تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ پس از اعلام نتایج این آزمون امکان پذیر می باشد. طبق روال هر سال، پس از اعلام نتایج، برای داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده اند، کارنامه ای تحت عنوان کارنامه عدم قبولی صادر می شود و داوطلبان می توانند با توجه به این کارنامه در صورت داشتن اعتراض، درخواست خود را در سایت نمونه دولتی استان محل زندگی خود ثبت کنند. در صورتی که می خواهید از زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 مطلع گردید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

آزمون نمونه دولتی به منظور ورود دانش آموزان به مقطع دهم این مدارس برگزار می شود و متقاضیان باید در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم شرکت کنند. دانش آموزان پایه نهم که در آزمون ورودی شرکت کرده اند، می توانند پس از مدت زمان کوتاهی، نتایج آزمون خود را دریافت کنند تا از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع شوند. 

پس از اعلام نتایج، متقاضیان می توانند با مشاهده تراز اکتسابی خود، از قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع شوند و در صورت تمایل نسبت به آن اعتراض خود را ثبت نمایند. به دلیل اهمیت بالای نتایج و همینطور ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی برای والدین گرامی و دانش آموزان عزیز در ادامه قصد داریم به زمان و نحوه ثبت درخواست اعتراض بپردازیم.

زمان ثبت درخواست اعتراض به نتایج نمونه دولتی 1401 – 1402

دسته ای از شرکت کنندگان در آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402 که نسبت به صحت نتیجه آزمون خود تردید دارند، می توانند از طریق سایت نمونه‌دولتی استانی، اقدام به ثبت درخواست اعتزاض به نتایج آزمون خود نمایند.

ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ بلافاصله پس از اعلام نتایج هر استان، امکان پذیر است. از آنجایی که نتایج آزمون نمونه دولتی در استان های مختلف در بازه های زمانی متفاوتی اعلام می شود، به همین دلیل لازم است هر متقاضی متناسب با بازه زمانی اعلام شده از طریق سایت نمونه دولتی استان محل سکونت خود اقدام نماید.

تاکنون زمان ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 مشخص نشده است و به محض مشخص شدن در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

لازم است اشاره کنیم که یک هفته پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی، برای شرکت کنندگان در جلسه آزمون، کارنامه ای تحت عنوان کارنامه عدم قبولی برای پذیرفته نشدگان در این آزمون منتشر می شود. در این کارنامه ضمن اشاره به تعداد پاسخ های صحیح و غلط، به نمره کسب شده دانش آموز در هر درس نیز اشاره شده است و امتیاز داوطلب به همراه امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مورد تقاضای او درج گردیده است.  در صورتی که فرد پس از بررسی کارنامه خود، نسبت به مواردی که در آن درج شده است اعتراض داشته باشد، می تواند نسبت به ثبت درخواست اعتراض اقدام نماید.

سایت های استانی اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

همانطور که اشاره کردیم، داوطلبانی که به مندرجات کارنامه عدم قبولی اعتراض دارند و از نمرات خود راضی نیستند، می توانند به سایت ثبت نام نمونه دولتی استان محل زندگی خود مراجعه کنند و پس از وارد کردن کد ملی و رمز عبور خود، درخواست تجدید نظر برای آزمون خود را از طریق لینک فعال شده در سایت مربوطه، تکمیل نمایند.

به منظور راهنمایی شرکت کنندگانبرای ورود به سایت استانی مورد نظر جهت ثبت درخواست به نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402 بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

 1. استان آذربایجان شرقی :    namatest.ir
 2. استان آذربایجان غربی :    snj.awaedu.ir
 3. استان اردبیل :    217.219.153.218
 4. استان اصفهان :    sanjesh.isfedu.ir
 5. استان البرز :    sanjesh.alborzedu.ir
 6. استان ایلام :    ilam.natije.ir
 7. استان بوشهر :    buedu.ir
 8. استان تهران :    azmoon.tehranedu.ir
 9. شهرستان های تهران :    sanjesh.teo.ir
 10. استان چهارمحال و بختیاری :    sanjesh.chbedu.ir
 11. استان خراسان جنوبی :    azmoon.skedu.ir
 12. استان خراسان رضوی :    nemone.razavi.medu.ir
 13. استان خراسان شمالی :    azmoon.nkhedu.ir
 14. استان خوزستان :    azmoon.khouzedu.ir
 15. استان زنجان :    sabtenam.zanjanedu.ir
 16. استان سمنان :    sanjesh.semedu.ir
 17. استان سیستان و بلوچستان :    78.38.114.105
 18. استان فارس :    sanjesh.farsedu.ir
 19. استان قزوین :    nemooneh.qazvinedu.ir
 20. استان قم :    asazmoon.qomedu.ir
 21. استان کردستان :    azmoon-kurd.medu.ir
 22. استان کرمان :    sanjesh.kermanedu.ir
 23. استان کرمانشاه :    azmoonkedu.ir
 24. استان کهگیلویه و بویراحمد :    azmoon.kbedu.ir
 25. استان گلستان :    nemooneh.goledu.ir
 26. استان گیلان :    sanjesh.giledu.ir
 27. استان لرستان :    lorestan.examtest.ir
 28. استان مازندران :   mazazmoon.medu.ir
 29. استان مرکزی :    markazi.natije.ir
 30. استان هرمزگان :  10.187.50.22
 31. استان همدان :  hamedan.natije.ir
 32. استان یزد : result.yazdedu.ir

موارد مجاز جهت اعتراض به نتایج نمونه دولتی 1401 – 1402

داوطلبان باید در نظر داشته باشند که زمانی به درخواست اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ آن ها رسیدگی خواهد شد که برای ثبت درخواست خود دلایل منطقی و قابل قبولی داشته باشند. از مواردی که که متقاضیان می توانند نسبت به آن اعتراض کنند و توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✅ مطابقت نداشتن تعداد سوالات صحیح، غلط و بی پاسخ با توجه به پاسخ کلیدی منتشر شده 

✅ اعمال نشدن قانون مرتبط با سهمیه پذیرش داوطلبان دوقلو

✅ بروز اشتباه در محاسبه تراز و نمره کل آزمون

✅ مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه با برگه ثبت نامی دانش آموز

مشاوره مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

پس از اعلام نتایج، لینک مرتبط با ثبت اعتراض در سامانه مربوطه فعال می شود و داوطلبان می توانند بر اساس آنچه که در این مقاله از سایت دانتل ارائه کردیم، درخواست اعتراض خود را ثبت نمایند.

معمولا پس از یک بازه زمانی ده روزه الی دو هفته ای از ثبت درخواست اعتراض به نتایج نمونه دولتی، نتایج نهایی از طریق سایت اعلام استانی منتشر می شود و در صورتی که با درخواست شرکت کننده، موافقت شده باشد، کارنامه جدیدی برای او صادر می گردد.

در نظر داشته باشید که در زمان اعلام نتایج، دسته ای از داوطلبان به عنوان داوطلبان ذخیره اعلام می شوند. در صورتی که ظرفیت مدارس نمونه‌دولتی تکمیل نشود، تعدادی از دانش آموزان که در لیست ذخیره قرار دارند، می توانند از این ظرفیت های خالی استفاده کنند و وارد مدارس نمونه دولتی شوند.

چنانچه پیرامون اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 سوالاتی دارید، می توانید پاسخ آن ها را از  مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نمونه دولتی 1401 – 1402 با پاسخنامه می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

متقاضیان برای ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 باید به کدام سامانه مراجعه کنند؟

متقاضیان برای ثبت درخواست اعتراض باید به سایت ثبت نام و اعلام نتایج ازمون نمونه دولتی استان محل زندگی خود مراجعه کنند.

ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون در چه تاریخی امکان پذیر است؟

بر اساس رویه سال های گذشته، ثبت درخواست اعتراض چند روز پس از اعلام نتایج این آزمون امکان پذیر می باشد.

نحوه ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون چگونه است؟

متقاضیان باید به سایت ثبت نام و اعلام نتایج استان محل زندگی خود مراجعه کنند و سپس فرم درخواست تجدید نظر آزمون را تکمیل کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره