وبلاگ دانتل

ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر ۱۴۰۲ برای تمام رشته های انسانی، ریاضی و فنی مهندسی، علوم تجربی و … در 4 مقطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته انجام می گیرد و علاقه مندان به پذیرش در این دانشگاه می توانند در زمان های مقرری که اعلام می شود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کرده و برای ثبت‌نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. در ادامه شرح کاملی از زمان، شرایط ، نحوه، دفترچه و مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بوشهر 1402 ورودی مهر ماه ارائه خواهیم داد.

 

ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر ۱۴۰۲

در سال های اخیر ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر ۱۴۰۲ در دو نیمسال اول مهر و نیمسال دوم بهمن در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کاردانی پیوسته و ناپیوسته انجام می گیرد. داوطلبان در زمان ثبت‌نام با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد می توانند نام نویسی خود را انجام دهند. 

انتخاب رشته اصولی و صحیح یکی از مهمترین عوامل قبولی در داوطلبان در رشته و دانشگاه مورد علاقه می باشد. رشته تحصیلی داوطلب تاثیر زیادی در آینده شخص دارد. لذا توصیه می کنیم حتما پیش از انتخاب رشته با مشاوران و کارشناسان مشاوره بگیرید. داوطلبان گرامی برای دریافت مشاوره با کارشناسان مجموعه دانتل کو می توانید با شماره های درج شده تماس بگیرید. البته پیشنهاد می کنیم پیش از انجام فرآیند ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر مقاله زیر را مطالعه نمایید.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام دانشگاه آزاد

 

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر 1402

دانشگاه ازاد برای ورودی مهر ماه همچون سال‌های قبل در رشته های تحصیلی خود دانشجوی بدون آزمون پذیرش خواهد کرد و زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر را به داوطلبان اطلاع رسانی می کند. در حال حاضر زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از داوطلبان اعلام نشده است اما با استناد به سال های گذشته پیش بینی می شود که در مرداد ماه ثبت نام آغاز شود.

تاریخ ثبت نام انشگاه آزاد بوشهر 1402 در نیمسال اول در مرداد و نیمسال دوم در آذر ماه می باشد. برای اطلاع از زمان دقیق نام نویسی مقاله زیر را مطالعه نمایید.

بخوانید: زمان ثبت نام دانشگاه آزاد

در سال گذشته ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته از 15 مرداد ماه آغاز شده و تا اواخر شهریورماه نیز ثبت‌نام ادامه دار بود. در نیمسال دوم بهمن ماه نیز در اواخر آذر داوطلبان با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد می توانستند نام نویسی خود را انجام دهند.

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد به صورت مشترک با لیست رشته های سایر واحدهای دانشگاه آزاد، در یک دفترچه مجزا قرار داده می شود و داوطلبان باید با توجه به مقطع تحصیلی مورد تقاضای خود یکی از این دفترچه ها را دانلود نمایند و از رشته های ارائه شده مطلع شوند. تعدادی از مهم ترین رشته های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بوشهر ۱۴۰۲ به شرح زیر هستند:

کارشناسی پیوسته

مهندسی برق مهندسی کامپیوتر مهندسی مکانیک مهندسی صنایع
مهندسی عمران مهندسی صنایع روانشناسی حقوق
حسابداری آمار مشاوره فیزیک
جامعه شناسی مترجمی زبان انگلیسی زبان و ادبیات فارسی زبان و ادبیات عربی
علوم تربیتی علوم سیاسی اقتصاد روزنامه نگاری
مدیریت بازرگانی مدیریت دولتی مدیریت مالی مدیریت بیمه
مدیریت امور گمرکی مدیریت صنعتی زیست شناسی جانوری زیست شناسی گیاهی
طراحی پارچه کارگردانی بازیگری ادبیات نمایشی
طراحی صحنه علوم قرآن و حدیث فقه و مبانی حقوق اسلامی ادیان و عرفان

کارشناسی ناپیوسته

حسابدارى مهندسی حرفه اي کامپیوتر نرم افزار مهندسی اجرایی عمران مهندسی حرفه اي معماري
حقوق مهندسی تکنولوژي برق مهندسی شهرسازي تربیت بدنی و علوم ورزشی
مدیریت بازرگانی مدیریت دولتی مدیریت صنعتی مترجمی زبان انگلیسی
آموزش و پرورش ابتدایی آمار گرافیک نقاشی

کاردانی پیوسته

الکتروتکنیک مکانیک خودرو نرم افزار کامپیوتر معماري
گرافیک نقاشی طراحی و دوخت نقشه کشی صنعتی
حسابداري نقشه برداري ساخت و تولید جوشکاري
فتوگرافیک مدیریت خانواده تربیت کودك تربیت بدنی

کاردانی ناپیوسته

آموزش زبان و ادبیات فارسی آموزش زبان انگلیسی آموزش و پرورش ابتدایی مدیریت بازرگانی
حسابداري امور دولتی معماری کاردانی فنی عمران
کاردانی فنی برق کاردانی فنی مکانیک نرم افزار کامپیوتر معماري
گرافیک نقاشی تکنولوژي محیط زیست تکنولوژي تولیدات گیاهی

 

دانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر ۱۴۰۲

همانطور که گفته شد، لیست رشته های بدون کنکور آزاد در داخل دفترچه ثبت نام قید شده است و علاوه بر رشته ها، شما می توانید شرایط و ضوابط ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر را نیز از دفترچه مطالعه کنید. دفترچه بدون آزمون دانشگاه ازاد ۱۴۰۲ در اولین روز ثبت نام از طریق سایت azmoon.org قابل دانلود است و برای هر یک از مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دفترچه مجزا منتشر می شود.

داوطلبان گرامی در ادامه مطلب به بررسی شرایط داوطلبان پرداخته ایم. برای بررسی بیشتر شرایط خود و مشاوره انتخاب رشته می توانید با مشاوران مرکز مشاوره دانتل کو تماس بگیرید.

 

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بوشهر ۱۴۰۲

انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد بوشهر به صورت اینترنتی و داوطلبان پس از ورود به سایت ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر باید مراحل زیر را طی کنند:

1️⃣ به سایت ثبت نام دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه کنید.

برای ورود مستقیم به سایت دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

2️⃣ بر روی لینک ” ثبت نام پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۲ ” کلیک نمایید.

ثبت نام دانشگاه آزاد استانی

3️⃣ بر روی عبارت خرید کارت کلیک کنید. چنانچه کارت را قبلا خریداری کرده اید بر روی ثبت نام کلیک کنید.

ثبت نام دانشگاه آزاد استانی

4️⃣ سپس با انتخاب گزینه “خرید کارتهزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را واریز نمایید.

ثبت نام دانشگاه آزاد استانی

5️⃣ پس از درج اطلاعات کارت بانکی خود، مبلغ ثبت‌نام از حساب شما کسر خواهد شد و شناسه و کلمه عبور ثبت نام به شما ارائه خواهد شد.

6️⃣ پس از دریافت شماره سریال ، مجددا به صفحه اصلی سامانه بازگردید و بر روی لینک ” ثبت نام ” کلیک نمایید.

ثبت نام دانشگاه آزاد استانی

7️⃣ در قدم بعدی ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر کد ملی و سریال کارت خریداری شده را در بخش های خواسته شده درج نمایید.

ثبت نام آزاد استانی

8️⃣ اطلاعات شناسنامه و دیگر موارد را به صورت کامل و صحیح پر کنید.

ثبت نام آزاد استانی

9️⃣ اطلاعات و سوابق تحصیلی خود را به صورت صحیح پر کنید.

آزاد

🔟 عکس پرسنلی خود را به توجه به شرایط ذکر شده بارگذاری کنید.

1️⃣1️⃣ رشته های مورد نظر خود را که در دفترچه راهنما ثبت نام موجود می باشد را انتخاب کنید.

آزاد

1️⃣2️⃣ در پایان در صورت موفقیت آمیز بودن تمام مراحل با ثبت نهایی اطلاعات، کد رهگیری به شما ارائه خواهد شد و اگر این کد را دریافت نکردید مشکلی در مراحل ثبت نام شما وجود دارد.

در این قسمت راهنما کلی ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر را بررسی کردیم چنانچه مایل به مطالعه راهنما کامل و با جزییات تصویری هستید می توانیدمقاله را مطالعه کنید.

 

شرایط ثبت نام آزاد بوشهر

داوطلبان برای ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر ۱۴۰۲ باید از شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد باشند که به شرح زیر می باشد:

شرایط عمومی

🟢 اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان پذیرفته شده توسط جمهوری اسلامی ایران

🟢 عدم سابقه فساد اخلاقی در محل کار و محل اشتغال

🟢 عدم اعتیاد به مواد مخدر

🟢 دارا بودن توانمندی جسمانی لازم برای رشته انتخابی

🟢 توانمندی پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

 

شرایط اختصاصی 

🔴 دارا بودن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم، مدرک دیپلم سه ساله نظام قدیم و مدرک پیش دانشگاهی، دیپلم سه ساله نظام جدید، مدرک کاردانی (فوق دیپلم) به جای مدرک پیش دانشگاهی برای ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته

🔴 دارا بودن مدرک کاردانی با معدل بالای 12 برای ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر 1402 مقطع کارشناسی ناپیوسته

🔴 دارا بودن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم و یا یک مدرک دیپلم سه ساله نظام جدید رشته های نظری، فنی و حرفه ای و کار و دانش برای ثبت نام مقطع کاردانی پیوسته

🔴 دارا بودن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم، مدرک دیپلم سه ساله نظام قدیم و مدرک پیش دانشگاهی، دیپلم سه ساله نظام جدید، مدرک کاردانی (فوق دیپلم) به جای مدرک پیش دانشگاهی برای ثبت‌نام مقطع کاردانی ناپیوسته

🔴 داوطلبان دارای شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر ۱۴۰۲ می توانند در رشته ای غیرهمنام با رشته فارغ التحصیلی خود ثبت‌نام نمایند مثلا داوطلب فارغ التحصیل شده از رشته تجربی می توانند وارد رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ انسانی مثل رشته مدیریت بازرگانی شود.

 

مدارک ثبت نام بدون کنکور آزاد بوشهر ۱۴۰۲

داوطلبان برای ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر 1402 باید مدارک ثبت نام دانشگاه آزاد را ارائه دهند. برخی مدارک در زمان ثبت‌نام اینترنتی و برخی دیگر نیز در زمان نام نویسی حضوری باید به دانشگاه تحویل داده شود که این مدارک در هر یک از مقاطع به شرح زیر هستند:

 

مدارک ثبت نام مقطع کارشناسی

✅ دیپلم نظام آموزشی جدید 6-3-3 یا دیپلم نظام سالی – واحدی یا ترمی – واحدی (دیپلم+پیش دانشگاهی) یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم 

✅ اصل مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته)

✅ اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

✅ آدرس محل سکونت و کد پستی

✅ مشاره تلفن همراه و مشاره تلفن ثابت

✅ کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت سربازی برای داوطلبان آقا ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر

✅ عکس 4*3 با فرمت jpg به در سایز عرضی 200 تا 300 پیکسل و طول 300 تا 400 پیکسل

✅ خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بوشهر

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

مدارک ثبت نام مقطع کاردانی

❌ گواهی پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 6-3-3 یا دیپلم نظام سالی – واحدی یا ترمی – واحدی (دیپلم+پیش دانشگاهی) یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم 

❌ اصل و کپی شناسنامه

❌ اصل و کپی کارت ملی

❌ کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت سربازی برای داوطلبان آقا

❌ عکس 4*3 با فرمت jpg به در سایز عرضی 200 تا 300 پیکسل و طول 300 تا 400 پیکسل

 

زمان اعلام نتایج ثبت نام 

پس از گذشت بازه زمانی چند هفته ای نتایج ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر بر روی سایت azmoon.iau.ac.ir قرار خواهد گرفت و داوطلبان با مراجعه به سایت می توانند نتایج خود را مشاهده کنند. در صورت قبولی داوطلبان باید در مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد تعیین شده ابتدا نام نویسی اینترنتی خود را در دانشگاه انجام دهند و سپس با مراجعه حضوری به واحد پذیرفته شده مدارک خود را ارائه دهند. 

داوطلبان توجه داشته باشند پذیرش به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی به جز در دانشگاه آزاد، در دانشگاه های سراسری (حتی روزانه)، پیام نور و غیر انتفاعی نیز صورت می گیرد. به داوطلبان توصیه می شود با آگاهای کامل انتخاب رشته خود را انجام دهند تا احتمال قبولی آن ها بیشتر شود. برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بوشهر 1402 می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی تماس حاصل فرمایید.

 

مشاوره ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد بوشهر ۱۴۰۲

ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر به صورت همزمان و مشترک با سایر دانشگاه های ازاد انجام می گیرد و شما در زمان ثبت‌نام این امکان را دارید که علاوه بر رشته های بدون کنکور از رشته‌های سایر دانشگاه‌ها نیز وارد فرم انتخاب رشته خود کنید.

بیشتر داوطلبان با نحوه ثبت نام اینترنتی، واریز هزینه و چگونگی تکمیل فرم انتخاب رشته آشنایی ندارند و اگر شما هم جزو این دسته از داوطلبان هستید، توصیه می شود که ثبت نام آزاد بوشهر خود را توسط مشاوران ما انجام دهید تا مشکلی در پذیرش شما به وجود نیاید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه آزاد برای ورودی مهر ماه در چه تاریخی انجام میگیرد؟

پیش بینی می شود که از هفته اول مرداد ماه ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر آغاز شود.

نحوه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد چگونه است؟

داوطلبان برای نام نویسی سوابق تحصیلی دانشگاه باید به سایت azmoon.Iau.ac.ir مراجعه نمایند.

چگونه از ثبت نام دانشگاه آزاد بوشهر ۱۴۰۲ اطلاع یابیم؟

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته موجود است.

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

  1. سلام خسته نباشید
    برای کاردانی پیوسته رشته تربیت بدنی وکاردانی ناپیوسته اموزش ابتدایی معدل کتبی 9 ومعدل کل17.30تجربی چقدرشانس قبولی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره