کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳ معمولا به مدت یک هفته می باشد. این بازه زمانی هرساله چند روز دیگر نیز تمدید می شود تا داوطلبان جامانده از این مرحله انتخاب‌رشته خود را انجام دهند. داوطلبانی که پس از دریافت نتایج اولیه مجاز به انتخاب‌رشته دوره های روزانه و غیر روزانه هستند، با اطلاع از زمان دقیق، اقدام به تکمیل فرم اینترنتی در سایت سنجش نمایند. انتخاب‌رشته آزمون سراسری یک بازه زمانی چهار الی پنج روزه در نظر گرفته می شود که پس از اتمام برای دو یا سه روز دیگر نیز تمدید می شود. مهلت انتخاب رشته کنکور سراسی 1403 در مرداد ماه است که برای اطلاع از دیگر جزئیات آن تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳

بر خلاف کنکور سراسری که در دو نوبت برگزار می گردد، مرحله انتخاب رشته همچنان یک بار و پس از اعلام نتایج اولیه کنکور تیر ماه که معمولا در مرداد ماه می باشد برگزار می گردد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب‌رشته در یکی از نوبت های کنکور اردیبهشت یا تیر ماه ۱۴۰۳ و داوطلبان کنکور سال گذشته (به شرط انتخاب‌رشته نکردن) با مراجعه به سایت سنجش در مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری می توانند انتخاب‌رشته خود را انجام دهند. 

با توجه به رویه سال های گذشته مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا در مرداد ماه و چند روز پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری در یک بازه زمانی یک هفته ای انجام می شود. 

زمان انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۳ احتمالا در مرداد ماه سال جاری انجام خواهد شد.

داوطلبان با مطالعه دفترچه راهنما از تمامی شرایط و قوانین لازم آگاهی می یابند. سپس از در بخش دوم این دفترچه می تواند کدرشته محل های انتخابی (حداکثر ۱۵۰ کدرشته محل) خود را استخراج کرده و در فرم انتخاب‌رشته آزمون سراسری در سایت سازمان سنجش وارد می کنند. 

هر ساله شاهد هستیم تعدادی از داوطلبان به دلیل آگاهی نداشتن از مهلت انتخاب رشته جامانده و فرصت شرکت در آن را از دست می دهند. بنابراین داوطلبان گرامی برای اطلاع از اخبار لحظه تحصیلی عضو کانال تلگرامی دانتل کو شده تا از تمامی اخبار کنکور سراسری مطلع شوید. 

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور 1403

هر ساله پس از اتمام مهلت انتخاب‌رشته با داوطلبانی مواجه هستیم که نتوانسته اند فرآیند انتخاب‌رشته خود را در موعد مقرر تکمیل کنند و به همین دلیل تقاضای تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳ را دارند. سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان برگزار کننده کنکور سراسری، معمولا این بازه زمانی را برای سه الی چهار روز دیگر نیز تمدید می کند.

تاکنون اطلاعیه ای از تمدید زمان انتخاب رشته کنکور سراسری اعلام نشده است.

در سال گذشته نیز مطابق با هر سال مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳ برای چند روزی تمدید شد. پیش بینی می کنیم که امسال نیز شاهد تمدید زمان انتخاب‌رشته کنکور سراسری 1403 در نظر گرفته شده برای پروسه انتخاب‌رشته باشیم.

 

انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۳

انتخاب‌رشته آزمون سراسری به منظور تحصیل در دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان دانشگاه‌های سراسری و رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” انجام می گردد. 

داوطلبانی که پس از دریافت کارنامه اولیه خود، ضمن بررسی وضعیت علمی شان از وضعیت مجاز بودن و یا نبودنشان در مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 1403 در حداقل یکی از دوره های روزانه و غیرروزانه نیز مطلع شده اند، می توانند با دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور در زیرگروه مورد نظرشان و استخراج کد رشته محل های مورد نظر، وارد فرآیند انتخاب‌رشته شوند.

هر داوطلب در این مرحله مجاز به درج 150 کدرشته محل مورد علاقه اش می باشد که درج آن ها در فرم مربوطه، فقط در تاریخ هایی که از سوی سایت سنجش اعلام می گردد، امکان پذیر است و چنانچه مهلت انتخاب رشته به پایان برسد، داوطلبان نمی توانند برای درج کدرشته محل‌های مورد علاقه‌شان اقدام کنند. 

حتما بخوانید: راهنما انتخاب رشته کنکور

 

زمان ویرایش فرم

بسیاری از شرکت کنندگان کنکور سراسری، پس از اینکه کدرشته محل‌های مورد علاقه خود را در فرم انتخاب‌رشته سایت سازمان سنجش درج می کنند، تمایل دارند مجدد وارد سایت شوند، برخی کد رشته محل های درج شده را پاک کنند و یا کد رشته محل های جدید را به این فرم اضافه کنند.

خوشبختانه تا قبل از اتمام مهلت انتخاب رشته و همینطور در تمدید زمان انتخاب رشته کنکور در نظر گرفته شده برای این پروسه، متقاضیان مجاز هستند وارد سایت سازمان سنجش شوند و فرم انتخاب‌رشته خود را ویرایش کنند. طی این مرحله جا به جایی، حذف و یا اضافه کردن کد‌رشته محل به فرم انتخاب‌رشته امکان پذیر است.

 

مشاوره آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳

در سال جدید با برگزاری آزمون سراسری در دو نوبت تمامی داوطلبانی که فقط در نوبت دی یا تیر ماه و یا در هر دو نوبت شرکت کرده و در کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته می باشند. می توانند انتخاب رشته خود را در مهلت تعیین شده انحام دهند. 

داوطلبان باید از مهلت انتخاب رشته کنکور 1403 مطلع باشند تا از همان روزهای ابتدایی بتوانند در جهت تکمیل اصولی و بی نقص فرم انتخاب‌رشته خود گام بردارند. توصیه می شود متقاضیان به منظور کسب اطلاعات کامل از فرآیند انتخاب‌رشته کنکور سراسری در زیرگروه های آزمایشی ریاضی، انسانی، تجربی، هنر و زبان، دفترچه مربوط به زیرگروه آزمایشی خود را دریافت و تمامی مندرجات آن را مطالعه کنند.

مرحله انتخاب‌رشته مرحله بسیار مهمی است که داوطلبان حتما باید برای انجام آن از یک مشاوره تحصیلی کمک بگیرند تا بتوانند بهترین نتیجه را متناسب با رتبه و تراز علمی که کسب کرده اند برای خود رقم بزنند. در صورتی که در این زمینه نیازمند کمک هستید، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل استفاده کنید و پاسخ سوالات خود را از مجرب ترین مشاوران تحصیلی کشور دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون ساسری ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳ چه تاریخی است؟

مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری در مرداد ماه می باشد.

آیا تاریخ انتخاب‌رشته آزمون سراسری 1403 تمدید نیز می شود؟

احتمالا سازمان سنجش پس از اتمام زمان، این بازه زمانی را برای سه الی چهار روز دیگر نیز تمدید نماید.

زمان انتخاب‌رشته آزمون سراسری معمولا چند روز است؟

معمولا مهلت اولیه اعلام شده برای آزمون سراسری یک بازه زمانی یک هفته ای می باشد که با تمدید آن معمولا تا ده روز ادامه دارد.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام ، من کنکور زبان شرکت کردم ، منطقه ۲ هستم ،نتیجه اولیه ، نمره کل شم ۸۶۰۰ ولی درصدم ۶۰ ، ایا شانس قبولی فرهنگیان دارم

  2. سلام من تازه متوجه شدم یه کد رو جابجا نوشتم بجای سراسری خودگردانشو نوشتم خودشم توی بالا هستش رتبم خیلی خوب شده بود الان چکار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره