجام انتخاب رشته را به داوطلبان اعلام می‌کند. داوطلبان برای انجام پروسه انتخاب رشته باید به سایت   azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایند. دفترچه راهنمای آزمون نیز در همین سایت در دسترس داوطلبان قرار دارد. مطالعه کامل دفترچه راهنما برای داوطلبان ضرورت دارد.

درحال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر انتشار دفترچه و زمان انتخاب رشته منتشر نشده است؛ به محض انتشار می‌توانید از طریق همین مقاله دفترچه را دانلود نمایید.

تاریخ انتخاب رشته دکتری  دانشگاه آزاد

با توجه به ماهیت مرحله انتخاب رشته، زمان آن با فاصله اندکی از اعلام نتایج اولیه است. اما نمی‌توان تاریخ مشخصی را برای زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد مشخص نمود. چون زمان انتخاب رشته به زمان برگزاری آزمون و اعلام نتایج اولیه بستگی دارد. زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد غالبا دیرتر از سایر دانشگاه ها است. در سال 99 انتخاب رشته دانشگاه آزاد سوم تا دهم شهریورماه برگزار شد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به این صورت است که:

  1. داوطلب به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه می‌نماید.
  2. لینک انتخاب رشته دکتری را که در معرض دید داوطلبان قرار دارد را انتخاب می‌کند.
  3. در صفحه جدید با استفاده از لینک دفترچه راهنما، آن را دانلود می‌نماید.
  4. پس از مطالعه کامل دفترچه راهنما، کد دسترسی و کد ملی خود را وارد می‌نماید.
  5. داوطلب با ورود به پنل اختصاصی خود، هزینه انتخاب رشته را پرداخت می‌نماید.
  6. فرم انتخاب رشته را تکمیل می‌نماید.
  7. پس از ثبت نهایی فرم انتخاب رشته، کد رهگیری دریافت می‌کند.

زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 | تمدید مهلت انتخاب رشته

پس از اتمام مهلت انتخاب رشته، فرصت مجددی برای داوطلبان درنظر گرفته می‌شود. در این بازه زمانی داوطلبانی که موفق به تکمیل فرم خود نشده اند، می‌توانند عقب ماندگی خود را جبران نمایند. به داوطلبان توصیه می‌شود تا انتخاب رشته خود را در همان آغاز زمان اعلامی انجام دهند تا در صورت بروز مشکل، قادر به حل آن باشند. در صورتی که داوطلب به هر دلیلی موفق به انتخاب رشته نشود، از ادامه فرآیند گزینش حذف می‌گردد.

زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 | هزینه انتخاب رشته دکتری

دانشگاه آزاد برای مرحله انتخاب رشته، هزینه مجزایی از داوطلبان دریافت می‌کند. این مبلغ در سالهای مختلف متغییر می‌باشد. میزان هزینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سال 99 مبلغ 61 هزار تومان بود. این مبلغ در سال آتی نیز اندکی افزایش خواهد یافت.

نکات مهم

  • داوطلبان مجاز به انتخاب 80 کدشته محل در فرم خود هستند.
  • برای شرکت در جلسات مصاحبه محدودیتی برای داوطلبان وجود ندارد. داوطلبان می‌توانند در هر تعداد واحدی که حد نصاب نمره لازم را کسب نموده باشند، مصاحبه شوند.
  • وجه پرداختی در مرحله انتخاب رشته به هیچ وجه مسترد نمی‌شود.

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره