ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400

طبق اطلاعیه های اولیه سازمان سنجش آموزش کشور، تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ در اوایل خرداد ماه بوده است. اما به دلیل شیوع ویروس کرونا تاریخ برگزاری این آزمون به تعویق افتاده است و تصمیم بر برگزاری این آزمون در 6 تا 8 مرداد ماه می باشد. در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون زمان برگزاری آزمون ارشد 1400 ارائه کرده ایم.

 

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400

سازمان سنجش آموزش کشور در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، زمان برگزاری آزمون را به داوطلبان اطلاع رسانی می‌‌کند تا بدانند چقدر فرصت دارند خود را برای حضور در آزمون آماده نمایند. طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور که در تاریخ 18 اردیبهشت ماه 1400  مبنی بر تعويق زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 منتشر گردیده است، با توجه به تصمیم جلسه کمیته های تخصصی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، زمان برگزاری این آزمون در خرداد ماه نمی باشد.

لازم است اشاره کنیم که برگزاری آزمون مذکور به تاریخ های 6 ، 7 و 8 مرداد ماه 1400 موکول گردیده است. بنابراین تمامی شرکت کنندگان در مرحله ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، بایستی که خود را برای شرکت در این آزمون در خرداد ماه آماده کنند.

طبق آخرین اطلاعیه زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400 در تاریخ 6 تا 8 مرداد ماه خواهد بود. در صورت تعویق زمان برگزاری در این قسمت بروزرسانی خواهد شد.

 

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد 1400

یکی از مدارکی که متقاضیان بایستی در جلسه آزمون به همراه داشته باشند، کارت ورود به جلسه می باشد. با توجه به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در تاریخ های 6 تا 8 مرداد ماه 1400، تمامی متقاضیان می توانند از اوایل مرداد ماه نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400 اقدام کنند.

داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه خود باید پس از ورود به سایت سنجش به نشانی “ sanjesh.org ” ، بر روی لینک فعال ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 1400 ” کلیک نمایند و سپس از منوی سمت راست سایت بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک کنند.

برای دریافت کارت ورود به جلسه، دو راه پیش روی شما وجود دارد :

  •  روش اول: وارد کردن شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام
  •  روش دوم: وارد کردن شماره پرونده ، کد ملی و سال تولد

 

نکات مهم برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400 | زمان

✅ کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است و به صورت مشترک برگزار خواهد شد.

❌ حضور داوطلب نیم ساعت قبل از برگزاری آزمون در حوزه امتحانی الزامی است.

⚠ اگر در دو رشته امتحانی ثبت نام کرده اید، نگران تداخل در زمان برگزاری آزمون نباشید زیرا در دو روز مجزا برگزار خواهد شد.

⛔ بدون کارت ورود به جلسه، از ورود داوطلب به حوزه امتحانی ممانعت می‌شود. ضمن همراه داشتن کارت ورود به جلسه، یک کارت شناسایی معتبر نیز نزد خود داشته باشید.

⚠ اگر پس از دریافت کارت ورود به جلسه، در برخی اطلاعات مغایرتی را مشاهده کردید، حتما باید برای رفع نقص آنها پیش از حضور در آزمون اقدام نمایید. برای اطلاع از باجه رفع نقص کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد 1400 کلیک کنید.

لازمه شرکت در جلسه آزمون کنکور کارشناسی ارشد، اطلاع از زمان برگزاری آن می باشد که در مطلب فوق بدان اشاره کردیم. چنانچه در روزهای نزدیک به برگزاری کنکور کارشناسی ارشد پیرامون کارت ورود به جلسه و نحوه ویرایش اطلاعات موجود در آن سوالی داشتید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان برگزاری آزمون ارشد 1400، می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400، در جه تاریخی می باشد؟

با توجه به اطلاعیه‌های جدید سازمان سنجش، کنکور کارشناسی ارشد در تاریخ 6، 7 و 8 مرداد برگزار خواهد شد.

آیا تمامی متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسری و آزاد بایستی که در یک آزمون شرکت کنند؟

بله، کنکور کارشناسی ارشد به صورت یکپارچه برای تمامی متقاضیان دانشگاه های سراسری و آزاد برگزار می گردد.

داوطلبان کنکور کاشناسی ارشد در چه زمانی می توانند کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد 1400 را دریافت کنند؟

امکان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400 از اوایل مرداد ماه برای متقاضیان فراهم خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره