دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگردان

دانلود دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ هر ساله همزمان با آغاز ثبت نام بدون آزمون از سایت سازمان منتشر می شود. متقاضیان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، برای اطلاع از کدرشته محل های ارائه شده و شرایط و ضوابط، دفترچه راهنما را دانلود و به دقت مندرجات آن را مطالعه کنند. در ادامه این مطلب به منظور راهنمایی شما عزیزان اطلاعاتی جامع ارائه کرده و لینک دانلود دفترچه سوابق تحصیلی 1402 را قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی نیمسال اول مهر ۱۴۰۲ منتشر شد. برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

 

دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری دو بار در سال، یکبار برای ورودی مهرماه و یکبار هم برای ورودی بهمن ماه انجام می شود. تمامی کدرشته محل ارائه برای همه گروه های آزمایشی (تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان) به صورت یکپارچه در دفترچه سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ قرار داده شده است و داوطلبان با مدرک دیپلم (متجانس و غیر متجانس) می توانند در ثبت نام بدون کنکور شرکت نمایند.

لازم است اشاره کنیم که ثبت نام بهمن ماه، تکمیل ظرفیت کدرشته محل های ارائه شده در مهر ماه می باشد.

متقاضیانی که قصد دارند بدون شرکت در کنکور سراسری، به صورت بدون آزمون در رشته مورد علاقه شان وارد دانشگاه های سراسری شوند، بایستی که ابتدا و در اولین قدم دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی را در نیمسال تحصیلی مدنظرشان در مهرماه و یا بهمن ماه دریافت و رشته های مورد نظر را انتخاب نمایند.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

در ادامه دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 1402 در نیم سال اول (مهر ماه) و نیمسال دوم (بهمن ماه) را برای شما داوطلبان گرامی قرار داده ایم و با کلیک بر روی آن می توانید آن ها را دانلود کنید. تا کنون دفترچه سوابق تحصیلی منتشر نشده است. به محض انتشار لینک دانلود آن را قرار خواهیم داد.

نیمسال اول

ثبت نام بدون کنکور نیمسال اول در مرداد ماه همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری آغار می شود و متقاضیان پذیرش بدون کنکور با مراجعه به سایت سازمان سنجش نام نویسی خود را انجام دهند. هر ساله سازمان سنجش در زمان ثبت نام، دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی منتشر می کند که حاوی اطلاعاتی همچون شرایط و مدارک لازم و البته کدرشته محل های رشته های دانشگاهی می باشد. 

دفترچه سوابق تحصیلی لینک دانلود
دفترچه بدون کنکور سال گذشته دانلود کنید
دفترچه بدون کنکور ۱۴۰۲ به محض انتشار فعال خواهد شد.

در جدول بالا لینک دانلود دفترچه سوابق تحصیلی سال گذشته قرار داده شده است. به محض انتشار دفترچه سال جدید لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ فعال خواهد شد. 

نیمسال دوم

سازمان سنجش علاوه بر نیمسال اول در نیمسال دوم (بهمن ماه) نیز اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان می کند. داوطلبان متقاضیان از آذر ماه می توانند با مراجعه به این سایت ثبت نام خود را انجام دهند. در ادامه لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ به محض انتشارر قرار خواهیم داد.

دانلود دفترچه سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

زمان انتشاردفترچه سوابق تحصیلی 1402

دفترچه انتخاب بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری نیمسال اول و ورودی مهرماه ۱۴۰۲ به طور همزمان با با شروع مهلت انتخاب رشته در این مرحله منتشر می گردد. علاوه بر ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در نیمسال تحصیلی اول، متقاضیان می توانند در اواخر آذرماه پس از دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه 1402 وارد مرحله انتخاب رشته شوند.

نیمسال تحصیلی زمان انتشار
نیمسال اول (ورودی مهر ماه) مرداد ماه ۱۴۰۲
نیمسال دوم (ورودی بهمن ماه) آذر ماه ۱۴۰۲

جزئیات دفترچه سوابق تحصیلی 1402

اهمیت مطالعه دفترچه سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ دانشگاه های سراسری در اطلاعات مهمی است که دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ در اختیار متقاضیان قرار می دهد. این دفترچه‌ی شامل سه فصل می باشد که در ادامه جزئیات آن را ارائه داده ایم.

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 فصل اول: شرایط و قوانین انتخاب رشته

✅ نحوه دریافت کارنامه اولیه و اطلاعات موجود در آن

✅ راهنما تصویری گام به گام ثبت نام

✅ مدارک تحصیلی مورد نیاز

✅ شرایط عمومی و شرایط اختصاصی

✅ قوانین نظام وظیفه ویژه داوطلبان آقا

✅ شرایط اتباع خارجی و مناطق ممنوعه اتباع

✅ سهمیه های موثر و بومی گزینی

✅ ضریب تاثیر اعمال معدل کتبی دیپلم بر اساس عنوان دیپلم و مجموعه رشته مورد تقاضا

✅ مدارک لازم جهت ثبت نام اینترنتی

✅ شرایط کلی پذیرش دانشجو در دانشگاه ها

فصل دوم دفترچه سوابق تحصیلی: جداول کدرشته محل ها

در بخش کدرشته محل لیست تمامی رشته‌های ارائه شده در هر دوره تحصیلی (روزانه، شبانه، پردیس، پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی) در نیمسال جاری قرار داده شده است. داوطلبان از طریق این بخش از دفترچه سوابق تحصیلی می توانند لیست کدرشته محل های انتخابی خود را در فرم ثبت نام وارد کنند

✅ زیر گرو ها و نوع گزینش

✅ لیست کدرشته محل های ارائه شده دناشگاه های سراسری، پیام نور، غیر انتفاعی و …

فصل سوم: فرم ها

✅ فرم پیش نویس انتخاب رشته

✅ گواهی مرتبط با عنوان رشته دو سال آخر دبیرستان و سال اخذ مدرک گیش دانشگاهی

✅ فرم داوطلبان دارای سهمیه بالایای طبیعی

✅ فرم انصراف 

شرایط دفترچه بدون آزمون سوابق تحصیلی 1402

در دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ شرایط لازم برای شرکت در ثبت نام بدون کنکور ذکر شده است. داوطلبان در صورت دارا بدون شرایط ذکر شده در ادامه می توانند شرکت کنند. متقاضیان گرامی برای بررسی شرایط خود می توانید با مشاوران مرکز دانتل کو تماس بگیرید.

شرایط عمومی

معتقد به دین اسلام یا یکی از ادیان الهی رسمی کشور

متتقد به نظام جمهوری اسلامی ایران و قوانین کشوری

عدم سوپیشینه و اعتیاد و فساد اخلاقی

تبعیت از قوانین دانشگاه ها

شرایط اختصاصی

🔵 بر اساس دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی داوطلبان بایددارای یکی از مدارک دیپلم: مدرک دیپلم نظام جدید ۳-۳-۶ – مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی یا کاردانی نظام سالی واحدی – مدرک دیپلم نظام قدیم باشند

🔵حداکثر زمان فارغ التحصیلی برای ورودی های نیمسال اول ۳۱ شهریور ماه 1402 و ورودی های نمیسال دوم ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۲ می باشد.

🔵دانشجویان مشغول به تحصیل متقاضی ثبت نام مجدد در صورت قبولی در رشته جدید خود می توانند از مقطع قبلی خود انصرا دهند.

🔵داوطلبان دارای دیپلم نظری پذیش بر اساس معدل کتبی دیپلم و داوطلبان دارای مدرک فنی حرفه‌ای و کاردانش بر اساس معدل کل دیپلم می باشد.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام بدون کنکور

مشاوره انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

توجه داشته باشید که راه ورود به دانشگاه های سراسری از دو طریق با آزمون و بدون آزمون امکان پذیر است. برای ادامه تحصیل در رشته های با آزمون بایستی که در کنکور شرکت کنید و برای رشته های بدون آزمون نیز بایستی در تاریخ های مقرر دفترچه  انتخاب رشته سوابق تحصیلی را دریافت و آن را مطالعه کنید.

بنابراین دفترچه راهنما در دانشگاه های سراسری برای رشته های با آزمون و بدون آزمون به صورت مجزا از یکدیگر و در بازه های زمانی جداگانه ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود. چنانچه پیرامون دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ در دانشگاه های سراسری سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کتید.

برای دریافت مشاوره در زمینه دفترچه سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

سوالات متداول

دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ چه زمانی منتشر خواهد شد؟

دفترچه سوابق تحصیلی 1402 برای نیمسال اول در مرداد ماه و نیمسال دوم در دی ماه منتشر می شود

متقاضیان برای دریافت دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی باید به کدام سایت مراجعه کرد؟

در این مقاله لینک دانلود قرار داده شده است. داوطلبان از طریق این مقاله می توانند دفترچه سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ خود را دانلود نمایند.

جزییات دفترچه‌ی انتخاب رشته سوابق تحصیلی شامل چه مواردی است؟

در متن مقاله به جزییات دفترچه‌ی انتخاب رشته سوابق تحصیلی شرح داده ایم.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫9 دیدگاه ها

 1. سلام روز شما بخیر.من دانشجو رشته علوم تربیتی دانشگاه پیام نور ترم دو هستم و قصد دارم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و در یکی از رشته های پزشکی یا دندان یا پیراپزشکی دانشگاه روزانه تحصیل کنم.آیادر صورت قبولی باید از دانشگاه پیام نور انصراف بدم؟ در چه شرایطی دانشگاه مقصد با تحصیل همزمان موافقت میکند؟یعنی از رشته اول و فعلی خودم انصراف ندم….ممنون از راهنمایی تون

  1. سلام امکان تحصیل همزمان در دو رشته برای شما تقریبا وجود ندارد.
   در صورت قبولی در کنکور ۱۴۰۱ می توانید از مقطع فعلی انصراف دهید.

 2. سلام .توروخدا کمکم کنین ازثبت نام جاموندم
  مهلت ثبت نام ترم بهمن تمدید میشه .خواهش میکنم جوابموبدین لطفا

 3. امکانش هست در کنکور دی ماه شرکت کنم و بهمن با سوابق تحصیلی دانشگاه برم و اگه کنکور دی رو قبول شدم از دانشگاه با سوابق تحصیلی انصراف بدم؟

 4. عرض سلام و وقت بخیر.
  دانشجوی ترم ۴ ارشد روزانه هستم و تصمیم داشتم برای مهرماه در یکی از رشته های کارشناسی بدون سوابق تحصیلی پیام‌نور تحصیل کنم،آیا امکان این کار وجود داره و تخلف محسوب نمیشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره