سایر آزمون هاسایر موضوعات

ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای ۱۴۰۱

ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای ۱۴۰۱ برای رشته های با آزمون و رشته های بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی، به صورت همزمان و از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش انجام می شود. علاقه مندان به شرکت در کنکور کاردانی پیوسته و ناپیوسته فنی حرفه ای که جزو دانش آموخته گان رشته های فنی حرفه ای، نظری، کاردانش و هنرستان هستند، می توانند با دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام در تیر ماه، از طریق سایت “ sanjesh.org ” نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام نمایند. در ادامه این مقاله اطلاعات جامعی از ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 ارائه کرده ایم.

 

ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای ۱۴۰۱

هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور، در مقطع تحصیلی کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته از میان علاقه مندان با مدرک تحصیلی دیپلم در یکی از شاخه های فنی‌حرفه ای، کاردانش و همینطور متقاضیان با مدرک دیپلم رشته های نظری، به صورت با آزمون و بدون آزمون دانشجو جذب می کند.

تفاوتی که کنکور کاردانی فنی حرفه ای با دیگر آزمون ها دارد این است که اولا مراحل ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان به صورت همزمان انجام می شود و ثانیا نام نویسی در رشته های با آزمون و بدون آزمون نیز در یک فرم تقاضانامه و همزمان صورت می گیرد.

متقاضیان باید با اطلاع از زمان ثبت نام کنکور فنی حرفه ای 1401 نسبت به نام نویسی به موقع در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند. علاقه مندان می توانند به منظور اطلاع از جزئیات برگزاری این آزمون شامل شرایط و ضوابط شرکت در آزمون، نحوه نام نویسی و انتخاب رشته های با آزمون و رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و … دفترچه راهنمای ثبت نام را که همزمان با شروع نام نویسی در سایت سازمان سنجش فعال می شود، را دریافت و مطالعه نمایند.

 

زمان ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای ۱۴۰۱ 

سازمان سنجش آموزش کشور مسئولیت برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 را برعهده دارد. به همین دلیل زمان ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 نیز از طریق سایت این سازمان با آدرس الکترونیکی sanjesh.org اعلام می گردد.

زمان ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای ۱۴۰۱ از ۱۴ تا ۲۱ تیر ماه ۱۴۰۱ می باشد.

مطابق آخرین اطلاعیه های منتشر شده از سوی سایت سازمان سنجش، علاقه مندان به کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 مجاز هستند، از تاریخ 14 تیرماه تا 21 تیرماه نسبت به نام نویسی در این آزمون و انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون اقدام نمایند.

به محض آغاز زمان ثبت نام در سایت سنجش، لینک نام نویسی و انتخاب رشته های با آزمون و رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی را در این قسمت از مقاله قرار خواهیم داد.

 
 

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۱

همانطور که اشاره کردیم بهتر است متقاضیان در اولین قدم برای نام نویسی، اقدام به دریافت دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای ۱۴۰۱ و مطالعه آن کنند. دفترچه راهنما ثبت نام چند روز قبل و یا همزمان با شروع مهلت نام نویسی در این آزمون، از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود. در ادامه شما عزیزان می توانید از طریق لینک زیر نسبت به دریافت دفترچه ثبت نام اقدام کنید.

دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 1401

دفترچه نامبرده شامل اطلاعات مهمی از جمله لیست رشته ها و گرایش های با آزمون و بدون آزمون، مجموعه های امتحانی، منابع و ضرایب دروس، نوع پذیرش دانشجو در هر کد رشته محل، تجانس رشته ها و عناوین دیپلم و … می باشد که اطلاع از آن ها برای هر داوطلبی الزامی است. 

 

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۱

یکی از مهم ترین بخش های دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 بخشی است که به شرایط شرکت در این آزمون می پردازد. لازم است اشاره کنیم فقط داوطلبانی مجاز به ثبت نام می باشند، که دارای این شرایط باشند. لازم به ذکر است شرایط عمومی و اختصاصی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم، برای پذیرش در رشته های با آزمون و بدون آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای یکسان است.

 

شرایط عمومی

🔵 اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

🔵 عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران

🔵 نداشتن وابستگی به گروه های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران

🔵 عدم اعتیاد به مواد مخدر

🔵 برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی

 

شرایط اختصاصی

✅ علاقه مندان به ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای، باید دارای یکی از مدارک دیپلم فنی حرفه ای و یا کاردانش نظام جدید و یا دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای نظام قدیم باشند.

✅ فارغ التحصیلان در هنرستان ها نیز مجاز به ثبت نام در آزمون هستند.

✅ دارندگان مدرک دیپلم در رشته های نظری، مجاز به شرکت در کنکور کاردانی و انتخاب مقطع کاردانی ناپیوسته متناسب با رشته تحصیلی خود می باشند.

✅ داوطلبان در حال تحصیل باید حداکثر تا پایان شهریور ماه 1401، مدرک دیپلم خود را دریافت کنند. در غیر اینصورت حتی اگر موفق به کسب حدنصاب نمره قبولی نیز شوند، نمی توانند جهت ادامه تحصیل وارد دانشگاه شوند.

✅ داوطلبانی که در حال تحصیل هستند و تا پایان نیمسال تحصیلی اول تا پایان بهمن ماه، فارغ التحصیل می شوند؛ مجاز به انتخاب کد رشته محل های ارائه شده در نیمسال تحصیلی دوم می باشند.

✅ دسته ای از داوطلبان که جزو پذیرفته شدگان دوره روزانه دانشگاه های سراسری کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1400 هستند، مجاز به ثبت نام در آزمون 1401 نیستند.

✅ دسته ای از داوطلبان که جزو پذیرفته شدگان دوره غیر روزانه دانشگاه های سراسری کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1400 هستند، می توانند بدون انصراف از دانشگاه محل قبولی خود در آزمون سال جاری شرکت کنند و پس از قبولی از محل تحصیل خود انصراف دهند.

✅ داوطلبان آقا نباید مشکل نظام وظیفه داشته باشند.

 
 

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۱

افرادی که تمایل دارند در کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 نام نویسی و انتخاب رشته کنند، برای تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی خود به برخی مدارک نیاز دارند. از مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 می توان به موارد زیر اشاره کرد :

🔴 عکس داوطلب در قالب یک فایل اسکن شده 

عکس داوطلب باید دارای مشخصات گفته شده در سامانه شامل یک عکس 4*3، واضح، بدون اثر مهر، بدون جای لکه یا منگنه، با پس زمینه سفید، فرمت jpg، حداکثر حجم 70 کیلوبایت، ابعاد 300×200 الی 400×300 باشد. عکس مربوط با داوطلبان خانم نیز باید با حجاب کامل گرفته شده باشد. 

🔴 سریال اعتباری ثبت نام (سریال خریداری شده با پرداخت هزینه نام نویسی)

🔴 کد پیگیری دوازده رقمی سهمیه رزمندگان و ایثارگران

🔴 کد سیزده رقمی اتباع غیر ایرانی 

🔴 کد نظام وظیفه برای داوطلبان آقا

🔴 کد چهار رقمی رایانه ای دیپلم ( به منظور رعایت شرط تجانس رشته انتخابی با عنوان دیپلم داوطلب) 

 

نحوه ثبت نام کنکور کاردانی ۱۴۰۱

از مهم ترین نکاتی که متقاضیان باید در نظر داشته باشند این است که قبل از هر گونه اقدامی در جهت نام نویسی در کنکور کاردانی1401 ابتدا جدول شماره 4 مندرج در دفترچه را مطالعه کنند. این جدول نشان می دهد متقاضیان با مدارک تحصیلی مختلف مجاز به انتخاب چه کد رشته محل هایی از دفترچه هستند. به عبارتی داوطلبان باید در زمان نام نویسی شرط تجانس رشته با مدرک تحصیلی شان را رعایت کنند. در ادامه به نحوه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 از طریق سایت سازمان سنجش اشاره کرده ایم:

✅ مراجعه به سایت سنجش sanjesh.org

✅ دانلود دفترچه راهنما ثبت نام و مطالعه کامل آن

✅ آگاهی از شرایط نام نویسی و تجانس رشته دانشگاهی و دیپلم

✅ پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت شماره سریال ۱۲ رقمی

✅ تکمیل فرم ثبت نام

✅ دریافت شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام

 

راهنما گام به گام

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه نمایید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” کاردانی فنی و حرفه ای ” کلیک کنید.

کاردانی فنی حرفه ای

پرداخت هزینه ثبت نام 

3️⃣ ثبت نام در کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 نیازمند پرداخت هزینه است. در صورتی که نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته در این آزمون اطمینان دارید، بر روی لینک فعال “ خرید سریال ثبت نام آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی‌حرفه ای و موسسات غیر انتفاعی سال 1401 ” کلیک نمایید.

خرید سریال ثبت نام کنکور کاردانی

4️⃣ در این مرحله دو سریال اعتباری ثبت نام برای شما نمایش داده می شود. یکی از سریال ها متعلق به ثبت نام با کنکور و دیگری متعلق به ثبت نام بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی می باشد. متناسب با علاقه مندی خود، یکی از سریال های ثبت نام را انتخاب نمایید.

5️⃣ در صفحه جدید اطلاعات خواسته شده شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و … را وارد نمایید و در انتها بر روی گزینه ” تایید و ادامه ” کلیک نمایید.

سریال ثبت نام کاردانی

6️⃣ در این مرحله اطلاعاتی که وارد کرده اید، نمایش داده می شود. اگر اطلاعات درست و مورد تایید شما است؛ بر روی گزینه ” پرداخت و تایید نهایی ” کلیک نمایید.

پرداخت هزینه کاردانی

7️⃣ پس از تایید اطلاعات، شما وارد درگاه پرداخت الکترونیکی خواهید شد. برای پرداخت هزینه ثبت نام اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” پرداخت ” کلیک نمایید.

پرداخت بانکی ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای

 

تکمیل مراحل نام نویسی 

8️⃣ پس از خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور کاردانی 1401، مجدد به صفحه اصلی بازگریدد و پس از مطالعه قوانین ذکر شده، سریال کارت اعتباری خود را در کادرهای مورد نظر وارد کنید.

9️⃣ پس از وارد کردن سریال ثبت نام، شما می توانید با دسترسی به فرم تقاضانامه اینترنتی ابتدا اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را وارد کنید و سپس در مراحل بعدی فرم انتخاب رشته با آزمون و یا بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی خود را حداکثر در 50 کد رشته محل تکمیل نمایید. 

1️⃣0️⃣ در صورتی که تمامی مراحل ثبت نام در کنکور کاردانی فنی حرفه ای را به درستی پشت سر بگذارید، سامانه یک کد رهگیری ثبت نام در اختیار شما قرار می دهد. لازم است تا آخرین مرحله این آزمون و تا زمان پذیرش در دانشگاه، این کد رشته محل را نزد خود نگه دارید.

به محض فعال شدن لینک ثبت نام کنکور کاردانی فنی‌حرفه ای 1401 در سایت سازمان سنجش، راهنمای تصویری سال جدید را نیز به مطالب فوق اضافه خواهیم کرد.

توجه

لازم است قبل از پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری رشته های با آزمون و بدون آزمون فنی‌حرفه‌ای، از نام نویسی خود و ارائه شدن رشته دلخواهتان در دانشگاه مورد نظر اطمینان حاصل کنید. چراکه پس از پرداخت هزینه ثبت نام امکان بازگشت مبلغ وجود نخواهد نشد. 

 

مشاوره آزمون کاردانی فنی حرفه ای ۱۴۰۱

پس از اینکه متقاضیان کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای مراحل نام نویسی و انتخاب رشته در رشته های با آزمون و بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی خود را تکمیل کردند، می توانند با یک برنامه ریزی جامع و اصولی نسبت به مطالعه سرفصل های امتحانی و کسب آمادگی تا زمان برگزاری آزمون اقدام نمایند.

شرکت در جلسه این آزمون نیازمند این است که متقاضیان در تاریخ های اعلام شده قبل از برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه خود را دریافت کرده و همراه خود به جلسه آزمون ببرند. در صورتی که جهت ثبت نام کنکور کاردانی فنی‌حرفه ای و چینش الویت های خود در فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام، مشکل دارید؛ می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل راهنمایی های لازم را دریافت کنید. مشاوران مجرب این مرکز آمادگی تکمیل مراحل ثبت نام و انتخاب رشته شما را در سایت سازمان سنجش دارند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کاردانی فنی حرفه ای 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

آخرین اخبار آزمون کاردانی

 

 

سوالات متداول 

نام نویسی آزمون کاردانی فنی‌حرفه‌ای 1401 چه زمانی می باشد؟

زمان ثبت نام معمولا در تیرماه می باشد.

نحوه نام نویسی به چه صورت است؟

نحوه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور sanjesh.org می باشد.

متقاضیان ثبت نام جهت نام نویسی در این آزمون باید به کدام سامانه مراجعه کنند؟

جهت نام نویسی در کنکور کاردانی بایستی به سایت سازمان سنجش با آدرس الکترونیکی sanjesh.org مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره