کارشناسی ارشدانتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

سایت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد azmoon.org

کانال تلگرام تحصیلی     

سایت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه ازاد اسلامی به نشانی اینترنتی azmoon.org می باشد. متقاضیانی که پس از اطلاع از نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد، دارای شناسه انتخاب‌رشته دانشگاه ازاد هستند و تمایل دارند کدرشته محل های مورد علاقه خود را در این دانشگاه انتخاب کنند، مجاز هستند با مراجعه به سامانه ابتدا دفترچه راهنما را دریافت کنند و سپس با استخراج الویت های خود از آن، اقدام به درج آن ها در فرم انتخاب‌رشته نمایند. در ادامه اطلاعات تکمیلی پیرامون معرفی سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد ۱۴۰۲ را ارائه کرده ایم.

 

لینک سایت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد azmoon.org

انتخاب‌رشته کارشناسی ارشد ازاد به صورت مجزا از دانشگاه‌های سراسری انجام می شود و متقاضیان باید برای تکمیل فرم انتخاب‌رشته باید به سایت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ به نشانی اینترنتی ” azmoon.org “مراجعه کنند.

تاکنون زمان انتخاب‌رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ مشخص نشده است.

تمامی اطلاعیه ها و اخبار مربوط به آزمون از سایت azmoon.iau.ac.ir اطلاع رسانی می شود. تمامی شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد در هر کدام از شش گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر و دامپزشکی می توانند به منظور اطلاع از اسامی کدرشته محل های ارائه شده، اقدام به دانلود دفترچه راهنما نمایند.

پیش بینی می شود مشابه سال های گذشته در اواخر اردیبهشت ماه فعال گردد. به محض مشخص شدن در سایت انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد زمان دقیق را در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

داوطلبانی که علاقه مند هستند فرم انتخاب‌رشته کارشناسی ارشد را برای ورود به دوره های مختلف دانشگاه های سراسری شامل روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان تکمیل نمایند، باید تمامی مراحل انتخاب‌رشته را از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org تکمیل نمایند.

 

دانلود دفترچه راهنما

لینک دانلود این دفترچه دو الی سه روز پس از اعلام نتایج اولیه در سایت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد azmoon.org فعال می شود. واجدین شرایط و متقاضیانی که حد نصاب لازم برای شرکت در مرحله انتخاب‌رشته را کسب کرده اند، مجاز هستند با مطالعه دفترچه، کدرشته محل های مورد علاقه خود را از آن استخراج نمایند و در موعد مقرر در فرم درج نمایند.

 

راهنما تصویری

اگر جزو دسته ای از داوطلبان هستید که دارای شناسه انتخاب‌رشته در انتهای کارنامه اولیه می باشید و تمایل دارید کدرشته محل‌های دانشگاه آزاد را در فرم انتخاب‌رشته درج نمایید، لازم است مطابق مراحل زیر اقدام کنید.

1️⃣ به سایت انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد با آدرس azmoon.iau.ac.ir مراجعه کنید.

2️⃣ بر روی لینک فعال ” سامانه انتخاب‌رشته آزمون کارشناسی ارشد سال۱۴۰۲ دانشگاه ازاد اسلامی ” کلیک نمایید.

سایت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

3️⃣ اطلاعات خواسته شده شامل ” کد دسترسی 7 رقمی انتخاب‌رشته ” و ” کد ملی ” خود را وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه ” ورود ” کلیک نمایید.

سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

4️⃣ هزینه انتخاب‌رشته را پرداخت کنید. بنابراین طی این مرحله باید با کلیک بر روی گزینه ” پرداخت ” اقدام به پرداخت هزینه نمایید.

هزینه ثبت نام

5️⃣ اطلاعات کارت بانکی خود را به دقت وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه ” پرداخت ” کلیک نمایید.

سایت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

6️⃣ پس از پرداخت هزینه، فرم انتخاب‌رشته برایتان نمایش داده خواهد شد که مجاز هستید حداکثر 100 کدرشته محل مورد علاقه خود را در میان آن ها درج نمایید.

سایت انتخاب رشته ارشد آزاد

7️⃣ در نهایت کدرهگیری انتخاب‌رشته که به منزله اتمام فرآیند انتخاب‌رشته می باشد را دریافت کنید.

 

در نظر داشته باشید صرفا آزمون ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد در مقطع کارشناسی ارشد یکپارچه برگزار می شود اما مرحله انتخاب‌رشته آن ها به صورت مجزا از یکدیگر است. بنابراین لازم است متقاضیان برای تکمیل فرم به سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مراجعه نمایند و الویت های خود را حداکثر در 100 کدرشته محل در این فرم وارد کنند.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

مشاوره سایت انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد

متقاضیانی که اقدام به الویت بندی انتخاب‌های خود می کنند و در نهایت آن ها را در فرم انتخاب‌رشته درج می کنند، در صورتی که بخواهند الویت های خود را جا به جا کنند؛ مجاز هستند پیش از اتمام مهلت انتخاب‌رشته برای اینکار اقدام کنند. طی این مرحله متقاضیان می توانند برخی کدرشته محل ها را حذف و یا اضافه کنند و یا الویت های خود را با یکدیگر در سایت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ جا به جا نمایند.

از دیگر نکات مهم پیرامون انتخاب‌رشته ارشد ازاد این است که دانشگاه ازاد به صورت شهریه پرداز اداره می شود و شما پیش از انتخاب‌رشته از میزان شهریه‌ها مطلع شوید. البته نگران نباشید دانشگاه ازاد به منظور پرداخت شهریه و تحصیل تسهیلاتی را نیز برای دانشجویان در نظر می گیرد.

شما عزیزان می توانید برای بررسی تمامی جوانب انتخاب‌رشته و انجام کامل فرآیند آن می توانید با مرکز دانتل کو تماس بگیرید. برای ارتباط با کارشناسان تحصیلی از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه سایت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

سایت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد کدام سامانه می باشد؟

سایت سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد به نشانی azmoon.org می باشد.

لیست رشته های ارائه شده در مقطع ارشد را چگونه دریافت کنیم؟

متقاضیان می توانند با دریافت دفترچه راهنما از لیست کدرشته محل های ارائه شده در مقطع ارشد این دانشگاه مطلع شوند.

آیا شرکت در مرحله انتخاب‌رشته نیازمند اعلام علاقه مندی در زمان ثبت نام است؟

خیر، متقاضیان می توانند پس از دریافت کارنامه اولیه خود، در صورتی که به شناسه انتخاب‌رشته دانشگاه ازاد دسترسی داشته باشند، در این مرحله نسبت به انتخاب‌رشته و درج الویت های مورد علاقه خود اقدام نمایند.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره