بدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگرداندانشگاه های بدون آزمون

دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۰

دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۰ را ادامه برای دانلود قرار داده ایم. بسیاری از رشته ها در دانشگاه های مختلف به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو جذب می کنند. اگر متقاضی ثبت نام در دانشگاه های سراسری بر اساس سوابق تحصیلی خود می باشید، بایستی که برای اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده و شرایط و ضوابط شرکت در مرحله انتخاب رشته دانشگاه های سراسری بر اساس سوابق تحصیلی، دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی 1400 را دریافت و به دقت مندرحات آن را مطالعه کنند. در ادامه این مطلب به منظور راهنمایی شما عزیزان اطلاعاتی پیرامون دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی 1400 ارائه کرده ایم.

 

دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۰

هر ساله بسیاری از دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش در برخی کد رشته محل ها پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دارند. ثبت نام بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری دو بار در سال، یکبار برای ورودی مهرماه و یکبار هم برای ورودی بهمن ماه انجام می شود. البته لازم است اشاره کنیم که ثبت نام و انتخاب رشته در بهمن ماه، تکمیل ظرفیت کد رشته محل های ارائه شده در مهرماه می باشد.

متقاضیانی که قصد دارند بدون شرکت در کنکور سراسری، به صورت بدون آزمون در رشته مورد علاقه شان وارد دانشگاه های سراسری شوند، بایستی که ابتدا و در اولین قدم دفترچه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰ را در نیمسال تحصیلی مدنظرشان در مهرماه و یا بهمن ماه دریافت و به دقت مندرجات آن را مطالعه کنند.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۰

در ادامه دفترچه ثبت نام بدون  کنکور ۱۴۰۰ در نیم سال اول (مهر ماه) و نیمسال دوم (بهمن ماه) را دانلود و دریافت برای شما داوطلبان گرامی قرار داده ایم و با کلیک بر روی آن می توانید آن ها را دانلود کنید. تا کنون دفترچه ثبت نام بدون آزمون نمیسال دوم منتشر نشده است. به محض انتشار لینک دانلود آن را قرار خواهیم داد.

 

نیمسال اول

دفترچه ثبت نام بدون  کنکور ریاضی ۱۴۰۰
دفترچه ثبت نام بدون کنکور تجربی ۱۴۰۰
دفترچه ثبت نام بدون کنکور انسانی ۱۴۰۰
دفترچه ثبت نام بدون کنکور هنر و زبان های خارجی ۱۴۰۰

 

نیمسال دوم

❌❌ تاکنون لینک دریافت دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری وروی مهرماه  1400 منتشر نشده است، اما به محض انتشار لینک مربوطه، لینک فوق فعال خواهد شد. ❌❌

 

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۰

دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری نیمسال اول و ورودی مهرماه 1400، به طور همزمان با با شروع مهلت انتخاب رشته در این مرحله منتشر می گردد.

علاوه بر ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در نیمسال تحصیلی اول، متقاضیان می توانند در اواخر آذرماه پس از دریافت دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه 1400 وارد مرحله انتخاب رشته شوند.

نیمسال تحصیلی زمان انتشار
نیمسال اول (ورودی مهر ماه) 14 مرداد ماه ۱۴۰۰
نیمسال دوم (ورودی بهمن ماه) تا کنون اعلام نشده است

 

نیمسال دوم

تاکنون زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 1400 ورودی بهمن ماه منتشر نشده است به محض انتشار در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

جزئیات دفترچه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰

اهمیت مطالعه دفترچه‌ی انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری در اطلاعات مهمی است که این دفترچه در اختیار متقاضیان قرار می دهد. این دفترچه‌ی شامل سه فصل می باشد که در ادامه جزئیات آن را ارائه داده ایم.

 فصل اول

شرایط و ضوابط ثبت نام و انتخاب رشته
شرایط عمومی و شرایط اختصاصی
سهمیه های موثر
جزئیات تسهیلات
قوانین نظام وظیفه  ویژه داوطلبان آقا
شرایط اتباع خارجی
مدارک لازم جهت ثبت نام اینترنتی

فصل دوم

شرایط پذیرش و روش گزینش دانشجو
ضریب تاثیر اعمال معدل کتبی دیپلم بر اساس عنوان دیپلم و مجموعه رشته مورد تقاضا
شرایط و ضوابط مشترک تمامی دانشگاه ها
ملاک ها و فرآیند انتخاب رشته
لیست رشته محل های ارائه شده

فصل سوم

گواهی مرتبط با عنوان رشته دو سال آخر دبیرستان و سال اخذ مدرک گیش دانشگاهی
فرم انصراف 
فرم پیش نویس انتخاب رشته

 

مشاوره انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۰

توجه داشته باشید که راه ورود به دانشگاه های سراسری از دو طریق با آزمون و بدون آزمون امکان پذیر است. برای ادامه تحصیل در رشته های با آزمون بایستی که در کنکور شرکت کنید و برای رشته های بدون آزمون نیز بایستی در تاریخ های مقرر دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته را دریافت و آن را مطالعه کنید.

بنابراین دفترچه انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری برای رشته های با آزمون و بدون آزمون به صورت مجزا از یکدیگر و در بازه های زمانی جداگانه ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود. چنانچه پیرامون دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی 1400 در دانشگاه های سراسری سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کتید.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰ 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

دفترچه‌ی انتخاب رشته بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی چه زمانی منتشر خواهد شد؟

دفترچه‌ی بدون کنکور برای نیمسال اول در مرداد ماه و نیمسال دوم در دی ماه منتشر می شود

متقاضیان برای دریافت دفترچه‌ی انتخاب رشته سوابق تحصیلی باید به جه سایتی مراجعه کرد؟

این دفترچه در سایت سازمان سنجش منتشر می شود. در این مقاله می توانید دفترچه را دانلود و دریافت نمایید.

جزییات دفترچه‌ی انتخاب رشته سوابق تحصیلی شامل چه مواردی است؟

در متن مقاله به جزییات دفترچه‌ی انتخاب رشته سوابق تحصیلی شرح داده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره