کارشناسی ارشدانتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اعلام نتایج کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ در دو مرحله شامل اعلام نتیجه اولیه و اعلام نتیجه نهایی انجام می شود. طی اعلام نتیجه اولیه متقاضیان از وضعیت علمی و رتبه و تراز خود آگاه می شوند و می توانند متناسب با آن وارد مرحله انتخاب رشته شوند. در نهایت نیز جواب انتخاب رشته اعلام می گردد و شرکت کنندگان در این مرحله می توانند از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع گردند. در ادامه همراه ما باشید تا با زمان و نحوه اعلام نتایج کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 آشنا شویم.

اعلام نتایج کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

پس از برگزاری آزمون، نتایج اولیه کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ به صورت یکپارچه برای تمامی شرکت کنندگان در آزمون از طریق سایت سنجش منتشر می شود. از این مرحله به بعد مسیر دانشگاه‌های سراسری و ازاد از یکدیگر جدا می گردد. به این معنی که علاقه مندان به انتخاب کد رشته محل های ارائه شده در دانشگاه ازاد، می توانند در صورت دسترسی به کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه ازاد در انتهای کارنامه اولیه، اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد به نشانی ” azmoon.iau.ac.ir ” نمایند.

پس از اتمام مرحله انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و ازاد، نتایج نهایی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ نیز منتشر می گردد. داوطلبان پس از دریافت نتایج نهایی و اطلاع از کد رشته محل قبولی خود، می توانند برای تشکیل پرونده و ثبت نام در دانشگاه مورد نظر اقدامات لازم را انجام دهند. 

زمان اعلام نتایج اولیه ارشد دانشگاه آزاد 1401

سازمان سنجش آموزش کشور مسئول برگزاری آزمون یکپارچه برای ورود به دانشگاه های سراسری و ازاد است. پس از برگزاری این آزمون، این سازمان نتایج اولیه ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ را در قالب یک کارنامه برای تمامی شرکت کنندگان که در جلسه آزمون حضور داشته اند، منتشر می کند.

تاکنون اخبار جدید از سوی سایت سازمان سنجش مبنی بر زمان اعلام نتیجه اولیه کارشناسی ارشد 1401 منتشر نگردیده است.

 با توجه به تاریخ برگزاری آزمون سراسری در 28 تا 30 اردیبهشت ماه، احتمال دارد نتیجه اولیه در خرداد ماه منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار بگیرد. لازم است اشاره کنیم که به محض فعال شدن لینک دریافت نتیجه در سایت سازمان سنجش، تاریخ اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 را در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

نحوه دریافت نتایج اولیه کارشناسی ارشد آزاد ۱۴۰۱

همانطور که اشاره کردیم نتایج اولیه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 به صورت همزمان با دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد. بنابراین متقاضیان برای دریافت کارنامه اولیه آزمون سراسری به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند. 

لازم است اشاره کنیم که کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد شامل اطلاعات مهمی از جمله درصد دروس اکتسابی داوطلب، رتبه و تراز علمی، وضعیت مجاز بودن داوطلب برای انتخاب رشته و … می باشد. بنابراین لازم است متقاضیان به محض اعلام نتایج ارشد دانشگاه آزاد 1401 آن را دریافت کنند تا بررسی دقیق بتوانند وارد پروسه انتخاب رشته شوند. 

راهنما تصویری

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “sanjesh.org” مراجعه کنید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” کارشناسی ارشد ” کلیک کنید.

3️⃣ بر روی لینک فعال “ اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 ” کلیک نمایید.

نتایج ارشد دانشگاه آزاد

4️⃣ بر روی گزینه “ورود به سیستم _ کارنامه اولیه کارشناسی ارشد ” کلیک کنید.

نتایج کنکور ارشد دانشگاه آزاد

5️⃣ برای ورود به سامانه، سیستم دو روش جستجو در اختیار شما قرار می دهد که لازم است یکی از آن ها را انتخاب کرده و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. 

        ✅ روش اول: شماره پرونده + اطلاعات فردی + عبارت امنیتی 

        ✅ روش دوم: شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام + عبارت امنیتی

نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

6️⃣ پس از ورود به سامانه با کلیک بر روی گزینه ” کارنامه اولیه کارشناسی ارشد ” می توانید از نتیجه اولیه مطلع شوید. 

به محض فعال شدن لینک اعلام نتایج کنکور ارشد دانشگاه 1401 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، راهنمای تصویری را نیز به مطالب فوق اضافه خواهیم کرد.

زمان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

با اینکه مراحل انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه ازاد انجام می شود اما در نهایت نتایج ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ نیز به صورت یکپارچه از سوی سایت سازمان سنجش اعلام می گردد. 

از این رو متقاضیان هم می توانند از طریق سایت سنجش و هم از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد از نتیجه پذیرش و یا عدم پذیرش خود مطلع شوند. 

تاکنون اطلاعیه ای پیرامون زمان اعلام نتیجه نهایی کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نگردیده است، اما

 پیش بینی می شود بر اساس رویه سال های گذشته در شهریور ماه 1401 اعلام گردد. به محض مشخص شدن زمان اعلام نتایج نهایی ارشد دانشگاه آزاد 1401 تاریخ دقیق را در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد. 

نحوه مشاهده نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

همانطور که اشاره کردیم نتیجه نهایی کنکور کارشناسی ارشد از طریق سایت سازمان سنجش و به روش گفته شده قابل دریافت است. در ادامه راهنمای دریافت نتیجه نهایی از طریق سایت دانشگاه ازاد را برای شما عزیزان ارائه کنیم.

1️⃣ به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه ازاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.iau.ac.ir ” مراجعه کنید.

2️⃣ بر روی لینک فعال “ کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 ” کلیک کنید. (این لینک در زمان اعلام نتایج کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 فعال خواهد شد.)

نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

3️⃣ در این مرحله لازم است اطلاعات کاربری خود را شامل ” کد ملی ” و ” کد دسترسی به انتخاب رشته ازاد ” را در کادر های تعیین شده وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه ” ورود ” کلیک نمایید و از نتیجه نهایی خود مطلع گردید. 

در نظر داشته باشید که نتایج نهایی کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ نیز از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت می باشد و کافی است تمامی مراحل فوق را طی کنید و در نهایت بر روی گزینه “مشاهده نتیجه نهایی” کلیک نمایید.

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

در قبولی و یا عدم قبولی شرکت کنندگان در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسری و ازاد عوامل مختلفی تاثیرگذار می باشد؛ اما انتخاب رشته کنکور سراسری تاثیر بسیاری در آن دارد. به همین دلیل لازم است داوطلبان علاوه بر تهیه منابع مناسب و مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد و دریافت نتیجه اولیه مطلوب، سعی کنند انتخاب رشته درست و اصولی نیز داشته باشند تا نتایج کنکور ارشد آزاد ۱۴۰۱ نیز برایشان نتیجه بخش باشد.

داوطلبانی که مطابق با نتیجه نهایی ارشد ازاد، در کد رشته محل مورد نظر خود پذیرفته شده اند، می توانند برای کسب اطلاعات از نحوه ثبت نام در دانشگاه محل قبولی به سایت دانشگاه مراجعه کنند. 

همینطور داوطلبانی که پس از دریافت نتایج ارشد دانشگاه آزاد 1401 از نتیجه قبولی رضایت ندارند و یا در هیچ کد رشته محلی پذیرفته نشده اند، می توانند در صورت تمایل می توانند به سامانه ارسال درخواست دانشگاه ازاد به نشانی اینترنتی ” ticket.azmoon.iau.ac.ir ” مراجعه نمایند و تقاضای بررسی مجدد داشته باشند. 

در هر صورت چنانچه سوالی پیرامون انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 دارید، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید و ضمن دریافت پاسخ سوالات خود، راهنمایی های لازم را در این زمینه دریافت کنید. 

بخوانید: اعلام نتایج ارشد دانشگاه سراسری

برای دریافت مشاوره در زمینه اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

نتایج کنکور کارشناسی ارشد آزاد 1401 طی چند مرحله اعلام می گردد؟

نتیجه دانشگاه ازاد طی دو مرحله اعلام نتایج اولیه و نهایی انجام می شود. 

اعلام نتیجه اولیه کنکور ارشد دانشگاه ازاد از طریق کدام سایت می باشد؟

اعلام نتیجه اولیه ارشد دانشگاه ازاد به صورت یکپارچه از سوی سایت سنجش انجام می شود. 

اعلام نتیجه نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد از طریق کدام سایت می باشد؟

داوطلبان برای دریافت نتیجه نهایی به سایت دانشگاه آزاد azmoon.iau.ac.ir مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره