اخبار و اطلاعیه هاثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

زمان برگزاری آزمون ارشد 1400 | تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 از 16 آذر ماه 99 آغاز گردید. به علاقه مندان حدود 10 روز فرصت داده شد با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی Sanjesh.org برای ثبت نام خود اقدام نمایند. با توجه به اینکه در سال گذشته، بیماری کرونا باعث تاخیر در برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 99 شد، داوطلبانی که ثبت نام کنکور ارشد امسال را انجام داده اند، می‌خواهند بدانند که آیا برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400 نیز با تاخیر همرا خواهد بود؟ زمان دقیق برگزاری کنکور ارشد 1400، چه تاریخی خواهد بود؟ این مطلب را مطالعه کنید تا از زمان برگزاری آزمون ارشد 1400 و همچنین زمان انتشار کارت شرکت در آزمون، مطلع گردید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان برگزاری آزمون ارشد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

 

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1400

سازمان سنجش آموزش کشور در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، زمان برگزاری آزمون را به داوطلبان اطلاع رسانی می‌‌کند تا بدانند چقدر فرصت دارند خود را برای حضور در آزمون آماده نمایند.

طبق توضیحات دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400، تاریخ برگزاری این آزمون در روزهای پنح شنبه و جمعه به تاریخ 6 و 7 خرداد ماه 1400 می‌باشد که معمولا روز اول اختصاص به آزمون رشته های اصلی و روز دوم نیز اختصاص به آزمون رشته های شناور دارد.

پس داوطلبانی که در موعد مقرر یا در مهلت مجددی که سازمان سنجش درنظر گرفته است، ثبت نام خود را انجام داده اند، باید در روز های 6 و 7 خرداد ماه 1400 در حوزه برگزاری آزمون حاضر شوند. برای حضور یافتن در آزمون حتما باید یک کارت شناسایی معتبر مثل کارت ملی و شناسنامه و همچنین کارت ورود به جلسه خود را به همراه داشته باشید.

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد 1400

کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 1400، چند روز قبل از برگزاری آزمون قابل دریافت است و داوطلبان می‌توانند از تاریخ 3 الی 5 خرداد ماه به سایت سنجش مراجعه و کارت شرکت در آزمون خود را دریافت نمایند.

داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه خود باید پس از ورود به سایت سنجش به نشانی “ sanjesh.org ” ، بر روی لینک فعال ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 1400 ” کلیک نمایند و سپس از منوی سمت راست سایت بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک کنند.

برای دریافت کارت ورود به جلسه، دو راه پیش روی شما وجود دارد :

 •  روش اول: وارد کردن شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام
 •  روش دوم : وارد کردن شماره پرونده ، کد ملی و سال تولد

داوطلبان عزیز کنکور کارشناسی ارشد در نظر داشته باشید که برای دریافت کارت ورود به جلسه، حتما باید شماره پرونده خود را در دسترس داشته باشید و در صورت فراموشی این کد، امکان بازیابی آن از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش وجود دارد. برای بازیابی شماره پرونده خود می توانید با مشاوران ارشد مرکز مشاوره دانتل تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. برای مشاهده راهنما تصویری و گام به گام نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد کلیک کنید.

نکات مهم برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 1400

 • کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است و به صورت مشترک برگزار خواهد شد.
 • حضور داوطلب نیم ساعت قبل از برگزاری آزمون در حوزه امتحانی الزامی است.
 • آزمون رشته های اصلی در روز پنج شنبه 6 خرداد ماه و آزمون رشته های شناور در روز جمعه 7 خرداد ماه برگزار خواهد شد.
 • اگر در دو رشته امتحانی ثبت نام کرده اید، نگران تداخل در زمان برگزاری آزمون نباشید زیرا در دو روز مجزا برگزار خواهد شد.
 • بدون کارت ورود به جلسه، از ورود داوطلب به حوزه امتحانی ممانعت می‌شود.
 • ضمن همراه داشتن کارت ورود به جلسه، یک کارت شناسایی معتبر نیز نزد خود داشته باشید.
 • اگر پس از دریافت کارت ورود به جلسه، در برخی اطلاعات مغایرتی را مشاهده کردید، حتما باید برای رفع نقص آنها پیش از حضور در آزمون اقدام نمایید.
 • رفع نقص کارت ورود به جلسه در اطلاعاتی مثل عکس، جنسیت و زبان امتحانی، تنها با مراجعه حضوری به باجه های رفع نقصی که سازمان سنجش اعلام می‌کند، قابل اصلاح است اما در سایر ایرادات کارت ورود به جلسه، می‌بایست از طریق سایت سنجش (از طریق لینک ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون کارشناسی ارشد) آنها را اصلاح کنید. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1400 | سوالات متداول

 • آزمون کارشناسی ارشد 1400 در چه تاریخی برگزار خواهد شد؟

طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400، در روز های 6 و 7 خردادماه 1400 می‌باشد.

 • کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400 کی منتشر می‌شود؟

لینک دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400، از 3 خرداد ماه در سایت سنجش فعال خواهد شد.

 • آیا ممکن است کنکور 1400 نیز مثل کنکور 99 با چند بار تعویق در زمان برگزاری همراه باشد؟

اگر کنکور کارشناسی ارشد 1400 با تعویق برگزاری شود، سازمان سنجش اعلام خواهد کرد.

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان برگزاری آزمون ارشد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا