کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳ در زمان انتخاب رشته امکان پذیر می باشد. انتخاب رشته یکی از مهم ترین مراحل کنکور سراسری است. بسیاری معتقدند این انتخاب می‌تواند آینده تحصیلی و شغلی افراد را تعیین کند. با توجه به اهمیت این موضوع لازم است حین انجام انتخاب واحد حساسیت زیادی به خرج دهید. بسیاری از داوطلبان بدلیل استرس بالا، آگاهی پایین، اشتباهات سهوی و یا نقص در مدیریت زمان دچار خطاهایی در انتخاب رشته خود می‌شوند. در این مقاله قصد داریم با بررسی نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور 1403 این دسته از متقاضیان را راهنمایی کنیم.

 

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳

با توجه به اینکه کنکور سراسری در دو مرحله برگزار می شود اما انتخاب رشته همچنام یک بار در سال برگزار خواهد شد. در حال حاضر طبق اطلاعیه سازمان سنجش زمان انتخاب رشته کنکور نشده است. داوطلبان پس از مشاهده اعلام نتایج اولیه، در صورت مجاز بودن به انتخاب رشته می‌توانند نسبت به دانلود دفترچه انتخاب رشته اقدام نمایید. داوطلبان می‌توانند با مراجعه با سامانه انتخاب رشته در قسمت کنکور سراسری سازمان سنجش نسبت به تکمیل فرایند خود اقدام نمایند.

سازمان سنجش این امکان را برای داوطلبانی که مایل به تغییر اولیت بندی کدرشته محل ها یا حذف و اضافه کردن کدرشته محل های جدید به وجود آورده است. داوطلبان در مهلت انتخاب رشته در صورت تمایل می توانند ویرایش انتخاب رشته کنکور خود را انجام دهند.

زمان ویرایش انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۳ در مرداد ماه همزمان با شروع فرآیند انتخاب‌رشته تا پایان آن امکان پذیر می باشد.

داوطلبان برای تغییر و اصلاح انتخاب‌رشته آزمون سراسری کنکور خود نیز می‌توانند از طریق لینک انتخاب رشته سازمان سنجش وارد پرتال شخصی خود شده و اقدام کنند. داوطلبان همزمان با مهلت برگزاری انتخاب رشته می‌توانند نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام نمایند. برای انتخاب رشته بازه‌ای تعیین می‌شود که داوطلبان تا انتهای این مهلت می‌توانند نسبت به ویرایش انتخاب رشته کنکور 1403 خود اقدام نمایند.

توجه داشته باشید شما حداکثر ۵ بار امکان ویرایش و تحصیلی فرم انتخاب‌رشته خود را داشته باشید.

 

نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 1403

داوطلبان بعد از تکمیل انتخاب رشته خود امکان ویزایش آن را دارند که شامل حذف، اضافه کردن کدرشته و یا تغییر اولویت های انتخابی است. برای انجام این مهم داوطلبان باید وارد پرتال خود در سایت سازمان سنجش شوند. در ادامه نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳ را شرح داده ایم.

1️⃣ ورود به سایت سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه کنید و در  قسمت پایین بر روی سراسری کلیک کنید.

2️⃣ در کادر سمت راست بر روی انتخاب رشته کلیک کنید.

نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری

3️⃣ بر روی لینک ” انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1403 ” کلیک کنید.

ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری

4️⃣ داوطلبان ابتدا باید دفترچه اصلاحیه انتخاب‌رشته را مطالعه کنند. پس از آن بر روی ” اطلاعیه های اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1403 را مطالعه نموده ام ” را تایید کنید و سپس در نوار سمت راست پنجره بر روی گزینه ” ویرایش اطلاعات ” کلیک کنید. (در صورت فراموشی برای دریافت شماره داوطلبی و شماره پرونده کنکور کلیک کنید)

ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری

5️⃣ در این مرحله شماره پرونده و رسید انتخاب رشته ۱۵ رقمی خود را وارد کنید.

ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری

5️⃣ در این بخش از نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳ باید کد پیگیری و رسید انتخاب رشته را در کادر مورد نظر وارد کنید.

6️⃣ در این بخش که همان فرم انتخاب‌رشته آزمون سراسری می باشد، تغییرات مدنظر خود را وارد کنید (این تغیییرات شامل اضافه یا حذف کردن رشته‌های انتخابی و تغییر ترتیب و چینش رشته‌های انتخابی می شود.

 

موارد قابل ویرایش 

✅ داوطلبان در قسمت ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 1403 می توانند تعداد کدرشته محل های انتخابی خود را کم یا زیاد کنند. همچنین داوطلبان می توانند نحوه چینش رشته‌های انتخابی و ترتیب اولویت بندی خود را تغییر دهند. 

✅ یکی دیگر از موارد قابل ویرایش انتخاب رشته کنکور اصلاح معدل دیپلم می باشد.

✅ آن دسته از داوطلبان که در زمان انتخاب رشته کارت علاقه مندی دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی را خریداری نکرده اند، در زمان انتخاب‌رشته در صورت انتخاب کدرشته محل های این دانشگاه ها نسبت به خریداری کارت علاقه مندی اقدام کرده و کدرشته محل های انتخابی را در فرم انتخاب‌رشته وارد کنند.

داوطلبان به این نکته توجه داشته باشید که تعداد ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری محدود می باشد و پس از پر شدن آن دیگر به هیچ وجه امکان اصلاح و تغیرر را نخواهید داشت.

 

ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

همانگونه می دانیم انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت دانشگاه آزاد azmoon.org انجام می گیرد. به همین دلیل ویرایش فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز از طریق همین سایت می باشد و داوطلبان نیازی نیست به سایت سنجش مراجعه نمایند. 

البته یک استثنا وجود دارد و آن ۴ رشته پزشکی، دندانپزشی، داروسازی و دامپزشکی می باشد که این ۴ رشته دانشگاه آزاد نیز از طریق سایت سنجش در فرم انتخاب رشته می باشد. داوطلبان گروه تجربی چنانچه مایل به ویرایش انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳ رشته های پزشکی آزاد می باشند باید به سایت سنجش مراجعه کرده و فرم انتخاب رشته خود را ویرایش نمایند.

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳

کدرشته محل های انتخاب رشته کنکور سراسری ممکن است تغییر کند و بعضی کدرشته محل‌هل ممکن حذف و یا اضافه شود. سازمان سنجش این اصلاخات را در دفترچه اصلاحیه انتخاب‌رشته منتشر می کند. داوطلبان موظف هستند این دفترچه را مطالعه کنند. چنانچه کدرشته محل های انتخابی حذف شده و یا قصد اضافه کردن کدرشته محل‌های جدید را دارند این تغییرات در ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری انجام دهند. 

انتخاب یکی از مهم ترین و دشوارترین مسائلی است که افراد در طی زندگی با آن روبرو خواهند شد. انتخاب‌رشته تعیین کننده آینده تحصیلی، محیط زندگی و آینده شغلی هر فرد است. با توجه به این موارد اهمیت انتخاب‌رشته آزمون سراسری روشن است. منطقا موقعیت های اینچنین نیازمند تصمیم گیری درست و آگاهانه است. همراهی یک مشاور آگاه و با تجربه در این مسیر کمک شایان توجهی به داوطلبین خواهد بود. شما متقاضیان عزیز کنکور چنانچه پیرامون انتخاب‌رشته کنکور 1403 سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول 

چه زمانی می توانم نسبت به ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳ اقدام کنم؟

با توجه به زمان برگزاری کنکور‌سراسری پیس بینی می شود در مرداد ماه انتخاب‌رشته آغاز و فرصتی برای ویرایش انتخاب رشته کنکور نیز درنظر گرفته شود.

اولویت های انتخابی خودم رو می خواهم جابجا کنم، چطور این کار رو انجام بدم؟

طبق راهنمایی که متن قرار داده شده، با ورود به سایت سازمان سنجش می توانید تغییرات خود را اعمال کنید.

برای انتخاب رشته کنکور سراسری نیاز به مشاور دارم، پیش کی برم؟

برای انجام انتخاب‌رشته و یا ویرایش فرم آن می توانید با مشاوران مجموعه مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫8 دیدگاه ها

 1. سلام پنج بار ویرایش انجام دادم درصورتی که هنوز انتخاب رشته زبان نگردممم میگه دیگه نمیتونید مجاز پنج باره
  مگه نمیگن هشت باره الان چه کنیممم
  توروخدااااا راهنمای کنید.
  اگر تمدید بشه میتونمممم

  1. سلام جداکثر دفعات مجاز برای ویرایش انتخاب رشته کنکور ۵ بار می باشد و بیشتر از اون شما اجازه ویرایش ندارید.
   اط طریق سیستم پاسخگویی سنجش درخواست خودتون رو ثبت کنید.

  1. سلام از طریق سیستم پاسخگویی سنحش می توانید اطلاعات خود را بازیابی کنید و ویرایش انتخاب رشته خود را انجام دهید.

  2. سلام ببخشید من تا حالا ۸بار ویرایش انتخاب رشته زدم در صورتی که حداکثر تعداد مجاز ۵بار هست یعنی اشکال نداره که ۸بار ویرایش انتخاب رشته زدم؟

 2. سلام من ی دونه کد رسته زدم اشتباه ثبت نهایی اطلاعات کردم و رسید انتخاب رسته برام اومد دوباره ویرایش کردم و ۱۵۰ تا کد رشته رو وارد کردم ولی این دفعه رسیدی نیومد خواستم جواب بدین الان رسید من همون اولی هستش ک پیامک شده بود

 3. سلام، به دلیل اختلالات اینترنتی و مشکل گوشیم مجبور بودم بعد از هر چند کد آنها را ثبت نهایی کنم، چند بار گوشیم هنگ کرد و بعد متوجه شدم تعداد مجاز ثبت نهایی به پایان رسیدهو نتونستم کد رشته های مد نظرم رو وارد کنم😔 آیا راهی هست که یک بار دیگر فرصت ویرایش داشته باشم؟؟؟!!

 4. سلام ببخشید بعد از پایان زمان انتخاب رشته ،دوباره برای اصلاح مهلت دادن؟
  من چون دیپلم موقتم نیومده بود معدل کتبی و معدل کل رو اشتباه وارد سایت انتخاب رشته کردم
  الان باید چیکار کنم ،؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره