کارشناسی ارشدانتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ همزمان با آغاز فرآیند انتخاب‌رشته منتشر و در دسترس داوطلبان قرار می گیرید. داوطلبانی که در انتهای کارنامه اولیه خود دارای کد دسترسی دارند، می توانند پس از دریافت دفترچه‌ی راهنما، اقدام به درج الویت‌های خود در فرم انتخاب‌رشته نمایند. در ادامه مقاله لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1403 را قرار داده به بررسی جزییات آن پرداخته ایم.

دفترچه راهنما منتشر شد. لینک دانلود در ادامه متن قرار گرفت.

داوطلبان گرامی جهت انجام فرآیند انتخاب رشته و مشاوره اولویت بندی کدرشته محل ها می توانید با مشاوران مرکز دانتل کو با شماره 91005066-021 تماس بگیرید. 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد به صورت جداگانه از دانشگاه سراسری انجام می شود. به همین دلیل دفترچه‌ای جداگانه با عنوان دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ منتشر و در دسترس داوطلبان قرار می گیرید. متقاضیان ابتدا باید دفترچه‌ی راهنما را مطالعه و در نهایت الویت‌های خود را حداکثر در 100 کدرشته محل از آن استخراج نمایند. لیست رشته‌ها در دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1403 نامبرده درج می گردد. 

داوطلبانی که کد دسترسی به انتخاب‌رشته دانشگاه ازاد در انتهای کارنامه اولیه آن ها درج گردیده است، مجاز به شرکت در مرحله انتخاب‌رشته از طریق سایت azmoon.org می باشند. تاکنون لینک دانلود دفترچه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت منتشر نشده است. پبش بینی می شود دفترچه‌ی راهنما در تیر ماه همزمان با آغاز فرآیند انتخاب‌رشته منتشر شود.

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1403

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم، دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ به صورت مجزا از طریق سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه ازاد در یک بازه زمانی چند روزه قبل از انتشار دفترچه‌ی راهنما، منتشر می گردد. 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ طبق آخرین اطلاعیه در 11 خرداد ماه می باشد.

پس از انتشار دفترچه‌ی راهنما متقاضیان می توانند طی مهلت یک هفته تا ده روزه اقدام به درج الویت های خود در فرم انتخاب‌رشته کنند و شانس خود را برای ورود به کد رشته محل های ارائه شده در واحد های مختلف دانشگاه‌های آزاد در سراسر کشور امتحان نمایند.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

مندرجات دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد ۱۴۰۳

دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ به منظور اطلاع رسانی قوانین و شرایط شرکت در این مرحله از پذیرش دانشگاه ازاد و لیست کد رشته محل های ارائه شده، طراحی شده است و در بردارنده سرفصل های زیر می باشد:

✅ شیوه انتخاب‌رشته ارشد دانشگاه ازاد و پذیرش دانشجو

✅ پذیرش نهایی متقاضیان کنکور ارشد

✅ شرایط پذیرش فارغ التحصیلان در مقطع ارشد دانشگاه ازاد

✅ سهمیه رزمندگان و ایثارگران و تاثیر آن در پذیرش نهایی داوطلبان

✅ پذیرش اتباع خارجی در کنکور ارشد

✅ نکات و تذکرات مهم پیرامون کنکور ارشد

✅ کد رشته محل های ارائه شده در واحد های مختلف دانشگاه ازاد در سراسر کشور

 

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

سهمیه های کارشناسی‌ارشد شامل سهمیه های رزمندگان و ایثارگران است که بر اساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد ۱۴۰۳ دارای شرایط و ضوابطی می باشد.

 

سهمیه ایثارگران

در صورتی که سهمیه مندرج در دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1403 با داوطلبان با سهمیه ایثارگران 25 درصدی تکمیل نشود، ظرفیت های خالی آن به داوطلبان با سهمیه ایثارگران 5 درصدی اختصاص داده می شود و در صورت خالی ماندن مجدد، به داوطلبان با سهمیه آزاد، اختصاص خواهد داشت.

سهمیه ۵ درصد ایثارگران
داوطلبان واجد شرایط 
  • جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنان
  • همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه
شرایط استفاده از سهمیه کسب حداقل 70% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد
سهمیه 25 درصد ایثارگران
داوطلبان واجد شرایط 
  • همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر
  • آزادگان و همسر و فرزندان آنان
  • جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان
شرایط استفاده از سهمیه کسب حداقل 70% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد

 

سهمیه رزمندگان

سهمیه رزمندگان
داوطلبان واجد شرایط  جداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه بین سال های ۵۹ تا ۶۸
شرایط استفاده از سهمیه کسب حداقل 80% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد

 

سهمیه رتبه اول کنکور کارشناسی ارشد

بر اساس مندرجات دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ فارغ التحصیلان ممتاز در مقطع کارشناسی به داوطلبانی گفته می شود که دارای یکی از شرایط زیر باشند و به این ترتیب می توانند از سهمیه رتبه اول کارشناسی در انتخاب‌رشته استفاده کنند.

🔵 داوطلبی که بالاترین معدل کل در میان فارغ التحصیلان رشته و ورودی خود را کسب کرده باشد.

🔵 به منظور تعیین سهمیه شاگرد اولی در هر سال، دانشجویان یک رشته و یا گرایش که تا پایان تیر ماه هر سال فارغ التحصیل می شوند را با یکدیگر مقایسه می کنند و داوطلبی که معدل میانگین بالاتری داشته باشد، به عنوان رتبه اول آن رشته معرفی می گردد.

🔵 فارغ التحصیلان دارای سهمیه شاگرد اولی باید از طریق کنکور وارد دوره تحصیلی شده باشند. حداکثر مدت تحصیل برای دوره کارشناسی پیوسته چهار چهار سال و کارشناسی ناپیوسته دو سال می باشد.

🔵 طبق مندرجات دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ داوطلبان نباید در هیچ کدام از نیمسال های تخصیلی مشروط شده باشند و دروس معادل سازی نداشته باشند.

🔵 در موارد استثنایی، در صورتی که چندین نفر دارای شرایط مشابهی باشند، فردی که مدت تحصیل او حداقل یک نیمسال کوتاه تر باشد، به عنوان رتبه اول رشته معرفی می شود؛ در غیر اینصورت همه به عنوان نفر اول معرفی خواهند شد.

🔵 اسامی کسانی که از امتیاز ممتازین بر اساس ظرفیت های محاسبه شده، برخوردار هستند، (ده درصد از ظرفیت هر رشته و با حد نصاب قبولی 90 درصد نمره آخرین فرد قبولی عادی در رشته) بررسی و اعلام می شوند.

🔵 فرم های متقاضیان واجد الشرایط در مهلت مقرر از سوی دانشگاه آزاد برای بررسی بیشتر ارسال خواهد شد.

 

توصیه های مهم انتخاب رشته

انتخاب‌رشته کاملا اینترنتی انجام می شود و داوطلبان مجاز هستند پس از دریافت شناسه و رمز اینترنتی دریافتی پس از خرید کارت اعتباری، از طریق سایت azmoon.org مراحل انتخاب‌رشته خود را تکمیل نمایند. در ادامه به چند توصیه مهم دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1403 پرداخته ایم:

❌ هرگونه جابجایی، انتقال و مهمانی دانشجویان مطابق با آئین نامه نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد انجام می شود.

❌ هر گونه جابجایی، انتقال و مهمانی از واحد ها، پردیس ها و مراکز بین المللی برون مرزی به دیگر واحد های دانشگاه آزاد ممنوع است.

❌ دانشجویانی که پس از پذیرش در دانشگاه و ثبت نام و اخذ واحد، تصمیم به انصراف از تحصیل می گیرند؛ بایستی بر اساس مقررات دانشگاه، هزینه انصراف را بپردازند.

❌ داوطلبان پس از قبولی در دانشگاه آزاد، باید بر اساس شهریه مصوب سالانه در محل های دانشگاهی، اقدام به پرداخت شهریه در واحد ها، پردیس ها و مراکز بین المللی نمایند.

 

مشاوره دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۳

در ابتدا داوطلبان باید پس از مطالعه قوانین و شرایط شرکت در این مرحله، اقدام به استخراج کد رشته محل های مورد علاقه خود متناسب با مجموعه امتحانی که در آن شرکت کرده اند، نمایند و سپس آن ها را بر اساس فاکتورهای مهمی که در ذهن دارند، در فرم انتخاب‌رشته و حداکثر در 100 کد رشته محل الویت بندی کنند.

توصیه کارشناسان تحصیلی مجرب در زمینه دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ به شما عزیزان این است که حتما در درج الویت های خود در فرم انتخاب‌رشته به فاکتور های مهم و موثر در نتیجه نهایی انتخاب‌رشته شامل علاقه، هزینه تحصیل، مسیر رفت و آمد از محل سکونت تا محل دانشگاه، شهریه رشته انتخابی و …. توجه داشته باشید.

در صورتی که برای تحلیل کارنامه اولیه خود و همینطور استخراج الویت های کدرشته محل‌ها از دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد و الویت بندی آن ها، نیازمند راهنمایی هستید، می توانید با کارشناسان تحصیلی مرکز مشاوره تحصلیی دانتل از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی در ارتباط باشید و مشاوره تحصیلی و تخصصی پیرامون انتخاب‌رشته را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول 

از چه طریقی می توان دفترچه راهنما را دانلود کرد؟

لینک دانلود دفترچه در متن مقاله قرار داده شده است.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد ۱۴۰۳ در چه تاریخی منتشر می شود؟

دفترچه انتخاب رشته معمولا در تیر ماه منتشر می شود.

مندرجات دفترچه راهنما شامل چه مواردی است؟

مندرجات شامل شیوه انتخاب رشته و پذیرش دانشجو، پذیرش نهایی داوطلبان، شرایط پذیرش فارغ التحصیلان، سهمیه رزمندگان و ایثارگران، پذیرش اتباع خارجی، نکات و تذکرات مهم و کد رشته محل های ارائه شده می باشد.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره