مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

کانال تلگرام تحصیلی     

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ پس از اعلام نتایج این آزمون امکان پذیر می باشد. طبق روال هر سال، پس از اعلام نتایج، برای داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده اند، کارنامه ای تحت عنوان کارنامه عدم قبولی صادر می شود و داوطلبان می توانند با توجه به این کارنامه در صورت داشتن اعتراض، درخواست خود را در سایت نمونه دولتی ثبت کنند. در صورتی که می خواهید از زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1403 – 1404 مطلع گردید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

 

زمان ثبت درخواست اعتراض به نتایج نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

پس از اعلام نتایج، متقاضیان می توانند با مشاهده تراز اکتسابی خود، از قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع شوند و در صورت تمایل اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ خود را ثبت نمایند.

ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ بلافاصله پس از اعلام نتایج امکان پذیر است. از آنجایی که نتایج آزمون نمونه دولتی در سال جاری به صورت هماهنگ سراسری و در سایت آموزش و پرورش (مای مدیو) انجام گرفت، داوطلبان برای ثبت درخواست اعتراض به این سایت مراجعه نمایند.

زمان ثبت درخواست اعتراض به نتایج نمونه دولتی نهم به دهم 1403 – 1404 احتمالا در اواسط مرداد ماه می باش. به محض اعلام در این بخش از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

لازم است اشاره کنیم که یک هفته پس از اعلام نتایج، برای شرکت کنندگان در جلسه آزمون، کارنامه‌ای تحت عنوان کارنامه عدم قبولی برای پذیرفته نشدگان در این آزمون منتشر می‌شود. در این کارنامه ضمن اشاره به تعداد پاسخ های صحیح و غلط، به نمره کسب شده دانش آموز در هر درس نیز اشاره شده است و امتیاز داوطلب به همراه امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مورد تقاضای او درج گردیده است.

 

سایت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 1403 – 1404

در سال های گذشته سایت نمونه‌دولتی به صورت استانی بود و هر دانش آموز با مراجعه به سایت استانی خود باید اعتراض به نتیجه را ثبت می کرد.

در سال جاری این رویه تغییر کرده و همه داوطلبان با مراجعه به سایت ثبت نام نمونه دولتی مای مدیو می توانند نسبت نتایج آزمون نمونه دولتی درخواست تجدید نظر خود را ثبت نمایند. در ادامه به شرح راهنما ثبت درخواست اعتراض به نتایج نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ خواهیم پرداخت.

 

نحوه ثبت درخواست

1️⃣ آدرس my.medu.ir را در مرورگر خود جستجو کنید و وارد سایت شوید.

2️⃣ در صفحه ورود نقش دانش آموز را انتخاب کرده و کد ملی و سریال شناسنامه خود را وارد کنید.

نتیجه نمونه دولتی

3️⃣ در این مرحله مشاهده نتایج آزمون نمونه دولتی 1403 – 1404 در پایین صفحه گزینه آزمون نمونه دولتی را انتخاب کنید.

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی

4️⃣ داوطلبان گرامی که در نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ پذیرفته نشده اید می توانید در این صفحه بر روی گزینه “ درخواست/بازبینی نتیجه ” کلیک کنید.

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی

5️⃣ نوع درخواست را ثبت کنید و منتظر جواب اعتراض به نتایج نمونه دولتی نهم به دهم 1403 – 1404 خود در روزهای آینده بمانید.

 

موارد مجاز جهت اعتراض

داوطلبان باید در نظر داشته باشند که زمانی به درخواست اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ آن ها رسیدگی خواهد شد که برای ثبت درخواست خود دلایل منطقی و قابل قبولی داشته باشند.

از مواردی که که متقاضیان می توانند نسبت به آن اعتراض کنند و توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✅مطابقت نداشتن تعداد سوالات صحیح، غلط و بی پاسخ با توجه به پاسخ کلیدی منتشر شده 

✅اعمال نشدن قانون مرتبط با سهمیه پذیرش داوطلبان دوقلو

✅بروز اشتباه در محاسبه تراز و نمره کل نتایج آزمون نمونه دولتی

✅مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه با برگه ثبت نامی دانش آموز

 

جواب اعتراض به نتایج نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

جواب اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ چند هفته پس از ثبت درخواست دانش آموزان مردود شده از سایت مای مدیو my.medu.ir منتشر می شود. دانش آموزان متقاضی می توانند با مراجعه به سایت مذکور نتیجه درخواست خود را مشاهده نمایند.

جواب اعتراض به نتایج نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ در تاریخ ۲۱ شهریور ماه منتشر شد.

با توجه به اینترنتی بودن مراحل دریافت در ادامه راهنما گام به گام تصویری مراحل دریافت جواب ثبت درخواست اعتراض را قرار داده ایم. درصورتی که با درخواست شرکت کننده، موافقت شده باشد، کارنامه جدیدی برای او صادر می گردد.

1️⃣ به سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir مراجعه نمایید.

2️⃣ بر روی گزینه ورود دانش آموز کلیک کنید.

مای مدیوو

 

3️⃣ نام کاربری که همان کد ملی و رمز عبور که شماره سریال ۶ شناسنامه می باشد را وارد کنید.

ورود

 

4️⃣ بر روی نتایج آزمون سمپاد و نمونه دولتی کلیک کنید.

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی

 

5️⃣ حال می توانید جواب اعتراض به نتیجه خود را مشاهده نمایید.

 

مشاوره مدارس نمونه دولتی 

پس از اعلام نتایج، لینک مرتبط با ثبت در خواست تجدید نظر در سامانه مربوطه فعال می شود و داوطلبان می توانند بر اساس آنچه که در این مقاله از سایت دانتل ارائه کردیم، درخواست اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 1403 – 1404 را ثبت نمایند.

زمان اعلام نتایج، دسته ای از داوطلبان به عنوان داوطلبان ذخیره اعلام می شوند. در صورتی که ظرفیت مدارس نمونه‌دولتی تکمیل نشود، تعدادی از دانش آموزان که در لیست ذخیره قرار دارند، می توانند از این ظرفیت های خالی استفاده کنند و وارد مدارس نمونه دولتی شوند.

چنانچه پیرامون اعتراض به نتایج نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ سوالاتی دارید، می توانید پاسخ آن ها را از  مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نتایج آزمون نمونه دولتی 1403 – 1404 با پاسخنامه می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. متقاضیان برای ثبت درخواست اعتراض به نتایج نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ باید به کدام سامانه مراجعه کنند؟

  متقاضیان برای ثبت درخواست اعتراض به سایت مای مدیو مراجعته نمایند.

 2. ثبت درخواست اعتراض به نتایج در چه تاریخی امکان پذیر است؟

  ثبت درخواست اعتراض همزمان با اعلام نتایج این آزمون امکان پذیر می باشد.

 3. نحوه ثبت درخواست اعتراض به نتیجه چگونه است؟

  متقاضیان باید به سایت مای مدیو مراجعه کنند و سپس فرم درخواست تجدید نظر آزمون را تکمیل کنند.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫25 دیدگاه ها

 1. سلام وقت بخیر من ترازم ۱۴۹۰۷۸ و اخرین فرد قبولی ترازش 152702 هست ۳۷ تا اخلاف دارم امکان ذخیره شدن و یا اعتراض زدن و پذیرفته شدن وجود داره ؟

  1. سلام ببخشید من میرم بخش اعتراضات که نتیجه رو ببینم میگه مهلت اعتراض تموم شده درحالیکه من اعتراض زده بودم ولی نتیجه نمیاد یعنی تا دوهفته دیگه نتیجه میاد؟ یا اینکه اعتراضم رو رد کردن؟

 2. سلام
  معدل من رو زدن ۱۶ در صورتی که من ۱۸.۶۹ بودم اصلا کارنامه رو نشون نداده زده عدم قبولی بخاطرمعدل باید چیکارکنم

  1. من یه اعتراض ثبت کردم بعد فهمیدم معدلمم اشتباه زدن باید چی کار کنم برا اون یکی اعتراضم؟تروخدا جواب بدید

 3. ببخشید از کجا میتونم بدونم که ب اعتراضم رسیدگی شده یا ن!؟یکی هم تو چه مدت زمانی به اعتراضم رسیدگی میشه

  1. سلام ئس از ثبت اعتراض به نتایج نمونه دولتی جواب پس از چند روز از طریق سایت مای مدیو منتشر خواهد شد.

   1. سلام من ترازم ۱۳۵۹۲۶ هست و در آزمون نمونه دولتی قبول نشدم و نفر آخر قبولی ۱۴۹۱۴۳ هست و اعتراض زدم و معدل پایانی نوبت دومم ۱۹.۹۱ شده بنظرتون امیدی هست اعتراضم قبول کنن؟

 4. سلام وقت بخیر ، من معدلم ۱۹.۳۶ بوده ولی برام زده۱۸.۴۳ ایا جور دیگه محاسبه کردن معدل رو یا اشتباهه اعتراض بزنم قبول میشم؟

 5. سلام خسته نباشید تراز من ۱۳۳۳۰۰ شده و تراز آخرین نفر پذیرفته شده ۱۵۶۳۹۱ بوده . احتمال اینکه من تو لیست ذخیره باشم وجود داره ؟

 6. سلام . کارنامه من نتایج تست ها متناقض هست . روز امتحان تمامی سوالات ریاضی رو زدم ولی کارنامه ثبت شده 9 سوال بدون پاسخ ! معدلم 18.5 هست نوشته 17.89 . در محل ثبت اعتراض غلط بودن معدل رو خودشون ثبت کردند و درخواست ثبت اعتراض توی سایت هم غیر فعال هست.چکار کنم حضوری می تونم پیگیر بشم؟

 7. سلام من ترازم در نمونه دولتی ۱۳۵۹۲۶ هست و قبول نشدم و تراز نفر آخر قبولی ۱۴۹۱۴۳ هست.من اعتراض زدم معدل پایانی نوبت دومم ۱۹.۹۱ هست،بنظرتون امیدی هست که قبولم کنن؟

 8. سلام من ترازم ۱۳۵۹۲۶ هست و در آزمون نمونه دولتی قبول نشدم و نفر آخر قبولی ۱۴۹۱۴۳ هست و اعتراض زدم و معدل پایانی نوبت دومم ۱۹.۹۱ شده بنظرتون امیدی هست اعتراضم قبول کنن؟

   1. سلام من در آزمون نمونه دولتی ترازم ۱۳۵۹۲۶ هست ولی قبول نشدم و نفر آخر قبولی ۱۴۹۱۲۴ هست ، رشته تجربی رو زدم داخل کارنامه هم نمره های ریاضی و علوم همش ۲۰ ، من اعتراض زدم بنظرتون اعتراضم رو قبول میکنن؟
    و اینکه آیا امکان داره برم جزو لیست ذخیره؟
    ممنون میشم پاسخ بدید.

 9. آیا ممکنه با اعتراض ، نمره تراز کم بشه یا اگر اعتراض درست نبود دیگه بهش رسیدگی نمیکنن ؟
  من فکر میکردم تعداد صحیح فارسیم غلطه زدم عدم مغایرت پاسخبرگ… اشتباه کردم خیلی میترسم فقط یه هزار با کف قبولی فاصله دارم ، اگر ترازم یوقت بیاد پایین شانس قبولی در ذخیره رو از دست میدم.

 10. من یه اعتراض به نتایج نمونه دولتی دیروز ثبت کردم الان فهمیدم معدلمم اشتباه زدن چجوری باید اونکی اعتراض ثبت کنم ؟تروخدا بگید 😭😭 میشه برم اداره برای اعتراض ؟

 11. سلام
  لطفا راهنمایی کنید برای دانش آموزی که اصلا امکان ورود به مای مدید وجود نداره تا ثبت اعتراض داشته باشه چه راهکاری پیشنهاد می کنید.
  این درصورتیه که قبل اعلام نتایج برای ورود به سایت هیچ مشکلی وجود نداشت.

 12. سلام من در آزمون نمونه دولتی شرکت کردم و آزمون هم خیلی خوب دادم اما به خاطر معدل زده عدم پذیرش آیا برای من کارنامه نمونه دولتی صادر میشه ؟؟

  و آیا راه داره که تغییر رشته بدم و در آزمون تکمیل ظرفیت شرکت کنم

 13. سلام چطوری بفهمیم به اعتراضات آزمون نمونه دولتی رسیدگی شده
  و وقتی نتایج اعتراضات اعلام بشه یه کادر جدید کنار نیم دایره در سایت my.medu.ir فعال میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره