مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ پس از اعلام نتایج این آزمون امکان پذیر می باشد. طبق روال هر سال، پس از اعلام نتایج، برای داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده اند، کارنامه ای تحت عنوان کارنامه عدم قبولی صادر می شود و داوطلبان می توانند با توجه به این کارنامه در صورت داشتن اعتراض، درخواست خود را در سایت نمونه دولتی استان محل زندگی خود ثبت کنند. در صورتی که می خواهید از زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403 مطلع گردید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

آزمون نمونه دولتی به منظور ورود دانش آموزان به مقطع دهم این مدارس برگزار می شود و متقاضیان باید در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم شرکت کنند. دانش آموزان پایه نهم که در آزمون ورودی شرکت کرده اند، می توانند پس از مدت زمان کوتاهی، نتایج آزمون خود را دریافت کنند تا از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع شوند. 

پس از اعلام نتایج، متقاضیان می توانند با مشاهده تراز اکتسابی خود، از قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع شوند و در صورت تمایل نسبت به آن اعتراض خود را ثبت نمایند. به دلیل اهمیت بالای نتایج و همینطور ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی برای والدین گرامی و دانش آموزان عزیز در ادامه قصد داریم به زمان و نحوه ثبت درخواست اعتراض بپردازیم.

زمان ثبت درخواست اعتراض به نتایج نمونه دولتی 1402 – 1403

دسته ای از شرکت کنندگان در آزمون که نسبت به صحت نتیجه آزمون خود تردید دارند، می توانند از طریق سایت نمونه‌دولتی استانی، اقدام به ثبت درخواست اعتزاض به نتایج آزمون خود نمایند.

ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ بلافاصله پس از اعلام نتایج هر استان، امکان پذیر است. از آنجایی که نتایج آزمون نمونه دولتی در استان های مختلف در بازه های زمانی متفاوتی اعلام می شود، به همین دلیل لازم است هر متقاضی متناسب با بازه زمانی اعلام شده از طریق سایت نمونه دولتی استان محل سکونت خود اقدام نماید.

تاکنون زمان ثبت درخواست اعتراض به نتایج نمونه دولتی 1402 – 1403 مشخص نشده است و به محض مشخص شدن در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

لازم است اشاره کنیم که یک هفته پس از اعلام نتایج، برای شرکت کنندگان در جلسه آزمون، کارنامه‌ای تحت عنوان کارنامه عدم قبولی برای پذیرفته نشدگان در این آزمون منتشر می‌شود. در این کارنامه ضمن اشاره به تعداد پاسخ های صحیح و غلط، به نمره کسب شده دانش آموز در هر درس نیز اشاره شده است و امتیاز داوطلب به همراه امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مورد تقاضای او درج گردیده است. در صورتی که فرد پس از بررسی کارنامه خود، نسبت به مواردی که در آن درج شده است اعتراض داشته باشد، می تواند نسبت به ثبت درخواست اعتراض نتایج نمونه دولتی نهم به دهم اقدام نماید.

سایت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

همانطور که اشاره کردیم، داوطلبانی که به مندرجات کارنامه عدم قبولی اعتراض دارند و از نمرات خود راضی نیستند، می توانند به سایت ثبت نام نمونه دولتی استان محل زندگی خود مراجعه کنند و پس از وارد کردن کد ملی و رمز عبور خود، درخواستاعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم خود را از طریق لینک فعال شده در سایت مربوطه، تکمیل نمایند.

به منظور راهنمایی شرکت کنندگان برای ورود به سایت استانی مورد نظر جهت ثبت درخواست به نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403 بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

 1. استان آذربایجان شرقی :    namatest.ir
 2. استان آذربایجان غربی :    snj.awaedu.ir
 3. استان اردبیل :    217.219.153.218
 4. استان اصفهان :    sanjesh.isfedu.ir
 5. استان البرز :    sanjesh.alborzedu.ir
 6. استان ایلام :    ilam.natije.ir
 7. استان بوشهر :    buedu.ir
 8. استان تهران :    azmoon.tehranedu.ir
 9. شهرستان های تهران :    sanjesh.teo.ir
 10. استان چهارمحال و بختیاری :    sanjesh.chbedu.ir
 11. استان خراسان جنوبی :    azmoon.skedu.ir
 12. استان خراسان رضوی :    nemone.razavi.medu.ir
 13. استان خراسان شمالی :    azmoon.nkhedu.ir
 14. استان خوزستان :    azmoon.khouzedu.ir
 15. استان زنجان :    sabtenam.zanjanedu.ir
 16. استان سمنان :    sanjesh.semedu.ir
 17. استان سیستان و بلوچستان :    78.38.114.105
 18. استان فارس :    sanjesh.farsedu.ir
 19. استان قزوین :    nemooneh.qazvinedu.ir
 20. استان قم :    asazmoon.qomedu.ir
 21. استان کردستان :    azmoon-kurd.medu.ir
 22. استان کرمان :    sanjesh.kermanedu.ir
 23. استان کرمانشاه :    azmoonkedu.ir
 24. استان کهگیلویه و بویراحمد :    azmoon.kbedu.ir
 25. استان گلستان :    nemooneh.goledu.ir
 26. استان گیلان :    sanjesh.giledu.ir
 27. استان لرستان :    lorestan.examtest.ir
 28. استان مازندران :   mazazmoon.medu.ir
 29. استان مرکزی :    markazi.natije.ir
 30. استان هرمزگان :  10.187.50.22
 31. استان همدان :  hamedan.natije.ir
 32. استان یزد : result.yazdedu.ir

موارد مجاز جهت اعتراض به نتایج نمونه دولتی 1402 – 1403

داوطلبان باید در نظر داشته باشند که زمانی به درخواست اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ آن ها رسیدگی خواهد شد که برای ثبت درخواست خود دلایل منطقی و قابل قبولی داشته باشند. از مواردی که که متقاضیان می توانند نسبت به آن اعتراض کنند و توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✅مطابقت نداشتن تعداد سوالات صحیح، غلط و بی پاسخ با توجه به پاسخ کلیدی منتشر شده 

✅اعمال نشدن قانون مرتبط با سهمیه پذیرش داوطلبان دوقلو

✅بروز اشتباه در محاسبه تراز و نمره کل آزمون

✅مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه با برگه ثبت نامی دانش آموز

مشاوره مدارس نمونه دولتی 

پس از اعلام نتایج، لینک مرتبط با ثبت اعتراض در سامانه مربوطه فعال می شود و داوطلبان می توانند بر اساس آنچه که در این مقاله از سایت دانتل ارائه کردیم، درخواست اعتراض خود را ثبت نمایند.

معمولا پس از یک بازه زمانی ده روزه الی دو هفته ای از ثبت درخواست اعتراض به نتایج نمونه دولتی جواب از طریق سایت اعلام استانی منتشر می شود. درصورتی که با درخواست شرکت کننده، موافقت شده باشد، کارنامه جدیدی برای او صادر می گردد.

زمان اعلام نتایج، دسته ای از داوطلبان به عنوان داوطلبان ذخیره اعلام می شوند. در صورتی که ظرفیت مدارس نمونه‌دولتی تکمیل نشود، تعدادی از دانش آموزان که در لیست ذخیره قرار دارند، می توانند از این ظرفیت های خالی استفاده کنند و وارد مدارس نمونه دولتی شوند.

چنانچه پیرامون اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ سوالاتی دارید، می توانید پاسخ آن ها را از  مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نمونه دولتی 1402 – 1403 با پاسخنامه می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

متقاضیان برای ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ باید به کدام سامانه مراجعه کنند؟

متقاضیان برای ثبت درخواست اعتراض باید به سایت استان محل زندگی خود مراجعه کنند.

ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون در چه تاریخی امکان پذیر است؟

بر اساس رویه سال های گذشته، ثبت درخواست اعتراض چند روز پس از اعلام نتایج این آزمون امکان پذیر می باشد.

نحوه ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون چگونه است؟

متقاضیان باید به سایت ثبت نام و اعلام نتایج استان محل زندگی خود مراجعه کنند و سپس فرم درخواست تجدید نظر آزمون را تکمیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره