انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله برای داوطلبان فنی و حرفه ای، آزمونی را برای ورود این دسته از متقاضیان به مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته برگزار می کند. تمامی متقاضیان این دوره بایستی که از رشته های با آزمون و بدون آزمون ارائه شده در مقطع کاردانی مطلع شوند تا بتوانند نسبت به انتخاب رشته به موقع اقدام کنند. در همین جهت سازمان سنجش به طور همزمان با شروع ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای دفترچه ای را منتشر می کند که این دفترچه شامل اطلاعات مهمی است که متقاضیان بایستی از این اطلاعات مطلع باشند. در ادامه ضمن ارائه اطلاعاتی پیرامون این دفترچه، لینک دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته های با کنکور و بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1400 را نیز قرار داده ایم.

 

زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1400

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای را دارند، بایستی ابتدا برای اطلاع از شرایط ثبت نام رشته های با آزمون و بدون آزمون دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون این مقطع را دریافت و مطالعه کنند.

این دفترچه‌ی علاوه بر شرایط و ضوابط ثبت نام، شامل اطلاعات دیگری همچون زمان و نحوه ثبت نام، لیست کد رشته محل های ارائه با با آزمون و بدون آزمون و … می باشد.

دفترچه راهنمای نام نویسی کنکور فنی حرفه ای در سال گذشته در اواخر خرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” منتشر شد.

 

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1400

دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته با کنکور و بدون آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1400 تاکنون از سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر نگردیده است، اما طبق روال سال های گذشته پیش بینی می شود که این دفترچه همزمان با شروع ثبت نام این آزمون در اواسط خرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر و در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

به منظور راهنمایی شما عزیزان دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته فنی حرفه ای را در سال گذشته قرار داده ایم، اما به محض فعال شدن لینک دانلود دفترچه 1400، لینک دانلود دفترچه جدید را جایگزین خواهیم کرد.

دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 1400

 

مندرجات دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1400

اشاره کوتاهی کردیم که دفترچه‌ی راهنمای نام نویسی و انتخاب رشته کنکور فوق دیپلم فنی و حرفه ای شامل اطلاعات و جزئیات بسیار مهی است که اطلاع از آن ها برای شروع مراحل نام نویسی بسیار لازم است.

بنابراین شما متقاضیان عزیز لازم است قبل از خرید کارت اعتباری ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای و شروع مراحل ثبت نام، ابتدا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دفترچه‌ی نامبرده را دانلود نمایید و سپس مندرجات آن را که شامل موارد زیر است، مطالعه کنید.

✅ زمان ثبت نام

✅ نحوه نام نویسی

✅ شرایط عمومی ثبت نام

✅ شرایط اختصاصی ثبت نام

✅ شرایط و ضوابط مربوط به وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا

✅ مدارک مورد نیاز ثبت نام اینترنتی و حضوری کاردانی فنی و حرفه ای

✅ لیست رشته های ارائه شده به صورت با آزمون

✅ لیست رشته های ارائه شده به صورت بدون آزمون و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 

✅ ظرفیت رشته محل ها

✅ نوع دوره تحصيلی و جنس پذيرش

✅ عناوين و تعداد سؤالات آزمون

✅ ضرایب دروس امتحانی آزمون کاردانی فنی و حرفه ای

✅ لیست دانشگاه های پذیرنده در هر رشته

 

مشاوره انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای 

دسته ای از متقاضیان که قصد تحصیل در مقطع فوق دیپلم را دارند (کاردانی پیوسته و ناپیوسته) که از فارغ التحصیلان شاخه های نظری و طبق مندرجات دفترچه‌ی واجد الشرایط انتخاب رشته کاردانی ناپیوسته باشند، مجاز به ثبت نام و  و انتخاب رشته در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای هستند.

داوطلبان با توجه به شرایط خود می توانند در کد رشته محل های با آزمون و یا کد رشته محل های ارائه شده به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی در رشته های هم نام با رشته تحصیلی خود انتخاب رشته کنند.

برای کاهش خطا انتخاب رشته و اطمینان از الویت هایی که چیده اید، می توانید ابتدا فرم پیش نویس انتهای دفترچه را تکمیل نمایید و پس از آزمون و خطا و رسیدن به انتخاب رشته مورد نظرتان، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور وارد نمایید.

شما متقاضیان گرامی می توانید برای دریافت مشاوره پیرامون ثبت نام در آزمون فوق دیپلم فنی و حرفه ای با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و در مورد نحوه چینش الویت ها و تکمیل فرم انتخاب رشته تان، مشاوره لازم را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

دفترچه راهنمای نام نویسی در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای شامل چه اطلاعاتی می باشد؟

این دفترچه شامل اطلاعات مهمی همچون زمان و نحوه نام نویسی، شرایط، لیست کدرشته محل های ارائه شده، دانشگاه ارائه دهنده، طرفیت هر کد رشتنه محل و .. است که در کتن مقاله به آن ها اشاره کردیم.

دفترچه‌ی راهنما ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 1400 در چه تاریخی منتشر خواهد شد؟

زمان انتشار دفترچه‌ی مربوطه در سال 1400 هنوز مشخص نیست، اما پیش بینی می شود طبق روال سال های گذشته در اواخر خرداد ماه منتشر می شود.

متقاضیان برای دریافت دفترچه‌ی انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای، بایستی به چه سایتی مراجعه کنند؟

این دفترچه در سایت سازمان سنجش منتشر می شود. البته در این مقاله نیز می توانید دفترچه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 1400 را دانلود نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره