دکتریانتخاب رشته و مصاحبه آزمون دکتری

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱

نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱ در تاریخ 23 فروردین ماه منتشر شد. داوطلبان با مراجعه به سایت سنجش می توانند کارنامه اولیه خود را مشاهده کنند. داوطلبانی که طبق نتایج اولیه آزمون دکترا، مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می‌توانند وارد فرآیند انتخاب رشته این آزمون شوند. متقاضیان لیست کدرشته محل ها را می توانند از طریف دفترچه انتخاب رشته منتشر شده در سایت سنحش استخراج کنند. در ادامه به بررسی نحوه دریافت و زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1401 می پردازیم.

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱

داوطلبان آزمون دکتری، پس از ثبت نام و شرکت در جلسه آزمون، نتایج اولیه آزمون دکتری 1401 خود را در قالب یک کارنامه دریافت می‌کنند. این کارنامه حاوی اطلاعات مهمی برای ادامه فرآیند آزمون می‌باشد.

کارنامه اولیه آزمون دکتری شرکت کنندگان آزمون دکترا از طریق سایت سنجش آموزش کشور، بصورت یکپارچه برای دانشگاه های سراسری و آزاد منتشر می‌شود و ضمن دربرداشتن درصدهای اکتسابی داوطلبان، رتبه، نمره کل و شرح وضعیت مجاز بودن برای انتخاب رشته را نیز مشخص می‌کند.

داوطلبانی که طبق اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱ مجاز شده باشند، می‌توانند وارد فرآیند انتخاب رشته دانشگاه های سراسری شوند. همچنین داوطلبانی که طبق کارنامه اولیه به کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد داشته باشند یعنی مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد هستند و باید از طریق سایت مربوطه، اقدام به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد نمایند.

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱

در سال گذشته نتایج اولیه آزمون دکترا در اردیبهشت ماه منتشر شد. با توجه به تاریخ برگزاری آزمون دکترا پیش بینی می شود زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1401 در فروردین ماه باشد. داوطلبان با استفاده از شماره پرونده و شماره داوطلبی و اطلاعات هویتی می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۱ در تاریخ 23 فروردین ماه می باشد. داوطلبان از 25 فروردین ماه می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

برای اطلاع از آخرین اخبار آزمون دکترا می توانید عضو کانال تلگرام مجموعه دانتل کو شوید ویا می توانید در اینستاگرام صحفه دانتل را دنبال کنید. برای اطلاع از زمان دیگر مراحل اعلامن نتیجه این آزمون به مقاله زیر مراجعه کنید.

بخوانید: نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۱

نحوه دریافت نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱

کارنامه اولیه که حاوی رتبه کسب شده و اطلاعات دیگر می باشد در سایت سنجش منتشر می شود. داوطلبان برای دریافت نتایج اولیه دکتری ۱۴۰۱ خود باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. با توجه به ادغام آزمون ارشد دانشگاه سراسری و آزاد همه داوطلبان باید به سایت سازمان به آدرس sanjesh.org مراجعه کنند. در ادامه مراحل گام به گام همراه با راهنما تصویری را شرح داده ایم.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه کنید.

2️⃣ از منوی سمت را ست بر روی “ دکتری تخصصی ” کلیک کنید.

دکتری تخصصی

3️⃣ بر روی لینک فعال ” پاسخنامه و کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری سال 1401 ” کلیک کنید.

نتایج اولیه آزمون دکتری

4️⃣ طبق تصویر زیر، صفحه ای برای داوطلبان نمایش داده می‌شود که داوطلبان به دو روش می‌توانند نتایج اولیه خود را دریافت کنند.

      ✅ جستجو بر اساس شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد خود + کد امنیتی 

      ✅ جستجو بر اساس شماره پرونده و شماره شناسنامه + کد امنیتی 

نتایج اولیه دکتری

مشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

آزمون دکتری برای دانشگاه های سراسری و آزاد بصورت یکپارچه برگزار می‌شود اما پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱ مسیر دانشگاه های سراسری و آزاد از هم جدا می‌شود؛ به طوری که بعد از اعلام نتیجه اولیه، داوطلبان باید در انتخاب رشته شرکت کنند.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند و مایل به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری می باشند که باید از طریق سایت سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” و دفترچه انتخاب رشته آزمون نیمه متمرکز ورودی مقطع دکتری فرم انتخاب رشته خود را در حداکثر 50 کد رشته محل تکمیل کنند.

داوطلبانی که مایل به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد می‌باشند که باید به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی ” azmoon.iau.ac.ir ” مراجعه کنند و فرم انتخاب رشته خود را به کمک دفترچه منتشر شده از طریق همین سایت در حداکثر 80 کد رشته محل تکمیل کنند.

داوطلبان در صورت مجاز بودن می‌توانند در هر دو دانشگاه های سراسری و آزاد انتخاب رشته نماید.

چنانچه برای دریافت نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱ و مشاوره در زمینه انتخاب رشته می توانید با مشاوران مرکز می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل استفاده کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اعلام نتایج آزمون دکتری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان دریافت کارنامه اولیه آزمون دکتری چه تاریخی می باشد؟

نتیجه اولیه آزمون دکتری در تاریخ ۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۱ منتشر می شود.

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری چه تاریخی می باشد؟

داوطلبان از تاریه 25 فروردین می توانند انتخاب رشته خود را از سایت سنجش انجام دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره