دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه غیر انتفاعی

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲ یکی از سوالات مهم داوطلبان این دانشگاه می‌باشد. دانشگاه غیرانتفاعی متقاضیان تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف را به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی جذب می‌کنند. ثبت‌نام بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌های غیرانتفاعی به صورت همزمان با دانشگاه‌های سراسری انجام می‌شود و نتایج نیز به صورت یکپارچه منتشر می‌گردد. داوطلبانی که ثبت‌نام خود را جهت ورود به صورت بدون آزمون به دانشگاه‌های غیر انتفاعی انجام داده‌اند، می‌توانند با اطلاع از زمان اعلام نتایج بدون کنکور غیرانتفاعی 1402، نسبت به دریافت نتایج خود اقدام کنند. برای کسب اطلاع بیشتر می‌توانید این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و یا با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

 

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲

در سال های اخیر طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درصد بسیاری از رشته ها نزدیک به‌ 85 درصد، در دانشگاه های سراسری و از جمله دانشگاه های غیر انتفاعی به صورت بدون آزمون ارائه می گردد. ملاک و معیار پذیرش دانشجو در این دانشگاه های غیر انتفاعی و موسسات آموزش عالی سوابق تحصیلی و یا به عبارت بهتر معدل کتبی مقطع دیپلم و یا معدل کل مقطع کاردانی داوطلب می باشد.

رشته های بدون کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی به صورت همزمان و یکپارچه با دانشگاه های سراسری برای جذب دانشجو در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می شود. داوطلبانی که در هر کدام از این دو نیمسال تحصیلی موفق به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته خود شده اند، می توانند با اطلاع از زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی، از وضعیت پذیرش و یا عدم پذیرش خود مطلع شوند.

 

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1402 | نیمسال اول

در سال گذشته نتایج بدون کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی در اواخر مهر ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی اکترونیکی ” sanjesh.org ” منتشر شد.

در سال جاری سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی 1402، اطلاعیه ای منتشر نکرده است و زمان اعلام شده در این قسمت بر اساس استناد به تقویم برگزاری بدون کنکور غیر انتفاعی در سال گذشته می باشد.

تا کنون اطلاعیه‌ای در خصوص زمان انتشار نتایج بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی ورودی مهر ماه ۱۴۰۲ از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید. 

 

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲ | نیمسال دوم

پیرامون زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال دوم 1402 نیز سازمان سنجش اظهار نظر خاصی نکرده است اما اگر بخواهیم در مورد سال گذشته بگوییم، داوطلبان توانستند نتایج خود را در اواخر دی ماه دریافت کنند. به محض اطلاع رسانی در مورد زمان اعلام نتایج این مطلب بروزرسانی خواهد شد. 

تا کنون اطلاعیه‌ای در خصوص زمان انتشار نتایج بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی ورودی بهمن ماه 1402 از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است.

 

نحوه دریافت نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1402

در سال های گذشته داوطلبان جهت شرکت در مرحله انتخاب رشته دانشگاه های غیر انتفاعی در نیمسال اول به صورت اینترنتی مجاز به انتخاب 100 کد رشته محل مجموعا برای تمامی دانشگاه های سراسری بودند و به عبارتی نحوه ثبت نام نیمسال اول و ورودی مهرماه به صورت کاملا اینترنتی انجام می شد.

پیش بینی می شود که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی 1402 نیز به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام شود. مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی در بهمن ماه جهت جذب دانشجو برای نیمسال تحصیلی دوم در واقع تکمیل ظرفیت مرحله اول است که در سال گذشته بر خلاف سال های قبل به صورت اینترنتی انجام شد. 

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی نیز همچون ثبت نام به صورت اینترنتی اعلام می‌شود و داوطلبان باید در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی به سایت سنجش مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات خود نتایج نهایی را دریافت نمایند. در ادامه راهنمای تصویری دریافت نتایج بدون کنکور غیرانتفاعی ارائه شده است. 

 

راهنما تصویری

تمامی داوطلبان در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می توانند با طی کردن گام به گام مراحل زیر نسبت به دریافت نتایج خود اقدام کنند.

1️⃣در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی وارد سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” شوید.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

2️⃣گزینه ” سراسری ” را انتخاب کنید.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

3️⃣از منوی سمت راست صفحه بر روی گزینه اعلام نتایج کلیک کنید. 

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

4️⃣بر روی لینک فعال ” نتایج نهایی انتخاب رشته های پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري سال 1402 ” کلیک کنید.

5️⃣در این مرحله از طریق دو روش که در واقع وابسته به خود شماست می توانید نتایج را جستجو کنید. در روش اول باید اطلاعات فردی خود شامل نام و نام خانوادگی و شماره شناسنامه و در روش دوم باید اطلاعات ثبت نامی خود شامل شماره پرونده و همینطور شماره شناسنامه خود را وارد کنید و نتایج را دریافت نمایید.

6️⃣پس از وارد کردن عبارت امنیتی و جستجو، نتایج برای شما نمایش داده خواهد شد. چنانچه پذیرفته شده اید، جهت ثبت نام نهایی اقدام نمایید.

 

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی | اعتراض به نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

در صورتی که به نتایج بدون کنکور اعتراض داشته باشید، می‌توانید در زمان تعیین شده از طریق سیستم پاسخگویی سایت سنجش اعتراض خود را ثبت نمایید. برای ورود به سامانه پاسخگویی باید پس از ورود به سایت سنجش در بالای صفحه بر روی آیکون تلفن کلیک کنید. 

اعتراض به نتایج تنها در صورتی بررسی می‌شود که اعتراض شما با دلیل منطقی باشد. در این صورت نتیجه توسط کارشناسان بررسی می‌شود و مدتی بعد نتایج آن اعلام می‌گردد. چنانچه در مورد اعتراض به نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی با مشکل مواجه شده‌اید، می‌توانید با مشاوران مجموعه دانتل کو مشورت نمایید. 

 

مشاوره ثبت نام بدون آزمون غیرانتفاعی

شما داوطلبان عزیز که قصد دارید پس از زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی و موسسات آموزش عالی جزو اسامی پذیرفته شدگان باشید، می توانید که جهت انتخاب رشته از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کمک بگیرید. چراکه یکی از مواردی که به شما کمک می کند تا نتیجه دلخواه خود را با توجه به سوابق تحصیلی تان کسب کنید، چینش درست انتخاب ها می باشد.

به هیچ وجه با این تفکر که ثبت نام بدون آزمون است و ممکن است شانس قبولی همه بالا باشد، انتخاب رشته نکنید و حتما از مشاوره یک فرد باتجربه که در این زمینه تخصص دارد بهره ببرید. متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی چه تاریخی است؟

    نتایج بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌های غیر انتفاعی از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

  2. آیا نتایج ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی به صورت یکپارچه با دانشگاه های سراسری اعلام می شود؟

    بله، با توجه به اینکه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه‌های غیر انتفاعی به صورت یکپارچه با دانشگاه های سراسری اعلام می شود، نتایج نیز به صورت همزمان منتشر خواهد شد.

  3. نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه‌های غیر انتفاعی نیمسال دوم به چه صورت است؟

    نحوه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌های غیرانتفاعی در نیمسال دوم تحصیلی ممکن است به صورت حضوری و یا اینترنتی باشد. اما به احتمال زیاد اعلام نتایج در نیمسال دوم نیز به صورت اینترنتی باشد. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره