دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگردان

دفترچه بدون آزمون سوابق تحصیلی ۱۴۰۱

دفترچه بدون آزمون سوابق تحصیلی ۱۴۰۱ را ادامه برای دانلود قرار داده ایم. بسیاری از رشته ها در دانشگاه های مختلف به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو جذب می کنند. اگر متقاضی ثبت نام در دانشگاه های سراسری بر اساس سوابق تحصیلی خود می باشید، بایستی که برای اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده و شرایط و ضوابط شرکت در مرحله انتخاب رشته دانشگاه های سراسری بر اساس سوابق تحصیلی، دفترچه انتخاب‌رشته سوابق تحصیلی 1401 را دریافت و به دقت مندرحات آن را مطالعه کنند. در ادامه این مطلب به منظور راهنمایی شما عزیزان اطلاعاتی پیرامون دفترچه بدون آزمون سوابق تحصیلی 1401 ارائه کرده ایم.

دفترچه بدون آزمون سوابق تحصیلی ۱۴۰۱

هر ساله بسیاری از دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش در برخی کد رشته محل ها پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دارند. ثبت نام بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری دو بار در سال، یکبار برای ورودی مهرماه و یکبار هم برای ورودی بهمن ماه انجام می شود. البته لازم است اشاره کنیم که ثبت نام و انتخاب رشته در بهمن ماه، تکمیل ظرفیت کد رشته محل های ارائه شده در مهرماه می باشد.

متقاضیانی که قصد دارند بدون شرکت در کنکور سراسری، به صورت بدون آزمون در رشته مورد علاقه شان وارد دانشگاه های سراسری شوند، بایستی که ابتدا و در اولین قدم دفترچه ثبت نام بدون کنکور را در نیمسال تحصیلی مدنظرشان در مهرماه و یا بهمن ماه دریافت و به دقت مندرجات آن را مطالعه کنند.

دانلود دفترچه بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۱

در ادامه دفترچه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۱ در نیم سال اول (مهر ماه) و نیمسال دوم (بهمن ماه) را دانلود و دریافت برای شما داوطلبان گرامی قرار داده ایم و با کلیک بر روی آن می توانید آن ها را دانلود کنید. تا کنون دفترچه ثبت نام بدون آزمون نمیسال دوم منتشر نشده است. به محض انتشار لینک دانلود آن را قرار خواهیم داد.

نیمسال اول

ثبت نام بدون کنکور نیمسال اول در تاریخ ۱۴ مرداد ماه همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری آغار شد و متقاضیان پذیرش بدون کنکور با مراجعه به سایت سازمان سنجش نام نویسی خود را انجام دهند. هر ساله سازمان سنجش در زمان ثبت نام دفترچه بدون آزمون سوابق تحصیلی سوابق تحصیلی منتشر می کند که حاوی اطلاعاتی همچون شرایط و مدارک لازم و البته کدرشته محل های رشته های دانشگاهی می باشد. در ادامه می توانید دفترچه انتخاب رشته را به تفکیک رشته مورد نظر خود دانلود کنید.

نیمسال دوم

سازمان سنجش علاوه بر نیمسال اول در نیمسال دوم (بهمن ماه) نیز اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان می کند. داوطلبان متقاضی از تاریخ ۱۴ آذر ماه ۱۴۰۱ می توانند با مراجعه به این سایت ثبت نام خود را انجام دهند. در ادامه لینک دانلود دفترچه راهنما ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی را برای شما قرار داده ایم و کافیست بر روی دفترچه گروه آزمایشی مورد نظر خود کلیک کنید.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور ریاضی ۱۴۰۰

دفترچه ثبت نام بدون کنکور تجربی ۱۴۰۰

دفترچه ثبت نام بدون کنکور انسانی ۱۴۰۰

دفترچه ثبت نام بدون کنکور هنر ۱۴۰۰

دفترچه ثبت نام بدون کنکور زبان های خارجی ۱۴۰۰

زمان انتشاردفترچه بدون آزمون سوابق تحصیلی ۱۴۰۱

دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری نیمسال اول و ورودی مهرماه ۱۴۰۱ به طور همزمان با با شروع مهلت انتخاب رشته در این مرحله منتشر می گردد.

علاوه بر ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در نیمسال تحصیلی اول، متقاضیان می توانند در اواخر آذرماه پس از دریافت دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه ۱۴۰۱ وارد مرحله انتخاب رشته شوند.

نیمسال تحصیلی زمان انتشار
نیمسال اول (ورودی مهر ماه) 18 مرداد ماه ۱۴۰۱
نیمسال دوم (ورودی بهمن ماه) اعلام نشده

جزئیات دفترچه ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰

اهمیت مطالعه دفترچه بدون آزمون سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری در اطلاعات مهمی است که این دفترچه در اختیار متقاضیان قرار می دهد. این دفترچه‌ی شامل سه فصل می باشد که در ادامه جزئیات آن را ارائه داده ایم.

 فصل اول: شرایط و قوانین انتخاب رشته

✅ نحوه دریافت کارنامه اولیه و اطلاعات موجود در آن

✅ راهنما تصویری گام به گام ثبت نام

✅ مدارک تحصیلی مورد نیاز

✅ شرایط عمومی و شرایط اختصاصی

✅ قوانین نظام وظیفه ویژه داوطلبان آقا

✅ شرایط اتباع خارجی و مناطق ممنوعه اتباع

✅ سهمیه های موثر و بومی گزینی

✅ ضریب تاثیر اعمال معدل کتبی دیپلم بر اساس عنوان دیپلم و مجموعه رشته مورد تقاضا

✅ مدارک لازم جهت ثبت نام اینترنتی

✅ شرایط کلی پذیرش دانشجو در دانشگاه ها

فصل دوم: جداول کدرشته محل ها

✅ زیر گرو ها و نوع گزینش

✅ لیست کدرشته محل های ارائه شده دناشگاه های سراسری، پیام نور، غیر انتفاعی و …

فصل سوم: فرم ها

✅ فرم پیش نویس انتخاب رشته

✅ گواهی مرتبط با عنوان رشته دو سال آخر دبیرستان و سال اخذ مدرک گیش دانشگاهی

✅ فرم داوطلبان دارای سهمیه بالایای طبیعی

✅ فرم انصراف 

شرایط دفترچه بدون آزمون سوابق تحصیلی ۱۴۰۱

شرایط عمومی

معتقد به دین اسلام یا یکی از ادیان الهی رسمی کشور

متتقد به نظام جمهوری اسلامی ایران و قوانین کشوری

عدم سوپیشینه و اعتیاد و فساد اخلاقی

تبعیت از قوانین دانشگاه ها

شرایط اختصاصی

دارای یکی از مدارک دیپلم: مدرک دیپلم نظام جدید ۳-۳-۶ – مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی — مدرک دیپلم نظام قدیم 

چداکثر زمان فارغ التحصیلی برای ورودی های نیمسال اول ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۱ و ورودی های نمیسال دوم ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۱

انصراف دانشجویان مشغول به تحصیل متقاضی ثبت نام مجدد برای ورودی نیمسال اول تا ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۱ و ورودی نمیسال دوم تا ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۱

داوطلبان دارای دیپلم نظری پذیش بر اساس معدل کتبی دیپلم و داوطلبان دارای مدرک فنی حرفه‌ای و کاردانش بر اساس معدل کل دیپلم می باشد.

مشاوره انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۱

توجه داشته باشید که راه ورود به دانشگاه های سراسری از دو طریق با آزمون و بدون آزمون امکان پذیر است. برای ادامه تحصیل در رشته های با آزمون بایستی که در کنکور شرکت کنید و برای رشته های بدون آزمون نیز بایستی در تاریخ های مقرر دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته را دریافت و آن را مطالعه کنید.

بنابراین دفترچه راهنما در دانشگاه های سراسری برای رشته های با آزمون و بدون آزمون به صورت مجزا از یکدیگر و در بازه های زمانی جداگانه ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود. چنانچه پیرامون دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۱ در دانشگاه های سراسری سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کتید.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۱

برای دریافت مشاوره در زمینه دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

دفترچه‌ی انتخاب رشته بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی چه زمانی منتشر خواهد شد؟

دفترچه‌ی بدون کنکور برای نیمسال اول در مرداد ماه و نیمسال دوم در دی ماه منتشر می شود

متقاضیان برای دریافت دفترچه‌ی انتخاب رشته سوابق تحصیلی باید به جه سایتی مراجعه کرد؟

این دفترچه در سایت سازمان سنجش منتشر می شود. در این مقاله می توانید دفترچه را دانلود و دریافت نمایید.

جزییات دفترچه‌ی انتخاب رشته سوابق تحصیلی شامل چه مواردی است؟

در متن مقاله به جزییات دفترچه‌ی انتخاب رشته سوابق تحصیلی شرح داده ایم.

‫5 دیدگاه ها

  1. سلام روز شما بخیر.من دانشجو رشته علوم تربیتی دانشگاه پیام نور ترم دو هستم و قصد دارم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و در یکی از رشته های پزشکی یا دندان یا پیراپزشکی دانشگاه روزانه تحصیل کنم.آیادر صورت قبولی باید از دانشگاه پیام نور انصراف بدم؟ در چه شرایطی دانشگاه مقصد با تحصیل همزمان موافقت میکند؟یعنی از رشته اول و فعلی خودم انصراف ندم….ممنون از راهنمایی تون

    1. سلام امکان تحصیل همزمان در دو رشته برای شما تقریبا وجود ندارد.
      در صورت قبولی در کنکور ۱۴۰۱ می توانید از مقطع فعلی انصراف دهید.

  2. سلام .توروخدا کمکم کنین ازثبت نام جاموندم
    مهلت ثبت نام ترم بهمن تمدید میشه .خواهش میکنم جوابموبدین لطفا

  3. امکانش هست در کنکور دی ماه شرکت کنم و بهمن با سوابق تحصیلی دانشگاه برم و اگه کنکور دی رو قبول شدم از دانشگاه با سوابق تحصیلی انصراف بدم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره