انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1400

کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1400 برای تمامی شرکت کنندگان از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد. تمامی متقاضیان موظف هستند، جهت اطلاع از عملکرد خود در جلسه آزمون به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. لازم است اشاره کنیم متقاضیان بایستی به کمک تحلیل اطلاعات مندرج در کارنامه خود وارد مرحله انتخاب رشته شوند. در ادامه این مطلب اطلاعات جامعی پیرامون زمان انتشار و نحوه دریافت و جزییات کارنامه اولیه کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ ارائه کرده ایم.

 

زمان دریافت کارنامه اولیه کارشناسی ارشد 1400

پس از اینکه‌ کنکور کارشناسی ارشد برگزار می گردد، یکی از بزرگترین سوالات شرکت کنندگان در جلسه آزمون، این است که نتایج اولیه و یا کارنامه اولیه کارشناسی ارشد 1400، چه زمانی منتشر می گردد. کارنامه اولیه ارشد معمولا پس از گذشت یک ماه از برگزاری آزمون منتشر و در اختیار متقاضیان قرار خواهد شد.

کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1400 در تاریخ 8 شهریور منتشر شد

بنابراین با توجه به اینکه کنکور کارشناسی ارشد 1400 در تاریخ های 6، 7 و 8 مرداد ماه برگزار خواهد شد، پیش بینی می شود که کارنامه اولیه در اوایل شهریور ماه از طریق سایت سنجش منتشر شود. به محض دریافت اخبار جدید، زمان دقیق را در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

نحوه مشاهده کارنامه اولیه کارشناسی ارشد 1400

برای دریافت کارنامه اولیه  کنکور کارشناسی ارشد 1400، بایستی از طریق سایت سازمان سنجش همانند مراحل زیر اقدام نمایید.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس الکترونیکی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ پس از ورود به سایت، از منوی رنگی سمت راست سایت، بر روی گزینه ” کارشناسی ارشد ” کلیک کنید.

کارشناسی ارشد

3️⃣ بر روی لینک فعال” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 ” کلیک کنید.

کارنامه اولیه نتایج کنکور کارشناسی ارشد

4️⃣ بر روی گزینه ” کارنامه اولیه، پاسخنامه، کلید ” کلیک کنید.

ورود به سیستم نتایج کنکور کارشناسی ارشد

5️⃣ در این مرحله بر روی گزینه ” ورود به سیستم ”  کلیک کرده و از طریق یکی از دو روش جستجو که سامانه در اختیار شما قرار می دهد، وارد سیستم شوید.

         روش اول: شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام 

         روش دوم: شماره پرونده و کد ملی و سال تولد

شماره پرونده کارنامه اولیه کارشناسی ارشد

6️⃣ پس از ورود به سیستم، بر روی گزینه “ مشاهده کارنامه اولیه کارشناسی ارشد 1400 ” کلیک نمایید تا و کارنامه اولیه خود را رویت کنید.

 

توجه

چنانچه برای دریافت کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1400 اطلاعات خود را فراموش کرده اید و اطلاعات ثبت نامی خود را شامل شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام در اختیار ندارید، می توانید برای بازیابی آن با مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید و اطلاعات خود را بازیابی کنید.

 

 

مندرجات کارنامه اولیه کارشناسی ارشد 1400

همانطور که اشاره کردیم، کارنامه کنکور کارشناسی ارشد از این جهت که شامل مندرجات مهمی است، حائز اهمیت می باشد. به طور کلی مندرجات کارنامه کنکور کارشناسی ارشد شامل دو بخش اطلاعات ثبت نامی و اطلاعات مربوط به رشته امتحانی می باشد. جزئیات این مندرجات را در جدول زیر آورده ایم.

اطلاعات ثبت نامی نام و نام خانوادگی شماره شناسنامه سال تولد شماره پرونده
سهمیه ثبت نامی ارگان سهمیه نام رشته تحصیلی موسسه فارغ التحصیلی
معدل کاردانی معدل کارشناسی ماه و سال فراغت از تحصیل
مشخصات رشته امتحانی اول معدل موثر نمرات اکتسابی کد ضریب نمره کل
رتبه داوطلب در سهمیه رتبه داوطلب بدون سهمیه وضعیت انتخاب رشته داوطلب علاقه مند پیام نور و غیرانتفاعی
علاقه مند پیام نور و غیرانتفاعی نتیجه در دوره های روزانه و نوبت دوم آخرین رتبه مجاز در سهمیه در دوره های روزانه و نوبت دوم
رتبه داوطلب در سهمیه در سایر دوره ها و دانشگاه آزاد اسلامی کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد
مشخصات رشته امتحانی دوم اگر در رشته امتحانی دومی نیز شرکت کرده باشید، اطلاعاتی که در بخش رشته امتحانی اول ذکر کردیم برای این رشته نیز تکرار خواهد شد.

 

اعتراض به کارنامه اولیه کارشناسی ارشد 1400

سازمان سنجش با اختصاص زمان کافی برای بررسی پاسخ نامه‌های داوطلبان با روش‌های علمی، درصد بروز خطا در نتایج را به حداقل رسانده است اما با این حال احتمال کمی بروز خطا در کارنامه‌های وجود دارد.

در این بین هستند داوطلبانی که نتیجه‌ای متفاوت با انتظارشان دریافت کرده‌اند و نسبت به آن اعتراض دارند این دسته از داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سنجش اعتراض خود را ثبت کنند.

پس از انتشار کارنامه کارشناسی ارشد 1400 فرصتی برای اعتراض مشخص می‌شود و داوطلبان معترض باید در بازه زمانی تعیین شده، اعتراض خود را ثبت کنند و کارشناسان پس از بررسی اعتراض طی 24 ساعت پاسخ خواهند داد.

 

مشاوره کنکور کارشناسی ارشد 1400

شما متقاضیان عزیز کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسری و آزاد، بایستی برای ورود به مرحله انتخاب رشته کارنامه خود را به دقت بررسی و تحلیل کنید و سپس برای انتخاب رشته دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش ” sanjesh.org “ و برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد ” azmoon.lau.ac.ir “ اقدام نمایید.

لازم اشاره کنیم در مرحله انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد بهتر است فاکتورهای مهمی از جمله علاقه، هزینه تحصیل، رفت و آمد و مسیر دانشگاه تا منزل، کیفیت علمی دانشگاه انتخابی و … نیز توجه داشته باشید. در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از جزئیات انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کنکور کارشناسی ارشد  می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

کارنامه اولیه کنکور ارشد چه اطلاعاتی است؟

شامل اطلاعات ثبت نام و جزییات رشته های امتحانی است که در متن مقاله به بررسی کامل آن پرداخته ایم.

چه زمانی کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد منتشر می شود؟

در فاصله یک ماهه پس از برگزاری آزمون ارشد کارنامه اولیه منتشر خواهد شد. در متن مقاله هب مزان دقیق اشاره کرده ایم.

آیا کارنامه اولیه برای داوطلبان دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه می باشد؟

بله کارنامه اولیه برای همه داوطلبان یکپارچه می باشد و در مراحل بعدی به صورت مجزا فرآیند انجام می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره