کارشناسی ارشدثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

زمان برگزاری کنکور ارشد ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

زمان برگزاری کنکور ارشد ۱۴۰۲ مطابق آخرین اطلاعیه های سایت سازمان سنجش آموزش کشور در تاریخ های 11 و 12 اسفند ماه سال 1401 می باشد. دسته ای از داوطلبان که مراحل نام نویسی خود را در سایت sanjesh.org تکمیل کرده اند، می توانند در مهلت مقرر که از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد، با دریافت کارت ورود به جلسه آزمون، در جلسه کنکور کارشناسی ارشد حضور داشته باشند.  در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402 ارائه کرده ایم.

زمان برگزاری کنکور ارشد ۱۴۰۲

سازمان سنجش آموزش کشور برای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد یک تقویم زمانبدی شده را منتشر می کند تا علاقه مندان به نام نویسی و شرکت در این آزمو،ن بتوانند مطابق با این زمانبدی در آزمون ثبت نام کرده و در جلسه حضور داشته باشند.

رشته زمان برگزاری کنکور ارشد ۱۴۰۲
رشته های اصلی صبح و عصر 11 اسفند و صبح 12 اسفند ۱۴۰۱
رشته های شناور بعد از ظهر 12 اسفند ۱۴۰۱

طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش با عنوان ” تاریخ‌ های ثبت نام و برگزاری آزمون های ورودی به دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی ” کنکور کارشناسی ارشد برای رشته های امتحانی مختلف در تاریخ های 11 و 12 اسفند ماه سال می باشد.

داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد برای ورود به دوره های روزانه، نوبت دوم و یا شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان و همینطور دانشگاه آزاد بایستی که پس از تکمیل مراحل نام نویسی در آزمون کارشناسی ارشد، در فرصت باقی مانده تا زمان برگزاری کنکور ارشد در اردیبهشت ماه، میزان آمادگی خود را بالا ببرند.

 

محل برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402

سازمان سنجش هر ساله پیش زمان برگزاری کنکور ارشد حوزه های امتحانی را منشتر می کند. البته محل برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در کارت ورود به جلسه آن ها درج شده است. در فایل زیر محل همه حوزه های قرار دارد که داوطلبان می توانند پیش از زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد آدرس دقیق حوزه امتحانی را مشاهده نمایند. 

محل برگزاری کدرشته 1128 (زبان ژاپنی)، 1287 (مهندسی طراحی محیط زیست)، 1356 (نمایش عروسکی) و 1360 (محموعه موسیقی) در شهر تهران فقط برگزاری خواهد شد داوطلبان باید در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در این شهر و حوزه امتحانی حضور داشته باشند. 

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه ارشد ۱۴۰۲

یکی از مدارکی که متقاضیان بایستی علاوه بر کارت شناسایی در جلسه آزمون به همراه داشته باشند، کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد می باشد. با توجه به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ در تاریخ 8 تا 10 اسفند ماه سال  تمامی متقاضیان می توانند از اواسط اردیبهشت ماه نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد اقدام کنند.

پیش بینی می شود کارت ورود به جلسه کنکور در تاریخ 7 اسفند ماه ۱۴۰۱ در اختیار داوطلبان قرار میگیرد.

تمامی متقاضیان می توانند در زمان دریافت کارت ورود به جلسه ارشد به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. برای این منظور کافی است به سایت سنجش به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند و سپس بر روی لینک فعال ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۴۰۲ ” کلیک نمایند و سپس از منوی سمت راست سایت بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک کنند.

سازمان سنجش برای ورود داوطلب به سیستم و دریافت کارت ورود به جلسه دو روش جستجو به شرح موارد زبر در اختیار او قرار می دهد:

  •  روش اول: شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام
  •  روش دوم: شماره پرونده ، کد ملی و سال تولد

برای دریافت کارت ورود به جلسه ارشد بایستی یکی از روش های فوق را انتخاب کنید و پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده و رویت کارت ورود به جلسه، یک برگ پرینت از آن ها تهیه کرده و در زمان برگزاری کنکور ارشد ۱۴۰۲ همراه خود به جلسه ببرید.

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

مشاوره زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

اگر از متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد 1402 هستید، لازم است در رابطه با زمان برگزاری کنکور ارشد به چند نکته توجه داشته باشید:

✅ کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است و به صورت مشترک و یکپارچه برگزار می شود و تمامی متقاضیان بایستی در آزمونی که توسط سازمان سنجش برگزار می گردد، شرکت کنند.

❌ بهتر است داوطلبان نیم ساعت قبل از زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در حوزه امتحانی حضور داشته باشند.

⚠چنانچه در دو کد رشته امتحانی نام نویسی کرده اید، باید در نظر داشته باشید که هر کدام در دو روز مجزا برگزار خواهد شد و شما باید برای هرکدام کارت ورود به جلسه با شماره داوطلبی جداگانه دریافت کنید.

⛔ بدون کارت ورود به جلسه، از ورود داوطلب به حوزه امتحانی ممانعت می‌شود. ضمن همراه داشتن کارت ورود به جلسه، یک کارت شناسایی معتبر شامل کارت ملی و شناسنامه نیز نزد خود داشته باشید.

اگر پس از دریافت کارت ورود به جلسه، در برخی اطلاعات مغایرتی را مشاهده کردید، حتما باید برای رفع نقص آنها پیش از حضور در آزمون اقدام نمایید. برای اطلاع از باجه رفع نقص کنکور ارشد کلیک کنید.

لازمه شرکت در جلسه آزمون کنکور کارشناسی ارشد، اطلاع از زمان برگزاری کنکور ارشد می باشد که در مطلب فوق بدان اشاره کردیم. چنانچه برای حضور در جلسه آزمون و یا دریافت و ویرایش کارت ورود به جلسه سوالی دارید می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان برگزاری کنکور ارشد ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ چه تاریخی می باشد؟

زمان برگزاری کنکور ارشد در تاریخ 11 و 12 اسفند ماه می باشد.

آیا کنکور کارشناسی ارشد برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه برگزار می گردد؟

بله، آزمون به صورت یکپارچه برگزار می گردد و متقاضیان بایستی در آزمون مشترک شرکت نمایند.

کارت ورود به جلسه چه زمانی منتشر خواهد شد؟

زمان انتشار کارت ورود به جلسه در سه روز پیش از زمان برگزاری کنکور ارشد می باشد.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره