انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزادکارشناسی ارشد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

در چندین سال اخیر، متقاضیان ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ بایستی که که در آزمون یکپارچه ای که سازمان سنجش مشترکا برای دانشگاه های سراسری و ازاد برگزار می کند، شرکت کنند. پس از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد از طریق سایت سازمان سنجش، داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را دارند، بایستی در صورت دسترسی به شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد مراجعه کنند. در ادامه به منظور راهنمای شما متقاضیان گرامی کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد، دفترجه و زمان و راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 را ارائه کرده ایم.

 

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

همانطور که گفتیم مسیر  متقاضیان مقطع کارشناسی دانشگاه های سراسری و ازاد تا برگزاری کنکور ارشد و اعلام نتایج اولیه و انتشار کارنامه ها یکسان است، اما پس از این متقاضیان دانشگاه ازاد برای اطلاع از جزئیات انتخاب رشته و تکمیل مراحل آن بایستی به سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد مراجعه کنند.

زمان انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۰ الی ۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۰ می باشد

داوطلبانی در این مرحله مجاز به انتخاب کد رشته محل های مربوط به دانشگاه ازاد می باشند که، به شناسه انتخاب رشته دانشگاه ازاد در کارنامه اولیه دریافتی خود دسترسی داشته باشند. 

 

دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1400

مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد همزمان با شروع فرآیند انتخاب رشته، دفترچه ای را با عنوان دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 منتشر خواهد کرد. متقاضیان برای اطلاع از شرایط و نحوه انتخاب رشته و همینطور لیست کد رشته محل های ارائه شده، بایستی که دفترچه را به طور کامل مطالعه کنند.

  دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

 

مراحل انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد 1400 را دارند، می توانند طبق مراحل زیر اقدامات لازم را در این جهت انجام دهند.

✅ دریافت نتایج اولیه ارشد از طریق سایت سازمان سنجش و اطلاع از وضعیت مجاز بودن جهت انتخاب رشته

✅ اطلاع از زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ازاد 1400

✅ مراجعه در زمان انتخاب رشته کنکور ارشد ازاد 1400 به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد

✅ دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد 1400 و مطالعه مندرجات آن

✅ استخراج کد رشته محل های مورد علاقه و الویت بندی آن ها با در نظر گرفتن فاکتور های موثر در انتخاب رشته (علاقه، هزینه، مسافت، دانشگاه)

✅ ورود به لینک انتخاب رشته و پرداخت هزینه 

✅ وارد کردن الویت های خود در فرم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد 1400

 

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

چنانچه به کد هفت رقمی دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه ازاد (شناسه انتخاب رشته دانشگاه ازاد) دسترسی دارید، می توانید طبق راهنمای تصویری زیر عمل کنید و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد 1400 را تکمیل کنید.

1️⃣ به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ بر روی گزینه ” انتخاب رشته کارشناسی ارشد ” از منوی سمت راست سایت کلیک نمایید.

3️⃣ در این قسمت برای دسترسی به فرم انتخاب رشته بایستی ” شناسه انتخاب رشته دانشگاه ازاد ” و ” کد ملی “خود را  وارد کنید و سپس گزینه ” ورود ” را انتخاب نمایید.

4️⃣ اولین قدم در جهت انتخاب رشته ارشد ازاد، پرداخت هزینه می باشد. بنابراین در این مرحله بایستی به کمک کارت بانکی عضو شبکه شتاب، کارت اعتباری را خرید کنید. پس از خرید کارت اعتباری لازم است شناسه و رمز کارت اعتباری خریداری شده را یادداشت نمایید.

5️⃣ با استفاده از “شناسه و رمز کارت اعتباری” می توانند وارد سامانه شده و رشته محل های مورد علاقه خود را حداکثر در 100 کد رشته محل در فرم اینترنتی انتخاب رشته وارد کنید.

6️⃣ پس از چندین بار بررسی الویت های خود در فرم انتخاب رشته، گزینه ” تایید نهایی ” را انتخاب کنید. 

در زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 و فعال شدن لینک انتخاب رشته در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، راهنمای تصویری رابه مطالب فوق اضافه خواهیم کرد.

 

تاثیر سهمیه ها انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد ۱۴۰۰

بر خلاف دانشگاه های سراسری، در انتخاب رشته کارشناسی ارشد سهمیه ها تاثیر گذار نیستند و ملاک و معیار پذیرش داوطلبان در کد رشته محل های انتخابی شان، تراز و نمره علمی می باشد. بدین معنی که هر چه تراز داوطلب بیشتر باشد، دارای شانس قبولی بیشتری جهت قبولی در کد رشته محل های انتخابی اش خواهد یود.

تنها سهمیه موثر در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد ، سهمیه بسیج فعال می باشد و سهمیه بومی گزینی و مناطق تاثیری در قبولی داوطلبان نخواهد داشت.

داوطلبانی که دارای سهمیه بسیج فعال هستند، می توانند برای اعمال این سهیمه، به حوزه مقاومت بسیج محل سکونت خود مراجعه کنند و کد پیگیری 12 رقمی مربوطه را دریافت و در فرم انتخاب رشته ارشد ازاد درج کنند.

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد ۱۴۰۰

در انتخاب رشته ارشد دانشگاه ازاد بایستی چندین نکته را در نظر داشته باشید.

❗❗ ابتدا از ارائه شدن رشته مدنظر خود مطلع شوید و سپس نسبت به تهیه کارت اعتباری اقدام کنید. چراکه مبلغ پرداختی جهت تهیه کارت اعتباری قابل عودت نمی باشد. 

❌ داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اصلی، در کد رشته امتحانی دوم نیز شرکت کرده اند، بایستی فرم انتخاب رشته ارشد ازاد را به صورت مشترک و تلفیقی از دو رشته تکمیل کنند.

✅ تا پیش از اتمام مهلت انتخاب رشته دانشگاه ازاد متقاضیان می توانند نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

❌ دانشگاه ازاد به صورت شهریه پرداز اداره می شود و داوطلبان بهتر است قبل از انتخاب رشته از شهریه رشته انتخابی مطلع شوند تا در طول تحصیل با مشکل مالی مواجه نشوند.

✅ می توانید جهت الویت بندی انتخاب های خود در سه دسته خوش بینانه، نرمال و بد بینانه از آخرین رتبه قبولی سال گذشته در رشته و دانشگاه مدنظرتان استفاده کنید.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل آماده پاسخگویی به سوالات شما پیرامون انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد میباشند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

زمان انتخاب رشته ارشد دانشگاه ازاد در چه تاریخی است؟

مرحله انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد معمولا در شهریور ماه می باشد. در متن مقاله زمان دقیق اشاره شده است.

نحوه انتخاب رشته ازاد به چه صورت می باشد؟

در متن مقاله به نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه در سایت amoon.iau.ac.ir اشاره کرده ایم.

آیا متقاضیان بایستی جهت انتخاب رشته ارشد دانشگاه ازاد هزینه ای جداگانه بپردازند؟

بله داوطلبان باید کارت اعتباری انتخاب رشته دانشگاه ازاد از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد خریداری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره